Javari.co.uk / Javari.de / Javari.fr - 18

  • 40 037
  • 719
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 424
www.javari.co.uk

Безплатна доставка!Пратките се доставят с  куриер или по пощата.Как ще бъде доставена пратка се определя автоматично от системата им по неясни за нас критерии.
Детските обувки вече може да се поръчват директно до България,но им се начислява 20% ДДС върху цената.Ако искате да избегнете 20% оскъпяване или даден модел няма директна доставка може да се поръчват до адрес на превозвач.Информация за превозвачите и условията им може да намерите в тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=644639.msg21297302#msg21297302
В описанието на някой модели обувки(детски,дамски и мъжки)е отбелязано,че не се доставят извън UK,но това не е така.Доставят ги така,че пробвайте.
Когато поръчката е изпратена/Items Dispatched/се вижда как ще я получите.
Ако пратка ви е изпратена с куриер(UPS) се отразява по този начин в поръчката ви: - 1 package via UPS /Track your package /(бутона е активен и при натискане показва движението на пратката)with tracking number 1Z2X1RXXXXX.....
Пратките който се доставят с куриер пристигат за един до два дни най късно от пускането на поръчката.
Куриера който поема пратките на UPS  в БГ. http://www.intime.bg/ телефона е 070018877
Ако е пратена по пощата няма номер за проследяване само прогнозна дата за получаване,но обикновено идват за доста по кратки срокове.
                                                                                                                                                                
И от немският сайт на Javari   http://www.javari.de/   доставка е безплатна!Пратките пристигаха по пощата в рамките на седмица до 10 дни,но сега вече ги доставят с куриер на DHL директно на посоченият адрес.Не се знае дали и занапред ще ги доставят с куриер или е само временна екстра,но независимо как пристигат(по пощата или с куриер)имат номер и можем да си следим движението им.Номера за проследяване може да видим в самата поръчка след като е изпратена(Artikel wurden am versandt:) - Mein Konto<<Bestellungen anzeigen <<1 Paket über DHL Lieferung verfolgen mit Sendungsverfolgungsnummer 047604894147(това е номера).Има го и в имейла с който ви уведомяват,че поръчката е изпратена срещу:Sendungsnummer(пратката номер).Този номер се въвежда в страницата на dhl.de http://www.dhl.de/en.html след това Search now и се отваря нова страница от там се вижда как ще получите пратката.Ако е по пощата срещу /UPU code / matchcode/ излиза 13 цифреният и буквен номер ,който е само за пощенски пратки,той се въвежда в сайта на БГ. пощи http://www.bgpost.bg/?cid=176
Ако номера не се трансформира и /UPU code / matchcode/ го няма,а на негово място излиза  /Product / service/ и срещу него вместо номер е /Shipment for Export/ значи пратката ще се достави с куриер.Проследяването на пратките,който се доставят с куриер става първо в сайта на dhl.de http://www.dhl.de/en.html.  Тук се отразява движението на пратката до напускането на страната,след това същият номер се въвежда в сайта на dhl.bg  тук   проследяване по референция на изпращача,като от падащото меню избирате датата на изпращане и направлението на пратката(в случая България).Тук се отразява движението на пратката след пристигането и в БГ. и кога ще ви я доставят на адреса.Ако до два-три дни след пристигането на пратката в България не сте я получили,тогава се обадете в DHL и потърсете пратката си по име на получател.Случва се понякога адреса да не е пълен или да не е даден телефон за контакт,което забавя доставката.
Национален телефон на DHL - 0700 17 700.
Детските обувки от немският сайт се доставят директно до България.
Обявените цени в сайта(на всички артикули) са с начислено ДДС за територията на Германия,затова се преизчисляват и към тях се добавя 1%,който е разликата между немското и българското ДДС.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                
Френският сайт на Javari   http://www.javari.fr  също доставя безплатно до тук.Пратките пристигат по пощата или с куриер(UPS).
                                                                                                                                                                      
Една регистрация важи за всички сайтове на Javari и Amazon,не е необходимо да се регистритате във всеки поотделно.
                                                                                                                              
И от двата сайта могат да се отказват или променят поръчки само докато не са обработени и парите на са блокирани.Това става кото си влезете в акаунта и отворите поръчката горе в десният ъгъл има бутон за преглед и промени.Може да се откаже даден артикул от поръчката,да се промени картата с която се плаща, да се смени адреса на доставка или да се откаже цялата поръчка.
Ако иската да върнете неуспешна покупка може да го направите в рамките на 365 дни от датата на получаване,но трябва да е в оргинална опаковка и пощенските разходи са за ваша сметка.Разходите по връщането се въстановяват от сайта само,ако вината е тяхна/изпратили са ви грешен номер,стоката е с дефект или неотговаря на описанието в сайта/.
За да върнете поръчката трябва да попълните формата за връщане в сайта:
1.Javari.co.uk - My Account>>Returns (излизат ви всички поръчки) отивате на това което искате да върнете и следвате стъпките.В отговор ще получите имейл от този адрес no-reply@javari.co.uk  след като отворите писмото кликвате на  Re-print your return labels(най отдолу) и ви излизат двата етикета, който трябва да разпечатите.Единия етикет с бар кода се поставя в кутията,а другият с адреса се лепи на колета отгоре.След като пратката пристигне при тях парите се връщат в картата с която сте платили.
2.Javari.de  Mein Konto>>Warenrücksendungen следвате стъпките и изпращате.От сайта ще ви пратят имейл с подробности за връщането.
Преди да върнете неуспешните си покупки може да ги предложите и в темата за размяна   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=617690.0
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
И двата сайта от време на време пускат кодове за намаление,който  намаляват и вече намалени артикули.Кода се въвежда след данните на картата в полето Code eingeben(в немският сайт),Enter code(в английският сайт).Намалението се отразява на следващата стъпка и чак след това потвърждавате поръчката,така,че пробвайте спокойно.Кодовете който пускат са или за % намаление или сваля определена сума от друга такава - 30/70,30/60(за немският),10/50,20/60(за английският).Те се виждат на началната страница на сайтовете(английски, немски, френски).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      
Превод на материалите на обувките:
от немски:                                                                         от английски:      
Glattleder - естествена гладка кожа                                  Leather - естествена кожа
Leder - естествена кожа                                                    Leathermix - естествени кожи комбинирани
Veloursleder - естествен велур                                          Grain - естествена кожа
Kalbsleder - телешка кожа                                                 Suede, Velour - естествен велур
Lammfell - агнешка /овча кожа /вълна                              PU, Manmade - изкуствена кожа
Schafleder - овча кожа                                                       Faux Fur - изкуствена кожа с косъм
Ledermix - естествени кожи комбинирани                        Rubber - гума
Synthetik, PU - изкуствена кожа
Lack - лак
Gummi - гума
                                                                                                              
SHOE WIDTHS

4A                   3A                  2A           B               C            E            2E              3E           4E
AAAA               AAA                AA                            D            WW        EE              EEE         EEEE
SS                   S                    N             M              W           XW         2XW
Super Slim      Slim                Narrow    Medium     Wide      X-Wide   XX-Wide                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Буквите в размера на детските обувките означават ширината на обувката:
Изключително тясно краче е с размер D. Размер E е често срещан, но все още е в рамките на тесните размери. Най-често срещаната ширина е F. Тя е стандартна за повечето деца. Малко по-широка е обувка с размер G, но не твърде широка. Най-широките обувки са с размер H.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
Ето тук в този файл предоставен ни от yoshko    bouquet  може да видите информация за повечето марки(отговарят,умалени,уголемени......) Моля имайте предвид,че информацията във файла е систематизирана на база на вашите коментари в темите и може да има несъответствия.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
Теми :  15  16  17
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Приятно и успешно пазаруване!!!                                                                                                                                                                                          

