Божестен 4ийзкейк

  • 24 248
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
В4ера, по рецепта на моя колежка, направих 4ийзкейк, който е толкова прост, лесен и божестен на вкус, 4е просто не мога да не го споделя с вас Hug Ако рецептата ве4е я е давал някой друг, модераторите могат да изтрият темата.
Продукти:
пакет4е 4аени бисквити/ при мен "Победа" с аромат мед и масло, такива намерих/.
125 гр. масло
3 яйца
500 гр. крема сирене - колежката каза Рама крем Бонжур или Филаделфия, аз добавям - и Буко става Peace В слу4ая ползвах Рама, натурална с йогурт, синя опаковка
1 4аена 4аша захар/ в тегло това сигурно е около 200-220 гр. захар/, може и кафява/ аз сложих 4аша и половина - много сладко стана/
плодове по избор, или без плодове/ аз не сложих, имах само ябълки/
Сладко/конфотюр за намазване

Става за нула време. Смилате бисквитите и ги смесвате с мекото масло. С така полу4еното тесто облепяте дъното и малко от стените на тави4ка, която става за пе4ене, аз ползвах йенаглас, защото откоп4аващите ми се тави пропускат и когато пека 4ийзкейк, маслото ми изти4а. Ако вашите не правят така - откоп4аваща се тава е идеалният вариант. Слагате тави4ката в камерата да стегне. Разбивате крема сиренето, добавяте захарта и яйцата, става като пухкав крем. Ако ще слагате плодове/ колежката го е правила с малини и каза, 4е е разкош/, добавят ги в крема и изсипвате сместа в тавата. Пе4ете 45-55 минути на 180 градуса. Аз го сложих в студена фурна, да не ми се спука йената и отброих 50 минути откакто изгасна лампи4ката, която показва достигането на необходимата температура. Отгоре покафенява и се понадига. Към края запо4ва да се отделя от стените на тавата. Ако в средата ви изглежда все още леко те4но - няма страшно, така трябва да е, после се стяга. След като изстине, отгоре намазвате със сладко, аз имах ягоди, много върви. Охлаждате и нападате Grinning
Аз, признавам си не можах да устискам до пълното изстиване и го пробвах още леко топъл, но на другия ден, след престой в хладилника, усетих истинския му вкус. Уникален е!
Възможни грешки: не взимайте обикновени бисквити, попиват пове4е масло и с едно пакет4е ще ви стане ронлив блата. Не взимайте българско масло, воднисто е. Не заменяйте крема сиренето с извара, пак ще стане, но и вкусът, и ароматът ще са разли4ни. И не прекалявайте със захарта, защото става твърде сладко дори за любителите на баклава като мен Grinning Може би само ако слагате по-кисели плодове, може да компенсирате с малко пове4е захар.
Успех и добър апетит! Нашият ве4е свърши Mr. Green

# 1
  • Мнения: 60
искам да питам - колко см е диаметъра на тавичката и колко висок става чийзкейка ?

# 2
# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
искам да питам - колко см е диаметъра на тавичката и колко висок става чийзкейка ?
Тази, в която го правих, е около 20 или 22. Стана твърде дебел за 4ийзкейк - като малка торта, може би 5 или 6 см. Според мен 26 см. тава ще му дойде идеално Peace Нали 4ийзкейкът по принцип не трябва да е много висок...Но аз просто нямам друга 26 см. тава, освен откоп4аващата се, а нея не ползвам за пе4ене по посо4ените ве4е при4ини Confused Така 4е ще си го ядем дебел Mr. Green

# 4
  • Мнения: 35
Оооо, толкова ти благодаря за тази рецепта! Звучи божествено, а и така добре е описано.

Още утре го приготвям за едно гости, на което ще ходим.

# 5
  • Мнения: 1
Страхотна рецепта. Да си оближеш пръстите  Peace

# 6
  • Мнения: 1 446
Супер, ще пробвам, защото до този момент не съм правила чийзкейк с печене (казват му Ню Йорк стил чийзкейк). Мисля да се метна на Филделфията, все нея ползвам за чиййзкейкове и за тирамисута.   bouquet

# 7
  • Мнения: 8 969
Белинда, не разбрах как става сервирането. Аз нямам откопчаваща се тавичка, а много ми се иска да го изпробвам. Не се ли разпадат парчетата при вадене?

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами не, той се стяга, като изстине. Е, първото май малко ми се раздроби, но ве4е веднъж като отрежеш, става по-удобно за бъркане в тавата с шпатула за сервиране и няма проблем. Аз ли4но половината го изядох с лъжица директно от тави4ката, но не казвайте на никого Blush

# 9
  • Мнения: 8 969
Благодаря за отговора, но не го дочаках!  Embarassed
Наистина чийзкейка стана много, много вкусен. Точно такъв вкус и вид исках да постигна.  Peace Благодаря за споделената рецепта!   bouquet

За сервирането се оказа точно така, както казваш - след като ми се натроши половината тава, с изваждането на останалите парчета се справих лесно!  Crazy

Май ще си търся тия дни специална тавичка.  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 2 241
Мммм, ще опитам още днес  Crazy

# 11
  • Мнения: 226
Да споделя два трика.

Преди да си купя откопчаваща се тава слагах алуминиево фолио в обикновена и после вадех готовия чийзкейк с фолиото.

А течащите тави могат да се облепят с фолио и проблема е решен  Simple Smile .

А тази рецепта ще я пробвам в най-скоро време. Звучи наистина вкусно  smile3521

# 12
  • Мнения: 1 352
Аз друго искам да питам. Веднъж правих крем с натурлното крема-сирене Филаделфия и соленият вкус никак не ми хареса, въпреки че сложих достатъчно захар. Просто си се усеща соления вкус на кремата. Дали и тук е така  Thinking?

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Странно Rolling Eyes Аз досега съм правила с Буко и Рама крем бонжур, и двете са били ако не безсолни, то толкова слабо солени, 4е абсурд да се усети после в сладкиша. Да не би Филаделфията да е по-солени4ко newsm78 Или просто ти не харесваш вкусът на сирене в сладкиш - не 4е е солено, просто си е ...сиреняво Laughing По принцип оби4аш ли 4ийзкейк и тирамису?
Ина4е - не, категори4но аз не съм усетила солен привкус нито в този, нито в другите 4ийзкейкове, които съм правила. Пробвай ако искаш с друго сирене Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 352
Много обичам чийзкейкове, но явно наистина Филаделфията е по-солено. Ще пробвам с друго, благодаря   bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт