помогнете ако можете

  • 51 824
  • 389
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 149
За начало съм взела тетрадки и нещата за училище.Ако не са Ви нужни- няма да ги откажа -при толкова ученици.. Simple Smileняма да са излишни.Другите неща за училище-стандартните за всеки ученик.Само дето Ралица  ползва темперни бой а малката водни.Остана да платя помагалата и на двете...и стола до края на месеца .Платила съм го до края на предната седмица.Хранят се и двете на стол защото Ралица е до обяд но после до 15.30 часа почти е заета със допълнителните часове по изобразително изкуство а Александра е до 16.30 .Няма вариант да ходят да се хранят на вън.На Геновева която е 11 клас тая година съм взела необходимите на първо време тетрадки,купила съм и учебниците и.И ако някой разбира от дрехи-ще помоля да ми отговори.На Александра и искат за танцовата-пола прегърни ме Embarassed -само дето си нямам идея какво представлява.Аз също съм бивша танцьорка-но тогава играехме с черни поли-леко клоширани...

# 376
  • Мнения: 8
Кой ви е адреса?

# 377
  • Мнения: 149
Пратих го и благодаря.

# 378
  • Мнения: 149
И това дело мина.Остава само това във ВКС.

# 379
ВКС се произнесе. Родителските права над всички деца са дадени на майка ми .Местоживеенето на децата за една година остава в институция като абсолютно всички разходи на децата -без храната която там им дават са за сметка отново на майка ми.Баща ми е осъден на издръжка от юни 2010 и за тях по 67.50 на месец до навършване на пълнолетие на децата. В момента запора е 135 лева  -толкова може според заплатата която взема.Тези пари който дължи до този момент и за малките и тези който ще дължи ще се прибавят към досегашните задължения.В момента запора от 135 лева който се превеждат на майка ми от съда са текущи издръжки за мен и брат ми.Има натрупани около 8000 някъде със задна дата с тия който и сега постанови съда.Няма от къде да ги удържи като цяла сума съдия изпълнител и ще изплаща по 135 лева докато изплати всичко Rolling Eyesнаправо не мога да смятам вече до кога...С две думи да и е як на майка ми гърба защото с тая сума +детските за три деца защото на малките не получава от както са настанени в институция  и разходите на всички деца...просто няма да коментирам.Това е положението.

# 380
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Здравей Геви Иванова,

Не успях да разбера нещо. Значи децата остават в дом още една година, така ли? А после автоматично вкъщи или има още някаква процедура?

# 381
  • Мнения: 149
В момента съм си в града че двете малките са болни и ходихме на лекар и ще отговоря.Децата се настаняват за една година със заповед на съда.След тая година не се води дело за връщането им в къщи.Но социалните отново идват и правят социален доклад дали имам условия и достатъчно доход .Ако преценят че нямам могат по тяхна преценка да удължат престоя на децата поради липса на такива.Децата се водят -деца в риск за това.Дори да ми ги върнат мисля че 6 месеца ако не се лъжа след това сме под наблюдение на закрила на детето и ще ми правят постоянно проверки .След това вече ни оставят на мира.

# 382
  • Мнения: 149
Здравейте.Ще съм много благодарна ако някой има ненужни зимни дрехи и обувки за малките.Ралица е 144см и тежи 26кг.Обувки 36.Александра е 142-26кг обувки 35.Божидар е около 130.Обувки 29-30 .За момента издръжките ми са спрени и ми е малко трудно.Иначе работя на една автомивка-верно за 350 лева-но е нещо.

# 383
  • Мнения: 149
Започна се искането на пари пак. SadТози път за таз годишния абитуриент.

# 384
  • Мнения: 149
Здравейте!Не съм влизала много отдавна .Получих съобщение на лични да отговоря.Долу горе сме добре.Работя в момента сезонно на борса за дърва заедно с големия ми син.Тежко е но е нещо.Децата са настанени в дом за 3 години.Мога да пусна дело да ги прибера но според социалната..пак нямам условия.Пак жилището.Не мога да се разбера с нея и това е.Бившия ми съпруг отново ме тормози.На 30.05 имам пак дело-нова ограничителна.В момента имам издадена незабавна такава.Когато отидох да видя децата в дома ме причака и ме нападна.Без малко да ме напъха в една  кола.То не бяха закани за убийство.Щял да ме изкара месец юли на пътя в Германия да съм му изкарала парите дето пръснал по делата. Абе ужас..не ми се коментира.Вече не знам какво да правя.Като взема малките постоянно им повтаря как искал да ме убие и какво щял да направи..И след всичко това социалната го защитава-как ходел редовно да ги види..Малките са и казали защо не ходя и какво е станало както и какво им говори постоянно-на нея не и се било вярвало..моля ви..И при това има и свидетели като ме нападна.В момента финансово не съм много стабилна.Изкарваме но сами си покриваме разходите.Мъча се да събера някакви пари за да замина за София.Ще се мъча да вляза  направо при директора на Агенцията за закрила на детето-да видим.Също така се мъча да си уредя среща с главния прокурор-да видим след толкова ограничителни заповеди защо все още моя бивш съпруг не е пратен на психолог или психиатър а и адвокатката ми смята че има още доста мъглявини в тези дела-нищо че са ми издадени ограничителни заповеди.Това е общо взето.

# 385
  • Мнения: 185
Чакаме те в София hug

# 386
  • Мнения: 149
 Днес е големият ден. Последно решаващо дело. След четири години почти съдебни дела пак сама. Но за първи път положителен социален доклад и желанието на социалните да ми върнат децата. Остава съда да реши всичко друго е в моя полза

# 387
  • Мнения: 149
Официално решението ще излезе на 06.10 но вече го знам. Успях. На 20.10 ми връщат децата

# 388
  • Мнения: 1 167
 Hug браво

# 389
  • Мнения: 149
Порасналите ми вече деца http://smyle11.snimka.bg/?album;aid=836102

Общи условия

Активация на акаунт