Отговори
# 720
  • Мнения: 8
Карола мила,  Hug
какво мога да напиша за да те успокоя просто не мога да намеря думи, които могат да те успокоят в този момент, макар и преминала през този ад. При мен кое е помогнало за да мога да преодолея тази мъка са другите ми деца. Зная как съм се чувствала аз и разбирам, че при теб е още по-болезнено. От направените изследвания така и не установиха защо предишните ми бебета спряха а се развиват(т.е. след три деца родени съвсем нормално и без никакви проблеми имах две неуспешни бременности със загубени бебета). И ето ме отново в тези редици и дай Боже този път всичко да е наред.  Praynig Така че горе главата, ти си силна и млада и ти пожелавам по-бързо да забременееш, зная че това няма да премахне болката ти изцяло, но ще имаш  нов  стимул, което пък неминуемо ще притъпи това което чувстваш сега. Мисли си, че така е трябвало да стане и не го задълбавай толкова - защо, как, с какво заслужих и т.н.,защото с това няма да си помогнеш, а напротив. Buci по-нагоре е писала за посещение при психолог, аз самата считам за добро решение, но относно форумите да четеш и общуваш с мами претърпели същото, аз лично не одобрявам. При четенето на тези теми, започваме да се вкарваме в ненужни филми и вместо да ни помогне, ние рухваме психически още повече. Но това е лично мое мнение. Peace Относно опитите за забременяване на мен лично не са ми казвали да спазвам някакви срокове, само трябваше да изчакам една менструация и след това имах зелена светлина. Но пък и аз не съм в България и не зная какво е мнението на лекарите там. И накрая една силна прегръдка от мен и горе главата.   bouquet
Жанетка, според мен не трябва да има място за притеснение, при положение че това са компютри, на които са поставени някакви мерни стойности, че те лекарите не знаят какви са, а още повече ние. На мен как ми обясни една моя приятелка мед.сестра е че те слагат тази мерна стойност, но много зависи от самият лекар, т.е. с две думи могат да сложат референтна стойност за бебета с %25, %50, %75 и оттам правят сравнението. По принцип повечето практикуват с %50. Т.е. взимат средната стойност и сравняват с нея и ако бебето ти не е еднакво с тази стойност, не може да се каже че не се развива добре. Според мен няма никаква логика при все че две жени наддали еднакво през бременността, раждат и двете в 40ª  седмица и едната ражда бебе с 2700кг, а другата бебе с 4400кг. Кое от двете е добре, това което е под статистическата норма или другото което е над нормата. Пускам ти един линк, на стр.6 има дадена таблица с минимални и максимални референции на някои от измерените ти показатели, само че е на португалски, трябва да си го преведеш чрез транслатора.http://www.actamedicaportuguesa.com/pdf/2008-21/1/055-064.pdfАко не разбереш нещо пиши ми на лични. Peace

Честито на мамите видели гащичките  stork-boy stork-girlна бебчетата и да използвам да се похваля и аз  че и при мен видяха поредното синче  stork-boy
Добре дошли и на новите мами. Hug

# 721

Общи условия

Активация на акаунт