Ултра лято в Албена (Тема 5)

  • 45 770
  • 710
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Ултра лято в Албена 2010

Официален сайт на КК Албена
Официална фейсбук група на КК Албена
Разпределение на плажната ивица по хотели
Карта с покритие на Wi - Fi в района на Албена
HolidayCheck - сайт с мнения и снимки от посетители на хотелите в Албена

Ултра Лято в Албена 2010 (тема 1) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=483053.0
Ултра Лято в Албена 2010 (тема 2) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=500058.0
Ултра Лято в Албена 2010 (тема 3) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=504912.0
Ултра Лято в Албена 2010 (тема 4) http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=508898.0


ВАЖНО за всички, които възнамеряват / са направили резервация за КК Албена чрез тур. агенция "Ретур" :
Здравейте на всички, тук съм пуснала тема за една измамна туристическа агенция Ретур, същата тема я има и във форума на часът на мама.
Там се е включила и агенция USB TRAVEL - Позволявам си да копирам поста им защото според мен е важно, и моля да бъде поместено на 1ва страница в новата тема.
Здравейте на всички, пиша от името на туроператорска фирма приемала и правила резервации за клиенти на фирма Ретур. Потресени сме от създалата се ситуация.Към нас се обръщат хора,чиито резервации са анулирани от фирма Ретур преди месеци, като такива с непостъпило плащане, а всъщност са одавна заплатени. Към момента имаме и не малък брой резервации за КК Албена, направени от фирма Ретур и неплатени към нас до този момент. Резервации, които ние съгласно договора си с КК Албена трябва да анулираме, поради непостъпило плащане. Тъй като нямаме друг начин да се свържем с клиентите, чиито са резервациите, бих искала да предоставя тук нашите кординати, за да могат хора които имат притеснения, че нещо не е наред с резервацията им да се обърнат към нас. За огромно наше съжаление няма да можем да направим много, ние също вече трети ден нямаме контакт с фирма Ретур, но поне ще можем да изясним статуса на резервацията/ стига тя да е направена при нас, тъй като ние не сме единствената фирма с която Ретур е работила/.
Знам, че за много от Вас, при така създалата се ситуация това ще звучи смешно, но си позволявам си от името на работещите в сферата на туризма, категорично да заявя, че това не е нормалния начин на работа на българския туроператор.
Оставаме на разположение, тел за контакт: 02/9581184, 9582668, 0888/429972

# 1
  • София
  • Мнения: 1 176
Да се запиша първа да ви следя,доста полезна информация събрах,макар да няма завърнал се тази гоеина от хотел Ком да каже как е.Е надеждата умира последна де.

# 2
  • Мнения: 1 175
didolinaa,ако обичаш разходките Ком е идеалния избор.Всичко там е на ниво,просто е доста отдалечен от плажа,което за някой е минус.

# 3
  • Мнения: 4 195
Чух почиващи в КОМ да го хвалят на плажа, говореха по телефона с познати и им обясняваха, че е добре и са доволни Peace
Отновно легендите за качеството на алкохол, безалкохолни и храна да кажа:
Алкохола се отваряше пред нас от бутилки с бандерол, повечето на Савой клуб - вока, ракия, мента и тн, имаше бг мартини, ликьори и тн. Биратабеше наливна леденика, вижах как ги зареждат. Соковете от кутии в машините и присан в бутилки. Сладоледа, о сладоледа - перфектния сладолед, насипен, от баки, изяждах по 7-8 на ден Crazy
Кафето беше супер за мен - слабо, ама аз такова пия. Това от машините го лъжех по български, слагам чашата, натискам кафе с мляко, потича кафе, после вода, на водата махам чашата, после потича мляко, след него пак вода, на водата пак махам. Нароа ме видя и почна като мен и всички дружно харесахме кафето с мляко Mr. Green от машините на нескафе.
Наливното вино беше супер
Относно храната - един камион зарежда цяла Албена, което значи, че независимо от цента на ОИ, зеленчуците и плодовете са едни и същи. Ябълките, пъпеша, грейпфурта бяха супер, динята - повечето път презряла.
Относно основните храни - мъжа ми си отяде от пилешко бяло филе, сготвено по 100 начина - панирано, с гъби, със сметанов сос, със някакъв уникален соев сос, бше превъзходно.
Кебачета, кюфтета - не препоръчвам, боляха ни коремите от тях, но винаги имат достоен заместник.
Страхотно телешко готвеха, страшни салата - зелевата особенно, снежанката също.
Какво друго - много видове хляб, страхотен кашкавал и колбаси за закуска, харесаха ми.
Не ми хареса вечния козунак - изсъхнал, гаден, стар. Но имаше солени кроасани всяка сутрин - изяждах количество, топяха ми се в устата.
И понеже предполагам, че една фирма ги зарежда и със храната, освен плодовете и зеленчуците, то сигурно подобно е и храненето във всички поне 3 звездни хотели Peace
О забравих - и сърмите. Аз съм човек, който обожава сърми и почти всеки ден за мен имаше огромни количества страхотни сърми,мммм, отядох си Peace

