Тwilight/Здрач- тема 67 - Edward or Jacob... or it is the same?

  • 30 960
  • 762
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6









Въведение за новодошлите Темата е посветена на поредицата "Здрач"/"Twilight" -сагата на Стефени Майер, състояща се от 4 публикувани книги и 1 недовършена, както и филмовия франчайз, който пренася книгите на големия екран. Първият филм- "Здрач" излезе по кината през декември 2008 г. (вече и на DVD),  докато снимките на вторият- "Новолуние" приключиха неотдавна, с премиера на 20.11.2009 г. Третият филм- "Затъмнение" успяхме да видим на  на 09.07.2010 г. /предпремиера 02.07.2010/ , а четвъртата книга ще бъде екранизирана в две части, Снимките ще започнат пред септември/октомври тази година /2010/. Главният артист- 24 годишния англичанин Робърт Патинсън, изпълняващ ролята на вампира Едуард, в момента е най-"горещото име" в Холивуд и обект на внимание от женската публика между 10 до 110 годишна възраст. Никой не може напълно да обясни манията по "Здрач" поредицата (особено защото и книгите, и филма имат своите слабости), но благодарение на интернет- блоговете, фенските сайтове и форуми- тя непрекъснато расте и ние се радваме, че сме част от нея, и че по някакво щастливо стечение на обстоятелствата сме открили тази вселена от герои Simple Smile . Надяваме се да намерите своето местенце в темата, защото нас Здрачът в душата не ни пуска и янма изгледи това да стане. Освен като място за обсъждане на поредицата между "стари" фенове, темата ще се старае да е в полза и на незапознатата публика или новите фенове, особено защото ентусиазмът, с който феновете произвеждат и пускат в интернет снимкови монтажи, фен-постери, видеоклипове, фен-трейлъри, песни, фен-фикшън (дописване или пренаписване  на части от книгите) с любимите си герои или артисти е невероятен и понякога е трудно да се ориентираш кой материал е истински, и кой - не.



 Ако пускате линкове и  вмъквате снимки в постовете си, желателно е да не е спам, а да вземете лично отношение към тях (харесва ми, не ми харесва, съгласна съм, не съм съгласна, забелязахте ли еди какво си). Правилата на бг-мама са, че снимките трябва да са с максимални размери 400х600 пиксела. Можете на намалите вмъкнатата снимка в поста си, като влезете в скобите преди адреса на снимката и след "img" допишете празен интервал и "height=400" (или 300, 200, 100, 150..., като така снимката се намаля до съответната височина. ( т.е. между "[" "]" трябва да е изписано "img height=400")  Ако се цитира мнение със снимка, желателно е в цитата тя да се намали (до 150 или 200 пиксела), за да не се натоварва темата.


Запознайте се с малко от нашите любимци...









В очакване на Зазоряване...


Полезни линкове

Официален сайт на Стефени Майер
The Twilight Saga Official site


Български фен-страници форуми:
Twifanzone  Twilight foromotion   TL
                                                                          
Англиски фен страници,които обичаме:
Twifans       Lion and the Lamb       Twilight Fans


Линковете откъде можете да изтеглите филма, допълнителните материали към ДВДто, официалният саундтрак, книгите на английски и български, както и допълнителни материали по книгите, можете да видите тук

Нашата "I prefer them hot!" глутница!


Предишни теми
Teма 66///Тема 65/ Tема 64/Тема 63/Тема 62/ Тема 61/Тема 60/ Тема 59/ Тема 58/ Тема 57 Тема 56 /Тема 55 /Тема 54/Тема 53 /Тема 52 Тема 51 /Тема 50 /Тема 49 /тЕМА 48 /Teма 47/Тема 46 Teма 45/ Teма 44/ Тема 43 /Тема 42 /Тема 41/Тема 40  Тема 39 Тема 38 Тема 37/ Тема 36 /Тема 35 /Тема 34 /Тема 33 Тема 32 / Тема 31/Тема 30 /Тема 29 Тема 28 Тема 27/Тема 26 Тема 25 /Тема 24 Тема 23 /Тема 22 /Тема 21/ Тема 20/ Тема 19/ Тема 18 / Тема 17/- Забележка! В темата след 20та страница има спойлери за "Затъмнение" и "Зазоряване" без предупреждение, четете внимателно! / Тема 16/ Тема 15 / Тема 14 / Тема 13 / Тема 12 / Тема 11 / Тема 11 / Тема 10 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 9 Забележка! В темата има спойлери без предупреждение, ако не сте чели "Затъмнение" и "Зазоряване", се препоръчва да я четете много предпазливо или въобще да не я четете! / Тема 8/ Тема 7/ Тема 6 /Тема 5 /Тема 4 /Тема 3 /Тема 2 /Тема 1

   



Съобщение за феновете:  Ако искате да добиете визуална представа от останалите пишещи в темата, изпратете свои снимки (с половинките си, децата и т.н.) на Мона на mlstantcheva@hotmail.com , заедно с кратка информация за ника си в темата, истинското име, местожителство и семейно положение, и ще получите достъп до затворен блог, на който са качени снимки на останалите съфорумки.




♥♥♥Enjoy♥♥♥

Последна редакция: пн, 30 май 2011, 09:16 от c.v.e.t.i.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 828
Я, първа съм   Grinning
Мерси за темата    bouquet
Още не съм гледала Водата, чака ме свален на компютъра да му дойде времето.
Кога излиза Breaking Dawn 1?

# 2
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Пу втора и ако не е много нахално, чакам анкетка за Водата  Crazy

# 3
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Хайде и аз да ви почерпя с нещо много хубаво!!! Насам робини!!

И това ако не е манна небесна  Sunglasses

Клипчета с Роб от сета на Cosmopolis – 29.5.2011 Crazy Party Flutter

Роберто на сет-а на Космополис, 29 Май 2011 Whistling с коментари от Красето  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 3
Иииии, Цвети, кога сколаса и тема да ни спретнеш   Hug  Мона, хайде без анкета  Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 1 001
Ей, нова седмица с нова тема - страхотно, страхотно! Hug

Аз, откакто гледах Водата и реших, че няма да се спойлирам за "Зазоряване", май и за "Космополис" не искам да се спойлирам, което ще ме направи тиха и скучна в темата  Whistling

Цитат
maminkavania Много вдъхновяващ пост   действа ми енергизиращо 
Не знам дали Стефани ще довърши Среднощно слънце,но ти се справяш чудесно с писането .Не си ли пробвала да напишеш нещо романтично например   ще имаш много фенове тук
CuCu Diamant,   bouquet трябва да се видим да те черпя нещо за комплимента! Hug Иначе, не е като да не съм се пробвала с писането, но...е обезкуражаващо, бе, то всичко вече е написано на тоя свят - нищо ново под слънцето... Whistling Всъщност и писането (освен четенето) ми носи огромно удоволствие...и да, успявала съм да разплача някои същества от женски пол, които също ме ръчкат и ми се пишат фенки, но врагът е отвътре - страхливото ми и самокритично друго "аз" владее тази територия  Twisted Evil  Здрачната ми мания се оказа огромно вдъхновение и поне за здрачните фенки може да се преодолея, че ще ми е мъчно, ако всичко, дето го написах през изминалата година не види бял свят...понеже е възможно "да ми мине", каквото съм непостоянно същество, та да не е било напразно...

Цвети, да, имам три минутки видео от премиерата на Водата - мога по скайп да ти го пратя! (И всички, с които бяхме - скайпа ми е dimitar.sergilov - който иска да види голямата ми излагация като оператор да ми пише.)
 Завиждам ти за аляскенското приключение, докато си заздрачена - друго очарование има тая студена земя, нали?  Hug Hug Снимай, разказвай - аз съм колекционер на вдъхновения и ти си едно от тях! Wink  Heart Eyes Heart Eyes

Днес ще "пазя леглото" в опит да не позволя на някаква гадна болест да ми прецака седмицата и ще добавя към самолечението обстойно разглеждане на блога и трето гледане на Водата - лекарствата за душата дано подействат и на тялото! Wink

 lovekiss lovekiss lovekiss

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 741
Ваня, как ще устоиш на това!?



 
Снимките от Космополис не ми дават мира! Все нови и нови мисли се роят в болната ми глава!
1 Не знам точно защо, но усещането ми е, че този филм ще го направят много бързо.
2 За този филм на Роб съм с най-малко очаквания (не знам какво да очаквам) и най- много страхове, заради книгата.При четенето си представях един модернистично отчужден, студен, циничен и малко брутален, трудно смилаем филм. Когато вчера видях красивата, усмихната физиономия на Робърт вече си мисля, че може би ще бъде просто тъжен филм за един много богат, много сам и много объркан млад мъж! Усмивката на Роб може да стопи ледник, защо да не успее да стопли 100-200 страници сценарий!
3Като гледам тези снимки , си мисля че любимият ми пазител на Роб сокойно може да изиграе ролята на Торвал!
4 Пак по повод на тези  снимките си дадох сметка, че Ерик Пакър и Роб поне по едно нещо си приличат-знаят какво е да ти диша във врата бодигард 24 часа в денонощието!
5Макар повърхностно и формално погледнато, но все пак – Ерик отива да се подстригва, така че ми се искаше КОСАТА да е по-дълга  и разрошена!!! Знам , че не може -  при него всичко е изчислено и премерено и...., но да си помрънкам...

Последна редакция: пн, 30 май 2011, 21:27 от ladi Koup

# 7
  • Мнения: 6
Ванче довечера ще влезна да ми го пратиш, мерсииии  Hug
Иначе кажете за анкетата и я слагам после  Hug

# 8
  • Мнения: 200
Цве прекрасна темичка, благодаря ти   bouquet Знаех си, че ще се омагьосаш от последните черно-бели кадри на водата. И аз малко си ревнах в киносалона заради Роузи  Embarassed
Аз се поизгубих, ама малко болести, малко пътувания, сега тичане по администрации  ooooh! Иначе ви чета  Hug
Роб е много хубав на последните снимки от Космополис  Hug

# 9
  • Мнения: 3
Лейди, Роберто е усмъртителен  Heart Eyes   Има опасност вече да развия слюноотделяне още при вида на бодигарда му, защото двамката са слепени   Joy   Като кучето на Павлов съм станала Mr. Green

# 10
  • Мнения: 6
Добро утро, момичетаа  Hug



чакам ви да кажете каква точно анкета искате? За Водата дали е харесала или не?

Ми, дано болният период ви подминава вече и да имаш повечко време  Grinning

Люси, днес се сетих за Духащотоооо, да ми пазиш мястото  Heart Eyes

Днес най-накрая се сетих на кой филм ми напомня замисълът на Космополис - на 9,99. Който е чел книгите на Бегбеде мисля, че ще може да направи също връзка - богати, но тъжни хора, имат от всичко, но всъщност искат нещо съвсем различно. Интроверти, егоцентрици и т.н. Но всъщност нямам търпение вече да го гледам хихи

Ех, хайде да идва и трейлъраааа  Heart Eyes на Зазоряване... на Космополис... на Снежанка! Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 2 149
И на мен много ми хареса Водата,много хубаво се вживя в ролята Робърт Wink
Отивам да гледам снимки Laughing

# 12
  • Мнения: 3
И на мен много ми хареса Водата,много хубаво се вживя в ролята Робърт Wink
Отивам да гледам снимки Laughing

 Hug  Как ти се чете никът?

Цвети, изтрепах се да си търся "9,99 "  Joy  Къде ли съм я подредила  Rolling Eyes  Благодаря за кафето  Grinning  А пътя към Духащото съм го забравила направо, напоследък през работно време ми е напънато.

# 13
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Люс, Духащото е култовооо  Flutter Crazy  ама аз и от пърленките и крем карамела на Даяната не се отказвам.
Обаче, ето, заговорихте индиректно за храна и кафета аз моментално довтасах  Mr. Green

Имаме страхотен клип от Ванчето от премиерата на Водата, толкова сме готини и забавни и скромни де  Whistling

# 14
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Добро утро, момичетаа  Hug



чакам ви да кажете каква точно анкета искате? За Водата дали е харесала или не?

Ми, дано болният период ви подминава вече и да имаш повечко време  Grinning

Люси, днес се сетих за Духащотоооо, да ми пазиш мястото  Heart Eyes

Днес най-накрая се сетих на кой филм ми напомня замисълът на Космополис - на 9,99. Който е чел книгите на Бегбеде мисля, че ще може да направи също връзка - богати, но тъжни хора, имат от всичко, но всъщност искат нещо съвсем различно. Интроверти, егоцентрици и т.н. Но всъщност нямам търпение вече да го гледам хихи

Ех, хайде да идва и трейлъраааа  Heart Eyes на Зазоряване... на Космополис... на Снежанка! Heart Eyes

Цве, остави ни ти без анкета и това си е  Crossing Arms

Много добре я знам 9,99,  хубава книга, хубав Космополис  Joy  ( сега е момента да си призная, че космополис ми звуч всеки път като съчетание от КОСМИ и МЕГАПОЛИС , което ако си сложите ръка на сърцето, май ще си е точно така във филма  Joy  )

Общи условия

Активация на акаунт