Деца с очни проблеми - тема 4

  • 48 398
  • 731
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 2 262
Благодаря ви много за мненията, а и аз такива лоши клипчета пуснах, че ви затрудних. Да, на тях гледа телевизия, така го издебнахме, защото иначе не стоеше да го снимаме. Правеше тези неща и като играе и като говори, и даже сега като го гледам, не му е най-сериозния момент, после стана още по-тревожещо. А сега мига често и бързо, точно си прилича на тик с очите. Преди съм го питала защо така прави и той казваше, че така очите му виждали по-добре, в периода от който са тия клипове. Ходихме съвсем скоро на невролог, тя не откри нищо конкретно и каза, че можело да бъде емоционално това, иска да му предпише едно сиропче, и да направи за всеки случай ЕЕГ, но след ново мнение на очните. Така че почваме пак отначало с очния доктор.
Октопод с рокля, какви мътнини имаш предвид, ако искаш може и на лични, да не занимаваме всички хора само с Лъчковия проблем, макар обсъждайки го, да можем да помогнем на други случаи. А спомняш ли си за каква инфекция ставаше дума, на очичките нали?
Благодаря ви пак, и ще записвам час за очен. ЧУдя се дали при Димитрова да отидем този път, да сменим доктора. Не че не повярвах на първия, но да видим, дали ще има различно мнение...

# 361
  • Мнения: 3 634
Не, инфекцията беше от възпалени сливици. Беше свързано с това, че като преглъща го боли гърлото и при напрягането се ококорваше/пулеше, не се сещам по-точна дума. След излекуването на сливиците понеже беше свикнал на всяко преглъщане да се кокори, си беше станало като тик, но професора (невролог) твърдеше, че ще отмине.

Мътнини - http://oftalmologia.medicine-bg.com/bg/home/view/patient_publications/38

# 362
  • София
  • Мнения: 537
детето ми е с очила от почти година и на слънцето направо си скрива очите с ръце и не иска да ходи. Чудех се може ли да се сложи фотосолар на такова малко дете ....

Според нашата лекарка може, дори е желателно. Аз вече поръчвам само такива откакто беше на 2 години.
сподели моля те цени и в коя оптика.. аз вчера гледах и се ужасих от цените. искаха ми 50лв на стъкло за старата технология както те я наричат и 150 за  стъкло по  новата технология.
 за слънчеви очила с диоптър по 108лв на стъкло и отделно рамката ... ooooh!

# 363
  • Мнения: 3 634
Аз пазарувам от Grand Optics - http://www.grandoptics-bg.com/dynamic_page.php?id=19 и същите са Joy Optics в магазини ХИТ и по моловете. Цената на стъклата зависи от диоптера, но плащам между 35-50лв на стъкло.

# 364
  • София
  • Мнения: 537
е понеже ние носим 7 диоптъра явно затова е скъпо.... ooooh!

# 365
  • Мнения: 3 634
е понеже ние носим 7 диоптъра явно затова е скъпо.... ooooh!

Едва ли, ние сме с +8. Последният път само една фирма предлагаше такъв диоптер на поносими цени, всичко останало беше над 100лв за стъкло. Обаче в оптиката много се постараха да се вместим в разумен бюджет, така че винаги на тях се доверявам.

# 366
  • В.Т.
  • Мнения: 152
Здравейте,
като стана въпрос за стъкла, -  някой може ли да направи сравнение между essilor и kwiat като цена/качество. Ако имате наблюдение, разбира се.

# 367
  • Мнения: 19
По принцип КWIAT e фирма вносител на полските стъкла JZO (Изо) и също марка очила.
JZO са качествени диоптрични стъкла, популярни в Полша и някои прилежащи нея страни. JZO са собственост  (от няколко години ) на ESSILOR (най-големия производител на диоптрични стъкла в света).
Складовите наличности на Essilor, като продуктова гама в България са доста големи. И двете фирми са с конкурентни и съответстващи на качеството цени.
Най-добър съвет за стъклата могат да ти дадат в някоя оптика - те зависят от диотрите, вида на рамката и параметрите на центровка.

Поздрави,

# 368
  • Мнения: 3 634
Да кажа, че окончателно се счупиха и пластмасовите рамки. Изкараха точно колкото металните - 3 месеца. Сега вече не знам какви рамки ще търся защото стъклата са дебели за метални или титаниеви, а от пластмасовите му ставаше  само един модел, който ще ми идва скъп на всеки 3 месеца. 

Чакам си от Англия "парцалчето" за оклузия и ще ви споделя снимки и резултати.

# 369
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Записвам се и в тази тема. Александра носи очила от Септември месец. Ходихме в лазерен център Вижън в София- доволна съм. Очилата й ги поръчах от Кидс оптик на Мария Луиза. На Дисни са, заедно със стъклата / по 3 диоптъра всяко / ни струваха 150 лв и засега нямаме никакви проблеми. Преди седмица бяхме пак там на консултация и преглед и доктора каза, че е свалила добре / половин диоптър мисля беше  Thinking / , но не иска да бърза да сменяваме стъклата. Тя е с далекогледство, и казаха, че е вродено, все повече деца на нейната възраст били така казаха  Rolling Eyes
Като имам повече време ще чета назад.

# 370
  • Мнения: 480
Здравейте!
Пуснах търсачката с думата "далекогледство" и ми излезе тази тема. Признавам, не я изчетох цялата, но... Първо да споделя:
През лятото на миналата година големият ми син започна да потърква очите си с ръка. В началото го отдадохме на светлината, слънцето и мислехме, че му пречат. Мина лятото, той продължаваше. През октомври го водихме на очен лекар. Заключението от прегледа беше, че на детето му няма нищо, зрението е 100%. Предписаха му почивки по 5 минути с гледане в далечина, на всеки час работа наблизо.
Потъркването на очите отшумя. Не му правехме забележки, ограничавахме гледането на тв и игрите на компютър.
От няколко седмици, обаче, може би от месец, детето започна да мига често. Не се оплаква от сърбеж, парене или драскане. Вчера пак го водих на лекар. Зрението е 100%, но поема диоптър +0,75. Като заключение докторката каза далекогледство.
Иска да го водя пак, да му разширяват зениците, за да се определи точният диоптър. Ако е висок каза, че ще му сложат очила.
Много се притесних. Не знам да го подлагам ли на това?! Чудя се, ако през хубавите дни сме повече навън, ако не му позволявам да се взира повече от час, дали няма да се оправи от само себе си. Дали ще го израсте?! Лекарката се опасява това мигане да не се превърне в тик. Не знам какво да правя. Мисля първо да търся алтернативни методи, а очилата да са като крайна мярка. Обаче ако наистина се превърне в някакъв тик?!...

Иренка, дъщеря ти имаше ли някакви симптоми, за да я заведете на очен или стана при случаен преглед?

От сутринта ровя и чета разни теми, много деца има с диоптър даже над +4,0...

# 371
  • Мнения: 3 634
От сутринта ровя и чета разни теми, много деца има с диоптър даже над +4,0...

Пък даже и два пъти по толкова!  Wink

В разширяването на зениците и прегледа няма нищо страшно. Естествено преди да го направят на детето го тествах върху себе си, за да знам какво да очаквам. Нито е болезнено, нито неприятно. На твое място не бих се чудила какво може да е и да се заблуждавам, че с разходки ще му мине. Прекалено си крайна за носенето на очила. Това е необходимост и първа стъпка към подобрение, а не стигма или защото ние не сме открили по-добро лечение за децата си. Трябва да си спокойна и уверена, за да предадеш тези чувства на детето.

# 372
  • Мнения: 1 422
При много деца, които изведнъж се оказват с увредено зрение в рамките на първите учебни занятия (училище, занималня), причините са психосоматични и са свързани с емоционалното натоварване, поставянето на високи изисквания, липсата на подготовка и насърчение, че грешките и ненаучения урок не са страшни и по този начин се изгражда стремеж у детето да се отдели от реалността и да не я вижда. Няма общо със самия зрителен орган първоначално. Упражненията на Бейтс за отпускане много помагат. В комбинация с изграждане на отношение на стабилност към реалността и олекотеност на възприемането на случващото се, "проблемът" се решава доста бързо. Много е важно родителят да възприема нещата около себе си спокойно без излишни притеснения и тревожности и по този начин да води и детето към изграждане на такова поведение.

Значение при появили се изведнъж уж проблеми с очите у деца под 10 години често пъти произтича от силно стресово събитие. Има и доста случаи, при които много ценен роднина (например майката) е сложила очила и в рамките на около 6 месеца детето също се оказва с "увредено" зрение. Децата копират образа на родителя понякога и очите следват вътрешното им възприятие. При родител, който е модел в семейството и носи очила, малките деца много често носят очила по подражание. Зрението пострадва от възпроизвеждането на модела. Това се коригира с изграждането на увереност у самото дете и затвърждаване на правото му да си е дете, а не да трябва да отговаря на високите изисквания да е достоен наследник на татко или мама.

# 373
  • Мнения: 4
Моята дъщеря е на 2 години. Поставиха й диагноза далекогледство с диоптър 7,25. Очилата които и изписаха са 5 диоптър. Аз потърсих второ мнение и тази лекарка отрече атропина като средство за разширяване на зениците както направи първата лекарка. Без да я гледа на апарат каза че според нея  трябва да сложим очила с диоптър +3. Ако някоя майка има с подобен на нашия случай да сподели какво лечение са назначили на детенцето й. Аз купих очила вече с диоптър 5, но детето отказва да ги слага. Може би наистина са много силни. Вие как приучихте малките си деца да носят очила. Знам че е много важно да ги носи. Приемам всякакви съвети и предложения.

# 374
  • Мнения: 3 634
michle8, дори и някой да има подобен на вашия случай това не означава, че лечението е универсално. При първите прегледи установиха на сина ми +6.5 и предписанието беше за +4.5. После се оказа, че е с по-висок диоптър и за +8 му предписаха +5. Така, че както виждаш е сходно, но не означава, че е универсално решение.

Общи условия

Активация на акаунт