Баба Марта идва вече със здраве да ориса априлското човече!

  • 42 302
  • 741
  •   1
Отговори
# 735
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
За тоновете - ходя от 24 г.с., но тогава само слушаха без запис... сега ходя от 8 месец, по два пъти на седмица + доплер... за тоновете плащам по 15 лв.  Peace
Мама Васи сега съм на Магнерот 4х2 от Сряда... иначе док. каза, че се спирал в 36 г.с., което мен малко ме съмнява да ми се случи с тези "прекрасни" контракции... ако си секцио се пие и вечерта преди самото секцио, т.е. до края  Peace

# 736
  • Мнения: 0
Не пия такива лекарства, но една приятелка която роди преди няколко месеца ми беше споделила- понеже тя прокърви в 8 месец и пиеше хапчета за задържане и ми каза, че като е влязла в 9-тия е спряла да ги пие. Роди си около 20 дена преди термина живо и здраво момиченце.

# 737
  • Мнения: 70
Duhi_puhi , не се притеснявай, сигурна съм, че всичко ще е наред с бебчето...стискам ти палци  Hug
На мен пък последните месеци спряха да ми дават снимка от ехографа, само последно коментира, че главата била много голяма, ама нищо повече не ми каза...та и аз се бях филмирала...

От както излязох в 45-дневния ходя всяка седмица да слушаме тонове, но не и на запис...не плащам нищо...

Мама Васи, и моят корем е така, много се втвърдява..поне малко ми остана до финала...

# 738
  • Мнения: 527
На тонове ходя всяка седмица по ЖК от както взех 45-дневния болничен.Не плащам нищо!
За хапчетата- гинипрала го спрях преди 2 дни, а магнезия каза да го пия до 37 г.с.., но дали при навършена г.с. или е достатъчно само да съм влязла в 37, не знам.Аз и без друго имам за още 6 дни, мисля да ги изпия до последно и това ще е.

# 739
  • Мнения: 44
Duhi_puhi, не се притеснявай! В последните месеци машините дават страхотни отклонения, стигащи и до 5 седмици разлика.
И аз се бях притеснила преди около месец, но се разрових по разни чужди сайтове и се оказа, че колкото по-напред си-толкова по-неточни са тези мерки.
За справка ще ти постна от миналата седмица и от тази седмица:
само за протокола, по замервания, моята девойка не е порастнала, даже се е вталила с цели 60г!
Другото е, че от началото на бременността върви по-дребна, а миналата седмица чудодейно взе че взлезе в "норма". Винаги ми дава +/-2 седмици и няколко дни отклонение, а на бедрената кост цели 3  Crazy.


Миналата седмица-35w4d:
BPD:90.0mm(37w0d), HC:316.2mm(34w1d), AC:325.3mm(36w6d), FL:66.6(33w6d)-2767g

Тази седмица-36w4d:
BPD:90.2mm(37w1d), HC:327.7mm(35w0d), AC:312.0mm(35w3d), FL:68.7(35w0d)-2704g

Бъди спокойна! Вярвам, че бебченцето ти е добре и се развива по най-добрият начин за нея.  Hug

Ходя на запис на тонове веднъж в седмицата от миналата. И така до раждането. Започнах в 36(35?) седмица. Плащам 20 лв, но и тя вски път ме гледа на ехо.

За лекарствата-пия магнерот 2х1. Магнезият до колкото знам "работи" с натрупване. Бях на 2х2.
Както док на beni е казал, спират ги, понякога само ги намаляват като в моя случай. Контракции ежедневено имам, понякога болезнени-казаха ми да пия но-шпа. Е и ако са регулярни да си стегна багажчето.

  bouquet


# 740
  • Мнения: 527
Някой беше споменал по-рано за вестителки.Имаме ли си вече такива?

# 741

Общи условия

Активация на акаунт