Размествания и преименувания на категории, форуми и подфоруми

  • 12 580
  • 140
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 323
Поради факта, че преди 8 години форумите стартираха с едва 3 подфорума и всеки нов подфорум е правен "на парче", то се налага да се направи доста по-сериозно разместване по категории, така че да е ясно определена тематиката на даден набор подфоруми.


През тази събота и неделя (30-31 октомври) форумите ще бъдат разместени (а някои и преименувани) както следва:

Категория "ВАЖНО!"
Форуми:

Правила, условия и указания
Благотворителни акции
Календар на събитията



Категория "Бременност и раждане"
Форуми:

Майки (бъдещи и настоящи)
         Бременни с термин януари-април (бивш Очакващи бебета през януари-април)
          Бременни с термин май-август (бивш Очакващи бебета през май-август)
          Бременни с термин септември-декември (бивш Очакващи бебета през септември-декември)
          Недоносени дечица
          Имена
          Сдружение "Настоящи и бъдещи майки"

Искам бебе
Проблемно забременяване
Рискова бременност



Категория "За бебето и детето"
Форуми:

Кърмене и захранване
Хранене с млека за кърмачета и захранване
Нашите деца
         Близнаци
          Родени 2010
          Родени 2009
          Родени 2008
          Родени 2007
          Родени 2006
          Родени 2005
          Детски ясли и градини
          Деца в училищна възраст




Категория "Дом и семейство"
Форуми:

Нашият дом
         Татковци
          Семейни отношения

Готварски рецепти
         Рецептите на... (бивш Любимите рецепти)
Здравословно хранене и световна кухня
Родители по градове
Родители в чужбина
          По държави
Родители, отглеждащи сами децата си
Осиновяване, осиновители
          Осиновени
Родители на деца с хронични заболявания
          Интеграция на деца с увреждания
Родители, преживели загуба




Категория "Здраве и красота":
Форуми:

Здравословни проблеми
         Хомеопатия и алтернативна медицина
Болници, кабинети, специалисти (бивш Здравен справочник)
Красива мама
         Диети, отслабване



Категория "Онлайн консултации"
Форуми:

Ла Лече Лига (кърмене и захранване)
Психолог
Стоматология

Категория "Свободно време и развлечения":
Форуми:

Клюкарник
Хоби
         Кино и телевизия
                    Романтични сериали
          Литературен клуб
          Музика, концерти, театър
          Групи по интереси (бивш Общ отчетен подфорум)

На път
На пазар
          Пазаруване от чуждестранни сайтове




В допълнение на това описанията ще бъдат понамалени доколкото е възможно, така че да се поскъси във височина заглавната страница и да не се налага толкова дълго скролване надолу за форумите, които се намират в по-долната част.


Предполагам, че може да има леко объркване в първите дни, но вярвам, че новото разделение ще е по-удачно и по-удобно за всички, а и ще е много по-лесно за ориентация за новите, незапознати със структурата на форумите, потребители.

# 1
  • Мнения: 936
На мен новата подредба ми харесва!

А ще има ли промяна при отчитане броя на мненията?

# 2
  • София
  • Мнения: 6 680
А къде ще бъдат обявите, не ги намерих в горната подредба?

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
Мамма вече писа, че обяви няма да има - очаква се продавалникът да стане по-бърз и да не е нужен подобен раздел  Peace
ето

Подфорумите за обяви също са "екстра" за редовните/активните потребители.
БГ-Мамма не е сайт за обяви.
Подфорумите за обяви съществуват все още само заради недобрата работоспособност на отделния сайт за обяви - Продавалник.
Съвсем скоро (до две седмици надявам се) Продавалникът вече ще е с нова, стабилна и добре работеща система и подфорумите за обяви тук ще бъдат окончателно премахнати.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 680
А обявите за бавачки/домашни помощници? Те си бяха полезни, и не са за Продавалника все пак?

# 5
  • Мнения: 6 323
Обявите засега ще останат най-долу и ще са във вида, в който са.
В момента, в който бъде пуснат новият Продавалник, двата форума за обяви за покупко-продажби ще бъдат премахнати, а подфорумът за помощ в домакинството ще бъде преместен като подфорум на Нашият дом.

Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 14:26 от Mamma

# 6
  • Мнения: 339
При тези размествания, ще може ли да се влиза и да се пише във форума през почивните дни?  Flutter

# 7
  • София
  • Мнения: 6 302
При тези размествания, ще може ли да се влиза и да се пише във форума през почивните дни?  Flutter

И аз си зададох този въпрос  newsm78

# 8
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
момичета да питам нещо.Във доста теми срещам че липсва ОТГОВОРИ и дефакто и да имам мнение няма как да го публикувам,а виждам че се публикуват постоянно мнения.Как става този номер?

# 9
  • София
  • Мнения: 6 258
Имам питане към Мамма за темата за продени деца - в кой подфорум ще е сега? Ако се мести заедно с бившия Общ отчетен (където беше преместена преди време, преди това бяхме мисля в "Нашите деца"), се пада да е в "Хоби и интереси", подкатегория на "Свободно време и развлечения". Thinking Не е ли по-добре да е при "Нашите деца", категория "За бебето и детето" след "Деца в предучилищна възраст"?

# 10
  • София
  • Мнения: 6 258
момичета да питам нещо.Във доста теми срещам че липсва ОТГОВОРИ и дефакто и да имам мнение няма как да го публикувам,а виждам че се публикуват постоянно мнения.Как става този номер?
Това са заключените теми, в тях могат само модераторите да публикуват мнения.

# 11
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Ама мненията не се публикуват само от модератори примерно-държат ли вашите мъже да готвите?

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Ама мненията не се публикуват само от модератори примерно-държат ли вашите мъже да готвите?
Не е мястото тук да ти отговарям, за което предварително се извинявам на Мамма, ама хич ли не четете?
подфорум Семейни отношения
Теми и мнения могат да публикуват само потребители с ранг от Ентусиаст нагоре (т.е. с над 50 мнения).


Имаш 5 публикации, не можеш да пишеш там, можеш само да четеш.

# 13
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
НИКА благодаря за отговора.Аз ако съм видяла няма да питам.Не се ядосвай толкова и ти си била новобранец.Благодаря още веднъж и извинявайте.

# 14
  • Мнения: 79
А какво е положението с Бременни майки в чужбина и Бебета родени в чужбина?
Защо не се сложат под някаква форма в Родители в чужбина? Мисля, че там им е мястото. Сега са забутани в Общ отчетен подфорум, където много от майките в чужбина изобщо не ги намират (дори и не подозират за съществуването им).

Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт