С малко Априлско тумбаче напред, втори триместър привет!

  • 34 627
  • 753
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1
Здравейте момичета, относно коланите при шофиране  newsm01 ето и закона:
"Чл. 137а. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) (1) Водачите и пътниците в моторни превозни средства от категории M1, M2, M3 и N1, N2 и N3, когато са в движение, използват обезопасителните колани, с които моторните превозни средства са оборудвани.(2) Могат да не използват обезопасителни колани:
1. бременните жени;
2. лицата, чието физическо състояние не позволява използването на обезопасителен колан;
3. водачите на таксиметрови автомобили, когато превозват пътници в рамките на населеното място;
4. инструкторите - при управление на автомобила с учебна цел."

имаме право и да не ги слагаме, аз лично съм свикнала с него и все още не ми пречи   Grinning , когато почне ще го махна
На всички пазещи леглата  Hug и бързо възстановяване

# 751
  • София
  • Мнения: 33
jasdree и на мен ми предложиха да правя втори БХС,но може и да не го направя
При мен цифрите бяха 1:6 700;възрастов риск 1:590,и сега не знам дали да ги повтарям,запазила съм си час при друг специалист,за да чуя неговото мнение.Че ако и втория път излезнат подобни резултати...???И все пак мисля да не го правя,тъй като възрастовия риск се влия от възрастта най-ве4е,а моя приятелка с 1:350 възрастов риск,са и казали ,че са ок и не се налага нов.
Здравейте мамчета. Аз най-после се излюпих Simple Smile
mirenamell, възрастовият риск не е част от изследването. Това е статистическа информация за риска за всички мами на съответната възраст. Твоята приятелка с възрастов риск 1:350 е просто малко по-голяма от теб. Важно е какви са резултатите (написани са точно "под резултат за бременната жена"). Възрастовите рискове там са поместени само за сравнение. Аз също мисля, че резултатът ти е много добър. Предлагат втори БХС не защото първият е лош, а защото само с комбиниран първи и втори БХС се постига онзи резултат от 95% откриваемост.
Момичета, дайте линк към новата тема, че прескочихме 50-та страница, да не ни заключат  Embarassed

# 752
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Здравейте!
 Къдричке, аз съм с полип на шийката на матката, откриха ми го точно преди да забременея със Стоян, в петък ми беше часът за махане, а аз в четвъртък разбрах, че съм бременна, така, че пропуснахме. Тази година отново си взех направление и малко след това отново разбрах, че съм бременна, та отново пропуснах махането,(сега съм решила да го махна веднага след раждането, че да няма опасност от забременяване  Mr. Green) та ще раждам за 2ри път с полип. Освен едно прокървяване в 9-10г.с. със Стоян, други проблеми не съм имала - родих бързо и лесно без нито един шев и без охлузвания.  Peace Не се притеснявай, всичко ще е наред. Иначе полипа се маха лесно с малка операцийка, някои даже са го махали по време на бременност, но моите лекари не препоръчват, после му се прави хистология и това е!  Peace

Бубето, закона позволява на бременните да се возят без колан, но е много опасно! Най-добре е докато е възможно колана да се слага правилно, а когато започне мн да пречи да се слага само горната част.  Peace

За килограмите - бях към 72, сега съм към 69 без да съм спирала да ям или да съм повръщала, вероятно заради стреса покрай болестите. Аз съм добро прасе и съм сигурна, че ще си ги наваксам скоро.  Crazy

# 753
  • Мнения: 0
новата тема .. ще я оправяме в движение .. още веднъж - ако някоя мамичка иска цветно щъркелче (или друга картинка, която да показва пола на бебето), да прати на лични на Априлки.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=616998.msg19980694#msg19980694

Общи условия

Активация на акаунт