Избор на столче за кола

  • 417 860
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Варна
  • Мнения: 611
И да докладвам, че Tobi-то направо "заспа" в колата, мнооого съм доволна как застана  Peace

Fous De La Mer - то е малко  късно, но ето го линка, да провериш, ако искаш:
http://fitfinder.britax.co.uk/

# 1 006
  • Мнения: 2 558
Здравейте! Някой има ли отзиви за това столче http://www.bebe-best.com/graco-stoltche-za-kola-15-36kg-junior-m … coat-p-36539.html ? Трябва ми за подарък и ще се радвам, ако някой го е виждал на живо или има наблюдения от ползването му.  Praynig

# 1 007
  • София
  • Мнения: 44 115
Едни познати имаха такова, малко беше ръбато и твърдо, но си го ползваха, детето си го харесваше... но не му обърнах повече внимание тогава.

# 1 008
  • Мнения: 26
Някой има ли мнение за това столче - http://ohoboho.net/stolche-za-kola-comfort-9-36kg-kinderkraft.html ?

# 1 009
  • Мнения: 38
Здравей dilka64,
нашето столче е KinderKraft, но друг модел -http://kinderkraft.bg/magazin/Столчета-за-кола/smart-%D1%81%D0%B8%D0%B2/6-23.html сигурно по-стар, защото го купувахме миналата година. Мисля, че е удобен, и понеже синът ми е по-едър, не му е тясно в столчето. Недостатък е обаче, че когато заспи главата му клюмва.

# 1 010
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Здравейте!

Моля да ми помогнете в избора на столче за кола 0-18 кг.  Бебчо е на 3 месеца, но расте много дълъг и слаб (вече е минал 65-66 см) и няма смисъл да взимаме кошница, всички, които пробвахме, са му точни на дължина в момента.

# 1 011
  • Мнения: 55
Здравейте,
Най-накрая успях да изчета темата и се включвам с въпроси  Simple Smile Предстои ни купуване на кошница за бебка и проучвам вариантите. Изискванията и спецификите ни са:
  • Колата ни има изофикс
  • Няма как да използваме опция за слагане върху количка, защото ще ни дадат ABC Design, а техните столчета не ми се виждат достатъчно добри
  • Финансово ми се иска да се включим в план до 4год около 1000лв (гледам толкова напред, защото кошниците, които загледах са с отделна изофикс база и финансово си заслужава, ако после се 'отбие' от столчето) или кошница до около 300 лв
  • Харесва ми возенето до по-късно в обратна посока, но опциите са много малко и ми идват скъпи

От обсъжданите в темата марки се заглеждам по Maxi Cosi и Cybex. Britax-a нещо не ми харесват, а и идват по-скъпи, освен Klippan Kiss 2, но до колкото разбрах е по-добре да не е комбинирана група, а да си търсим 0-13кг и после 9-18кг. Concord-a в сайтовете попадам все на модели с цена 0лв и не успях да се ориентирам, но май и те идват по-скъпички. Та:

  • Маxi Cosi - вариант База Family Fix + Столче за кола Cabriofix + Столче за кола Pearl
    Кошницата сама по себе си не ми харесва толкова, но в комбинация с базата вече й се вдига безопасността и удобството, но става скъпо, затова за да си заслужава трябва след това да се вземе столчето Pearl, но малката може да не го хареса, пък и до тогава ще има много по-добри столчета с нови изисквания и показатели. в ADAC ги откривам, като добра безопасност
  • Cybex Sirona - Харесва ми и финансово идва добре при условие, че се ползва до края. Харесва ми, че може да се вози до по-късно обратно на движението и в ADAC ги откривам, като доста добра безопасност, но пак комбинирането на 2 възрастови групи не ми харесва чак толкова, пък и е по-неудобно за бебе, без функцията за кошница.
  • Cybex - Основа с ISOFIX за столче ATON със столчето Aton basic (заради цената) и евентуално после Juno Fix
    Тук пак гледам общо, като ценово, защото иначе ми идва скъпа основата, в ADAC сигурността е по-висока от на maxi cosi варианта. На този вариант друга опция е да вземем кошница ATON 2, малко по-скъпо, но според adac сигурността му и без изофикса е много добра и не е нужно да взимаме базата. Така после ще можем да подберем или junofix-a, които е със самостоятелен изофикс или да си изберем някое по-ново и хубаво.  Друго което ми харесва на този вариант е, че въпреки че нашата кола има изофикс, ако се наложи да ползваме столчетата на чужда(която няма) ще е по-лесно и възможно - и двата модела са възможни за монтиране и без изофикса, а pearl-a на maxi cosi не.

Та след, като изписах този ферман и май стана ясно аз към кое клоня, ще съм благодарна за всяка насока дали разсъждавам правилно или за модел за който не съм помислила  Hug Дано да имате нерви да ме изчетете  Joy

p.s. туко що открих, че все пак има адаптори за столчето Aton 2 и количката ABC Design Simple Smile

Последна редакция: ср, 21 авг 2013, 22:00 от new leaf

# 1 012
  • Мнения: 687
Здравей,

ние сме с Klippan Kiss 2 и засега поне съм много доволна (бебо е на 4м). Имам и познати със същото столче с детенце на 2 години, които също го харесват (те ни го и препоръчаха като се колебахме какво да вземем). Удобни са ми и колелцата на кошницата - в магазини например мога да го влача без да се налага да го размъквам на ръце.
Мисля, че комбинираните групи не се препоръчват, защото при повечето по-евтини изпълнения, кошниците не са направени достатъчно ергономично за бебета и изобщо комбинацията, съчетана с бюджетната цена води до доста компромиси. При по-скъпите модели ми се стори, че това е избегнато. Нека да се включат и по-опитните да кажат, дали е така.

