приети в НУКК 2011-2012 и преди това

  • 14 357
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Много моля, за да си бъдем взаимно полезни, тук да обсъждаме само ученическия живот на децата си в това училище.
Хубаво ще е да продължават да се включват и по-опитните родители на по-големичките ученичета там.

Та в другата тема за приема бяхме започнали да говорим за:

-видовете задачи и тяхната тежест на изпита;
-предстоящата родит. среща на 14. 07. от 16.00;
-от колко деца се формират групи за англ. език към Британика в НУКК;

Нека заедно да удължим списъка и разширим обясненията!

Последна редакция: нд, 05 юни 2011, 12:37 от Agudo

# 1
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Честита нова тема  bouquet
Едно въпросче имам: някоя от вас да е питала на родителската среща с или без деца да ходим?
Аз пропуснах да попитам и сега се чудя да го взема ли с мен или не?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Може темата да е за всички учащи в НУКК, по-големите май си нямат такава. Simple Smile

РС предполагам, че ще е без деца, но аз също не съм питала.

Онзи ден гледах в Ютюб видео от първия учебен ден - тоооолкова много хора и деца, притесних се как ще си открием класа.  Laughing
Имаше и филмчета със снимки на деца от 5-6ти клас на фона на музика, притесни ме, че на някои снимки се бяха покатерили на някакви високи стени, та обяснявах надълго да не прави такива глупости.

# 3
  • Мнения: 40
Може темата да е за всички учащи в НУКК, по-големите май си нямат такава. Simple Smile

 newsm10 промених заглавието

За РС - от нашето семейство само таткото ще е в София и той ще иде, но аз лично не бих взела детето, за да мога да си прекарам по-спокойно там.

# 4
  • Мнения: 544
На родителска среща се ходи се без деца, няма причина да са там  Peace
А за първия учебен ден не се притеснявайте, организацията е перфектна. Пред входа са написани с тебешир на земята класовете, като започват от ляво на дясно, съответно 1а, 1б, 1в, 2 а и т.н. Класният ръководител си подрежда децата на определеното място и когато приключи откриването ученици от 12 клас хващат по едно първолаче за ръчичка и го водят до класната стая. Каките водят момченцата, а батковците - момиченца.  

Последна редакция: нд, 05 юни 2011, 14:39 от kathrin

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Катрин, а как е натоварването - връща ли се детенце изморено от училище или има сили и възможност и за допълнителни занимания?

Иска ми се и другата година да продължи да ходи на балет, но не знам дали няма да й дойде в повече...  Rolling Eyes

# 6
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Привет Катрин,
и аз се включвам с въпросче: имаш ли представа до колко е занималнята?
Избора ми на маршрут ще зависи от това до колко е занималнята и ми се иска да си сметна преди род. среща дали ще ходи на занималня и аз ще полагам нечовешки усилия за да се прибирам на време от работа за да го посрещна или направо да си го запиша в частна занималня, работеща до по-късно и да си го прибирам от там когато свърша работа!

# 7
  • Мнения: 544
Занималнята е до 16:45. В 17:00 децата трябва да са по автобусите и потеглят от ГБ. Нещо друго, хубаво е да сте на спирката поне 10 мин. преди обявения час, защото ако няма родител да посрещне детето, не го пускат да слезе и си го возят с тях. Това е допълнителен стрес за детенце и ако няма да имате възможност да сте по-рано там, наистина потърсете друг вариант. Да не говорим, че при системни закъснения директорката изпраща предупреждение до родителите.

По въпроса с натоварването - много е относително, зависи от детето. Моето дете оставаше на занималня. Не мога да кажа, че се прибираше свежарка, но и не е било съвсем без сили. Не съм го водила на допълнителни занимания, по средата на годината тръгна на плуване и му се отрази добре. Зависи колко често е ви балета и в какви часове. Вижте как ще е в началото, ако идва в повече то ще проличи от самосебе си.

Последна редакция: сб, 11 юни 2011, 17:00 от kathrin

# 8
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Благодаря Kathrin   bouquet

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Катрин, мерси и аз!
То се оказа, че имало балет в доп. занимания и мъжът ми там я е записал, та отпада и това развеждане, въпреки че ще ни липсва нашата госпожа.
Ние не правихме избор на учителка, но сме се паднали при препоръчаната от Румпидумпи, голям късмет!  Simple Smile Дано и в края на годината сме доволни.
Засега толкова от мен, ще чакам да се прибере мъж ми да разказва Simple Smile

# 10
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Привет Шунка,
и ние сме при Русинова Grinning

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Еее, супер! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 40
Имате ли идея за престилките, които искат за часовете по рисуване, глина и всякакво мацане - може ли да се купят отнякъде или да си ушием?
Помня, че аз съм имала някаква ушита престилка, даже и ръкавели, че и ръкавите доста изстрадват при таква училищни приключения.

За протокола - ние сме при г-жа Йорданова иииии май при нея нямало 6-5, строгичка и взискателничка била   Sick

# 13
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
За престилките - нямам никаква идея, но си мисля, че би трябвало да се намират такива по магазините.
Ако открия - ще докладвам.
Ако не намеря ще му ушия или по-скоро ще поръчам да му ушият, защото когато става въпрос за шиене съм с 2 леви ръце  Embarassed

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Здрасти Simple Smile
Ние имаме 2 престилки, едната леля й я донесе от Германия, но другата оттук сме я взимали - в момента обаче идея нямам откъде... Може би Хиполенд или Джъмбо?! От нещо като мушама с джобове отпред и ластици под мишниците и с Уинкс.  Laughing Сигурно има и момчешки вариант.

Общи условия

Активация на акаунт