Божестен 4ийзкейк

  • 24 257
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 8 995
Не знам с крема сирене как става, но аз последните пъти го правя изцяло с извара и става страхотен.  Peace

Lovebug , този с черешите определено ме заинтригува. Но две пакетчета бисквити за половин масло... ми се струва, че няма да се получи много хомогенна смес.  newsm78

# 32
  • Мнения: 82
Здравейте момичета. По темата с чийзкейка мога да се отчета с три вида - шоколадов, лимонов и ягодов. Ето го шоколадовия , , лимоновия и ягодовия

Последна редакция: сб, 05 фев 2011, 17:45 от lanvinka

# 33
  • Мнения: 213
Не знам с крема сирене как става, но аз последните пъти го правя изцяло с извара и става страхотен.  Peace

Lovebug , този с черешите определено ме заинтригува. Но две пакетчета бисквити за половин масло... ми се струва, че няма да се получи много хомогенна смес.  newsm78

Аз ползвам от големите - затова е половин (около 125 грама) Embarassed , но благодаря, че ми обърна внимание.    bouquet

ланвинка, уау! изглеждат страхотно, макар да предпочитам този сладкиш с плодове

# 34
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
lanvinka, можеш ли да дадеш рецептите и на трите вида чийзкейк?

# 35
  • София
  • Мнения: 18 679
Ох, на мене от ягодовия ми потекоха лигите Crazy

# 36
  • Мнения: 82
Aelis, Belinda, разбира се:

Шоколадов чийзкейк:

Продукти за подложката:

2 кутии бисквити Орео
100 гр. масло


Продукти за крема:

4 кутии крема сирене Филаделфия light
1/2 малка кофичка заквасена сметана
1/2 ч.ч. кристална захар
300 гр. натурален шоколад
1 ванилия
4 яйца


    За да приготвите подложката остържете с нож белия крем и смелете бисквитите в блендера, заедно с маслото. Изсипете трохите във форма за печене с подвижен ринг и притиснете с пръсти дъното, като внимавате да не го натъпкате прекалено много. Приберете формата в хладилника, докато приготвите крема.
    Разбийте крема сиренето с помощта на миксера. Прибавете постепенно захарта и разбийте на силна степен, докато се разтопи. Сложете 1/2 кутия заквасена сметана и 1 ванилия и разбийте отново. Стопете на водна баня шоколада и го оставете да се охлади до стайна температура преди да го добавите в сместа. Бъркайте до пълна хомогенност. Накрая сложете наведнъж четирите яйца и разбийте колкото да се поемат. Изсипете крема върху охладената бисквитена подложка и печете на загрята на 170 градуса фурна приблизително 30-40 минути, или докато при разклащане средата леко мърда, а повърхността е гладка. Оставете го да изстине напълно и го изстудете за едно денонощие в хладилника без да махате ринга, за да не се спука . На другия ден отворете ринга и поднесете в тортена чиния. Декорацията може да бъде най-различна-бихте могли да настържете бял и черен шоколад по повърхността с помощта на белачка за картофи, по страничния ръб на шоколада или да аранжирате сини и червени боровинки. Също така бихте могли да разтопите черен шоколад и да поръсите с лъжица безразборни линии върху тортата, както и да пресеете през цедка горчиво какао.

# 37
  • Мнения: 82
Лимонов чийзкейк

Продукти за  подложката:

2 пакета чаени бисквити с масло
100 гр. печени лешници
125 гр. масло

Продукти за крема:

3 кутии натурално крема сирене Филаделфия
200 гр. захар
3 яйца
кората на 1 1/2 лимон
малко лимонов сок
капачка коняк
2 ванилии


Бисквитите се пасират в блендера, заедно с лешниците. Добавя се мекото масло и се разбива докато се получат маслени трохи.
Крема сиренето се разбива, заедно със захарта с помощта на миксер. Към него се добавят трите яйца. Накрая се овкусява с лимоновата кора, сока, коняка и ванилията.
В тортена форма с ринг се слага хартия за печене, като се покриват и страните. Изсипват се маслените трохи, като внимателно с лъжица се оформя по-висок борд и леко се заравнява дъното. Не бива да се натъпква прекалено, за да не стане много твърдо при опичането. Кремът се изсипва в подложката. Пече се в предварително загрята фурна на 170 градуса около 30-35 мин. Трябва леко да мърда средата при разклащане на съда. Добре е да се консумира след 24 часа, за да се охлади добре в хладилник и да стегне.