Успех с избора Simple Smile

# 1 013
  • София
  • Мнения: 44 115
new leaf - Само едно малко допълнение, абц дизайн имат допълнителни адаптори, с които  към количката можеш да ползваш макси кози кабрио. http://kasida.bg/abc-design-adaptori-za-maxi-cosi-cabriocybex-at … oom-400-7449.html те са си едни и същи всъщност и за атон на сайбекс.
Klippan Kiss 2 мисля си е чудесен избор. И такива... http://kasida.bg/abc-design-adaptori-za-koshnica-maxi-cosi-cabri … mba-400-7447.html  ти не каза всъщност кой модел на абц...
Бритаксите не са скъпи, т.и. тук са скъпи, но по англ. сайтове правят такива отстъпки, че излизат понякога много евтини...

Общо взето ако искаш да закачаш кошницата на количката,  избери такъв вариант, пък после може и стол и до 5-6 години с гръб.


За финансите...имай предвид, че тези бази, а и стола после може все пак и да ги продадете (ако състоянието им позволява) и да си върнете някаква сума.


Всъщност какво не ти харесва в бритакса RoMER Baby-Safe Plus SHR II с ISOFIX Base  може би  изобщо най-високо оценената кошница, която съм виждала при adac

Последна редакция: чт, 22 авг 2013, 09:22 от Angel_Dust

# 1 014
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте!
Може ли мнение за Britax Evolva 1-2-3 Plus.
Момченцето ми е на 3г., а бебчо скоро ще трябва да го местя от кошницата, та обмислям да взема на баткото стол от по-горна група. Изискванията ми са да има леко полегнало положение, защото често пътуваме и той обича да си поспива в колата. Сегашното му столче е на Be Safe 9-18kg. Все още не искам и да го вързвам само с коланите на колата. Добре ли съм се спряла на този модел на Бритакс?

Благодаря! Ако имате и други предложения ще сте ми от полза. (колата ни има и изофикс)

# 1 015
  • Мнения: 55
Angel_Dust, мерси много, че се включи!
Количката е 3 ТЕС
Това столче на britax е готино, но безопасността му е толкова висока само с базата изофикс иначе си е като атон 2, а и май все пак реших да вземем хубаво столче без база и после да търсим такова с изофикс. Нямаме време за поръчка от Англия, тук цената с базата не е малка, а и искам да го видим все пак. Пък и в характеристиките му в adac е дадено, че е по-изправено, ние искаме да го ползваме съвсем от началото и полегнало ще е по-удобно за беба. Пък и като минус му е дадено, че изисква повече място - нашата кола не е от най-големите, а на бабата е съвсем малка и ако ще го ползваме и там ще е трудно.
Общо взето май съм се засилила към Атон 2... дано да е добър избор и да не ни се налага да избробваме сигурността му!

# 1 016
  • София
  • Мнения: 44 115
Безопасноста и при него и при атона си е чудна и без базата. Едни приятели имаха атон, хубаво е столчето, ползваха го с обикновенната база, голямо удобство са базите, като цяло, аз не бих си я спестявала, дори да е без изофикс, а и с тях, коланите не минават над бебето.
Много е лекичко столчето, сайбекса, малко късичко ми се беше видяло, но не знам, те си го ползваха до годинка, май, хем им беше едричко бебето, но и рядко го ползваха, иначе и те малко се стреснаха като го монтираха за първи път, че леко изправено седи Simple Smile Иначе разбира се са предвидени да се ползват от ден първи, не е проблем, нито при нуго, нито при бритакс.
Може би заради базата са имали предвид, че малко повече място заема, но реално все си е 1 място, всеки стол толкова си заема.

# 1 017
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Здравейте!

Моля да ми помогнете в избора на столче за кола 0-18 кг.  Бебчо е на 3 месеца, но расте много дълъг и слаб (вече е минал 65-66 см) и няма смисъл да взимаме кошница, всички, които пробвахме, са му точни на дължина в момента.

Самоцитирам се с надежда някой да се включи Simple Smile

# 1 018
  • София
  • Мнения: 44 115
Green_Eyed -   Зависи от цена, искаш ли изофикс, искаш ли  до 18 да се вози с гръб....
Като хубав, по-евтин вариант, Britax First Class Plus с поръчка от Англия, предполагам още има хубави намаления.


Pepsilight - някъде назад в темата беше писано за него. Натискаш отпечатай, ctrl+F, пишеш си Evolva и четеш мнения, че и снимка май имаше някоя друга.

# 1 019
  • Мнения: 2 558
Здравейте!

Моля да ми помогнете в избора на столче за кола 0-18 кг.  Бебчо е на 3 месеца, но расте много дълъг и слаб (вече е минал 65-66 см) и няма смисъл да взимаме кошница, всички, които пробвахме, са му точни на дължина в момента.

Самоцитирам се с надежда някой да се включи Simple Smile

Bebe Confort Iseos Neo  също е добър вариант Peace

Общи условия

Активация на акаунт