Лондон - 3

  • 69 864
  • 738
  •   1
Отговори
# 435
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Славейчето е права по добре си вземете яке . Чехли и сандали едва ли ще ви трябват дори и на 22 градуса си е за затворени обувки за хора идващи от много топло . Ние живеещите сме свикнали и на 18 си шляпам по джапанки . Вечерите са хладни имате го в предвид дори през деня да е било 25 вечер си 15.

# 436
  • Мнения: 4 936
С уговорката, че нито имам претенции да съм безумно точна, нито, че съм постъпила по-най правилния начин ето го и моя разказ:
Покрай кризата почти се бяхме сбгували с мисълта за поредното пътуване зад граница, но една реклама на туристическа фирма за евтини полети от Пловдив до Лондон разчовърка любопитството ми. Поразгледах  я, но сайтът нещо не беше наред в този момент и не ми даде дестинация Пловдив. Ок, ‘хопнах’ се директно на сайта на Рейн еър и цената, която даде излезе нялко Е по-ниска. След това се забих в темите за Лондон и ги изчетох на един дъх . Речено  - сторено - самолетните билети понатрупаха няколко допълнителни таксички – за онлайн плащане, багаж и др, но реши ли човек 15 кг багаж не може да го спре. После започнах да търся хотел – разрових сайтовете: booking.com, www.agoda.bg , http://www.eurobookings.com и разбира сеhttp://www.tripadvisor.com. Търсих хотел в централната част на града, в близост до забележителностите и до по-голяма метро-станция за да е удобно придвижването ни. Спрях се на 3-звездния Best Western Corona, с ясното съзнание, че трите му звезди няма да са кой знае какво, но не заради хотела отивахме в Лондон! Отново прегледах темите и от пуснатия сайт на 1 страница реших, че ще се възползвам от най-евтиния транспорт от летището до града - http://www.easybus.co.uk/. Два месеца преди пътуването 2 билета отиване и връщане от Стансед до Лондон ми излязоха 17 паунда, Две седмици по-късно сайта ми ги продаваше за 29. Е, дойде време да направя програмата! Седнахме с дребния и всеки си написа минимума от места и забележителности, които иска да посети. За мой ужас той държеше на Стоунхендж, който е на час и половина път от Лондон и на Гринуич – второто беше и в моя списък. Разрових се в сайтовете на музеите – оказа се, че почти всички затварят в 17.30 или най-късно 18 часа (Нац. Галерия). Това беше голям удар по плана ми! Кога щяхме да обиколим и видим всичко?! Веднага започнах да преглеждам възможностите колкото може по-рано да се настаним и хвърлим багажа за да видим поне два музея в първия си ден. Единствената възможнст беше, ако хотелът се намираше или около Baker street, където ни ставяше Easy bus-ът или някъде между Бритиш музей и Нац. Галерия. Хукнах да сменям хотела, но тцъ! Казаха, че няма да ми върнат блокираната от картата ми сума, ако го откажа, макар, че пишеше че мога да го направя до деня на пристигането си.Два съвета на този етап: планирайте посещението си като имате предвид, че в четвъртък и петък някои музеи работят до късно – 20, 21 часа, и първо проверете къде ще ви стовари трансфера и после избирайте хотел около тази станция – ще си спестите разтакаването с куфарите из метрото и автобусите.

# 437
  • Мнения: 4 936
Започнах да правя програмата за престоя ни: използвах оснвно дадения сайт в началото на темата на Лондон 3 http://journeyplanner.tfl.gov.uk/user/XSLT_TRIP_REQUEST2?language=en – за планиране на маршрут, http://www.bing.com/maps ,   www.viamichelin.com/ , google maps. Особено полезен ми беше последния, защото се виждат спирките на автобусите, а като чукнеш на самата спирка излизат номерата на автобусите, които спират там, до къде ходят, през колко време минават и т.н.т, а  при най-голямото увеличение дава улицата, която си посочил, със сградите, магазини, барове, кафенета и т.н.т все едно се разхождаш на нея в момента.
Извадих раб. Време на музеите от списъците ни, цените за входовете им, прегледах офертите за Лондонпас, и насмятах всички входове без и със картата – в нашия случай се оказа едно и също, освен това трябваше да ‘събираме’ всички платени музеи в един ден за да се вместим в стойността на дневната Лондонпасс, така че се отказахме.
Благодарение на delda от този сайт:  http://www.discount-london.com/simply-stonehenge-morning-tour купих изгдни билети, само че за следобедния тур до Стоунхендж (49П за двамата), а от тук: http://www.365tickets.com/ купих билети за мюзикъла Мамма миа 2 билета общо за 57 паунда. Избързах с тази покупка, защото след това прочетох, че не всички места са с добра видимост и по-евтините билети са именно за тях.  Проверих в пуснатия сайт   http://www.theatremonkey.com/       Е, оказах се късметлийка, защото местата бяха от добрите.
Предварително купих и билети за Лондонското око от официалния им сайт – работеше до 21 часа и беше добър вариант за псещение след затварянето на музеите. Купих онлайн от обикновените билети и спестих няколко паунда от отстъпката (17,01 + 8,91 за дете)( а и фаст билетите, с които се качваш веднага нямат отстъпка за дете)

Националната галерия беше в списъка за 1 ден от пистигането ни в Лондон – направих списък с платната, които държах да видя, после от сайта на Галерията свалих планът и набелязах точно през кои зали ще минаваме за да не се лутаме. По същия начин направих и с Бритиш музей –спести ми доста лутане.
Втория ден започнахме с разходка покрай Хорс гард, Ст Джеймс Парк и Бъкангамиския дворец – беше неделя сутрин, хората тичаха покрай нас, страхотно!
Имахме и малко недоразумение с пътуването до Стоунхендж, но за това - утре

# 438
  • Мнения: 6 031
gold__ разказа ти е супер. Чакаме продължението.  Laughing

# 439
  • Мнения: 4 936
Stansed не е много малко летище. След като излезете в зала 'пристигащи' се огледайте дали автогарата, която е точно срещу летището (делят ги 20 м) е на нивото, на което излизате или едно ниво по-надолу. Ние бяхме горе, от залата на пристигащи, преди да се излезе има асансьор, който отвежда до нивото на автогарата и по-надолу е паркинга.
На самата автогара са подредени спирките на автобусите, търсите вашата (в нашия случай имаше табела Easy bus.
После купихме картите за метрото - тъй като два от дните бяха събота и неделя човекът на информация (тикетс асистента) ни предложи оф пийк карти за двамата, които купихме на място,  а всяка една излезе с датата, на която трябваше да се ползва. На въпроса ни кога е оф пийк - каза че е 'само понеделник и вторник след 9.30). Изрично по-късно в понеделник питахме на информация в метрото дали дневната ни карта има някакво ограничение за времето на пътуване (беше около 15.30 часа) и ни казаха, че няма проблем.
Автобусите са много, редовни, чисти. Махаш-спират. От втория етаж се вижда мн. добре. Използвахме ном 15 за разхода и разглеждане на града. Още като се качип по говорителя съобщават номера на автобуса и крайната спирка. След потеглянето - съобщават следващата спирка. Ако натиснеш един от многобройните бутони 'стоп' светва надпис Storrring и шофьора знае, че трябва да спре на следващата спирка. Лично мен много ме бъркаше лявото вжижение защото трябва да се 'хваща' автобуса от отсрещната страна за да ида в желаната посока. При пътуване трябва да се знае не само номера на автобуса / метрото, а и последната спирка за да се знае посоката. Препоръчвам да се разпечата картата от тук цветно ( за метрото) защото тази, която е на разположение по снациите е прекалено 'дребна'

# 440
  • Мнения: 4 936
На втория ден си взехме автобусчето 24  от хотела и слязохме до Уайтхол - хорс гард ги нямаше - само 'пешаци' дежуряха - предния ден имаше някакъв концерт за кралицата и заради това явно са почивали. От там - през Сейнт Джеймс парк бавно и спокойно - до Бъкингамския дворец, после Греен парк до автобусната спирка и с автобуса до Бритиш музей. ( всичко това с каратата за автобусите от стр. 1 и с картата на указателя за Лондон на Софтпрес.
После хванахме автобус до Природо-историческия (с динозаврите) и така до 13.30,
Имахме билети за Стоунхендж от посочения по-горе сайт. Аз им писах @ за да ми кажат къде точно да чакаме за автобуса ии те ми пратиха карта от google map с мястото. Замъкнахме се там и чакахме, но нямаше бус. В 14.20 се изстреляхме до Виктория и питахме един продавач на екскурзии къде е офиса на фирмата - Голдъм турс - с която трябваше да пътуваме. Упъти ни и след 5 ми н бяхме там. Обяснихме какво е станало, последваха обяснения, че е трябвало да чакаме в офиса им на Кромуел роуд, н след моето настояване и тикайки картата, която ми пратиха в чите им намериха мейла - оказа се, че са ни дали грешен адрес. Извиниха се. Записаха ни за сутрешния тур на следващия ден и ни предложиха за компенсация безплатна екскурзия за същия ден ( ако нямало какво да правим) Но ние я отказахме - объркаха ни прграмата за следващия ден така, че трябваше спешно да се изстреляме за Гринуич. Отидохме с метрото до Тауър и от там взехме корабче до Гринуич - дори с дневна травъл карта се ползва намаление  и след 20-30 мин бяхме в Гринуич. Много ми хареса 'градчето'. ако можете да си позволите си  отделете цял ден за там - атмосферата е невероятна. Парка също - ходи се доста и то по нагорнище - на всичко отгоре ние бързахме да не затворят и след цял ден ходене из Лондон и стояне прави на опашки ни дойде нанагорно.

# 441
  • Мнения: 4 936
В парка строяха някакъв стадион за олимпийските игри и малко загрозиха гледките - въпреки, че строежите им нямат нищо общо с нашите разхвърляни истории, но гледката от горе към Лондон си струва! Определено. След неприятната изненада, че вече има вход за децата 2 П. се наредихме на една дълга опашка за да се снимаме пред меридиана - е дано не ви се случат японци пред вас, че е много изнервящо по-10 стойки и проверки на снимки  #Crazy
Преди питах в темата дали в парка има място, на което да се снимате, ако обсерваторията е затворена - няма - може пред оградата, но не е означено, така че - само в двора й.
На третия ден бяхме на екскурзията за Стоунхендж - 2 часа път - поспахме в автобуса и се любувахме на местата, през които минавахме - чистично, зеленичко.... На самия стоунхендж освен камъните отдалеч не се вижда нищо друго - сергийки , циганийки - няма. Посетителския център е скрит в една падинка до него и не загрозява гледката - представлява няколко зелени фургона - WC, хапване, сувенирен и билетен център. Вземаш си аудиогид - включен е в билета, а билета беше включен в екскурзията и тръгваш да обикаляш. След час и половина - автобуса- обявиха че няма да чакат никого. Следобяда бяхме в Уестминстърското абатство, Трокадеро - капалъ чарши в занемарен МОЛ - това е за мен Трокадеро - лично мнение - взехме си билетите от театъра за мюзикъла купихме сувенири и се
отправихме да търсим фиш енд чипс за вечеря преди мюзикъла.

# 442
  • Мнения: 4 936
И така завършвам дългия си пост ( не се зарекох да опиша всичко подрбно ровейки и препрочитайки нета докато се готвех за това пътуване)  със следното- 16-19 юни бяхме облечени с тениски с яки, лек пуловер и яке - есенно. На моменти сваляхме якетата - окло 12-14 часа, но е притеснителен студения вятър повече от температурите. Вечер се стъмняваше късно и се развиделяваше рано. Относно храната - нявсякъде из храда има вериги за бързо хранене - Макдоналдс, Кентъки, Биг Мак и редицаа магазини за сандвичи - купувахме от тях и се хранехме - на стълбите на Трафалгар, по пейките в парковете - мн ни хареса!
Когато гледате цена пред заведение имайте предвид следнто - пише еди какво си 9 П - това е цена ако си купиш порция и я вземеш със себе си, ако  седнеш в заведението + 1-2 П, предложиха ни меню, в което е включена и напитка - 13П и накрая платихме 16П защото има в менюто с малки букви добавен % за сервиз. Не че няма да ги платя, но са някакви 'капанчета' които е добре да се знаят.
Като се има предвид, че бяхме резервирали почти всичко без градския транспорт изхрачихме ( без сувенирите) 200 П за 4 дни - храна, транспорт, кораб гринуич и вход за гринуич.
Ако някой има питане - ще отговарям, но спирам с дългите излияния за да не отегчавам темата

# 443
  • Мнения: 38
Момичета извинете за глупавия въпрос , но ми вкараха една муха , в която хем не виждам много логика хем понеже съм шаш и паника мисля непрекъснато.

Летя до Лондон в събота и имам издадена лична карта от 2004 валидна до 2014 и един познат ме стресира че едва ли не ако попадна на по вкиснат служител можело да ми направи проблем за това че е по стар формат, не е изписано EU  и т.н.

Знаете ли за подобни случаи или проблеми.

Благодаря!

# 444
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
mia_bella кажи му да си гледа работата , след като ти е валидна личната карта нямаш грижи . Да отбележа моята е от 2006 демек старите като твоята и само с нея си пътувам .

# 445
  • Мнения: 38
Cherry Mam , благодаря ти за отговора. И аз така мислех ама друго си е някой да ми потвърди от личен опит / много лесно се връзвам  Simple Smile изглежда, ще го оставя без подарък/

# 446
  • Мнения: 125
Моята също е от старите /издадена 2007/ и до сега никой никъде не ми е направил проблем, така че пътувай си спокойно  Peace

# 447
  • Мнения: 6 031
Момичета извинете за глупавия въпрос , но ми вкараха една муха , в която хем не виждам много логика хем понеже съм шаш и паника мисля непрекъснато.

Летя до Лондон в събота и имам издадена лична карта от 2004 валидна до 2014 и един познат ме стресира че едва ли не ако попадна на по вкиснат служител можело да ми направи проблем за това че е по стар формат, не е изписано EU  и т.н.

Знаете ли за подобни случаи или проблеми.

Благодаря!

На мъжът ми е с още по-стара от 2003г. и нямаше проблем, не само в Лондон, но и на доста други места.
На мен всички служители от паспорт контрол ми се виждат вкиснати.  Laughing

# 448
  • Мнения: 38
Много ви благодаря за отговорите! Супер сте!

# 449
  • Мнения: 3 727
Здравейте! Чак сега открих тази тема за съжаление. На 3.07. пътуваме със сина ми за Линдон. Той за 10 дни, аз за 2 месеца. Три дни се боря с моя бага(неговия е ясен)-махам, слагам и не знам какво да си взема предвид разликата в климата.А ще бъда доста време все пак. Искам в багажа ми на връщане да има място за покупки. Някой по-вещ би ли ме посъветвал за минимум и функционални дрехи и обувки главно.Има ли смисъл да нося летни рокли,потници...,какво яке би би свършило работа? трябва ли ми пуловер някакъв,какви обувки ако вали? За 2 месеца няма как да не вали.
Много ще съм благодарна на мнение!

Последна редакция: нд, 01 юли 2012, 13:21 от sasi6

Общи условия

Активация на акаунт