Майчинство за безработни 2

  • 66 166
  • 762
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Безработните майки имат право на 1 г социално майчинство-100 лв на месец,ако доходът на човек в семейството е под или равен на 350 лв бруто.Също имат право на помощ за бременност 45 дни преди термин-150 лв,ако отговарят на условието за доход
На социално майчинство имат право и работещите,които в момента на издаване на 45 дневния болничен нямат 12 м осигурителен стаж.Ще го получават докато натрупат необходимия стаж



Старата тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=363340.new#new

Последна редакция: вт, 08 май 2012, 14:58 от ♥Elfita♥

# 1
  • Мнения: 76
Здравейте, да попитам значи от месец или два се водя като безработна в бюрото по труда. Бременна съм вече в 6-ти месец. До колкото разбирам имам право на социално майчинство в размер на 100 лв. , но да попитам как се определят критериите за това майчинство, понеже ми каза, че щом имам имот и кола на мое име нямам право на такава помощ. Има ли нещо такова???

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, да попитам значи от месец или два се водя като безработна в бюрото по труда. Бременна съм вече в 6-ти месец. До колкото разбирам имам право на социално майчинство в размер на 100 лв. , но да попитам как се определят критериите за това майчинство, понеже ми каза, че щом имам имот и кола на мое име нямам право на такава помощ. Има ли нещо такова???

критерия съм го написала горе-дохода на човек да е под или равен на 350 лв бруто.друго не се гледа.ако отговаряш на изискването за доход,ще имаш право и на помощ за бременност и детски
отделно за всички майки има помощ за раждане-250 лв за първо дете

# 3
  • Мнения: 76
Благодаря ти много  Hug ще се разровя да видя какви документи и къде трябва да ги подам

# 4
  • Мнения: 12
Здравейте искам да пипитам,ако от окт 2010 до март 2011 съм работила,а от окт 2008 до юни 2012 съм била студентка редовно обучение. Какво майчинство ще взимам ? Термина ми е януари 2013

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте искам да пипитам,ако от окт 2010 до март 2011 съм работила,а от окт 2008 до юни 2012 съм била студентка редовно обучение. Какво майчинство ще взимам ? Термина ми е януари 2013

сега не работиш,нали?има ли шанс да започнеш във фирма на познати?

към янураи 2013 няма да имаш права на ред студентка,нали?

# 6
  • Мнения: 12
 Мисля че на дали ще намеря начин да се впиша някъде... А за студентството, вече завърших бакалавър, а за магистър чак др година ще мога да пробвам ,сега изпускам срока.
Което ме води до мисълта ,че ще съм към социалното майчинство ли?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Мисля че на дали ще намеря начин да се впиша някъде... А за студентството, вече завърших бакалавър, а за магистър чак др година ще мога да пробвам ,сега изпускам срока.
Което ме води до мисълта ,че ще съм към социалното майчинство ли?

Да,ако отговаряш на изискването за доход 350 лв бруто на човек.Социалното е 100 лв на месец за една година.Със същите условия има помощ за бременност 150 лв,детски.Отделно за всички майки има помощ за раждане 250 лв за първо дете
Успоредно,може да вземеш и помощта за студенти 2880 лв,ако запишеш редовна магистратура.Защо да изпускаш срока ?Нали записванията за септември

# 8
  • Мнения: 12
Ами не знам за моята специалноср няма редовно,исках във В.Търновио,там пък няма редовно,а и срока е юли-авг за подаване на документи. Ще разгледам други университети... Но май ще остана на соц.  А тези 2880лв да не се дават накуп?

# 9
  • Мнения: 12
П.с.имам поправка затова септ чак ще ходя и на държавен.... Затова изпускам срока

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
  А тези 2880лв да не се дават накуп?

да

има университети/колежи,които приемат документи до ноември включително.
акредитиран колеж също ти върши работа

# 11
  • Мнения: 12
Искрено благодаря! Ще разгледам пак къде мога да опитам да кандидатствам ... Пък дипломата чак февр ще ми я дадът,но мисля,че не е проблем. Първо да мина изпитите Simple Smile

# 12
  • Мнения: 59
Здравейте искам да попитам дали ще мога да взимам майчинство две години,като имам стаж на зад в годините и ме заведат на договор примерно 2 дни преди 45 дневния болничен.И ако не,дали може болничния да ми се пусне от по късна дата,или да си се водя на работа до термина докато родя и дали ще имам право на майчинство тогава.Благодаря

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте искам да попитам дали ще мога да взимам майчинство две години,като имам стаж на зад в годините и ме заведат на договор примерно 2 дни преди 45 дневния болничен.

да,ще стане,ако имаш 12 м осиг стаж през живота си

# 14
  • Мнения: 59
Благодаря за бързия отговор.

Общи условия

Активация на акаунт