Къде да отседнем в Трявна?

  • 174 796
  • 787
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 59
и кое е хотелчето?цена ?какво ползвате?

# 346
  • Мнения: 1 351
и кое е хотелчето?цена ?какво ползвате?
Казва се хотел Рай на центъра. Една майка със детенцето си плаща 15 лв , а аз съм със майка ми и детето и плащаме 30лв. Ние ползваме  стая от две части - двойно легло и още едно с размерите на приста , тераса със маса и столчета , баня , тоалетна , телевизор  и хладилник. На първият етаж има голяма съвременна кухня със маси за хранене . Ползваме двор със детски играчки зад хотела там няма движение , има в него шатра за майките със маси и столчета. На двора има и хамак, тенис на маса , шезлонги. Много ни е удобно .

# 347
  • Варна
  • Мнения: 773
klem4e какви са тези 15 и 30 лв в Рай? Ние ходехме редовно там до преди две години, но стаята беше 50 лв. Сайта има не е пипан не знам от кога и цени пак няма. Кухнята на ресторанта може да се ползва от гостите на хотела ли? Явно има промени.

# 348
  • Мнения: 1 351
klem4e какви са тези 15 и 30 лв в Рай? Ние ходехме редовно там до преди две години, но стаята беше 50 лв. Сайта има не е пипан не знам от кога и цени пак няма. Кухнята на ресторанта може да се ползва от гостите на хотела ли? Явно има промени.
Да , има промени . Сега ресторанта не работи и кухнята се използва от гостите на хотела за приготвяне на храна , претопляне и ползване на всички кухненски уреди и съдове. Цените явно са паднали - незнам преди години какви са били , но сега са такива. То , всъщност навсякъде са паднали . Аз като гледах сайта не смеех да се обадя да питам за цени , но  ми каза една позната с която сме заедно сега в Рай и която е идвала и миналата година  . Въпреки това се обадих предварително и питах за цени и затова съм сега във този хотел. Харесва ми .
За тези пари , че и за повече щяхме да сме във къща във Трявна ....,както се изрази някой , като казарма - с малко дворче , много стаи и много легла във тях.  Е, ако имах кола на разположение сигурно щях да си позволя къща из махалите .

# 349
  • Варна
  • Мнения: 773
Значи преди две години за двойна стая плащахме 50 лв. В момента на такава каква й и е цената? Аз всъщност мога утре да звънна, но все пак..На мен много ми хареса този комплекс Българка, но семейството, което ще идва с нас им  е висока цената  Sad

# 350
  • Мнения: 1 351
Ние плащаме 30лв. , ползваме две стаи - двойно легло и още едно с големината на приста , тераса . Ако искаш звънни за всеки случай да не стане развален телефон .

# 351
  • Мнения: 59
Аз звънях,казаха ми за 2 възрастни с две деца на 3 и 8 год. -35лв.стаята!!Така че няма грешка,имало вътрешен двор и детски кът,какво всъщност има на двора,за децата?

# 352
  • Мнения: 1 351
Аз звънях,казаха ми за 2 възрастни с две деца на 3 и 8 год. -35лв.стаята!!Така че няма грешка,имало вътрешен двор и детски кът,какво всъщност има на двора,за децата?
Има играчки и велосипеди , хамак , шезлонги , масички , столове , кожен диван със фотьоли тенис маса . Вътрешният двор не излиза на главната улица и има борове във него така че винаги има сенчица на него. Недостатък е , че гледката е изоставено предприятие от вътрешната страна / двора / , но няма нищо опасно за децата. Предпочитам да е далеч от улица. Много е близо хотела до паркът и до площадка със пързалки , люлки и батути....На десет метра от площада на общината . А във кухнята има всичко . Във стаите има и хладилниче. Стая номер две е със изглед към двора и тераса ние сме във тази стая. Има сушилник и маси със столове на терасата .За деца е удобно да гледаш през терасата какво правят на двора и да има тераса , за да простираш ако се наложи.