# 4
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
не се наприказвахме за тая Албена  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 908
Цоп и аз тук, 5 дена преди да замина  Mr. Green
Чакам новини от Рая от Орхидея,ама няма да ги дочакам. Да питам Клер-смяташ ли все пак,че има шанс да се ходи на плаж с колата-не мога да се откажа от тази мисъл, това ми се струва най-лесният начин да отидем от Орхидея до плажа бързо? Има ли между другото много място на свободните зони-като слушам все за този "бой" за шезлонги и чадъри и ми се иска май да си мъкнем нашият си и хавлийките и да си правим кефа,далеч от тези сеири, безподобни,че не издържам като чета вече как 2 румънци заемат 10 шезлонга. Дреме ми на Ол инклузива,че съм си я платила тази опция искам да си гледам спокойствието,а не да скачам в 08ч сутрин, за да закусвам и да тичам на плажа и да съм пета, шеста линия,ако въобще има места още. Колкото до мятане сутрин на кърпи-от Орхидея, кой ще се наеме да ходи до плажа сутрин рано да мята кърпи и да се връща, детето спи вече поне до 09ч, мъжа да не казвам до колко, аз го ръчкам да става.... Mr. Green Как беше детската анимация-вълнува ме много този въпрос? Има ли много забавления за децата, освен басейна?
За комарите се примирих, купих на фамилията Аутан за пръскане, а мен ще ме ядат гадовете, ако ще врабчета да са-не намерих нито чико, нито нещо друго, подходящо за мен. Tired

Последна редакция: вт, 20 юли 2010, 20:05 от огнена стихия

# 6
  • Мнения: 2 865
  grinning039
Приятна почивка на всички заминаващи.

# 7
  • Мнения: 1 114
Здравейте момичета,
Имам резервация за Добротица от 15 до 22 август, която още не съм платила. Запазих там, защото много искам да сме на първа линия.
Сега гледам че са пуснали оферта за Калиопа ВВ за 46 лв. Аз лично от Ал ин нямам особена нужда, и сериозно се замислих за този хотел.
Имате ли отзиви за него?
И още нещо има ли някъде карта на Албена, където да се види всеки хотел къде е. С тази на сайта много се нервирам. Идеята ми е да резервирам за родителите ми в по-евтин хотел, който да е наблизо.

Moon Walk,
вие в кой хотел бяхте. Сигурно си писала, но да не се ровя специално за това.

Последна редакция: вт, 20 юли 2010, 20:24 от танита

# 8
  • София
  • Мнения: 2 181
Да ви следя,че нашата почивка е чак след 1 месец.
В петък ще превеждам и остатъка от сумата.

# 9
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
След разочароващата МУРА продължавам да ви следя ( вместо запис ) . Сокът при нас беше Дерби - и нашата стая беше над входа за зареждане, но ни будеха сутрин рано с викове и хвърляне на кекове с бири и туби с вода. Знаех поне, че до края на почивката ще има дини, защото щайгите бяха винаги пълни , когато и да погледнех.
Анна74 за анимацията - нямам впечатленията за вечерната, защото ние мерехме улиците (без деца съм ), но аниматорите там не пропускаха да ни кажат - дискотека, poolparty, маскен бал и т.н. За през деня - дарц, игри с топки, рисуване с лапетата, футбол, волейбол (зависи кой иска и колко са големи желаещите). Басейните на Гергана не си и направих труда да отида да ги видя - аз бях отишла за морето. На двата малките на плажа имаше водна гинастика по някое време след 10.00.

# 10
  • Мнения: 79
Запис, за да проследя отзивите Ви.

Ще почиваме в края на лятото в "Орлов" thumbsup

# 11
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
Ние още се колебаем дали изобщо да сме в Албена , затова ще продължавам да ви следя, докато не ми се избистри в главата Simple Smile

# 12
  • Мнения: 4 195
Бяхме в Оазис
за свободните зони - огромни и празни Peace
място на тях има за още три пъти по толкова туристи. Ние си носихме чадър и тн, но тъй като съм раннобудна, ходех да запазвам шезлонги. Обожавам морето рано сутрин, няма такъв кеф, като да се потопиш в него към 7 сутринта.
Имаше една група руски хлапета, по - малки от сина ми, който е на 5, сутрин в 7 ги изпржваха на плажа да тичат ooooh!. Всяка сутрин, под строй.
А рускините не са мръднали и на инч от преди 15 години. Същите..айде няма да казвам какви са си. Но аниматорите си наваксват момчетата, не ги оставяха да скучаят Mr. Green

# 13
  • Мнения: 2 072
Хотел Калиопа е на самия плаж - пред тенис кортовете, там почиват основно скандинавци, затова е и на ВВ, те не тачат AI. Скъпо е в Албена, а и няма къде да ядеш качествена и вкусна храна, според мен идете в Добротица.

# 14
  • Мнения: 4 195
Ресторанта на конната база предлага добра кухня, на нормални цени - пример са салати от 3 до 5 лв и тн. Но менюто е основно аламинути, салати, скара, топли предястия, супи Peace

Общи условия

Активация на акаунт