(Био)зеленчукова градина - тема 18

  • 71 721
  • 746
  •   1
Отговори
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМА №18!!!
Желая ви спорна работа и добра реколта!  Hug


"Има само лениви хора, няма ленива земя; посееш ли навреме, навреме ще роди!"

ТЕМА №1 VІ.2009-ІІІ.2010              ТЕМА №2 ІІІ.2010-V.2010          ТЕМА №3 V.2010-VІ.2010        
ТЕМА №4 VІІ.2010-VІІІ.2010           ТЕМА №5 VІІІ.2010-ХІ.2010       ТЕМА №6 ХІ.2010-ІІ.2011
ТЕМА №7 ІІ.2011-ІV.2011                ТЕМА №8 ІV.2011-V.2011           ТЕМА №9 V.2011-VІ.2011
ТЕМА №10 VІ.2011-VІІ. 2011           ТЕМА №11VІІ-ІХ 2011               ТЕМА №12 ІХ.2011-ХІ.2011
ТЕМА №13 ХІ.2011-І.2012               ТЕМА №14 ІІ.2012-ІІІ.2012        ТЕМА №15 ІІІ.2012-ІV.2012
                        ТЕМА №16 ІV.2012-V.2012                     ТЕМА №17 V.2012-VI.2012  
                
НАШИТЕ ГРАДИНИ
Куркума
an65
Гелика
villi 66
cecunka76
avocett
bushkata
Нощни очи

Отглеждане на пипер - от rorik
1  2  3  4  5  6  7
Отглеждане на босилек в саксия през зимата - от amica1

Как да си отгледаме био домати - от amica1

Полезни сайтове
Лунен календар
Календар на зеленчукопроизводителя
Как да защитим растенията без химия
Как да защитим растенията без химия 2
Семена от редки и нови видове
Био семена и разсад
Видове торове
Биоторове
Биопрепарати и торове
Още торове
Храни без химикали
Чудодейни съвети - зеленчуковата градина

Последна редакция: вт, 19 юни 2012, 11:49 от Нощни очи

# 1
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Запис с отчет за първите вкусни картофки от градината, първия домат , много бакла и лук.

# 2
  • Мнения: 2 037
Благодаря!

Моят грах е увивен, който се яде с шушулките. Колкото и да са крехки и малки обаче те, имат конци. Rolling Eyes Премахвам ги с ножа. Чудя се, ако го оставя да стане грах като грах, дали ще е добре? И му махам шушулките?

# 3
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Как да разбера дали картофите са готови за вадене?  newsm78

# 4
  • гр.Монтана
  • Мнения: 0
Фибичка:Искам да ви питам - това някакво заболяване ли е по дините и ако да, какво е според вас? http://prikachi.com/images/129/4906129l.jpg

здравей. това май е от въшки . пръскай  с актара , или нуреле (при мен  ги мори въшките из бостана)   и слагай и веро  . гледай да ги напръскаш силно отдолу и да навлезе разтвора в завития лист .

# 5
  • Мнения: 86
Без малко да ви изпусна  Laughing
Градината върви чудесно.Берем краставици,тиквички,грах,бакла,картофи и моркови.Доматите са на път.
Копането на пипера даде резултат-вече е тъмно зелен,нацъфтял,с избили разклонения от пазвите на листата.
Да споделя наблюдение-когато създадеш неблагоприятни условия растението бърза да си пусне семето,сиреч цъфти и връзва ускорено.Пример-пипера.До тази събота не съм го поливала.След разсаждането го удави дъжд и беше лимонено жълт.Съседката поливаше нейния през ден-в резултат сега има хилави,издължени и с капещи листа растения,на които дори няма цветни бутони..Аз устисках до тази събота с поливките/имаше вечери,в които се изкушавах да хвана маркуча  Laughing/.Растенията потъмняха и въпреки,че изглеждаха оклюмани бързо,бързо напъпиха.А вчера докато копаех след поливката видях,че има и микроскопични чушчици.
Зимния чесън е почти готов за прибиране.
Вчера разсаждах и консервен домат-саморасляк от миналогодишната леха.Не е поливан изобщо,висок и около 40 сантиметра,нацъфтял и дори има завързали доматчета.Попълних с него мястото на извадените вече картофи.Не съм много сигурна дали ще се хване,но каквото дойде.
Фибичка,това е от въшки.
Нощни очи,щом има картофи като разровиш отстрани гнездото значи става.Но за вадене за съхраняване трябва да изгорят напълно стеблата му.Тогава и кожицата му е вече дебела и кафява.

# 6
  • Варна-София
  • Мнения: 428
Нощни очи, благодаря за темата. Добре, че има майстори като тебе.

Здравей, Фибичка, радваме се на твоето присъствие, нека късмета никога да не те напуска!

Я обърни листата на дините и ги поразтвори - има ли листни въшки или няма? Може точно те да са проблема. Ако няма въшки - пиши дали има малки жълти точици. Ако има - те са вероятно от акари и с това приключват моите общи познания за дините, защото дини нямам.

Последна редакция: пн, 18 юни 2012, 14:59 от amica1

# 7
  • DE
  • Мнения: 971
Амика, днес още не се вижда добре но по розата гледам че са пихтиести. Дано не съм направила някоя беля.

На мен ми омръзна от краставици и ягоди. В парника имам един сорт "мини" краставички направо се спукаха да цъфтят. Ягодите замръзявам и раздавам из комшулъка.
Вече искам домати ама няма Embarassed

# 8
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 138
Нощни очи, благодаря. Hug
Ето до къде е стигнало моето киви.
http://gelika.snimka.bg/daily/gradina-2012.665040.27579274

# 9
  • Мнения: 1 101
Желая ви пълни плодородни градини Hug
Благодаря за темата Нощни очи Peace

# 10
  • Мнения: 86
Гелика,а кога е готово за консумация?Много е хубаво и понякога си мечтая за един асмалък кивита.Но място няма,място  ooooh!Само мераци разни  Joy

# 11
  • Варна-София
  • Мнения: 428
... Ето до къде е стигнало моето киви...

Лека завист. Ама бяла завист.

Гелика, вчера и оня ден наблюдавам последен напън за тази година на къдравостта по прасковата. Последен, защото вече идват високите температури (над 28 градуса Целзий) и гъбата ще си загине. Как е при теб положението?

# 12
  • Мнения: 1 705
Ех, Маце, и аз искам да ми омръзне от ягоди  Grinning
Сложете и моята градинка отпред при вашите, хубавичка си ми е  hahaha

# 13
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
Да не Ви изпусна....
Нощни очи, благодаря за темата   bouquet

# 14
  • Мнения: 465
...Да,няма ленива земя!
Нощни очи,благодаря за новата тема! Hug
Аз наистина нямам в невиртуалния си живот с кого друг да си поговоря за земеделие,градинарски терзания...без да се напрягам да обяснявам-ама защо,ама как.... Sad
И се радвам като малко дете,че Фибичка ни е събрала тук.
Акарите задънват така и краставички и дини.
Вили,ако отгледам пипер таз година е благодарение на теб!
А деко-ягодките плододават под график.По една реколта веднъж на месец.Тя и Авосет има такива,но нейните умно захванати в контейнер.Моите -штръкнат нагоре в почвата,пуснат дълги дръжки и тогава връзват.
Случайно забелязах,че зелените миризливки обичат да се къпят.Забравям от бързане полупразна лейка нейде и на другия ден я намирам пълна.Като жабоци у гьол наскачали миризливките. hahaha
Дорет,предложих да смениш повърхостиния пласт на почвата под краставичките,защото видях минидупчици в старите растения.Гадинките ще минат в следваща фаза и ще паднат в почвата.
И отново ще завъртят цикъла.
Цялота ми растителна защита е насочена към контрол на популациите.
Кой какво яде,колко и кой го яде него...
Ох,обърках се... Joy

Общи условия

Активация на акаунт