Коледно настроение!

  • 172 692
  • 792
  •   1
Отговори
# 675
  • Балчик
  • Мнения: 9 213

 после едни от моето детство,

Аааа,не така потайно:stop:. Казвай кои са, що са? Може и ние да си припомним детството. Peace

# 676
  • Мнения: 91
Дами , здравейте!
  И аз пробвах за първи път медената къщичка . тестото по една рецепта за меденки  и всичко стана ок.лееко се поизкривиха формите.те бяха по шаблоните на Хаталина,които е дала и имам въпрос към нея - на голямата стена има една извивка -как да наглася покрива по нея?????голяма борба падна с тоя покрив, но една от причините е , че нещо не мога да направя айсинга.за втори път не ми става.получава се един воднист и хич не лепи,та накрая използвах един купешки да залепя покрива,които стремоглаво падаше надолу.опитах с моя айсинг да украся меденките ,които направих от същото тесто и резултата беше ужас - стават едни дебели бели линии.кажете какво да правя?

# 677
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Дами , здравейте!
  И аз пробвах за първи път медената къщичка . тестото по една рецепта за меденки  и всичко стана ок.лееко се поизкривиха формите.те бяха по шаблоните на Хаталина,които е дала и имам въпрос към нея - на голямата стена има една извивка -как да наглася покрива по нея?????голяма борба падна с тоя покрив, но една от причините е , че нещо не мога да направя айсинга.за втори път не ми става.получава се един воднист и хич не лепи,та накрая използвах един купешки да залепя покрива,които стремоглаво падаше надолу.опитах с моя айсинг да украся меденките ,които направих от същото тесто и резултата беше ужас - стават едни дебели бели линии.кажете какво да правя?

Здравей!

Ако имаш предвид мен, аз не съм давала шаблон за къщичка.  newsm78 Та не знам за каква извивка става въпрос. Thinking

Иначе за айсинга - какво съотношение белтък-захар направи? Според мен просто ти е била малко захарта. Peace

# 678
  • Мнения: 91
Ох,извинявай . имала съм предвид Венета, но защото вашите имена най-често ги срещам и се обърках.а за захарта на 2 белтъка половин кг захар сложих и пак не стана.аз добавях лека полека и първата порция от сместа ,с която започнах да залепвам горе долузалепи,но после всичкосе развали.даже върху меденките все още не се е втвърдило,само коричка е хванало.сега пак започвам да чета  ,да видя как да го оправя.

# 679
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Да, ясно.

Пудра захар използва, нали? Пробвай да разбиеш глазурата с миксер - на 2 белтъка това количество захар ми се вижда достатъчно, Иначе продължаваш да слагаш захар, докато сместа е по-гъста - като направиш капка, трябва да засъхва още във въздуха, за да е подходящо за лепене.

# 680
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Velma, според мен тази извивка може, да се получи или веднага след като се извадят формите от фурната и още топли, да се огънат (оформят така), докато тестото е още меко,  или още преди печенето, да се направи извивката, като се ползват формичките за фунийките. В смисъл, да се завие леко тестото по тях, без да се образува пълен кръг, а само лека извивка.
На мен ми е малко рано още за правенето на къщичката. Може би след около 2 седмици ще я правя и тогава ще мога, да кажа повече въз основа на мой собствен опит, а за белтъчната глазура, Наталина вече ти е отговорила.

# 681
  • Мнения: 31

Привет, ето ги моите две първи бебчета - Крачун и Малчо!  Joy Ухаят много хубаво, сега ще ги повия и скрия.... Laughing


# 682
  • София
  • Мнения: 118
Изпекох ги,сега ги извадих да изтиват,но не са се надигнали кой знае колко,дано стават за ядене,че с толкова желание и любов ги правих  Praynig aveili изглеждат много добре твойте сладури,бързо ги скрии за да не изчезнат преди Коледа  Laughing

# 683
  • София
  • Мнения: 2 658

 после едни от моето детство,

Аааа,не така потайно:stop:. Казвай кои са, що са? Може и ние да си припомним детството. Peace
Ами това са меденки, които навремето ни ги даде учителката ни по рисуване.  Wink Характерното за тях е, че не се надуват и стават много хрупкави. Идеални са украсени да се сложат между играчките на елхата.  Peace Бяха ми омръзнали и 2-3 години не ги бях правила, но този път ще правя с тях снежинките, защото миналата година с тестото на Джули ми загубиха формата.

Ето и рецептата, ако някой се интересува:

"Коледни сладки"

1ч.ч захар
1/4ч.ч мед
1/4ч.ч кисело мляко
1/2ч.л сода
1ч.л смес от канела, бахар и карамфил(аз слагам по половин, защото не обичам много силните аромати)
3ч.ч брашно
100гр разтопено масло
1 яйце
Пекат се на 150гр.


kali, много ми хареса украсата на твоите меденки и най-безстрамно ще открадна идеята.  Mr. Green Не че ще се мъча да те копирам, защото и не мога, но определено ми хареса върху кръгла сладка да направиш апликация.  Peace Аз нямам хубави формички, освен миналогодишните ми снежинки и се чудех меденките на Джули, в какви форми да ги правя и определено ще пробвам идеята ти.  Hug

# 684
  • Мнения: 498
Момичета, не съм правила досега
"Звездичките с капучино на Габи", но не знам, какъв е този марципан и от къде да го купя  newsm78.
Става въпрос за големите вериги.
Благодаря   bouquet!

# 685
  • София
  • Мнения: 436
Аз да попитам с какво са украсени тези сладки, много ми харесаха...  Heart Eyes

http://www.flickr.com/photos/sweetsugarbelle/galleries/72157622633685233

# 686
  • Мнения: 3 089
ани - с айсинг  Peace

И ЕДИН СПЕшЕН ВЪПРОС, ама много спешен:
правя АКК 1.5 дози; ще пека в консервни кутии. моля, напомнете до къде трябваше да се напълни формата, че не помня от миналата и предходни години
+ това, че количеството е по-малко (в кутии) нали означава, че времето за печене трябва да се намали?
...
edit - оправих се; пекох около 2часа на вентилация; напълних кутиите до средата и кексовете се надигнаха около 50% - т.е. 3/4 от кутиите. от доза и половина станаха 7 кекса + още 4 мини АКК кексчета, които пекох във формички за крем-карамел  Peace

Последна редакция: пн, 15 ное 2010, 13:54 от маик

# 687
  • София
  • Мнения: 6 248
Момичета, не съм правила досега
"Звездичките с капучино на Габи", но не знам, какъв е този марципан и от къде да го купя  newsm78.
Става въпрос за големите вериги.
Благодаря   bouquet!

Преди няколкос траници, някой беше пуснал снимка на този марципан - бадемов е. Има го в Метро, Фантастико, в магазинчетона Три уши, предполагам и на други места. 200 гр./цена около 4-6 лв. в зависимост от къде го купите. Най-евтин е естествено в Метро.

# 688
  • Мнения: 498
Кати благодаря, уж чета  ooooh!.

# 689
  • Мнения: 1 790
А може ли един тъп въпрос: Embarassed

Меденка с айсинг - вкусно ли, освен, че е красиво!? newsm78 Ще ми се да украсявам, но вкъщи всички са големи претенции и  изобщо не хапват покритията на торта - тип марципан Варна и другите - има ли смисъл на слагам украса, ако няма да се яде!? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт