PhytoCode

  • 61 578
  • 753
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 113
kiora ме е изпреварила буквално с минутки - току що установих същото за преснокупения гел /до момента също ползвах от комплект/. Мирише гадно на пластмаса - проблемът първа го посочи мисля dark soul  , със връзка с лосиона за тяло.
 

Здрасти pergola. Нищо не е заменяно и пипано в състава, освен набавянето на нови количества розова вода и конкрет. Обяснявала съм и преди , дори и един и същи производител от едно и също място, получава продукт със свойства в граници.  Ще го видим този гел и заменим, ако прецениш. Пиши как да се свържа с теб.

# 526
  • София
  • Мнения: 3 840
И при мен 2 кремчета 20+ - едното самостоятелно, другото от комплект, миришат различно.

# 527
  • Мнения: 113
Определено има някакъв проблем с миризмите. Доста по-напред в темата писах, че лосионът за сваляне на грим в малката опаковка миришеше по-различно от сегашните в големите опаковки.  kiora ме подсети, че моя приятелка се оплака от същата миризма на лекарство в измиващият гел, аз съм ползвала само този в малката опаковка и миришеше приятно. meigany, Вие коя сте и защо предлагате само на kiora смяна на продукта като аз първа се оплаках от проблем с лосиона за тяло?
Здрасти dark soul . meigany е моята съдружничка и тя ви изпраща поръчките. Преди малко писах, че това са натурални продукти без парфюм и носят аромата на съставляващите ги натурални съставки. В природата няма 2 еднакви неща, така, че не може  да очаквате  винаги аромата да е едно към едно- розовата вода и конкрет са добити от различни места на розовата долина и не е възможно да имат единтично съдържание - то винаги е в граници...Лосиона за сваляне на грим има много лека миризма на розова вода, там  и консерванта на нищо не мирише. ...

Последна редакция: нд, 15 май 2011, 18:48 от FDA

# 528
  • Мнения: 418
Нищо не е заменяно и пипано в състава, освен набавянето на нови количества розова вода и конкрет. Обяснявала съм и преди , дори и един и същи производител от едно и също място, получава продукт със свойства в граници.  Ще го видим този гел и заменим, ако прецениш.
и през ум не ми е минало, че проблемът е в гела. съпоставяйки факта, че dark soul описа друг продукт, явно опаковката дава миризмата на пластмаса.
не смятам да го заменям

# 529
  • Мнения: 113
И при мен 2 кремчета 20+ - едното самостоятелно, другото от комплект, миришат различно.
Да така е и всеки път ще е така, защото няма синтетичен парфюм, който да е еднакъв и да покрива останалите миризми на всяка съставка. Имайте предвид, че розовата вода е 20% от състава на продукта и нейния състав оказва съществено значение за аромата. Сега предстои нов розобер и нов конкрет и нова вода- тя пак ще е в граници и пак ще ви мирише по различно от там и продукта

# 530
  • Мнения: 648
Проблемът е опаковките, явно трябва да ги замените с други, защото е срамота такива качествени продукти да се прецакват от по този начин. Бъдете сигурни, че колкото и да ми харесва как лосиона действа на кожата ми, няма да си го купя втори път, ако пак мирише на пластмаса.

п.п. надявам се да не звуча нападателно, но самите вие сте казвали, че искате да знаете нашето мнение  Hug

# 531
  • Мнения: 113
Определено има някакъв проблем с миризмите. Доста по-напред в темата писах, че лосионът за сваляне на грим в малката опаковка миришеше по-различно от сегашните в големите опаковки.  kiora ме подсети, че моя приятелка се оплака от същата миризма на лекарство в измиващият гел, аз съм ползвала само този в малката опаковка и миришеше приятно. meigany, Вие коя сте и защо предлагате само на kiora смяна на продукта като аз първа се оплаках от проблем с лосиона за тяло?
Здрасти dark soul . meigany е моята съдружничка и тя ви изпраща поръчките. Преди малко писах, че това са натурални продукти без парфюм и носят аромата на съставляващите ги натурални съставки. В природата няма 2 еднакви неща, така, че не може  да очаквате  винаги аромата да е едно към едно- розовата вода и конкрет са добити от различни места на розовата долина и не е възможно да имат единтично съдържание - то винаги е в граници...Лосиона за сваляне на грим има много лека миризма на розова вода, там  и консерванта на нищо не мирише. ... Пиши на лични тел за връзка да ти заменим продукта, който не ти харесва.

