"Майчин дом"- Варна тема 5

  • 85 685
  • 937
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 250
Заповядайте в темата, с която се надявам да сме полезни на много бъдещи и настоящи майки, на жени, които имат нужда от здравна помощ или просто, за да благодарим за професионализма и отзивчивостта на докторите в "Майчин дом"! Нека всеки, който има въпроси ги зададе тук, а тези, които имат преки наблюдения ще помагат!

Майчин дом-Варна

първа тема
втора тема
трета тема
четвърта тема

# 1
  • Мнения: 377
Записвам се да не изтърва темата, че в скоро време ще имам нови наблюдения за Майчин дом, по пресни от преди 2 години.  Peace

# 2
  • Варна
  • Мнения: 82
Записвам се и аз да следя темата от рано, че не мисля да повтарям в ОБ  Peace

# 3
  • Мнения: 648
Запис и от мен Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 913
Засега и аз съм се засилила към Майчин дом живот и здраве през Октомври.  Simple Smile Така че ще следя темата.  Wink Всъщност последно ходих там в 20г.с. и на въпроса ми, ако реша да раждам там кога трябва да ида, ми отговориха околко 45 дни преди термин. Вие как мислите добре ли е? Колко е нужно да ме наблюдава доктора, който съм избрала?

# 5
  • Мнения: 2 562
Мерси Radina Hug Бях сигурна че ще се погрижиш за продължението на тази полезна и хубава темичка     Peace

# 6
  • Мнения: 499
И аз се записвам да следя, че и аз натам съм се насочила за Октомври месец, пък ще видим.

# 7
  • Мнения: 2 631
Живот и здраве и аз ще имам скоро 'пресни' впечатления от раждане там  Hug

# 8
  • Мнения: 176
Радина, благодаря  bouquet ! И на мен ми е много полезна тази тема. Аз ще раждам в МД в началото на декември, ако всичко е наред. И съм там на ЖК.

Благодаря на момичетата, които ми отговориха за болничните! Hug И за такива като мен, на които им е за първи път и не са особено ориентирани, да кажа: за да си продължите болничния с ЛКК трябва да звъннете на сестрата, която се грижи за вас на последния ден от болничния (не по-късно), за да може да бъде подготвен навреме. А тя ще ви каже кога ще е готов и можете да си го вземете.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 187
И аз съм тук, с благодарност на Радина   bouquet
А на всички момичета които им предстои лека бременност и успешно раждане!!

# 10
# 11
  • Мнения: 1 167
Запис и от мен. Peace

# 12
  • Варна
  • Мнения: 433
  bouquet Леко раждане, на тези които скоро им предстои такова.

# 13
# 14
  • Мнения: 374
Здравейте бъдещи и настоящи майчета!
Искам да споделя моето мнение за МД.
Родих там на 19.07.2011 моят син с внушителните мерки от 4.170 кг, АБСОЛЮТНО НОРМАЛНО, е с епидурална упойка, за която не съжалявам. Моят доктор беше Б. Яков, а акушерката, която не се отдели от мен се казва Иглика - много съм благодарна на всички!
А сега да разкажа с малко повече подробности.
Пренасях вече една седмица и нямах нерви да търпя вече, исках да си видя детето. Приеха ме в понеделник вечерта за предизвикване на раждането с таблетка. (Прие ме доктор Ж. Костов - голям мъж, ама пипа много леко) Цяла нощ записваха тоновете на бебето, в 6 сутринта ми сложиха таблектаката, която в крайна сметка предизвика разкритие от 1.5 см до 3 см. Когато дойде моят доктор - Б.Яков, все още нямах никакви болки, нищо. Последваха процедурите - клизми, прегледи  и т.н., в 12 часа ми пуснаха системата с окситоцина. От тогава до мен седеше непрекъснато акушерката Иглика и когато започнаха контракциите ме забаломосваше с приказки, да минава по-лесно. Към 13 часа доктора ме попита искам ли упойка, аз казах, че не знам, а той ми отговори, както искам, да си помисля имало време. Към 13.30 си поисках упойка, не че ме болеше толкова много, ама пък защо да търпя, като мога и да си спестя малко болки и добре, че взех това решение. Епидуралната ми я сложи Д-р Добрева и изобщо не я усетих, уетих облекчението в последствие! В 15 часа започнах да напъвам и така до 16:45, голямо напъване беше, по едно време имаше сигурно 10 човека в родилна зала, доста се проточи моето раждане, а бебето не излиза и не излиза. Бях смъртно изтощена, доктора с железен и спокоен вид седи до мен, по едно време спомена за секцио, ако се проточи още, а мен ме е страх от операцията та две не виждам, събрах още малко сили - последните, а бебето пак не излиза, накрая ми направиха една стабилна епизиотомия, докторът ме натисна няколко пъти яко по корема и моето момче СЕ РОДИ. Радвам се, че си поисках упойка, защото си спестих доста сили за напъването. Някои ми казват, че това (упойката) е забавило раждането, ама аз си мисля , че при първо дете дете 4.200 няма как да стане лесно.
Раждането не беше от най лесните, но в крайна сметка мина и съм много благодарна на всички - доктора Борис Яков, акушерката Иглика, главната акушерка Галя. После престоя беше също много добре, много се грижиха за нас и за бебетата. Обясниха и за кърменето. Впечатли ме и Д-р Анна Атанасова - на пръв поглед студена и груба жена, но много ясна и категорична, говори всичко конкретно и точно, без заобикалки и излишни обяснения - на мен по принцип такива хора ми харесват.
Та това беше моето раждане. Не съжалявам за избора на лечебно заведение. При мен беше всичко перфектно.
Успех на всички, които се колебаят къде да родят, просто си послушайте интуицията, тя няма да ви излъже, поне моята не ме излъга!

Общи условия

Активация на акаунт