Javari.co.uk / Javari.de / Javari.fr - 15

  • 37 576
  • 744
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 424
www.javari.co.uk

Безплатна доставка!Пратките се доставят с  куриер или по пощата.Как ще бъде доставена пратка се определя автоматично от системата им по неясни за нас критерии.
Детските обувки вече може да се поръчват директно до България,но им се начислява 20% ДДС върху цената.Ако искате да избегнете 20% оскъпяване или даден модел няма директна доставка може да се поръчват до адрес на превозвач.Информация за превозвачите и условията им може да намерите в тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=635160.0
В описанието на някой модели обувки(детски,дамски и мъжки)е отбелязано,че не се доставят извън UK,но това не е така.Доставят ги така,че пробвайте.
Когато поръчката е изпратена/Items Dispatched/се вижда как ще я получите.
Ако пратка ви е изпратена с куриер(UPS) се отразява по този начин в поръчката ви: - 1 package via UPS /Track your package /(бутона е активен и при натискане показва движението на пратката)with tracking number 1Z2X1RXXXXX.....
Пратките който се доставят с куриер пристигат за един до два дни най късно от пускането на поръчката.
Куриера който поема пратките на UPS  в БГ. http://www.intime.bg/ телефона е 070018877
Ако е пратена по пощата няма номер за проследяване само прогнозна дата за получаване,но обикновено идват за доста по кратки срокове.
                                                                                                                                                                
И от немският сайт на Javari   http://www.javari.de/   доставка е безплатна!Пратките пристигаха по пощата в рамките на седмица до 10 дни,но сега вече ги доставят с куриер на DHL директно на посоченият адрес.Не се знае дали и занапред ще ги доставят с куриер или е само временна екстра,но независимо как пристигат(по пощата или с куриер)имат номер и можем да си следим движението им.Номера за проследяване може да видим в самата поръчка след като е изпратена(Artikel wurden am versandt:) - Mein Konto<<Bestellungen anzeigen <<1 Paket über DHL Lieferung verfolgen mit Sendungsverfolgungsnummer  047604894147(това е номера).Има го и в имейла с който ви уведомяват,че поръчката е изпратена срещу:Sendungsnummer(пратката номер).Този номер се въвежда в страницата на dhl.de http://www.dhl.de/en.html след това Search now и се отваря нова страница от там се вижда как ще получите пратката.Ако е по пощата срещу /UPU code / matchcode/ излиза 13 цифреният и буквен номер ,който е само за пощенски пратки,той се въвежда в сайта на БГ. пощи http://www.bgpost.bg/?cid=176
Ако номера не се трансформира и /UPU code / matchcode/ го няма,а на негово място излиза  /Product / service/ и срещу него вместо номер е /Shipment for Export/ значи пратката ще се достави с куриер.Проследяването на пратките,който се доставят с куриер става първо в сайта на dhl.de http://www.dhl.de/en.html.  Тук се отразява движението на пратката до напускането на страната,след това същият номер се въвежда в сайта на dhl.bg  тук   проследяване по референция на изпращача,като от падащото меню избирате датата на изпращане и направлението на пратката(в случая България).Тук се отразява движението на пратката след пристигането и в БГ. и кога ще ви я доставят на адреса.Ако до два-три дни след пристигането на пратката в България не сте я получили,тогава се обадете в DHL и потърсете пратката си по име на получател.Случва се понякога адреса да не е пълен или да не е даден телефон за контакт,което забавя доставката.
Национален телефон на DHL - 0700 17 700.
Детските обувки от немският сайт се доставят директно до България.
Обявените цени в сайта са с начислено ДДС за територията на Германия,затова се преизчисляват и към тях се добавя 1%,който е разликата между немското и българското ДДС.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                
Френският сайт на Javari   http://www.javari.fr  също доставя безплатно до тук.Пратките пристигат по пощата или с куриер(UPS).
                                                                                                                                                                      
Една регистрация важи за всички сайтове на Javari и Amazon,не е необходимо да се регистритате във всеки поотделно.
                                                                                                                              
И от двата сайта могат да се отказват или променят поръчки само докато не са обработени и парите на са блокирани.Това става кото си влезете в акаунта и отворите поръчката горе в десният ъгъл има бутон за преглед и промени.Може да се откаже даден артикул от поръчката,да се промени картата с която се плаща, да се смени адреса на доставка или да се откаже цялата поръчка.
Ако иската да върнете неуспешна покупка може да го направите в рамките на 365 дни от датата на получаване,но трябва да е в оргинална опаковка и пощенските разходи са за ваша сметка.Разходите по връщането се въстановяват от сайта само,ако вината е тяхна/изпратили са ви грешен номер,стоката е с дефект или неотговаря на описанието в сайта/.
За да върнете поръчката трябва да попълните формата за връщане в сайта:
1.Javari.co.uk - My Account>>Returns (излизат ви всички поръчки) отивате на това което искате да върнете и следвате стъпките.В отговор ще получите имейл от този адрес no-reply@javari.co.uk  след като отворите писмото кликвате на  Re-print your return labels(най отдолу) и ви излизат двата етикета, който трябва да разпечатите.Единия етикет с бар кода се поставя в кутията,а другият с адреса се лепи на колета отгоре.След като пратката пристигне при тях парите се връщат в картата с която сте платили.
2.Javari.de  Mein Konto>>Warenrücksendungen следвате стъпките и изпращате.От сайта ще ви пратят имейл с подробности за връщането.
Преди да върнете неуспешните си покупки може да ги предложите и в темата за размяна   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=617690.0
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
И двата сайта от време на време пускат кодове за намаление,който  намаляват и вече намалени артикули.Кода се въвежда след данните на картата в полето Code eingeben(в немският сайт),Enter code(в английският сайт).Намалението се отразява на следващата стъпка и чак след това потвърждавате поръчката,така,че пробвайте спокойно.Кодовете който пускат са или за % намаление или сваля определена сума от друга такава - 30/70,30/60(за немският),10/50,20/60(за английският).Те се виждат на началната страница на сайтовете(английски, немски, френски).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      
Превод на материалите на обувките:
от немски:                                                                         от английски:
Glattleder - естествена гладка кожа                                  Leather - естествена кожа
Leder - естествена кожа                                                    Leathermix - естествени кожи комбинирани
Veloursleder - естествен велур                                          Grain - естествена кожа
Kalbsleder - телешка кожа                                                 Suede, Velour - естествен велур
Lammfell - агнешка /овча кожа /вълна                              PU, Manmade - изкуствена кожа
Schafleder - овча кожа                                                       Faux Fur - изкуствена кожа с косъм
Ledermix - естествени кожи комбинирани                        Rubber - гума
Synthetik, PU - изкуствена кожа
Lack - лак
Gummi - гума
                                                                                                              
SHOE WIDTHS

4A                   3A                  2A           B               C            E            2E              3E           4E
AAAA               AAA                AA                            D            WW        EE              EEE         EEEE
SS                   S                    N             M              W           XW         2XW
Super Slim      Slim                Narrow    Medium     Wide      X-Wide   XX-Wide                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Буквите в размера на детските обувките означават ширината на обувката:
Изключително тясно краче е с размер D. Размер E е често срещан, но все още е в рамките на тесните размери. Най-често срещаната ширина е F. Тя е стандартна за повечето деца. Малко по-широка е обувка с размер G, но не твърде широка. Най-широките обувки са с размер H.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
Ето тук в този файл предоставен ни от yoshko   bouquet  може да видите информация за повечето марки(отговарят,умалени,уголемени......) Моля имайте предвид,че информацията във файла е систематизирана на база на вашите коментари в темите и може да има несъответствия.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
Теми : 12  13  14
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Приятно и успешно пазаруване!!!

Последна редакция: чт, 09 фев 2012, 23:47 от Dzuls

# 1
  • Мнения: 2 804
Здравейте,
как можеше да променя да не ми е запаметена картата? Знам, че отговорът го имаше в тази или предишната тема, но сега като ми трябва не го намирам  ooooh!
Ако ти е в английския - My Account - Edit credit card/от лявото меню/ - Delete

Dzuls, навреме както винаги   bouquet

Предлагам: в заглавието май е време да се добави и френския, дето му видяхме сметката и на него.
  Joy

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
А отговарящите на мейлите им са супер тъпи.Сто мейла разменихме за нещо елементарно.Няколко конкретни въпроса имах и почти на всички не получих отговор.Кьорави ли са или некомпетентни.Изумена съм.