# 353
  • Мнения: 149
Здравейте на всички ! Simple Smile
Да споделя и аз впечатления от гр.Трявна-зимата отседнахме в къща за гости "Борана" (собствениците държат и х.Балканика централ ) .В центарлната част ,вътрешен двор ,чисто ,спретнато ,беседка оборудвана с всичко необходимо  и малка кухничка към всяка стая.Двора е вътрешен и е перфектно за малки деца.Баните са след ремонт тази година и са към всяка стая.В къщата могат да се съберат до 11 човека.Стаята е идеална за хора с 1 или 2 деца ,защото има легла ,които се издърпват из под спалнята .Цената е 35 лв на вечер.Цената в Балканика за 2 стая е 36 лв-много е хубаво и там-всичко е ново и уха е чудесно ,подредено е с вкус и е помислено за всичко ,но ние предпочитаме Борана! Собствениците са много мили и гледат да ти помогнат с каквото могат! Преди няколко дни минахме от там и отседнахме пак при тях -без забележка !
Сега ще ходим в къща за гости  "а,и пак дойдох "  ,защото в Борана няма места за през времето ,когато ние ще ходим .
Ще дам отзиви и за там !
За храната-
Най-вкусно беше в Тревнвнски кът и персонала бяха много съобразителни и децата не им пречеха определено !
Не беше лошо и в Старо село -там има и оркестър ,но не е натрапчиво.
От пицарията не останахме доволни последния път ,за разлика от зимата -тогава беше много вкусно всичко !
До пицарията има една мила бабинка ,която прави мекички-опитайте ги непременно !
Сега ,като ходим ще опитаме заведенията ,които сте препоръчали !
Приятна почивка на всички !  bouquet

# 354
  • Бургас
  • Мнения: 75
Здравейте, моля майките с малки деца/моите са на 1,5 и на 3,3 години/ да ми препоръчат място за отсядане в Трявна, без претенции съм дали къща или хотел. Искам да е чисто, просторно/ с две преносими кошари ще сме/, да има тераса, да е на спокойно място и да не е много далеч от центъра. Искам да срещнем добро обслужване и разбиране от страна на персонала и по възможност да има двор с люлки или детски кът за децата, но да не е на стръмно място. Благодаря предварително!

# 355
  • Мнения: 308
И аз планувам преди морето да сме 2-3 дни в Трявна.Колебая се между Ралица и Сезони. С дете на 3,5 години сме, ще иска басейн, кое е по-подходящо според вас? Приемам и други предложения Hug
Между РАЛИЦА и СЕЗОНИ с ДВЕ ръце ЗА РАЛИЦА-като местоположение, стаи, ресторант, храна, обслужване, но в Ралица не е евтино за изхранване, а и е като цяло по-скъпо от СЕЗОНИ.Само че, защо да ходиш в Трявна, като не опиташ от автентичния дух на възрожденските семейни хотели-и зографа е супер, и артгалерията-на центъра също, и балабановата къща-то си е хотел.навсякъде закуските са тестени, но пък в тази час на бг просто тестените неща са кулинарен връх, а и всички семейни хотели са чисти, уютни, които са във възрожденската част, там са и най-хубавите ресторанти.

# 356
  • Мнения: 308
Здравейте, преди няколко дни резервирах бунгало за началото на май в Бръшляна. Сега намирам темата и прочетох за мухъл и захабени завивки. Пише че има детска площадка - в какво състояние е? Имам време да откажа резервацията и да търся нещо друго. Моля, ако някой скоро е бил там да сподели още мнения.  Малкият е с проблеми с бронхите и за мен е много важна хигиената. Търся нещо, което не е в центъра, като локация този комплекс ме устройва идеално. Интересува ме и има ли проблем с паркирането в центъра през деня.
защо да не е в центъра? Местните си обичат Бръшляните, но на мен лично там ми харесва единствено кухнята през лятото, бунгалата въобще не ме кефят и не мисля, че ако не сте с компания детето ще има, къде да играе много горе, в центъра се събират деца и играят

# 357
  • Мнения: 308
Този уикенд бяхме в Атанасова къща- възхитени сме от  чистотата   на  къщата ,обзавеждането ,любезността на домакините и  тяхната честност ,вкусните гозби в механата.Със сигурност ще повторим и през летния  период.

Моля сподели цени, условия.Много ме тегли към Трявна, но не сме били в Атанасовата къща.

# 358
  • Мнения: 308
Здравейте!Има ли почивали в комплекс"Престолът на Мария"? Много ми хареса, още повече че има и вътрешен басейн.Собственичка е лекарка,която предлага безплатни консултации и лечение на деца с белодробни заболявания в санаториума.Дали наистина е така?Ще се радвам на всякаква информация за този комплекс.
Това е бивша ферма, в която когато бяхме да се разходим още имаше перушини от кокошките и не бих оставила да спи детето ми там.Иначе факт-с фантазия е направено.

# 359
  • Мнения: 308
Ние плащаме 30лв. , ползваме две стаи - двойно легло и още едно с големината на приста , тераса . Ако искаш звънни за всеки случай да не стане развален телефон .
Какво означава ПРИСТА?

Общи условия

Активация на акаунт