Какво повече няма да купя - Тема 3

  • 88 905
  • 763
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 286
Единственото кисело мляко, което ми се е разваляло и в придобивало мухъл след 3-4 дни отворено, е Сердика. За моя голямо очуда, синчето само и единствено това кисело мляко яде. За жалост само в Кауфланд и Т-Маркет го има, а нито един от тези магазини не ми е удобен.

А вие какво мислите за яйцата и сиренцето, които продават за домашни? Минава един човек по апартаментите ни и аз си взех сиренце и яйца, много хубави ми се сториха, но се чудя дали да си взимам... newsm78

# 751
  • София
  • Мнения: 44 122
Като писахте зда лютеници, днес загледах 2 вида на Така, Да  бяха съвсем чисти, като съдържание.
http://17159.bg.all.biz/goods_lyutenitsata-na-taka-da_131182  не съм я пробвала, но звучеше обещаващо.

# 752
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
А вие какво мислите за яйцата и сиренцето, които продават за домашни? Минава един човек по апартаментите ни и аз си взех сиренце и яйца, много хубави ми се сториха, но се чудя дали да си взимам... newsm78

При нас минава, но много рядко, един мъж, който предлага домашно прясно мляко и кашкавал. Страхотни са на вкус. Сигурно има и яйца, но на мен баба ми дава всяка седмица, та не съм стигала да ги видя и тях.

# 753
  • Мнения: 8 242
Чери, извинявай, не съм видяла питането  Blush
По БДС са ми ОК на мен Домлян. Друго скоро не съм купувала.
Иначе от сухото мляко йода няма как да стане лилав - става в реакция с нишестето само.

Сиренето - Съединение и Забърдо. Това купувам вкъщи.
Кашкавал - Равногор
Катък - биволски на Елит
Прясно мляко - Домлян или Верея.

# 754
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
О,duhi_puhi,почти всички от изброените марки не съм ги виждала тук Confused с изключение на Домлян и Верея.Аз напоследък купувам кисело мляко на Маноя,както и цедено такова-харесват ми Peace На Боженци -също Peace

# 755
  • Мнения: 713
Единственото кисело мляко, което ми се е разваляло и в придобивало мухъл след 3-4 дни отворено, е Сердика.
newsm10 От вътрешен човек знам, че е без нишесте. А и е много вкусно.

# 756
  • Мнения: 8 242
На Сердика е със стаблизиатор, което в състава си включва почти сигурно нишесте. Мухал може да се получи и от занижен качествен контрол. Нишестето не е консервант все пак Simple Smile
Боженци със сигурност имат нишесте... Преди нямаха, ама отдавна го развалиха Sad

# 757
  • Мнения: 10 691
Някой няма ли да пусне вече нова тема - тази навъртя 50 стр.  newsm78
Хем да не ми се явява в нови отговори, че тази млечна тематика идва в повече....  Whistling

# 758
  • Мнения: 8 242
Е то е така.. Ако искате и към месото ще минем.. хляба  Whistling - то това, което се купува ежедневно, се и коментира най-много Simple Smile

# 759
  • Мнения: X
Е то е така.. Ако искате и към месото ще минем.. хляба  Whistling - то това, което се купува ежедневно, се и коментира най-много Simple Smile
Нито месо купувам, нито хляб.
Месото по магазините е с хормони, нитрити, антибиотици....а да не споменавам в какви разтвори го държат , за да изглежда прясно.
А хляб не купувам основно заради бялото брашно, и многото набухватели, с които го тъпчат.

# 760
  • Мнения: 8 242
А, извинете Simple Smile То за такива специални трябва специални теми Simple Smile
Ние простосмъртните понякога пазаруваме и от обикновените магазини Simple Smile
Аз също се опитвам да избягвам всичко това, но не винаги е възможно нито физически, нито финансово.

Ако искате да си говорим как няма да купя повече Ферари, щото му светят много силно фаровете за мъгла  Joy

# 761
  • Мнения: X
Не разбрах защо се засягаш.
Написах защо не купувам месо и хляб.
Нали темата е "Какво повече няма да купя?"   
Това, че не искам да ям отрови, е  мой проблем.
Всеки е свободен да яде каквото му харесва.

# 762
  • Мнения: 713
Аз също съм наясно с хубавините на месните и хлебни "изделия"... затуй и сега инфото за къ.млъ. уби всичко детско в мен ooooh! Но благодаря! Явно няма свещени крави (спирам с млечния въпрос Mr. Green)

# 763
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Нова тема

Общи условия

Активация на акаунт