Истанбул 8

  • 75 757
  • 733
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 27
Ами то време има, ама ако искате да разглеждате Долмабахче отвътре няма да ви стигне. За отвън само имате време.


Значи няма да рискувам,защото искаме и вътре  Peace  Какво мислите за принцовите острови заслужават ли си половин ден или по-добре да видим нещо друго  newsm78

Последна редакция: пн, 09 апр 2012, 15:30 от Valentina_80

# 571
  • Мнения: 6 031
Шебек
Скрит текст:
честит ти нов аватар и надпис. Много ми хареса това "Картограф на Истанбулската тема"

# 572
  • Мнения: 4 571
Шебече, честита нова премяна и титла!
Пънч, на теб добре завърнала се!  
Пина, честит имен ден на патерица! Да си жива и здрава, много щастлива, продължавай да си все така дружелюбна, услужлива и мила с такива като нас, вечно питащите! Simple Smile))    bouquet

Последна редакция: пн, 09 апр 2012, 16:15 от Hellenn

# 573
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 581
Много ви благодаря, дружки  Hug Hug Hug

Валя, островите си заслужават - с 2 ръце и 2 крака гласувам за!  Peace Peace Peace На мен ми осмислиха второто ходене, незабравим спомен!

Момичета, вижте на камерите - Емирган. Повечето лалета са цъфнали и е приказка! Преди малко 4 патета бяха излезли от езерото и се разхождаха по алеите в индианска нишка  Mr. Green

# 574
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456
 Hug HugОхххх,езерото Емиргяяян,Саръкьошк.... Hug Heart Eyes

# 575
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 581
Много е красиво  Hug Аз още не съм ходила там, ама следващия път ще !!!   Flutter

# 576
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456
Ето снимка от пътя отДолмабахче към Таксим,сега си търся снимките от Емиргян и езерото да се отчета.

# 577
  • Мнения: 11 747
Благодаря за честитките!

Шебек, това с картографа е съвсем резонно  Laughing много е полезно и разбираемо!

Аз съм влизала в Харема на Долмабахче. В сравнение със Селямлъка той бледнее силно. Пак е красив, пищен, разкошен, но след Селямлъка, където може да ослепееш от лукс... Там са и кабинета и спалнята на Ататюрк, вероятно за турците посещението е от голяма значимост, за нас не е такова вълнение. Все пак е интересно, но наистина не е задължителен.

При мен има вероятност да стъпя на истанбулска земя в края на май месец, но ще видя само летището  Simple Smile

# 578
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456
 Hug Heart EyesПине,към Азията ли пак мила?

# 579
  • Мнения: 11 747
Тя рибата още в морето, ама ако ми е писано - Китай.

# 580
  • Мнения: 8
Здравейте!   bouquet

Много хубави снимки сте пуснали от парка Емиргян!  Heart Eyes Жалко, че сигурно няма да можем да го посетим поради натоварената програма. Притеснявам се за лаленцата в края на месеца дали няма да са прецъфтели.  Cry

Имам един доста глупав въпрос, просто днес се замислих относно турските стотинки ( куруши май бяха). Имат ли разлика от нашите? Извинявам се за наистина тъпия си въпрос, но няма кой друг да попитам. ooooh!
И се зачудих дали може Топ капъ да го оставим за неделя преди 12:00ч ? Та в петък да отделим повече време на Света София и на разходката из района. Отначало мислех да не посещаваме Долмабахче, но като прочетох изпуснатото от темата виждам, че много от вас го хвалят и като, че ли май ще го сложим в събота сутринта, обаче оттам не знам какво ще хванем към островите ( нали фериботи имаше само от Еминюню, май от Кабаташ нямаше.. Thinking)

Много благодаря на всички подробни обяснения относно маршрутите, наистина са много полезни, вече лесно се ориентирам по картата.  Hug

# 581
  • Мнения: 11 747
Баш от Кабаташ има фери за островите!

За курушите в какъв смисъл да се различават от нашите? Бели и жълти монетки, има монета от 25 куруша, което го няма в нашите стотинки.

# 582
  • Мнения: 4 571
, melancholly, ето разписанието на Идо за корабите от Кабаташ за островите. За през седмицата обаче май още няма разписание. А по-назад в темата Ангелина беше дала линк към разписания на други фериботи от Каракьой.

# 583
  • Мнения: 8
Ууупс Embarassed извинете, объркала съм се значи!
 Пина, благодаря, че ме поправи.  Hug  Така значително ми се улеснява плана за съботата. Долмабахче след което на ферибота и направо на островите.   Heart Eyes

Относно курушите имах предвид примерно 0.20 куруши равняват ли се на 0.20 стотинки? Външния вид много много не го гледам.  Laughing

Някъде на границата или на места където тур-операторите спират за почивка преди границата на връщане има ли къде да се изхарчат курушите?

Hellenn , благодаря за разписанието.  Hug И без това трудно се оправям със сайтовете за транспорта.  Laughing

# 584
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456
 HugМелнхоли,само Керим ти е в главата! Преди няколко стравици нали даде точно ти сайта на транспорта миличка,като зададеш начална и крайна спирка и датата ти излиза в колко тръгват феритата. За татилгюнлерите гледайте всички внимателно щото са по-разредени,още не е дошло лятото съвсем за да ги пуснат на по-гъст трафик.

Ето Хелън ти е постнала, за 21 април ,събота ли говорим?

Общи условия

Активация на акаунт