ЯНУАРИ 2012 е далече, расти ти мъничко човече :) - тема 2

  • 25 807
  • 745
  •   1
Отговори
  • Мнения: 452
                            
  
    


Стара тема №1

  Списък на необходимите неща

Лека и безпроблемна бременност на всички бъдещи мами, които се включват в темата!!!
Нека има само радости, свързани с това събитие!

# 1
  • Мнения: 354
Аз макар и позакъсняла ще се впиша първа в новата тема.
Момичета стискайте ми палци всичко да е ОК и да стана мама през януари!
Целувки и успех на всички!!!

# 2
  • Мнения: 1 333
Запис и от мен. cassiopeia_vn няма страшно, всички имаме притеснения и дано всичко да е наред Hug Поздравления за хубавата тема Wink

# 3
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Запис да ви следя.
Аз освен да се похваля че пак прокървих  ooooh! . 2 дена всичко беше ок и днес пак няколко капки Confused. Та май сериозно ще се залежа вкъщи.Личната ми даде болничен 12 дни и предполагам след прегледа в сряда ако чуем сърчице гинеколожката ще го удължи newsm78 Ама щом трябва ще се лежи няма как.
Киара на мен не ми се гадеше и въпреки това отслабнах с 2 кг за 2 седмици Whistling
Казвам гадеше защото днес май нещо се опитва ама може да е от притеснение покрай кървенето newsm78
Касиопея добре дошла при нас.
Леки почивни дни ви пожелавам и по-малко неразположения

# 4
  • Мнения: 0
Ето ме и мен в новата тема!
Добре дошла сред нас cassiopeia_vn лека бременност!!!
pospalancho-дано спре това кървене ,почивай активно.  Hug
Хубави почивни дни ви пожелавам

# 5
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Здравейте момичета,нека да ни бъде честита новата темичка и в нея да се записват само положителни вести.Добре дошла на новата маминка и леко бременеене.А между другото много ми харесва оформлението,само че защо не впишеш и термините на всяка от нас и примерно коя бременност ни е,как се кавзме и т.н.,найстина си е играчка,но пък ще е хубаво,ако ти се занимава Simple Smile

# 6
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Мерси за новата тема.

Поспаланчо, ще лежиш ами, тъкмо ще си починеш от работата /нали ти беше натоварено напоследък/.  Дано няма повече капки /и мен от това ме е страх/. Иначе в сряда ще чуете сърчице, как да не  Hug.

Да е късметлийска темата и изпълнена с колкото се може повече хубави новини.

# 7
  • Мнения: 102
Честита ни нова тема! Благодаря bebo  Hug Наистина ще е чудесно, ако има списъче с термините  Party atadar секаш беше почнала да го прави  Whistling
 
Добре дошли на новите бременилки! Лека и безпроблемна до ануари  Hug

Аз съм все така порядъчно зле, само дето вече е целодневно  Sick Много бързо ме хваща и умората вече  Tired А, откакто разбрах в началото на седмицата, че нито едно от двете ми деца не е прието в градина направо съм в нервна криза  cry Как ще съм с бебе и две малки дивачета вкъщи целодневно просто не знам  Tired

Ноооооооо, да не завършвам толкова умарлушено! Утре съм на сватбааааааааааа!!!!!!  Party Имам си чудна рокля, безумно високи обувки и час за прическа  Sunglasses и разбира се най-важното - две приказни шаферчета, с които да се пъча  Heart Eyes  Heart Eyes

Хубав ден ви желая и добри новини, с които да се отчитате  Hug

# 8
  • Мнения: 58
Здравейте,

От няколко дни се каня и аз да пиша най-после.

Първо да честитя на всички бъдещи януарски мамчета и да ви пожелая леко бременеене!

Аз също очаквам бебенце  baby_neutral, живот и здраве около 27 Януари. С таткото сме много щастливи, но още свикваме с мисълта  Simple Smile

Исках да ви попитам, особено тези при които вече има регистрирана сърдечна дейност, на какъв видеозон се преглеждат. Аз имам запазен час за 10.06, но доколкото знам лекарят работи с обикновен видеозон, а съм чувала, че ако не е вагинален е много вероятно нищо да не чуе толкова рано. Вие какво мислите по въпроса?

Поздрави!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 035
Pospalancho, ще те набия вече, само лежане и никакво мърдане от леглото, това е най важното сега.   bouquet
Оф, аз съм голяма патица, днес си записах час за ранна фетална морфология за 13.07, но сега се чудя дали ме записаха за БХС, щото аз не казах изрично, че искам или то става автоматично? Казаха ми, че ще струва 80 лв., някой знае ли случайно?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 367
Здравейте и от мен, честита ни нова темичка.
Поспаланчо, дано скоро отмине кървенето, знам че се случва често в ранна бременност но трябва да се следи и евентуално да се вземат мерки, какво ти казва гинеколога ти. Аз съвсем в началото имах зацапване и започнах да си бия ударни дози ЧХГ, бях и още съм на сериозни прогестеронови препарати Дуфастон и Утрогестан и много други хапове. Важно е да си почиваш и да не се натоварваш
Гигамига, да си изкарате супер на сватбата
Добре дошли на новите мамчета
Irchony, мен ме преглеждат всяка седмица съвсем от началото ,но винаги с вагинален ехограф и то доста добър. Сърце чухме още в 6 гс. + 4дни. Намери лекар с добра техника и съм сигурна ,че ще се радвате на тупкащо сърчице съвсем скоро

Последна редакция: пт, 03 юни 2011, 17:43 от Krisita

# 11
  • Мнения: 452
Поспаланчо, почивай си миличка да не вземеш да се притесниш сега, спокойствие ти трябва, това е само инцидент и нормално, спокойно всичко ще е наред  Praynig Praynig Praynig
Аз  Embarassed много съжалявам, незнаех че Атадарчето е почнала да прави списък, аз също мога да направя, но трябва този който пуска следващата темичка да си го прикачи.
Сега тъкмо ще си кажем кой кой е и кога ще е събитието, за да може да се улесни този, който прави списъка.
Атадарче, ако си го почнала миличка би ли го довършила и ти да пуснеш следващата темичка   bouquet
За протокола Laughing незнам какво ще се записва, аз нямам какво да крия,затова си казвам и майчиното мляко:
Аз съм Женя на 26 г. от Русе, това ми е трета бременност, имам едно живо родено детенце - Светли,която е на почти 7 годинки.Ноември месец направих спонтанен аборт в 6 г.с. след 4 годишни неуспешни опити. Забременях със стимулация - ТЕРМИН 27.01.212

# 12
  • Мнения: 7
привет и от мен Simple Smile

записвам се в темата, тъй като и аз очквам радостта януари месец.
Вече бях на преглед за установяване на бременността и се чуха тонове, но в на 6 юни пак съм на преглед. Много се вълнувам и чакам с нетърпение Simple Smile

успех на всички

# 13
  • Мнения: 2 483
Дидка, БХС си е съвсем отделно от феталната морфология. БХС е генетично кръвно изследване, което оценява риска от куп гадости, включително синдрома на Даун. Феталната морфология е ултразвуково изследване, което допълва/потвърждава/отрича Даун и също проследява развитието на плода като цяло.

На всяка цена си запиши час за фетална морфология, защото със сигурност часът за БХС не върви в комплект с ФМ. Двете неща се правят на абсолютно различни места.

# 14
  • Мнения: 58
Мерси за отговора Krisita!

Принципно държа да посещавам този лекар, а и може информацията ми да не е много актуална (относно апаратурата в кабинета). Ще видя какво ще стане другата седмица и ако любопитството и нетърпението ми надделее, сигурно ще ида и на друго място Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт