Русе - Букурещ ?

  • 32 766
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Проучвам за приятели възможностите за полети от Букурещ ( а някой ден може и на мен да бъде от полза).
Та до Русе ясно как се стига , но оттам какви са възможностите за придвижване до Букурещ и после до летището ?
Автобуси , маршрутки...

# 1
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Има маршрутни коли на фирма "Ованесови", но цена и къде и как спират, нямам представа. Иначе аз съм ползвала трансфер до летището, с кола или микробус. Цената  беше за лекия автомобил - 90 лева, на микробуса - 120 лева.
На лични ще ти пратя координати на фирмата.

# 2
  • Мнения: 119
Скъпо е . Предполагам и с такси ще е толкова.
Имах превид редовния транспорт с който русенлии ходят на пазар или просто разходка до Букурещ.

Благодаря , значи Ованесови  Hug
Намерих им сайта и мисля 30 лева за двупосочен билет е много добре.

Ето ако още някой се интересува.
http://web.ovanesovi.eu/ibl_romania.php

Ето и другия линк :
http://www.europatravel.bg/


Последна редакция: вт, 18 яну 2011, 22:46 от mallkata

# 3
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Ами, то трансфера е такси. Скъпо е да - в Германия трансфера ни излезе 50 евро. А иначе редовни линии освен тези, който казах - няма (или поне аз не знам). Реката, моста, границата си е все още бариера за свободно движение на хора. Единствения удобен начин е автомобил, поне за мен. Редовните линии на Ованесови спират на центъра пред х-л Хороскоп, не ходят до летищата. А да останеш с багажа си в центъра на Букурещ, ми се струва не възможно да се стигне до летищата с градски транспорт. Все пак Румъния все още не е Западна Европа. А Ованесови пак имат трансферни услуги, но предполагам на същите цени.

Последна редакция: ср, 19 яну 2011, 09:46 от barfly

# 4
  • Мнения: 119
Toва от сайта на Ованесови :

"От Пиаца "Унири", хотел "Хороскоп" до летище Банияса и Интернационал на всеки 30 минути градска линия 783, цена около 7 леи (1.65 евро) ."


Разчитах на включването от Русе , защото вие знаете най-добре !
Смятам темата ще е полезна и за други пътуващи , защото от Букурещ има доста възможности особено към Испания и Южна Италия.

Бари , Неапол , Пиза , Катания , Сарагоса са само дестинациите които Wizz предлага.


Румънската  http://www.blueairweb.com/ също има страхотни цени и дестинации.

Последна редакция: вт, 18 яну 2011, 23:04 от mallkata

# 5
  • Мнения: 1 655
Мерси, полезна информация Peace

# 6
  • Мнения: 119
Нискобюджетната "Блу ер" пуска автобусна линия от Варна до летище "Банеаса" в Румъния
http://www.dnevnik.bg/pazari/companii/2011/04/18/1077016_niskobj … obusna_liniia_ot/

# 7
  • Мнения: 119
Някъде срещнах , че освен "Ованесови" и някакаква румънска фирма пътува между Букурещ и Русе.
Това дали е актуално към момента ?

# 8
  • Мнения: 0
Здравейте,на 17.10 ще пътувам от Варна за Букурещ.Ще летя от летище Baneasa.Ако има някой в тази посока да си поделим пътните Simple Smile.Прибирам се на 27.10.

# 9
  • Мнения: 2 175
Малката, само да кажа, че за пътуващите от Сф или Централна България е много по-удобно да минават с кола през Свищов ( с ферибота) , а не през Русе до Букурещ.

# 10
  • Мнения: 20
Здравейте, момичета! Бих искала да попитам пътувалите от летище Баняса дали там има паркинг, на който може да бъде оставен автомобил и ако има, каква е цената на ден.Благодаря предварително!

# 11
  • Мнения: 214
Има паркинг и по бегли спомени за около 7 или 8 дни беше 40е.

# 12
  • Мнения: 27
Не съм пътувала до Букурещ, мога да дам информация, на която съм попадала случайно.
Знам, че автобус на Груп ходи до Румъния.
Това е страницата на русенската автогара http://avtogararuse.org/index.php?p=normal&id=4
телефон за информация: "Груп Плюс и Етап адрес" - 082 83-67-57

# 13
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Аз съм пътувала по тази дестинация и понеже съм от Пловдив,хванах рейс от София,който е директен до Букурещ,пристигнах около 5 сутринта,беше февруари,адски студ и сняг,а аз бременна с 2 чанти,рейса спря на някоя си улица  #2gunfire някак си се довлачих до по-централна улица и се метнах на такси до летище Банеса,струваше мисля 10 евро  Wink

# 14
  • До морето
  • Мнения: 7 076
Здравейте,

 Ние ще летим за Барселона през Букурещ (летище Банеаса) през ноември. Вероятно ще ходим с кола от предния ден и ще имаме една нощувка там, защото полетът ни е в 11 и няма кога да пътуваме с автобус или трансфер, или поне аз не намирам вариант. Варна- Русе- Букурещ ми се струва сложно  newsm78. Сега се чудим ще можем ли да се оправим с навигация из града. Аз съм била в Букурещ, но през цялото време пътувах с такасита, и трафика ми се стори нормален. Хотелът ни е в центъра, а за да стигнем до летището отнема поне 20-25 минути.  Въросът е дали да отидем с кола до хотела в центъра, там да я оставим на паркинг, а от там до летище с такси или да се помъчим от хотела с колата(с навигация) да стигнем до Банеаса мол, Икеа и т.н., да оставим колата там и оттам до летището, което е съвсем близо, с такси? Много объркано стана, дано някой ме разбере и да отговори!

Общи условия

Активация на акаунт