Консултация с логопед - тема 4

  • 228 879
  • 860
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 434
Здравейте.
Детето е на 4.5  г. и казава Р вместо Л на меките звуци.
Това среща ли се често или не? Има ли упражнения, с които мога да пробвам да го науча сама?

До  5год и 6 мес  може  да почакате , ако  до тогава  липсват  или заменя  звуковете  посетете  логопед .

Последна редакция: нд, 03 авг 2014, 19:04 от Bluevelvet

# 421
  • Мнения: 5 234
Мерси. 5-6 месеца или до 5  г.6 мес.?

# 422
  • Мнения: 1 434
Мерси. 5-6 месеца или до 5  г.6 мес.?

Най - късно   до   5 години и   шест месеца Simple Smile Peace

# 423
# 424
  • Мнения: 25
Здравейте, моето дете е на 3,9м и има говорни проблеми. Казаха ни да се обърнем към логопед,  но нямам представа към кого да се насоча.  newsm78. Логопеди много, сайтове много.
Моля , ако някой има опит и знае за добри логопеди да сподели.

# 425
  • София
  • Мнения: 1 273
Здравейте, моето дете е на 3,9м и има говорни проблеми. Казаха ни да се обърнем към логопед,  но нямам представа към кого да се насоча.  newsm78. Логопеди много, сайтове много.
Моля , ако някой има опит и знае за добри логопеди да сподели.
Здравей, за София ли става въпрос? Аз съм много доволна от логопедката на сина ми. Тя работи с малки деца основно. Ако те интересува ще ти пратя тел. на лични.

# 426
  • Мнения: 25
Да за София. Много благодаря. Hug

# 427
  • Мнения: 14
Привет! Майка съм на момиченце на 1г.3м., което не говори. Нито думичка не казва, само бръмчи и издава някакви странни звуци и то когато си поиска. Попрегледах написаното в темите досега и се реших на консултация с логопед. Казаха ми, че детето не говори поради следните причини:
1.не е кърмена достатъчно дълго
2.използвала съм не подходящи шишета (на Авент)
3.просто защото е прекалено малка!?!  #Crazy
Ами аз предварително съобщих възрастта на детето като си запазвах час  newsm78 hahaha
Ако не беше толкова смешно и жалко, щото наистина ми стана адски жал за клетата гладна женица, сигурно щях много да се ядосам за похарчените напразно 40лв (за 25 минути) + 2*10 за таксита. Не съм наясно в какъв диапазон се движат таксите за подобни услуги, но все си мислих, че поне някой и друг съвет за развиване/стимулиране на речта можеше да ми бъде даден.
Но да ме приемат, претупат и отсвирят, и то в "реномиран" център, не очаквах  #2gunfire
Умишлено не споменавам къде ходихме с малката, не това е важното за мен. Много бих се радвала, ако някой ме посъветва нещо. Hug

# 428
  • София
  • Мнения: 1 273
n@d1a, за кой град търсиш логопед?

# 429
  • Мнения: 14
n@d1a, за кой град търсиш логопед?

В София, наистина ще съм много благодарна ако ме насочите към някой специалист конкретно  Hug

# 430
  • София
  • Мнения: 1 273
n@d1a, за кой град търсиш логопед?

В София, наистина ще съм много благодарна ако ме насочите към някой специалист конкретно  Hug
Писах ти на лични  Peace

# 431
  • Мнения: X
Здравейте, бихте ли ми препоръчали добър логопед в Пловдив?
По възможност от преки впечатления или от пациенти, а не само на база реклама.
Големият ми син е на 5 и половина и не изговаря ясно Р, водила съм го при 2 логопедки- едната каза , че не вижда проблем и очаква да се оправи проблема от самосебе си, а другата ми даде срок от 1година, което ми се вижда много дълъг период за проблема ни.

# 432
# 433
  • София
  • Мнения: 2 908
Здравейте!

Дали някой би ми помогнал с информация и координати за логопеда на 4-то ОДЗ,знам че работи и на частно,търсих в нета но нищо неоткривам.

Също,ако някой има добри отзиви за логопед в района на Дружба 1 и Младост 1,ще се радвам да сподели мнение и координати.

Благодаря предварително!

# 434
  • Мнения: 1 434
Здравейте , тук има телефони  , на които може да се обадите http://www.logoped.bg/i.php/cabinets.html

Общи условия

Активация на акаунт