Последна редакция: нд, 15 май 2011, 19:01 от FDA

# 532
  • Мнения: 113
Проблемът е опаковките, явно трябва да ги замените с други, защото е срамота такива качествени продукти да се прецакват от по този начин. Бъдете сигурни, че колкото и да ми харесва как лосиона действа на кожата ми, няма да си го купя втори път, ако пак мирише на пластмаса.

п.п. надявам се да не звуча нападателно, но самите вие сте казвали, че искате да знаете нашето мнение  Hug
Това за лосиона за грим ли става дума или за тяло? Не си нападателна, мисля искаш да си ни полезна..мерси за което

# 533
  • Мнения: 648
Лосиона за тяло имам предвид, но виждате, че не само с него има проблем с миризмата:
kiora ме е изпреварила буквално с минутки - току що установих същото за преснокупения гел /до момента също ползвах от комплект/. Мирише гадно на пластмаса - проблемът първа го посочи мисля dark soul  , със връзка с лосиона за тяло.

# 534
  • Мнения: 179
Проблема определено идва от опаковките, още като тествах продуктите си изказах негативното мнение относно опаковките, в които получих продуктите за тяло, изработени са от възможно най вредната пластмаса с код PE, която се използва за опаковки на козметика, че и на други неща. Много се надявам да бъдат подменени скоро с други, защото продуктите наистина са хубави и е много жалко да се похабяват така от тази пластмаса. Знам, че това изисква средства, но пожелавам много скоро да е възможно да се използват по-качествени опаковки за продуктите за тяло, както и стъклени шишенца, за тези за лице. 

# 535
  • Мнения: 6
Здравейте дами,

първо искам да благодаря на всички за това , че споделяте и това, което ви харесва и това, което не ви харесва в козметиката ни. В никакъв случай не го приемаме като нападка, напротив ние сами ви поощрявахме да ни казвате когато има проблем, за да можем своевременно да го отстраним.
Искам да помоля всички, при които се е появил проблем с аромата на продуктите ни, да изпратят на e-maila ми адресите си и вида продукт, който трябва да бъде подменен, като в същото време бих искала да получа обратно по куриера, опаковката, където е налице проблема с аромата.
Що се касае до материала от който може да е опаковката за натурална и органична козметика ( в случая ще цитирам Ecocert, но и при другите сертифициращи органи изискванията са същите), забранено е използването на PVC  и експандиран полистирол, а всички други пластмаси - полипропилен (PP); полиетилен високо налягане (PEHD) - каквито са нашите; полиетилен терафталат ( PET) са разрешени -  http://www.cosmeticsdesign-europe.com/Packaging-Design/Ecocert-e … natural-cosmetics.
Не бих искала да ви занимавам с това колко ни беше трудно да намерим опаковки, които да закупим в нормални за стартираща фирма количества и как всичко е пригодено само за супер големи компании.Това беше и причината да закъснеем с пускането на едничните опаковки. Но това са наши проблеми и въпреки трудностите ще продължим да търсим,  докато не намерим най-подходящите.
Все още за мен е загадка  newsm78, кое е това, което придава "пластмасовия " аромат на продуктите, затова ви моля да ми върнете обратно тези с "неприятния мирис".
Не спирайте да пишете каквито и коментари да имате ( то само хубаво вече буди съмнение  Simple Smile ). Мисля че едва ли има друга българска фирма за козметика, която в пряк диалог с потребителите си да обсъждат всякакви теми, касаещи качеството на предлаганите от нея продукти и услуги. Нашия бизнес е насочен към вас и решаване на вашите проблеми. Ако вие ни нямате доверие в това , което ви предлагаме, няма да купувате от нас и за нас няма да има бизнес. За това за нас е важно да ни имате доверие!
 
