Здравословно хранене за децата - 4

  • 38 720
  • 786
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 438
 Вчера купих пълнозърнесто,био, пшенично брашно на "Ола био". Пише, че е с произход Германия, но изглежда го пакетират в Гърция, защото е с гръцки сертификат. Хубавото му е цената - 4лв. за килограм, но не е в хартиен плик, което за мен не е добре. Освен това няма никаква информация за съдържанието. Ползвал ли го е някой и може ли да сподели впечатления? Или да ме насочите към такова брашно, с подобна цена на друга фирма?
п.п Това са вносителите: http://biosviat.com/index.php?option=com_content&task=blogse … id=2&Itemid=6
Аз ползвам доста от пълнозърнестите брашна на "Ола Био" - оризово, пшенично, ечемичено, просо - за тях се сещам, че имам в момента у дома. Нямам забележки  Peace

# 616
  • Мнения: 4 392
За връзката между хранене и поведение!

Описание:
В тази лекция д-р Ръсел Блейлук обяснява една от най-важните връзки между храненето и здравето ни, как храненето влияе на поведението ни. Позовавайки се на поредица важни проучвания, той показва, че добрата храна може силно да подобри паметта, настроението и поведението ни по социално приемлив начин. Както и мъдро посочва, че лошата храна може да въвлече младежта в свят на насилие, престъпления, депресия и самоубийство. Чрез използване на внушителен списък от проучвания на юноши и възрастни затворници, д-р Блейлук демонстрира основни и специфични мерки, които могат да се предприемат, за да се защитят децата от тези пагубни последици. Преди всичко, показва, че никога не е твърде късно да се направят тези промени в храненето. Америка преживява епидемия на поведенчески проблеми, включително лошо академично представяне, насилие и депресия. Вместо решение с повече затвори, предписвани лекарства и специално образование, в "Хранене и поведение" д-р Ръсел Блейлук показва по-добър начин - да се обърне внимание на храненето! Блейлук показва как недостига на само една храна може да има огромен ефект върху мозъчната дейност и казва какво да се направи по въпроса.

# 617
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Интересно ми беше, благодаря за инфото, г-жа Емилия  Simple Smile

И за да не си е чист спам, по темата за "боклуците": преди разходка се зареждах с моркови - хем наподобява солета, хем доволен. Иначе съм вземала и разни диетични оризови (и не само) гризини с кръгла форма като бисквита.
(чета си я темата, но едва сега се включвам)

# 618
  • Мнения: 502
Искам да ви попитам кой е любимият ви сайт със здравословни рецепти за всеки ден? Кой сайт ползвате с тази цел най-често?

Напоследък се изчерпах от идеи за приготвяне на вкусна и здравословна храна (и по възможност бързо ставащи рецепти:), гледам доста сайтове, но направо се изгубих в тях.

Не се сещам тук ли сатана дума за сусама, че може да продават и гранясал, но няма как да се прецени по външен вид. Аз редовно купувам тахан за домашни бонбони, но как да преценя дали вече не е тръгнал да се разваля. По вкус нищо не мога да определя.

# 619
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Имам и аз един въпрос относно ядките, понеже чета че може да са мухлясали без да се вижда, как може да разберем това и ако се измиват хубаво и киснат във вода, може ли да се махне този мухал newsm78 Много се притесних сега, че ние в нас хапваме доста орехи, кашу, лешници, не ги съхраняваме за дълго в нас, но пък как мога да разбера дали им има нещо още при покупката  ooooh!

# 620
  • Мнения: 2 401
Като прочетох статията на д-р Гайдурков, се сетих да ви попитам вие какви сурови храни давате да посъбера идеи, че при нас май не са достатъчно, освен плодове, моркови, авокадо  и ядки, сега през зимата беше само това!

# 621
  • Мнения: 5 713
Кълнове и поници, семена, водорасли, зеленолистни...

# 622
  • Мнения: 2 401
Благодаря за бързия отговор Вери, досега не съм намерила кълнове, които да и харесат, ама ние не сме и пробвали много видове, а пък и не е много по салатите, та ще трябва да мисля по въпроса!

# 623
  • Мнения: 6 713
Искам да ви попитам кой е любимият ви сайт със здравословни рецепти за всеки ден? Кой сайт ползвате с тази цел най-често?
Напоследък се изчерпах от идеи за приготвяне на вкусна и здравословна храна (и по възможност бързо ставащи рецепти:), гледам доста сайтове, но направо се изгубих в тях.
Не се сещам тук ли сатана дума за сусама, че може да продават и гранясал, но няма как да се прецени по външен вид. Аз редовно купувам тахан за домашни бонбони, но как да преценя дали вече не е тръгнал да се разваля. По вкус нищо не мога да определя.

И аз се виждам в чудо с толкова много блогове, сайтове, затова се абонирам където има опция, че няма как да ги търся из нета. Иначе като сайт не ползвам някой конкретно най-много, непрекъснато ги въртя. Mr. Green

Може ли да споделиш как ги правиш тези домашки бонбони? Hug  bouquet

# 624
  • Мнения: 3 869
Ивка, продаваните от търговзи ядки са обработени против плесени - това е задължително изискване за да се продават от търговци.

За идеи ползвам ключови думи. Знам примерно какъв основен продукт искам да ползвам и търся възможни комбинации.

# 625
  • Мнения: 3 042
Вери, би ли споделила какви водорасли?
Колкото до купените кълнове - по-добре е май домашни...

# 626
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Ивка, продаваните от търговзи ядки са обработени против плесени - това е задължително изискване за да се продават от търговци.

За идеи ползвам ключови думи. Знам примерно какъв основен продукт искам да ползвам и търся възможни комбинации.

Мег, питах и по-горе Embarassed, моля за извинение че се повтарям. Това обработване безведно ли е? Използваме само био ядки, не рискувам с други поради съмнения от ГМО.  bouquet

# 627
  • Мнения: 5 713
Вери, би ли споделила какви водорасли?
Колкото до купените кълнове - по-добре е май домашни...
Да, само домашни са нашите. И ако не друго, поне зърната и семената за покълване са ни био.

От водораслите купувам и консумираме: нори, спирулина, хлорела, дулсе, уакаме, араме, комбу, келп, irish moss (див ирландски мъх), агар агар. Последните 2 много рядко; най-вече към кремове за торта.

# 628
  • Мнения: 19 296
Някой пускал ли е изъследване на някой продукт на Гимел?
Днес от доста близък 4овек до фирмата нау4их, 4е имат ГМО Rolling Eyes

# 629
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Не вярвам да имат ГМО. Нали отглеждат сертифицирана био продукция?!
Вярно, че са само оранжерийни и лятото не бих ги избрала, нищо че са био, но сега просто са единствения вариант...

Общи условия

Активация на акаунт