Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 2

  • 208 334
  • 1 064
  •   1
Отговори
# 675
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
За съдовете с точки в промоцията на Билла BERGHOFF VIRGO пише че са с керамично незалепващо покритие без PTFE / PFOE , дали е вярно?
Пипах ги на живо, добре изглеждат, дебела масивна стена, корпус алуминий...... newsm78

http://www.berghoffworldwide.com/UK/en/Product-Detail/43060/2/co … deep-skillet.aspx


Наистина добре изглеждат, замислихте ме...  newsm78

# 676
  • София
  • Мнения: 2 521
За съдовете с точки в промоцията на Билла BERGHOFF VIRGO пише че са с керамично незалепващо покритие без PTFE / PFOE , дали е вярно?
Пипах ги на живо, добре изглеждат, дебела масивна стена, корпус алуминий...... newsm78

http://www.berghoffworldwide.com/UK/en/Product-Detail/43060/2/co … deep-skillet.aspx


Наистина добре изглеждат, замислихте ме...  newsm78

Аз се обзаведох с 2-те тенджерки 24 см висока и ниска, но не съм готвила още в тях.
Ама са мно го барнати на вид ..... кефя им се....  Mr. Green

# 677
  • София
  • Мнения: 9 920
Чудя се дали да не си взема един тиган Mezzogiorno (пишеше без PFOE, Made in Italy, добре изглеждаше), 20лв - 26см. вписва се добре на плочата ми.
За тях ли спомена някой преди 1-2 страници (за 30лв от Карфур)? Капак ще може ли да му намеря?


Сега виждам и тази ютия Sapir с керамично покритие, но ме притеснява, че е 1600W дали бавно ще загрява (бюджета е 20-30лв)?! С какво се различават от тези от по 50-70лв...
http://www.carrefour.bg/flash/85

PS: Препоръчвам каните на Аквафор, от двете, които са намалили, си струва Престиж (21 и нещо) - имам другата и има 1-2 недосаттъка в изработката, спрямо Премиум ( даже идва с два филтъра, а те са по 12-13лв/300литра).

# 678
  • Мнения: 79
Чудя се дали да не си взема един тиган Mezzogiorno (пишеше без PFOE, Made in Italy, добре изглеждаше), 20лв - 26см. вписва се добре на плочата ми.
За тях ли спомена някой преди 1-2 страници (за 30лв от Карфур)? Капак ще може ли да му намеря?



Купих си такъв, капак му купих допълнително от Метро. Не съм доволна  Crossing Arms
Не само, че се надраска, не знам от къде, след като го използвам само с дървена и силиконова шпатула, ами направо и цели парчета от покритието му изчезнаха и то още след първите няколко ползвания.

За ютия, аз съм с Филипс от седем години, но още тогава струваше 200 лева. За сметка на това е страхотна.

Скоро някой ми разказва за някакви тенджери от около 200 лева, които не запомних от какъв материал са, но загрявали много бързо и готвенето ставало много по-бързо. При това, материалът бил безвреден, но не е нито тефал, нито керамика?  newsm78

Последна редакция: ср, 07 авг 2013, 00:53 от Red_Hot

# 679
  • Мнения: 2 677
 Red_Hot , предполагам, че става въпрос за Стоунлайн - с каменно покритие. Предлагат се от Грийн мастер. Наскоро си взех оттам филтърна кана и съм много доволна - филтъра също и обогатява водата с магнезий, а и не са скъпи. Следващата ми покупка ще са точно тенджерите - има комплекти от тях - с тигани, касероли, малка и голяма тенджера. Моя позната, която си ги взе казва, че са по-добри и от Цептер.
hakama, ютия се купува веднъж  Peace Така че - по-добре да дадеш повече пари наведнъж, отколкото да си купуваш евтини боклуци през месец-два. Взех си преди 6-7 години Ровента за около 200 лв и наистина е много добра(налага ми се почти ежедневно да гладя ризи и панталони с ръб), само дето не може сама да глади  Mr. Green

# 680
  • София
  • Мнения: 2 434
Момичета, смених тефала с кермика. Но грил-тигана нещо ми се опира с миенето!  Thinking Докато е горещ го наисвам,после търкам с гъбата, но не всичко пада. Ако му сложа от препарат със сода-каустк, дали ще повредя керамичното покритие?  newsm78
Не ти препоръчвам да го правиш. Аз намазах моя керамичен тиган с Медикс за почистване на фурни и загорели съдове (сива опаковка), оставих го без да го търкам за една нощ и на сутринта керамичното покритие се беше смъкнало изцяло. Керамиката е капризна от към препарати.

 И при мен е така, купих си BERGHOFF VIRGO - грил тиган, е нито един препарат за съдове не е в състояне да измие мазнината .... Почиствам го с Медикс за фурни /ама не си спомням сива или кафява беше опаковката/, не го оставям да кисне, а търкам и изплаквам веднага. За сега не е паднало покритието, но не го ползвам често поради тази причина ...

# 681
  • Мнения: 1 732
Стоунлайн е с чисто каменно покритие толкова, колкото аз съм пилот на самолет. Да, налага се да летя със самолети, но до там Wink

hakama, ютия се купува веднъж  Peace

За 'Planned obsolescence ' чувала ли си? Wink
Всичко е потребление, няма тука място за дълговечност...

Последна редакция: ср, 07 авг 2013, 15:56 от take a smile

# 682
  • Мнения: 2 677
Никой не говори за чисто каменно покритие или за вечност. Ще съм доволна, ако тенджерата ми издържи няколко години, а не да се надраска още на първия месец. Досега съм най-доволна от тези на Цептер - даже не помня от колко години са - повече от 20 сигурно, но са по-добри от всичко друго, което съм ползвала.
Да, чувала съм за "програмирането" на продуктите да се развалят/износват след определен срок на употреба, има едно много поучително филмче - "Купи, хвърли, купи"  Peace
А ютията ми наистина си е жива и здрава, въпреки че отдавна й мина гаранционния срок - късмет сигурно  Wink

# 683
  • Мнения: 79
Не, мисля че казаха, че били от стомана или нещо подобно.

# 684
  • Мнения: 1 142
Стоунлайн е с чисто каменно покритие толкова, коклкото аз съм пилот на самолет. Да, налага се да лета със самолети, но до там Wink


Конкретно какво можеш да ни кажеш за Stoneline?

# 685
  • Мнения: 2 677
Ето, това са: http://www.green-master.eu/index.php/products/homeline/stoneline … 90-stoneline.html
На мен ми изглеждат съвсем добре на фона на всичко на пазара. Аз също съм много разочарована от керамичното покритие  Rolling Eyes

# 686
  • Мнения: 1 142
Аз много заглеждам съдовете на WMF. Вече имат и магазин в София.
Някой ползвал ли ги е?

# 687
  • Мнения: 1 732
Стоунлайн е с чисто каменно покритие толкова, коклкото аз съм пилот на самолет. Да, налага се да лета със самолети, но до там Wink


Конкретно какво можеш да ни кажеш за Stoneline?
ами нищо ново, всичко, което до момента съм написала.  Peace
За това покритие се пише вече повече от 2 години тук.
резервирана съм, когато се пишат гръмки слова, некоректно рекламиране с красиво зучащи думички- в случая Алпи, камъни и Швейцария. Покритието е многослойно. /винаги носи риск от отлепване/олющване на слоевете/ Отгоре всъщност не е камък, а силикон. Самите 'камъни' са нано-прах / нано- технологиите са изключително модерни и все повече разпространени, но носят риск, все още недостатъчно изследван/  , който не  е ясно с какво е закрепен/слепен за тези 4-5 покрития. Това, че не е добавен PFOA, не означава автоматично, че няма ПТФЕ или друг полимер, освен силикона Peace

# 688
  • Мнения: 2 677
Силиконът не е ли от външната страна?
Дай пример за коректно рекламиране? Всички телевизии ни заливат с малоумни реклами на лекарства, джънкове и други боклуци. Не съм предубедена към този тип фирми и всичко, което съм си купила досега се е оказало в пъти по-качествено от нещата свободно продаващи се в магазините(особено безумието на промоциите със събиране на точки на големи вериги  Rolling Eyes)

# 689
  • Мнения: 1 732
fata_morgana , съгласна съм за заливането.  Peace Всеки сам си преценява кое за него е надеждно и кое не. За себе си мога спокойно да кажа, че нямам гаранция кога ще се хвана в някой 'капан' ; и съм се хващала.  Blush Confused  Колкото и уж да внимавам...

Общи условия

Активация на акаунт