# 38
  • Мнения: 82
Ягодов чийзкейк

Продукти за подложката:

2 пакета чаени бисквити с масло
100 гр. предварително запечени безсолни лешници
125 гр. меко масло

Продукти за пълнежа:

250 гр. сирене Рикота
3 яйца
400 гр. квасена сметана
140 гр. захар
1 ванилия
кората от 1 лимон

Продукти за глазурата:

300 гр. пресни ягоди
250 гр. ягодов конфитюр


Сложете в блендера бисквитите и ядките. Смелете ги на парченца и прибавете маслото. Мели се до получаване на трохи. Постелете дъното и страните на тортена форма с хартия за печене и сипете маслените трохи. С пръсти оформете блат, но без да натъпквате прекалено много. Оформете висок борд за ограничител на пълнежа.
В купа разбийте с миксер сиренето Рикота, заедно със захарта, лимоновата кора и ванилията. Прибавете яйцата и разбъркайте. Накрая сложете и сметаната. Изсипете крема в подложката и печете в предварително загрята фурна на 170 градуса около час. Кремът стяга по краищата, а в средата леко мърда, като се разклати формата. Това не бива да ви притеснява. Когато изстине ще стегне. Не трябва да се препича, за да не стане твърдо като сирене. След като изстине кейка се намазва с ягодовия конфитюр и отгоре се декорира с ягоди. По желание може и отгоре да се сложи конфитюр

Повече снимки и разяснения можете да видите тук:

http://vkusnoteka.blogspot.com

# 39
  • Мнения: 8 995
Lovebug , аааа, 125 гр. става!
lanvinka , ягодовия определено си го заплювам и аз!   Simple Smile

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
Ягодовия чийзкейк съм го правила по рецепта на Йоли / абсолютно същата като показаната / и е най-вкусният чийзкейк който съм яла някога.

# 41
  • Мнения: 71
Страхотни рецепти, тези дни и аз щя направя чиизкейк.

# 42
  • Мнения: 82
utro77, desi26i, да, това е чийзкейка по рецептата на Йоли. Наистина е уникално вкусен. Горещо го препоръчвам, както и всичко приготвено и препоръчано от нея:)))
Има златни ръце. А лимоновия и шоколадовия по нищо не отстъпват. За моя вкус са фантазия за сетивата:)Надявам се и на вас да ви се усладят Hug
Dona Ani, успех в чийзоправенето..после да се похвалиш!;)

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Как мога да желирам ягоди върху чийзкейка?
Правих вече няколко пъти по тази рецепта чийзкейк и е прекрасен на вкус, но днес искам да сложа отгоре пресни ягоди. Гледах преди време при Ути, че им изсипваха желатин. Не съм работила с желатин и идея си нямам как да го направя и колко ми трябва за да полея ягодите. Стандартна ми е тортената форма.

# 44
  • Мнения: 8 995
Solar Wind ,  аз също не съм ползвала желатин конкретно за желиране на плодове върху торта.
Не виждам нищо сложно обаче. При желирането на плодове върху сладкиш целта е да се получи отгоре един тънък слой, който просто да запази свежестта на плодовете.
На първо място трябва да ти е опечен и изстинал чийзкейка. След това ще подредиш отгоре пресните ягоди. Желатина по принцип се разтваря в съвсем малко вода на водна баня. За няколко минути до получаване на хомогенна смес. Без завиране! Получава се  гъста смес. Като изстине се желира!

Аз бих ползвала 2-3 пакетчета желатин - за всяко пакетче бих прибавила по половин кафяна чашка вода. След като се разтопи и хомогенизира желатина на водна баня, бих намазала обилно с четка плодовете.

Отново подчертавам - не съм го правила на практика, предполагам, че така става.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт