Шоколадов сладкиш с майонеза - 2

  • 81 951
  • 546
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 65
Явно е въпрос на вкус, аз обичам сочни тортички.
и аз съм така, като сладкиш е идеален, но за торта ще трябва мааалко сироп, но никога не съм правила такъв и незнам как Embarassed

# 376
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Явно е въпрос на вкус, аз обичам сочни тортички.
Сочна, сочна, но в случай, че се разпадне да не се чудиш. Laughing

# 377
  • София
  • Мнения: 8 131
Явно е въпрос на вкус, аз обичам сочни тортички.
Сочна, сочна, но в случай, че се разпадне да не се чудиш. Laughing

 newsm10 Точно затова говоря и смятам, че е по-изпечена. на моята едва и местех блатовете.

# 378
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Явно е въпрос на вкус, аз обичам сочни тортички.
Сочна, сочна, но в случай, че се разпадне да не се чудиш. Laughing

 newsm10 Точно затова говоря и смятам, че е по-изпечена. на моята едва и местех блатовете.
Аз да кажа, че сложих в блата орехи.Божествено стана.

# 379
  • Мнения: 65
veseto87 това че е изпечен повече го написа вече три пъти в една страница, прочетох го, и аз отговарям че не е така. Разбирам, че не би се получило със лек сироп, благодаря за мнението ви  Grinning

# 380
  • София
  • Мнения: 8 131
Ами така е, обаче няма друга причина просто. И съм го написала два пъти, като и в двата поста личи личното ми мнение. Много ми е интересно ти с какво основание твърдиш обратното, при положене че всички тук те убеждават, че е невъзможно сладкишът да стане по-сочен отколкото е.

Явно питаме без да можем да търпим чуждото мнение.

# 381
  • Мнения: 65
Безсмислено е и се превръща в спам вече. Аз не твърдя нищо, просто попитах! 
А относно това дали търпя чуждо мнение  не мисля, че имаш основание да коментираш.

# 382
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Безсмислено е и се превръща в спам вече. Аз не твърдя нищо, просто попитах!  
А относно това дали търпя чуждо мнение  не мисля, че имаш основание да коментираш.
Ок.Сиропирай го и после кажи какво е станало.Кажи и с какво го сиропира?Малко за мен е все едно да се сиропира брауни, ама нали знаете-На вкус и цвет товариш нет.

# 383
  • София
  • Мнения: 8 131
Спам било, ама ти можеш да го поддържаш.
То се видя, че тук не търпиш. Коментирам очевидното, а не обичайното ти ежедневие. Всички казаха нещо, но ти не си съгласна. Направи го както знаеш тогава. Този сладкиш може да е всякакъв друг, но не и сух. И това не е въпрос на вкус, а е очевидно и всепризнато. Сиропирай го и като се разпадне пак ще пишеш, за да попиташ как да го оправиш... Mr. Green

Аз съм до тук.

# 384
  • Мнения: 4 569
Пандишпанените блатове за торта се сиропират със захарен сироп или сок от компот.
Аз бих се опитала да сиропирам шоколадовия сладкиш със сок от компот - за да видя какво ще се получи.
Голяма е вероятността да се разпадне. За да я избегна, щях да сглобявам тортата /блат, сироп, крем, блат, сироп, крем, украса/ в съда в който ще я оставя да седи /да не се налага преместване от съда/.
Ако опитваш, alexaa, сложи най-дебелия блат за първи и го сиропирай слабо. Аз сиропирам със супена лъжица и пипане на блата за да усетя къде няма сироп.
Пиши какво е станало!  Grinning

# 385
  • Мнения: 65
Къде прочете че съм казала сладкиша да е сух? Не виждам защо сте толкова войнствени, и аз приключвам.

# 386
  • Мнения: 65
Естел благодаря ти. Аз разбрах че няма да се получи със сиропиране. Мислех си първо дори с четка да намажа сироп леко, но няма да рискувам.

# 387
  • Мнения: 4 569
Ако тортата е за домашно ядене, а не за гости,  рискувай. И да се разпадне ще се изяде.

Ако всички правят едно и също и никой не излиза от коловоза, как ще се открият алтернативи?Даже твоя начин е по-умен от моя. Е, аз и четка нямам.  Confused

# 388
  • гр.Русе
  • Мнения: 52
 Аз написах, че ми идва малко сухичък не Естел когато е торта.Доколото знам блата първо се реди и преди да се сложи крем се сиропира и никой не говори за сироп като за пандишпан, а леко да се напоят дори и с четка.Няма смисъл да разваляме разкошния сладкиш с такива постове.

# 389
  • Мнения: 22 867

Бях решила да правя торта Килиманджаро за Никулден, в последния момент, като започнах, не знам защо newsm78 реших, че ще я правя с блата на шоколадовия сладкиш на Сладка хапка  bouquet, едно от хрумванията, дето не можеш и да го обясниш. Embarassed Изпекох блат, направих си плънката, сглобяването беше страшно приятно, а тортичката стана доста ефектна. Ето това се получи:



Следващ път ще я правя с по-тъничък блат, т.е. ще го изпека в по-голяма форма, а в средата мисля, че добре ще се върже кремчето на Лео от Шоколадова торта с рула, липсваше ми и шоколадовата глазура върху парчетата от блата, във всеки случай ще пробвам! Peace

Общи условия

Активация на акаунт