Операция на щитовидната жлеза-6

  • 78 630
  • 738
  •   1
Отговори
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 138
Добре дошли в новата тема!


“Ние сме трима: ти-болният, аз-лекарят и болестта. Чиято страна вземеш ти, тя ще победи.” Авицена

Да изберем правилната страна!



Минимално инвазивни (безкръвни) операции на щитовидна жлеза извършват :

д-р Румен Пандев тел. 0888 401 150   e-mail: r.pandev@dir.bg    (оперира в  отделението за еднодневна хирургия към ИСУЛ) 

доц. д-р Росен Димов тел. 0888 938 220    e-mail: rossen_dimov@hotmail.com (оперира в МБАЛ"Каспела" - гр. Пловдив )   



                                  Специализирани болници в страната:

                                 УМБАЛ “Царица Йоана - ИСУЛ” Клиника по хирургия
                                 Секция по ендокринна хирургия
                                 ул. "Малкара" № 1 , тел.: 943 22 22



                                 СБАЛ "Майчин дом"-ЕАД
 (тук е преместена бившата болница по ендокринология "Акад. Иван Пенчев") 
                                 София ул."Здраве" 2 
                                 Телефон:  02/516-6/350   


                                 МБАЛ “Александровска”Клиника по ендокринология                                                 
                                 ул. Георги Софийски №10
                                 1431 София, тел.: 02 953 01


                                 УБАЛ "Свети Георги" - гр. Пловдив
                                 Клиника по ендокринология
                                 бул. В. Априлов 15
                                 4002 Пловдив, тел.: 032 60 21
 

                                 УБАЛ "Света Марина"- гр. Варна
                                 Клиника по ендокринология
                                 бул. Хр. Смирненски 1
                                 9010  Варна,  тел. : 052 30 28 51



          нещо полезно:
                                                http://www.thyroidbg.com/jleza.htm
                                                След операция на щитовидната жлеза

Първа тема:  smile3547 Операция на щитовидната жлеза - 1
Втора тема:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=484758.0.
Трета тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=538790.0
Четвърта тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=571275.0
Пета тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=626455.0

Последна редакция: пн, 10 мар 2014, 16:01 от Mamma

# 1
  • Мнения: 430
Гелика, благодаря за темичката   bouquet
Нека бъде изпълнена само с хубави новини, позитивни мисли и щастливи съфорумки.

# 2
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Честито нова темичка момичета дано в нея пишем само хубави новини.Гелика браво на теб добре си се справила. Hug Hug Hug

# 3
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 169
И аз се разписвам в новата тема!
Дано е изпълнена с добри новини и приятни емоции!
Хубава вечер!

# 4
  • Мнения: 430
Да си повторя въпросчето и в новата тема:
 
За изследването на хормоните трябва ли само сутринта да не пия Еутирокса или от по-предишни дни, че забравих да питам ендото? Hug

# 5
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 169
Аз не си пия хапчето само в деня на изследването, след вземането на кръв го изпивам.

# 6
  • Мнения: 430
Благодаря Hug

# 7
  • Мнения: 390
И аз да се запиша в новата тема. Всички ли си сменяте дозата за летните месеци. Мисля май месец да си пусна контролно ТСХ и да си регулирам сама дозата, че не ми се ходи пак по прегледи.

# 8
  • Мнения: 111
Здравейте! В предната тема писах че ми правиха операция на щитовидната жлеза. Махнаха 2 възела. Не се наложи да режат жлезата. Възстанових се . Не пия  нищо. В епикризата пише изход от заболяването - оздравяла. Но окончателна диагноза тереодит на хашимото - нодозна форма. Това последното ме притеснява - това означава ли че ще ми има още нещо. След 2 седмици ще ходя при едокриноложката за изследвате на ТСН хормоните. Ако са в норма трябва ли да продължавам да се притеснявам.

# 9
  • Мнения: 1
bebe+ освен ТСХ мисля че и антителата трябва да се проверат. Някой изписвал ли ти е селен да пиеш? Аз също съм с хашимото и пия селен по 200мг на ден.

# 10
  • Мнения: 430
Здравейте дами. Започнаха да ми изстръпват ръцете и да ми отмаляват. Това има ли  общо с проблема или вече всяко неразположение започнах да му приписвам на Този Хашимото Laughing
Не се чувствам никак добре, нещо ми е непрекъснато уморено и лошо. Писна ми .

# 11
  • Мнения: 26
 Здравейте!Отдавна не съм писала,та да ви нагледам.

ГеликаБлагодарско за новата темичка. Heart Eyes Heart Eyes Heart EyesКак си?Какво нова при теб.
Лятото ако не ми мине котка път ,може да ви ви видя с Пепи.
 Пепи,Инка,и всички останали  Hug Hug Hug Hug Hug
 Хубав ден от мен.
 Чери,аз само сутринта не пия хапчето,вземам го после,но аз пия метизол,който е обратен на това което ти пиеш.

# 12
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Меци с това ново име четирилистна детелина направо така щях да се омотая,добре,че прочетох втори път поста ти та се ориентирах. Grinning Ще чакам с нетърпение лятото дано най-накрая ни събереш с Гелика да се видим,че ние с нея се излагаме.4eri.не се притеснявай постепенно ще отшумят нещата ,пък и понякога изтръпванията са на нервна почва,а не задължително от щитовидната жлеза пък и виж какво е лошо времето. Hug Hug Hugот мен за всички и най-много на моите дружки Меци,Гелика и Инка.

# 13
  • Мнения: 430
Благодаря ви много момичета, май по-скоро е на нервна почва. Ще се постарая да не мисля. Hug
Здраве на всички желая, ама много! Heart Eyes

# 14
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 138
Привет, мривет! Grinning Hug Как сте куклички?
Ей, много работа бе.
Меце, горе долу я карам. Иначе всичко си е по старому. Гледам да се занимавам в градинката/ то моето е градинище/ и така да не мисля за разни неща. Ти нещо май пак беше забегнала на някъде, а? Hug Hug Hug
pepi1963, действаш ли по градинката?
4eri., хапчето не се пие само преди изследването, а след него.
temir, ще чакаме резултата от изследването.
* Боби *, слушат ли учениците?
bebe+, въобще не се притеснявай. Всичко е наред. Щом си имаш жлеза няма да имаш никакви проблеми.
Инка и другите момичета къде се загубиха?

Общи условия

Активация на акаунт