Аз пък винаги съм попадала на любезни и компетентни служители явно. Отговарят бързо, както тук, така и в Амазон, при това адекватно. Друг е въпросът, доколко ме урежда отговора - както в случая, вече не могат да ми канселират поръчката, защото е навлязла в процеса за изпращане. Но ме посъветваха хората какво да правя, как да я откажа и че тя ще се върне при тях, а те ще ми възстановят парите. Дори ми написаха да им пиша отново, веднага щом получа мейла за изпращането и че те ще ми върнат парите веднага.

Не че нещо Simple Smile, ама как си с английския, защото много зависи и как е поставен въпроса, за да се отговори правилно.   Wink

# 3
  • Мнения: 1 406
Да видим мога ли да се класирам на първа страница  Wink
Получих тези ботущи сутринта. Доволна съм, топли са и с хубав грайфер. На всичко ли са вдигнали цените?  Rolling Eyes Ако някой се интересува от мерки на UK5, съм насреща   Peace

# 4
  • Бг
  • Мнения: 846
Някой в предната тема питаше за Камелките дали си отговарят, казвам да, отговарят си.
И честито на всички, получили си обущетата.

# 5
  • Мнения: 656
Dzuls    bouquet
И аз тук, чакам си ботушките от английското пратени на 04.02 Grinning

# 6
  • Мнения: 9
да следя и тук Hug

# 7
  • Мнения: X
И аз днес получих Кикерс-ите шипнати на 03.02,обаче са ни големи.....Ако някой иска,може да ги заменим.На нас ни трябва №8,а аз съм поръчала №9.
http://www.javari.co.uk/dp/B004I8UQKE?ie=UTF8&ie=UTF8
Ето тези пък са за мен и ми харесват:
http://www.javari.co.uk/Ricosta-shoes-handbags-accessories/s/ref … _7%26pageCode%3Dd 

# 8
  • Мнения: 3 215
При първа поръчка от сайта блокират ли ви някаква сума преди блокирането на сумата за самата поръчка? Забелязах, че ми се загуби някаква сумичка по трасето след като пуснах първата си поръчка от английското джавари и преди да си блокират същинската сума, но имах и други блокирани пари и не разбрах колко точно. Днес вече, след като са ми изтеглени всички блокирани суми от знайни и незнайни сайтове  Mr. Green, виждам и точната сума - 4.79 лв. От банката ми обясниха, че някои сайтове имат практика при първа поръчка да блокират някаква сума, за да верифицират картата, която в последствие не се осчетоводява и съответно се освобождава от банката. На мен лично не ми се е случвало досега, пък не е като да не пазарувам онлайн  Laughing Та, такъв ли е случаят тук или да скокна до банката да видя за какво иде реч, че по телефона ми отказаха информация?

# 9
  • Мнения: 221
Ронка , поръчах тези, но в цвят тибет http://www.amazon.co.uk/El-Naturalista-Womens-N780-Vaquero/dp/B0 … 792291&sr=1-6 дано не са много големи ... ще видим като пристигнат

# 10
  • Мнения: 114
Аз ако не си бях взела вече кубинки от един друг сайт, бих си пуснала тези Rockport. Убедена съм, че са уникални.

Йошко, не се замисляй. Невероятни са! Една приятелка си взе кафявите за нея и дъщеря и! На мен ще са ми тесни на бутчето, иначе ти да видиш.

Dzuls   bouquet

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Петя, по принцип Амазон си блокират малки суми, не само за първа поръчка, а и периодично, възможно е и Джавари, като тяхно подразделение да го прави, въпреки, че на мен не ми се е случвало. Peace

# 12
  • Мнения: 58
Само моите кикърси ли ги няма newsm78, и те са от 3.02
Между другото, вероятно ще са големи, 11 ще ни трябва, та ако някой има излишна, вземам я. Нашите са 12

# 13
  • Мнения: 5
Блокират си чат-пат по 1 паунд. Я при първа поръчка, я като няколко пъти не могат да дръпнат сумата поради празна карта. Нищо притеснително, ще ги освободят впоследствие.

Джулс, и от мен   bouquet

# 14
  • Мнения: 496
Следя ви   bouquet и си чакам натуралистата, пратена на 04.02 по пощата.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт