За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 24

  • 20 373
  • 755
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 842
Старата тема

Момичета,
слагате ли сега пролетно време някакъв крем за лице на децата?
Имах за зимата против студ и вятър и свърши и сега се чудя да купувам ли някакъв, има ли нужда, слънцето все още не е много силно за слънцезащитни?

И с какво противодействате веднага при начални симптоми на настинка, съвсем начални?

Кога излизат кътниците? Възможно ли е в интервал от около 10-15 дни да се покаже втори долен резец и след това кътник на нашата възраст?

Синът ми вече има 8 резеца (4 горни и 4 долни), последният резец излезе преди около 10 дни.
От 2-3 дни пак е кисел, не яде добре, нощем се буди да суче по 5-6 пъти, има обилно слюноотделяне, гризе всичко и това ме навежда на мисълта, че наближава показването на нов зъб (в случая кътник).
Или греша?

Как мислите?

Да ви питам...малката има петна по коремчето от много ситни пъпчици. В понеделник бяхме при ЛЛ, тя каза, че не са от храна и завяхвали, но тази вечер забелязахме, че се увеличават. Не съм въвеждала нови храни скоро, само я мазах няколко пъти със зехтин (от което подозирам, че са). Та, въпроса ми е - как изглеждат пъпките от алергии и от претопляне?

# 1
  • Мнения: 2 805
AnMary, благодаря!
Бях чувала за масло да с намаже ударено място, но веднага след удара. Пробвала съм, когато си е удряла главата и наистина помага.
Но по краката кога й се появяват не винаги разбирам, а й е с панталон и като я събличам ги откривам.
Сега се сетих, че последната седмица излизаме с триколката и тя не си държи краката на педалите, а като се движим те се въртят и най-вероятно и удрят краката точно над глезените.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 842
Бяха ми писали във форума за хомеопатия, но ще трябва да поровя доста, за да намеря инфото.
По-миналото лято когато сина ми прохождаше го заведохме със синка на море, и го върнахме с още по-голяма, на челото.
Попитай педиатъра, има хомеопатия за разсейка на синки.

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Като се заговорихме за травми и нещо ми прещрака. Във вторник за пръв път ожулиха коленете на детската площадка през панталоните, явно доста се изненадаха и поплакаха и двете. Вие носите ли със себе си навън някакви подръчни превързочни материали и за промиване на малките драскотинки и ожулвания?

# 4
  • София
  • Мнения: 39 842
desitoo, не. Но покрай щерката развих навик да нося цитопласт в потфейла си.
Предполагам спокойно в бебешката чанта може да се носи малко памук и риванол, или кислородна вода.

# 5
  • Мнения: 2 805
Като се заговорихме за травми и нещо ми прещрака. Във вторник за пръв път ожулиха коленете на детската площадка през панталоните, явно доста се изненадаха и поплакаха и двете. Вие носите ли със себе си навън някакви подръчни превързочни материали и за промиване на малките драскотинки и ожулвания?

Миналото лято носех лейкопласт, памук и кислородна вода (това след един случай в който почти си разби устата на асфалта), а също и фенистил гел.

# 6
  • Мнения: 914
За голямата ми дъщеря носех през лятото лепенки,а раната измивах с водичка ако даде.

# 7
  • Мнения: 15 379
Нося детски лепенки единствено.

# 8
  • София
  • Мнения: 44 246
Като се заговорихме за травми и нещо ми прещрака. Във вторник за пръв път ожулиха коленете на детската площадка през панталоните, явно доста се изненадаха и поплакаха и двете. Вие носите ли със себе си навън някакви подръчни превързочни материали и за промиване на малките драскотинки и ожулвания?

само лепенки.
почистване - поливам с водичка или с мокри кърпички
нося и финистил гел, но то друга работа...

# 9
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Нося детски лепенки единствено.
Извинявам се лаишкия въпрос, но с какво са по-различни тези от обикновените?

# 10
  • София
  • Мнения: 44 246
имат картинки Simple Smile и децата ги харесват Simple Smile
аз задължително избирам и да са в различни форми и размери.

# 11
  • Мнения: 15 379
Освен това се водят и хипоалергични. Каквото и да означава това.

# 12
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ще се поинтересувам в аптеката, и дано ги държат на раничките поне малко Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 2 082
И аз нося от детските лепенки (поради факта, че ги водят хипоалергенни). Иначе това, че са шарени с картинки не мисля че помага, поне в нашия случай - упорито се опитва да ги махне, точно защото са шарени и му привличат непрекъснато вниманието  Crossing Arms

# 14
  • София
  • Мнения: 44 246
то има и хипоалергенни и нормални лепенки, не само детски Wink със сигурност.

Общи условия

Активация на акаунт