Здравословно хранене за децата - 4

  • 38 724
  • 786
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 043
Каква е разликата между типовото и пълнозърнестото брашно (извинете за тъпия въпрос)...

# 661
  • варна
  • Мнения: 74
Момичета, да ви помоля да си кажете мнението за кълновете и да ми кажете от каква възраст могат да се дават и какви е удачно да бравя у дома сама.

# 662
  • Мнения: 4 392
ако на детето му се ядат само ябълки му липсва еди си кой витамин, но ако му се яде чипс, то нищо не му липсва, просто му харсва вкуса

 Peace

..и е свикнало с този изкуствен вкус до такава степен, че тялото му отдавна вече "не знае" от какво има нужда.

# 663
  • Мнения: 5 713
А, кога се извършва това пастьоризиране?
След изваждането от питата/центрофугирането. Но не винаги.

# 664
  • Мнения: 2 132
Каква е разликата между типовото и пълнозърнестото брашно (извинете за тъпия въпрос)...
В пълнозърнестото е запазено всичко. То е по-грубо и не бухва, ако правиш хляб. Тип 1850 се води.
Типовото е средна работа между бяла и пълнозърнесто като са запазени част от обвивките. Тип 1150 се води. Хлъбът бухва с него.

# 665
  • Мнения: 3 869
Момичета, да ви помоля да си кажете мнението за кълновете и да ми кажете от каква възраст могат да се дават и какви е удачно да бравя у дома сама.

Много положително е моето. Давам от малко след годинката люцерна, по-късно слънчогледови кълнове, че много харесваше ядки още тогава. Сега вече и по-натрапчиви вкусове харесва като ряпа и броколи. Житните кълнове (жито, овес, ръж) могат много рано да се дава смлени. Ние на 11 м. хапвахме закуска с покълнала елда - има приятен леко-явков вкус, който хлапето много харесваше. (Тогава леко пасирах кълновете с малко вода, че иначе нямаше как да ги яде).

# 666
  • Мнения: 9 093
Мег, можеш ли да ми предложиш комбинации на кълнове с нещо? Детето ми ги приема само под 2 форми - в салата, или с плодове Confused Не знам доколко е удачно. Благодаря ти предварително Hug

# 667
  • Мнения: 6 713
В пълнозърнестото е запазено всичко. То е по-грубо и не бухва, ако правиш хляб. Тип 1850 се води.
Типовото е средна работа между бяла и пълнозърнесто като са запазени част от обвивките. Тип 1150 се води. Хлъбът бухва с него.

Жени, аз купих онзи ден ръжено брашно и беше под номер 1150. newsm78 Нали това е международна номерация или аз съм се объркала? Или типово и ръжено е едно и също

# 668
  • Мнения: 3 869
Мег, можеш ли да ми предложиш комбинации на кълнове с нещо? Детето ми ги приема само под 2 форми - в салата, или с плодове Confused Не знам доколко е удачно. Благодаря ти предварително Hug

Моят също на салати основно ги яде. Елдата - в зърнеа закуска; зеленолистните (люцерна, броколи, ряпа) - на филийка с тахан и маслинова паста. Слънчогледа направо като ядки си го хапва. Житните кълнове - на крекери.

# 669
  • Мнения: 3 869
За номерацията на брашното не знам дали е международна; 1150 със сигурност е типовото брашно тук  Peace За ръженото не съм виждала отбелязан номер - пише просто "ръжено брашно"

# 670
  • Португалия
  • Мнения: 3 966
горе-долу същата е номерацията-тип 550 тук е тип 55,обаче такова тип1150 няма в масовите-има в био-брашната,но там вече са без номера,а само поименно  Peace

# 671
  • Мнения: 2 132
В пълнозърнестото е запазено всичко. То е по-грубо и не бухва, ако правиш хляб. Тип 1850 се води.
Типовото е средна работа между бяла и пълнозърнесто като са запазени част от обвивките. Тип 1150 се води. Хлъбът бухва с него.

Жени, аз купих онзи ден ръжено брашно и беше под номер 1150. newsm78 Нали това е международна номерация или аз съм се объркала? Или типово и ръжено е едно и също
Не знам дали е международна. Срещала съм и други номерации и означения.
Това май е пак някакъв по- изчистен вариант на ръжта . Пълнозърнестата мисля, че се води 1750 Thinking

# 672
  • Мнения: 5 713
Брашна 500, 700, 1150:
http://www.sofiamel.bg/professional.htm

Типове брашна

1850 e пълнозърнесто. 1750 e ръжено.

# 673
  • Мнения: 6 713
Вери, мерси за линковете. Simple Smile
Аз имам немско ръжено брашно и на него е номер 1150, видях че явно има разлика в номерацията - според немската уикипедия - http://de.wikipedia.org/wiki/Mehl, ръжените брашна са няколко номера, между които и 1150.
Доста повече информация има на немски, дано се включи немскоговоряща мама. Simple Smile Peace

# 674
  • Мнения: 2 132
Вери, мерси за линковете. Simple Smile
Аз имам немско ръжено брашно и на него е номер 1150, видях че явно има разлика в номерацията - според немската уикипедия - http://de.wikipedia.org/wiki/Mehl, ръжените брашна са няколко номера, между които и 1150.
Доста повече информация има на немски, дано се включи немскоговоряща мама. Simple Smile Peace
Не разбирам немски, но мога да ти обясня идеята. Най-малките номера са най-изчистени от обвивки.Колкото по-голям става номера, толкова по-пълнозърнсто е брашното. Но с най-големите номера не бухват брашната. Най-вдясно нещата предполагам, че са пепелно съдържание и глутен.

Общи условия

Активация на акаунт