Отговори
# 330
  • Варна
  • Мнения: 382
Ani d, много добре се е получило, смятам да последвам примера ти и да си стоя в къщи до възможно най- късно, така де човек  се учи от грешките си !

И тук искам хем да се похваля, хем да се оплача. Оня ден отидох на преглед при д-р Танев (Варненки го знаят) каза , че при мен въпросът със секцио  не стои (при положение , че имам вече VBAK ) .... Но след раждането трябвало пак да се прави ревизия Sad .  Той лично не би я спестил , и каза , че трябва да е с пълна упойка. А пък упойката  точно след раждането накрая опорочава всичко. При мен така се получи, веднага ме упоиха и психически беше травмиращо изживяване.  Тя хем беше пълна, но явно не много дълбока, защото мозъкът ми продължаваше да е буден и съзнанието ми беше крайно объркано, След като излязох от нея , не можех да разбера какво ми се е случило, жива ли съм , къде съм, После още 2 часа трябваше да лежа неподвижно,  все така жадна. А после ме оставиха цяла нощ за наблюдение. И бебето го видях истински чак на другия ден. Дето се вика, програма почти като след секцио, само че съкратена. Затова се надявах, тоя път да ми се размине.  newsm78
Ле солейл , при тебе как беше, а и други ако има какво да споделят относно ревизията  ? 

# 331
  • Мнения: 177
Ани, относно контракциите след раждането /може и да няма връзка, но да споделя/ при мен се случи така, че след третото раждане /беше секцио/ контракциите по време на кърмене бяха по-болезнени и продължиха значително по-дълго. За сравнение след първото /вагинално/ раждане почти не ги отчитах. За съжаление не съм записала колко точно продължиха. Чувала съм и от други майки, че след трето раждане матката е контрахирала значително по-болезнено, но дали това е нормално!? и на какво се дължи  Thinking не съм търсила информация. Добре би било да отделиш време за визита при генеколога си, ако това те тревожи.

# 332
  • Мнения: 2 478
Saly  при мен беше много различно. Да, веднага след раждането ми сложиха упойка за ревизията. Тогава ме и зашиха. Но упойката беше кратка и усещането беше много приятно,честно. Всичко беше цветно и красиво. Скоро се събудих, съвсем нормално се чувствах. Цялото ми стоене в родилна зала беше 3ч. После ме придружиха до стаята ми. Беше 12ч. В 14ч слязох до Неонтологията, за да си поискам бебето. Донесаха ми го след 30мин. Да, и на мен ми казаха, че ще трябва да почивам след ревизията, но след като ги убедих, че се чувствам перфектно, веднага ми го дадоха и аз веднага го сложих на гърдите си.
Успех ти пожелавам!

# 333
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ревизия на матката може да се направи и "на живо". Гадно е, но не е нетърпимо.
Но далеч не е задължителна тази ревизия. Може и само един преглед на ехограф да се направи. Обсъди с доктора си възможностите.

# 334
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 719
Ревизия на матката може да се направи и "на живо". Гадно е, но не е нетърпимо.
Но далеч не е задължителна тази ревизия. Може и само един преглед на ехограф да се направи. Обсъди с доктора си възможностите.

Да, явно е така- моята я правиха на живо и след болките от самото раждане, не ми се стори чак толкова гадно - понасяше се!
Лекарката ми каза, че като отида на профилактичен преглед на края на първия месец, тогава ще ме погледне и на ехограф, ако има някакви притеснения.

Аз обаче вече се чувствам перфектно. Коремът почти ми се прибра, а контракции усещам съвсем леки и само по време на кърмене! Иначе всички неразположения отдолу вече минаха! Mr. Green

# 335
  • Варна
  • Мнения: 382
Ами то при мен май  се е получило по-сложно, защото са ми вадили  плацентата ръчно, че се била залепила за цикатрикса, което сега се чудя как е станало, понеже по мой спомен плацентата не е била имплантирана ниско долу. Но това ми обясниха.

# 336
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Една кокона още в отбора - Иринка на spasdidi Simple Smile 2800, 49 см, в 14.36 ч. Simple Smile)

Честито, миличка!  Hug  bouquet Да ви е жива и здрава!
Чакаме те с подробности! Както и да се е случило, дано си доволна и щастлива! Гуш!

# 337
  • Мнения: 415
Честито бебче на spasdidi!  bouquet Да й е жива и здрава Иринка, много я прегръщаме  Hug

# 338
  • Мнения: 705
Честито на Спасдиди! Да са много щастливи с малката Ирина!  Hug

Сали, може да не е ниско и пак да е застанала на цикатрикса, тя е доста голям орган все пак. Хубаво е, че е минало без проблеми.
Много неприятно това с упойката, но предполагам, че може да обсъдите и други варианти с анестезиолога и с лекаря ти.

# 339
  • Варна
  • Мнения: 382
Честито бебче и от мен на Spasdidi. Прочетох в отчетната им тема  следнот

Но, имам новини за вас от Спасдиди.
Много е щастлива и се чуства супер! Не разбрах какво е било раждането, но е станала на 6-тия час и вече два пъти бебето е цокало от гърдата.
Праща ви много поздрави на всички!

Зозима, ще се подготвя по-добре тоя път и ще поговоря предварително за това , понеже си мисля , че явно самата упойка е била нещо кофти.

# 340
  • Мнения: 177

Да е ЧЕСТИТА нажната мома Иринка на мама Spasidid! Успешно и приятно кърмене! Здрави, красиви и много,много щастливи заедно!
Ани, това, което сподели за ревизията е много успокоително. Благодаря! Чудесно е че така добе се развиват нещата при вас. Бъдете здрави.

# 341
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 719
Честита прекрасна дъщеричка на Спасидиди, да е жива и здрава и да са много щастливи цялото семейство! Чакаме подробности!

# 342
  • Мнения: 234
включвам се с питане, за това колко след секцио може и се позволява вагинално раждане?

# 343
  • Мнения: 4 753
включвам се с питане, за това колко след секцио може и се позволява вагинално раждане?

Ха, така... Интересен въпрос... На някои места по света се позволява и е възможно дори и 15 месеца след секциото, т.е. ако забременееш 6 месеца след като са те срязали... На някои места в България никога не е възможно естествено раждане след секцио... Обикновено на тези места лекарите ги е страх от VBAC или са много алчни, или не знам вече какъв им е проблемът...

# 344
  • Мнения: 62
lux,
стандартният отговор за бг е, че 2 години след секцио може да се допусне вагинално раждане.
т.е. - при по-малко от две години шансът да си намериш лекар, който да те подкрепи, клони към 0.

Честито на спасиди ! Да са весели и здрави Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт