Отговори
  • Мнения: 1 012

 
















Kuzey-Guney
Север - Юг
Kuzey Güney е историята на двама братя Kuzey и Güney. Kuzey (на турски означава Север) е смел но безразсъден, бунтар, трудно овладява гнева си, безстрашен, не търпи несправедливост, нетърпелив и често юмрукът му говори вместо него. Güney (ознчава Юг) е негова противоположност. Той е спокоен, търпелив, не действа без да мисли, работлив, но и страхлив. Единственото общо между двамата е любовта им към Джемре .
(от http://www.kuzeyguney.com/)

Участват:
   Kıvanç Tatlıtuğ като Kuzey Tekinoğlu
   Buğra Gülsoy като Güney Tekinoğlu
   Öykü Karayel - Cemre Çayak, дъщеря на Gülten,
   Bade İşçil - Banu Sinaner, дъщеря на Atilla Sinaner по-късно става годеница на Güney
   Mustafa Avkıran - Samir 'Sami' Tekinoğlu,пекар,баща на Kuzey и Güney, родом от Карадениз.
   Semra Dinçer - Handan Tekinoğlu, майка на Kuzey и Güney, съпруга на Сами, омъжила се за него против волята на семейството си.
   Zerrin Tekindor - Gülten Çayak, фризьорка, майка на Джемре
   Ünal Silver - Atilla Sinaner, богат бизнесмен, баща на Banu.
   Rıza Kocaoğlu - Ali Güntan, търговец на битака, приятел на Kuzey
   Çağdaş Onur Öztürk - Barış Hakmen, полубрат на Banur, има връзка с Venüs Tezerel
   Göksen Ateş - Venüs Tezerel, приятелка на Barış
   Hazar Ergüçlü - Simay Canaş, приятелка и по-късно съпруга на Kuzey
   Turgay Kantürk - Ferhat, най-големият враг на Kuzey's, когото бащата на Кузей наема да защитава сина му в затвора.
   Merve Boluğur – Zeynepдъщеря на притежател на фотостудио, приятелка от детинство на Джемре, моден дизайнер от Италия, в която Кузей се влюбва.
     Hale Soygazi - Ebru, майка на Banu и Barış, богата бизнес дама, която се връща от Щатите след смъртта на Атила Синанер.
   
Сценарий:   Ece Yörenç, Melek Gençoğlu
Режисура:   Mehmet Ada Öztekin, Nezaket Çoşkun Sevinç
Тематична музика:   Toygar Işıklı
Композитор:   Toygar Işıklı   
Продуцент:   Kerem Çatay
Компания:   Ay Yapım
Излъчване:   Kanal D



Трейлъри към Филма:
Епизод 1 Епизод 2 Епизод 2-2 Епизод 3 Епизод 4 Епизод 5 Епизод 6 Епизод 7 Епизод 7 Епизод 8 Епизод 9 Епизод 10 Епизод 11 Епизод 11-2 Епизод 12 Епизод 13 Епизод 14 Епизод 15 Епизод 16 Епизод 17 Епизод 18 Епизод 19 Епизод 20 Епизод 21 Епизод 22 Епизод 22-2 Епизод 23-1 Епизод 23-2 Епизод 24 Епизод 25 Епизод 26-1 Епизод 26-2 Епизод 26-3 Епизод 26-3 Епизод 27 Епизод 28 Епизод 29 Епизод 30-1 Епизод 30-2 Епизод 31-1 Епизод 31-2 Епизод 32 Епизод 33-1 Епизод 33-2 Епизод 33-3 Епизод 34-1 Епизод 34-2 Епизод 34-3 Епизод 35 Епизод 36 Епизод 37 Епизод 38 Епизод 39-1 Епизод 39-2



връзки към темите
TEMA 1 TEMA 2 TEMA 3 TEMA 4 TEMA 5 TEMA 6 TEMA 7 TEMA 8 TEMA 9 TEMA 10 TEMA 11 TEMA 12 TEMA 13 TEMA 14 TEMA 15 TEMA 16 TEMA 17 TEMA 18 TEMA 19 TEMA 20 TEMA 21 TEMA 22 TEMA 23 TEMA 24 TEMA 25 TEMA 26 TEMA 27 TEMA 28 TEMA 29 TEMA 30 TEMA 31 TEMA 32



Линк към преведените епизоди
http://www.viki.com/channels/4762-kuzey-guney/videos/51754/1



С благодарности към преводачките




Филмът може да гледате онлайн:
http://webtv.kanald.com.tr/CanliYayin/
http://www.etvizle.com/kanal-d-canli/
http://www.yildiz.tv/?act=dvr&chan=eurod
http://www.bedavatvizle.com/kanal-d-canli/
http://www.online-tv-izle.com/online-kanal-d-izle
http://www.diziizle.net/
http://www.hdtvler.com/kanal-d/



Торенти
www.lapache.info
www.nitro.org
www.data-bg.org

(С любезното съгласие на Госпожата):


Честита награда на Къванч!
Mutlu Ödülü, Kıvanç!



# 1
  • Mystic Falls/Eindhoven/SoFiA
  • Мнения: 10
Ромина благодаря ти мила за новата тема Simple Smile Хайде дано да е по спокоина  Peace

# 2
# 3
  • Мнения: 186
Ромина , благодаря и аз за новата тема. Много хубаво число е - 33.
Със сигурност ще я запълним с мъдри мисли. Joy Joy Joy
За утре вечер сме готови. Чака ни толкова хубав епизод.. Hug

# 4
  • Мнения: 18 542
Роминка   bouquet  bouquet  bouquet
Прочетох какво са ни обсъждали в темата за Фатма. Хич да не се сърдят, ако те не бяха започнали, ние нямаше и да се сетим да говорим за Енгин. Нагласено било, незаслужено било и т.н. И то от хора, които не са гледали нашият филм. Имаше само две - три дами, които бяха много толерантни и признаха напредъка на нашето момче като актьор. Не може някаква, гледала само Перла да му дава оценка. Не е ли така? Но както и да е...Едва се сдържах да не им пусна едно откъсче от филмчето ни, та да видят не може ли Киво да играе драматична роля, но нейсе.. Да продължават да живеят в заблуда и да го смятат за манекен. Е, то не  всеки манекен става такъв добър артист. Освен красота си трябва и талант, нали така?
Аз пък си мисля, дали Симай няма да помогне на Кузей newsm78 Иначе защо  им трябваше на сценаристките да я дават колко рискува с това да отиде да види какво има в къщата?

# 5
  • Мнения: 18 542
Аз пък днес пак си гледах разговорът между двете кипри и знаете ли какво предчувствие ме обзе? Дали З. няма сама да се откаже от К.? Нещо много плашлива излезе...Какво значи това, дали той е човекът, който иска да познава? Имам чувството, че понякога се срамува от постъпките му. Дали това нейното не е влюбване в красивата му физика? Защото когато обичаш някого, ти го приемаш с всичките му качества и недостатъци, а не се срамуваш от него пред майка си...То за това и Дж. я попита дали е сигурна, че обича Кузей. Не знам, ще видим..

# 6
  • Мнения: 186
Аз пък днес пак си гледах разговорът между двете кипри и знаете ли какво предчувствие ме обзе? Дали З. няма сама да се откаже от К.? Нещо много плашлива излезе...Какво значи това, дали той е човекът, който иска да познава? Имам чувството, че понякога се срамува от постъпките му. Дали това нейното не е влюбване в красивата му физика? Защото когато обичаш някого, ти го приемаш с всичките му качества и недостатъци, а не се срамуваш от него пред майка си...То за това и Дж. я попита дали е сигурна, че обича Кузей. Не знам, ще видим..

Фенче, ами  те с Кузей никога не са си казали думите "обичам те"...
Не че е чак толкова важно, но всичко до момента говори за харесване, привличане, но не и за любов.

# 7
# 8
  • Мнения: 18 542
Е, тя нали му каза, че Фърат можел да я нарани и да не се виждат, защото знаел, че К. я обича. А той не го потвърди, де!. Терз  Heart Eyes страхотни снимки!