 

# 536
  • Мнения: 425
Е,дойде време и аз да се запиша в темата,а досега само четях-какво да кажа-възхитена съм от кремчето35+-"за предпазване на клетките от стареене" и от измивното гелче!Крема просто се слива с кожата ми-страшно приятен на апликация,попива веднага без да оставя чуство на опънатост и сухота,както нерядко ми се е случвало с по-леки текстури.А най-ми харесва това,че не трябва да слагам слънцезащитен крем отгоре-няма и помен от зачервяване по лицето ми-а последните дни доста ходих по слънцето-със светла кожа и очи съм.Досега какъвто и крем да съм ползвала с УВ филтър винаги ми се появяваха лишеи и сърбеж по кожата,така че мажех отгоре с минерална крем пудра.
Поздравления още веднъж на създателките на козметиката!Само имам един въпрос зачетох се в състава и видях че има силика -каква е ролята на това чудо -просто направих някаква асоциация със силиконите,които се използват в ненатуралната козметика-питам от чисто любопитсво?

# 537
  • Мнения: 113
Е,дойде време и аз да се запиша в темата,а досега само четях-какво да кажа-възхитена съм от кремчето35+-"за предпазване на клетките от стареене" и от измивното гелче!Крема просто се слива с кожата ми-страшно приятен на апликация,попива веднага без да оставя чуство на опънатост и сухота,както нерядко ми се е случвало с по-леки текстури.А най-ми харесва това,че не трябва да слагам слънцезащитен крем отгоре-няма и помен от зачервяване по лицето ми-а последните дни доста ходих по слънцето-със светла кожа и очи съм.Досега какъвто и крем да съм ползвала с УВ филтър винаги ми се появяваха лишеи и сърбеж по кожата,така че мажех отгоре с минерална крем пудра.
Поздравления още веднъж на създателките на козметиката!Само имам един въпрос зачетох се в състава и видях че има силика -каква е ролята на това чудо -просто направих някаква асоциация със силиконите,които се използват в ненатуралната козметика-питам от чисто любопитсво?
Това е един много качествен продукт на  Merck, който може да се използва в еко продукти
В нашите кремчета присъства в малки концентрации, както е видно от изписания състав
Light Diffusing - Merck`s functional filler


Merck`s RonaFlair™  is a functional filler that has been developed to provide optical reduction of fine lines and wrinkles. It consists of silica spheres coated with titanium dioxide and iron oxide. The coating results in a product with a refractive index close to that of the skin, therefore the filler is practically invisible when applied. The light diffusing properties of RonaFlair™  allow the formulation of skin care and decorative cosmetics.
 


Merck`s RonaFlair™ is an off-white powder consisting of SiO2-spheres, TiO2 and Fe2O3. The spherical particles create a noticeably softer and more velvety skin feel. Due to the unique light diffusing properties of RonaFlair™ the skin immediately appears smoother and more natural.
 
The combination of SiO2 and the special coating increases the amount of diffuse reflected light from inside the wrinkles and leads to more even looking skin. In addition RonaFlair™  creates a special glide and roll effect on the skin as well as in the cosmetic product itself, and is able to reduce the gloss of skin. It has high light and heat stability, is mechanically stable and also stable over a wide pH-range

Последна редакция: вт, 17 май 2011, 08:36 от FDA

# 538
  • Мнения: 4 806
Имам следното питане. Понеже се убедих в доброто действие на крема
35+ при стоене на слънце (няма зачервяване), а имам дете с не силно из-
разена слънчева алергия, дали мога да го използвам и за детенцето? Ако
ли не - какво бихте ми препоръчали? На 6 години е, има и известно ко-
личество пукнати капилярчета по бузките.

Иначе аз съм много доволна от двуседмичната употреба на гел+тоник+
крем 35+. Тенът се избистри, кожата е хидратирана.

# 539
  • Мнения: 113
Имам следното питане. Понеже се убедих в доброто действие на крема
35+ при стоене на слънце (няма зачервяване), а имам дете с не силно из-
разена слънчева алергия, дали мога да го използвам и за детенцето? Ако
ли не - какво бихте ми препоръчали? На 6 години е, има и известно ко-
личество пукнати капилярчета по бузките.

Иначе аз съм много доволна от двуседмичната употреба на гел+тоник+
крем 35+. Тенът се избистри, кожата е хидратирана.
Асса, този крем не  е подходящ за детенцето, защото има активни компоненти против стареене. Работя и по натурална УВ серия, в която ще има продукти за деца, но има още много работа по нея. Може би е добре да потърсиш кремче за деца с натурална УВ защита, мисля, че това е по-добрия избор от продуктите с химични филтри.

Общи условия

Активация на акаунт