Последна редакция: пт, 02 мар 2012, 00:47 от Dzuls

# 1
# 2
  • Мнения: 4 202
Meрси за темата  Hug

# 3
  • Мнения: 767
Джулс, да ти върна жеста за новата тема   bouquet  bouquet  bouquet

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Браво бе, мацка, кога сколаса  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 108
Мерси за темичката Dzuls   bouquet
Тамън да оговоря и хоп нова тема ...
aniK мисля, че няма да е неудобен тока, тъй като е по-широк и би трябвало да е по-стабилен

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
Мерси за темичката Dzuls   bouquet
Тамън да оговоря и хоп нова тема ...
aniK мисля, че няма да е неудобен тока, тъй като е по-широк и би трябвало да е по-стабилен


Много добри отзивите в Амазон - мЕтам се  Crazy УжасТ... поредните.... а ровех за кафяви зимни  Cry

# 7
  • София
  • Мнения: 108
aniK за 24см  5-ца ще ме устрои ли , как мислиш за размера?  И аз уж бях приключила , но тези нещо ме хванаха.... Начудих им се, сега ще ги чакам, пуснах ги в цвят "Smoke"  дано да не е светло и да ми станат  Praynig

Последна редакция: пт, 02 мар 2012, 00:19 от fishi_fishi

# 8
  • Мнения: 17 546
Ще трябва да избирам официални мъжки обувки 46-ти номер. Ако някой е купувал нещо такова, нека сподели, моля.

Dzuls, благодаря за темата! Hug  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 536
Момичета ,за да ми  върнат пощенските разходи искат касовата бележка в PDF формат.
Аз я имам сканирана на компютъра,ама чак пък в PDF...?Как ще стане  тази   работа?Нямам идея.
 newsm78
Между другото,днес  получих ето  тези  - http://www.javari.de/dp/B004VCWCRC
Разкошни обувчици ,но много  големи.
Подметката е колкото на скечърсите 33 а са 32 като се има предвид че  и скечърс са  уголемени .
Реших да ги  пусна като подарък,за да видя дали   изписва  цената  някъде
На  касовата  бележка не  я  изписва  ,но на кутията отвън да(и то цената без ддс),така че,да  си имате  едно наум

# 10
# 11
  • Мнения: 17 546
Момичета ,за да ми  върнат пощенските разходи искат касовата бележка в PDF формат.
Аз я имам сканирана на компютъра,ама чак пък в PDF...?Как ще стане  тази   работа?Нямам идея.
 newsm78
Снимай я, качи я някъде и им прати линк като пишеш през формата за контакт. Също така им посочи какъв е курсът лев-лира.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 395
aniK за 24см  5-ца ще ме устрои ли , как мислиш за размера?  И аз уж бях приключила , но тези нещо ме хванаха.... Начудих им се, сега ще ги чакам, пуснах ги в цвят "Smoke"  дано да не е светло и да ми станат  Praynig

Аз си пуснах моя размер. 24см не е ли 4-ка  newsm78 много мнения съм чела за ХП - умалени, уголемени, точни... затова реших моят си номер  Confused И аз бежови - супер яки са - другите цветове са по-тривиални.

# 13
  • Мнения: 1 536
Момичета ,за да ми  върнат пощенските разходи искат касовата бележка в PDF формат.
Аз я имам сканирана на компютъра,ама чак пък в PDF...?Как ще стане  тази   работа?Нямам идея.
 newsm78
Снимай я, качи я някъде и им прати линк като пишеш през формата за контакт. Също така им посочи какъв е курсът лев-лира.
Така и направих ,но те ми върнаха мейл да съм им го  пратя в PDF .Както и да е,пратих им го както го искат.Курс лев/лира не съм пращала, бележката е в евро.
Надявам се да схванат,защото никъде не се упоменава вида на валутата (в касовата бележка)  Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 178
Надявам се да схванат,защото никъде не се упоменава вида на валутата (в касовата бележка)  Mr. Green
Susie, уточни задължително, че е евро валутата, за да няма изненади Peace

Общи условия

Активация на акаунт