# 9
  • Мнения: 123
Аз пък днес пак си гледах разговорът между двете кипри и знаете ли какво предчувствие ме обзе? Дали З. няма сама да се откаже от К.? Нещо много плашлива излезе...Какво значи това, дали той е човекът, който иска да познава? Имам чувството, че понякога се срамува от постъпките му. Дали това нейното не е влюбване в красивата му физика? Защото когато обичаш някого, ти го приемаш с всичките му качества и недостатъци, а не се срамуваш от него пред майка си...То за това и Дж. я попита дали е сигурна, че обича Кузей. Не знам, ще видим..

Фенче, ами  те с Кузей никога не са си казали думите "обичам те"...
Не че е чак толкова важно, но всичко до момента говори за харесване, привличане, но не и за любов.








абсолютно, майката на Зейнеб го разбра и и го каза...Явно познава дъщеря си усети,че влюбването ще е мимолетно изтрезняване от Кузей Peace

# 10
  • Мнения: 3 371
Роминка,  Heart Eyesблагодаря ти за новата тема, джанъм беним !  bouquet Hug  bouquet
Радвам се, че сте добре и не сте се уплашили много !  Hug
Фенчето Heart Eyes като е рекла да копираме постовете, да сложа и аз моят !  Wink
Мила, Зейнеп никога не се срамувала от Кузей, видя как го защити пред майка си, как се чувстваше неудобно, заради разпита, на който беше подложен ! За мен, сега като гледах превода, този разговор, инспириран от Зейнеп, си беше пробване на Джемре !  Peace



Алиса, ама това го повтаряш вече 32 теми ! Дай сега да се уточниш - вкарала ли го е в леглото или не е !  Защото от време на време, сменаш тезата и се оказва, че нищо не се е случило !

Нека и аз за 32 път да кажа - Зейнеп е вкарала в леголото гаджето си ! Не, който и да е , а мъжът, когото обича, мъжът, кой също е влюбен в нея и това е най- нормалното нещо на света ! Може да и е "лисича" физиономията, според теб, но тя не флиртува с всичко, що е с панталони, не върти очи наляво и дясно, не се намесва в отношенията на хората, не прекъсва нарочно интимните им моменти, не ги лъже за чувствата си .....да изреждам ли още ! Зейнеп от началото до края харесва, влюби се и беше само с един единствен мъж - Кузей ! За разлика от добродетелната и "приятелка", която целува един, сгодява се за друг и гледа залеза на яхтата на трети ! Някак си, аз лично влагам по- друг смисъл в понятията добродетелност и почтеност !
И последното и изпълнение - така, както лееше горки сълзи, изведнъж много бързо се утеши в компанията на Баръш ! Така, че като говорим за типове поведение  и имаме самочувствието да ги квалифицираме, е добре да бъдем поне малко обективни в преценката си !  

# 11
  • Toronto
  • Мнения: 683
.....Голям трън в очите ви е Джемре  hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha  и то само, защото Кзей я обича.. Heart Eyes
Ми, дубриютро, Кузей като не обича Зейнеп според вас, тя защо ви е трън в очите? Mr. Green Какво ви пречи момичето, нали сърцето на Кузей принадлежало во веки веков на Джемре Crazy

# 12
  • Мнения: 123
Зейнеб ползва други похвати...упорито повтаря един и същ слух на всичките близки на Джемре, Гони я, после се нанася в Къщат и стаята и, Упорито разпитв какво и към кого , и защо Джемре чувства, в началото можеше да се обвини в телефонен тероризъм, самопоканваше се с причина и без причина в Али,  ooooh! ooooh! ooooh! ...и т.н

# 13
  • Мнения: 18 542
Госпожата  Heart Eyes може и това да е, да е искала да види какво ще и каже Дж. Но от това, което и каза Дж. отново се убеждавам, че на този свят тя и Али са единствените хора, които го познават до дъното на чистата му, като на дете душа. И не ми казвайте, че това момиче не го обича. Обича го до болка и го приема точно такъв, какъвто си е. Виж, за З. не съм много сигурна...

# 14
  • Мнения: 0
Привет, момичета! Hug

Роминка, мерси за новата тема! newsm51

Общи условия

Активация на акаунт