Консултации с адвокат/ темата на tais

  • 77 514
  • 748
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 922
Благодаря момичета,ще действам  bouquet  Една от най-добрите адвокатки е приятелка на майка ми,тя ме разведе без пари  и сега ще ми помогне,но единствено ме е страх,че онзи ще побеснее и незнам какво да очаквам,страх ме е ,но и така не мога да остана,всички знаете,че деца се гледат с пари!Благодаря Ви!

# 241
  • Мнения: 1
Зравей, незнам как да кажа но мисля че имам проблем:

Събрах се с мъжа с когото живея преди 6 години. През това време той много се промени или по-скоро аз не съм го познавала добре. Започнаха проблемите още през 2006 г. Аз забременях но бременността се оказа неуспешна. Преди случката имахме 1 сериозно каране но след това започнаха да се случват системно нещата, Той се държи много грубо с мен. 2009г. ни се роди син. По време на цялата бременност беше много внимателен с мен.От самото начало той си пийваше по 200 гр. вечер но след 2г. започна да пие системно по много и дори посред бял ден- естествено не и на работа защото работи в държавна институция.Мисля че вече е АЛКОХОЛИК защото вдига скандали за всичко, крещи на детето , за него най-важно е да има алкохол та дори да няма пари за храна, след раждането на детето не сме били интимни или ако съм искала не се е получавало защото той е пиян. След неуспеха се започват обиди срещу мен.Както се разбира ние нямаме брак. Дайте ми съвет какво да правя!!!

# 242
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Зравей, незнам как да кажа но мисля че имам проблем:

Събрах се с мъжа с когото живея преди 6 години. През това време той много се промени или по-скоро аз не съм го познавала добре. Започнаха проблемите още през 2006 г. Аз забременях но бременността се оказа неуспешна. Преди случката имахме 1 сериозно каране но след това започнаха да се случват системно нещата, Той се държи много грубо с мен. 2009г. ни се роди син. По време на цялата бременност беше много внимателен с мен.От самото начало той си пийваше по 200 гр. вечер но след 2г. започна да пие системно по много и дори посред бял ден- естествено не и на работа защото работи в държавна институция.Мисля че вече е АЛКОХОЛИК защото вдига скандали за всичко, крещи на детето , за него най-важно е да има алкохол та дори да няма пари за храна, след раждането на детето не сме били интимни или ако съм искала не се е получавало защото той е пиян. След неуспеха се започват обиди срещу мен.Както се разбира ние нямаме брак. Дайте ми съвет какво да правя!!!

Ти въпрос към адвокат нямаш.
Пусни си тема, ще получиш повече съвети.

# 243
  • Мнения: 1 280
 Здравейте! Моят въпрос е каква е процедурата за започване на дело за развод при положение, че съпругът е в друга държава от няколко месеца. Съпругата ще подава молбата за развод. Благодаря предварително   bouquet

# 244
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Здравейте! Моят въпрос е каква е процедурата за започване на дело за развод при положение, че съпругът е в друга държава от няколко месеца. Съпругата ще подава молбата за развод. Благодаря предварително   bouquet
Отива при адвокат с акта за брак и ако има дете с акта за раждане и той задвижва процедурата, подготвя молба и т.н.

# 245
  • Мнения: 1 280
 tais , благодаря ти, но аз май не съм си задала въпроса точно. Какво се случва при положение, че тя не знае актуален адрес на съпруга си в чуждата държава. Знае само този, който му е тук по лична карта. Мисля, че е адреса на родителите му, а не на общото им жилище. Това не е пречка да се започне делото по установения ред, така ли да разбирам отговорът ти? Т.е. тя си подава исковата молба и посочва адрес, който тя има. Те го призовават на този адрес, а близките му вече намират начин да го уведомят и той си решава дали и как ще се връща?! А ако той откаже да се върне, няма начин да стоят неразведени нали? Съжалявам за глупавите въпроси, но искам да я успокоя, близка ми е, а аз не мога да ѝ дам съвет. Помня, че когато аз се развеждах, дадох адреса на родителите на бившия ми и те го осведомиха за делото.

# 246
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Отсъствието на съпруга не е пречка за разглеждане на делото. Ако не бъде открит на последният известен адрес, ще му бъде назначен служебен защитник, така че в крайта сметка дори и по- бавно, приятелката ти ще се разведе.

# 247
  • Мнения: 912
Не знам имам ли въпрос нямам ли, но при мен нещата се закучиха...след като платих таксата от 25 лв. и минаха 2 месеца от подаването на съответната искова молба и възражение за подсъдимост, по делото ми още няма движение- не е прехвърлено от София в Русе (мъжът ми твърди,че не е обжалвал), а междувеременно на моят адвокат му откриха разсейки и почина...какво мога да напавя за да изтикам делото по-бързо, искам вече да съм разведена  и в този ред на мисли вече жестоко съжалявам, че не му подписах по взаимно съгласие още в началото!

# 248
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Не знам имам ли въпрос нямам ли, но при мен нещата се закучиха...след като платих таксата от 25 лв. и минаха 2 месеца от подаването на съответната искова молба и възражение за подсъдимост, по делото ми още няма движение- не е прехвърлено от София в Русе (мъжът ми твърди,че не е обжалвал), а междувеременно на моят адвокат му откриха разсейки и почина...какво мога да напавя за да изтикам делото по-бързо, искам вече да съм разведена  и в този ред на мисли вече жестоко съжалявам, че не му подписах по взаимно съгласие още в началото!
Можеш да провериш в деловодството, дали делото е "тръгнало" за новата си дестинация, а после да го търсиш там. 2 месеца не е  много време.

# 249
  • Мнения: 1 280
tais, благодаря ти   bouquet

# 250
  • Мнения: 910
Искам да попитам може ли от чужбина да се даде пълномощно на адвокат, който да движи развода на сестра ми? Или е задължително да си дойде до тук

# 251
  • Мнения: 448
Искам да попитам може ли от чужбина да се даде пълномощно на адвокат, който да движи развода на сестра ми? Или е задължително да си дойде до тук

Не, може и от чужбина, заверено.

# 252
  • Пловдив
  • Мнения: 14
tais, здравейте и от мен Simple Smile
Аз имам следния проблем. През 90-те години регистрирахме фирма - СД, аз и още един човек. Преди 7-8 години този човек почина и фирмата не е работила през този период. Сега искам да я пререгистрирам и да я съживя, но как да процедирам, като този човек има наследници. Аз искам да я пререгистрирам като еднолично дружество, тъй като наследниците не проявяват интерес към фирмата. Така или иначе доколкото съм запозната те не наследяват правото на съдружие, а само правото върху дружествените му дялове. Мисля си, че може би трябва да направим нотариално прехвърляне на дяловете на мен. Но това преди пререгистрацията ли да стане или след това? Просто какво да предприема? Надявам се ме разбрахте, че така както го обясних... май не става много ясно. Благодаря предварително!

# 253
  • Мнения: 11
Здравейте!
Имам следното питане  Embarassed С мъжа ми нямаме брак, имаме дете, припознато е от бащата, имаме жилище, което изплащаме. В покупката на жилището, както и в плащането на вноските, съм взела участие и аз с по-малка сума от него. Нотариалният акт е на негово име. Въпросът ми е следния: Може ли мъжа ми да ме изгони от жилището?

# 254
  • Мнения: 448
Здравейте!
Имам следното питане  Embarassed С мъжа ми нямаме брак, имаме дете, припознато е от бащата, имаме жилище, което изплащаме. В покупката на жилището, както и в плащането на вноските, съм взела участие и аз с по-малка сума от него. Нотариалният акт е на негово име. Въпросът ми е следния: Може ли мъжа ми да ме изгони от жилището?

Как го изплащате? Какво пише в нотариалния акт и защо е само на негово име, а не е съсобствен имот, след като го изплащате заедно и всъщност на кого какво изплащате? Обясни по-подробно и ще ти отговоря.

Общи условия

Активация на акаунт