Щастливи заедно (Aşka Sürgün) - Beren Saat и Mahsun Kırmızıgül - Тема 6

  • 58 167
  • 749
  •   1
Отговори
  • София/Бургас
  • Мнения: 97


Добре дошли в тема 6 за сериала " Щастливи заедно "!
Желая на всички интересни и приятни мигове в темата!

Въпреки че е с източен произход, Хазар е отгледан на запад и в духа на западната култура. Целият му живот се променя след убийството на брат му. Семейство Азизоглу се преселва в Инстанбул от Догубеязит преди много години, за да избяга от враждата с рода Шахвар, и за пореден път дава жертва. И двете семейства искат да сложат край на враждата и затова стигат до споразумение - тя ще бъде прекратена само с кръвна връзка.
 
Хазар трябва да се ожени за Зилян, дъщерята на Азам Шахвар. Отначало Хазар се противопоставя, но когато разбира колко сериозно е положението, се съгласява на женитбата. За да затегнат връзката между семействата, те трябва да осъществят и съвместен бизнес.
 
Пристигането на Зилян в Инстанбул бележи края на омразата между родовете. Но сега, въпреки че са сключили този брак насилствено, любопитството на Хазар и Зилян един към друг расте. И това, което започва с откраднати погледи, ще доведе до неочаквана любовна история...
Музика : Кемал Сахир Гюрел, Ерол Мутлу
Сценарист : Дениз СертБарут
Режисьор : Джемал Шан

Очите ти, като две далечни звезди в небето, чакай ме!
С ветровете аз ще сляза от висините, от планините, чакай ме!
Ще ти донеса шепи пълни с надежда, чакай ме!
Ще ти подаря времето, изживей го с мен!

Beren Saat
Родена е в Анкара (24 февруари 1984 г.), където завършва един от най-престижните турски колежи ТЕД, в който образованието е изцяло на английски. Вторият й западен език е испански. После следва “управление на бизнеса” в анкарския университет “Башкент”.
Първите снимки на Берен били в рекламно филмче на фирма за захар, а през 2004 г. получава роля в сериала „Смърт има в любовта ни“. Славата обаче я спохожда две години по-късно в „Спомни си, любими“. За ролите си на Бихтер в „ Забраненият плод” и на Фатмагюл в „Пепел от рози” тя получава награда за най-добра актриса.
Освен в сериали, Берен Саат има роли и в пет игрални филма, последният от които "Сезонът на носорозите" ще участва в международния филмов фестивал в Кан тази година.

Güz Sancısı - Pains of Autumn -Болките на есента  … Есенни страдания)
Крилете на нощта - сценарият е на Махсун Кърмъзъгюл , участва Teoman Kumbaracıbaşı   
Mahsun Kırmızıgül

Певец, композитор, актьор, сценарист и режисьор
 За първи път започва да се занимава с музика през 80-те години – първо като аматьор, а в последствие и като професионалист. От тогава до днес е продал 16 милиона бройки от 22-ия си албум и е изнесъл хиляди концерти на шест континента. Първият филм на Махсун, който от дете е влюбен в киното – "Белият ангел", става най-гледаният в Турция филм за 2007 г. Следващият – "Видях слънцето", на който той е едновременно сценарист и режисьор, е избран за американската филмова награда Оскар за чуждестранен филм през 2010 г.
Актьорът е от кюрдското племе заза, живял е в Диарбекир, но се преселил в Истанбул, за да влезе в музикалния бизнес. Той живее заедно с майка си и сина от първия си брак, който е вече на 23 години и е копие на известния си баща.
Видях слънцето - oсвен сценарист и режисьор и участва !
Видях слънцето (втори линк)
Пет минарета в Ню Йорк - oсвен сценарист и режисьор и участва !
Белият ангел - сценарий, режисура, музика и участва Махсун Кърмъзъгюл - това е първият му филм
Филмите на Teoman Kumbaracıbaşı :
Мале, мале - Eyyvah Eyyvah 
Мале, мале 2 - Eyyvah Eyyvah 2
Jack Hunter and the Lost Treasure of Ugarit - Джак Хънтър и изгу … кровище на Угарит
Yazi Tura - Ези Тура
В сериала „Щастливи заедно” участват и други известни на българската публика турски артисти – Аслъ Тандоан /Ламия от "Мелодия на сърцето"/, Селин Сайлан /Пънар от "Ангел хранител"/, Дениз Гьокчер /Саадет от "Незабравима"/, Йълдъз Кюлтюр /леля Зариф/ и Фърат Танъш /Юсуф/ от "Двама завинаги".

Сериалът се излъчва по Нова телевизия от 12.00 часа всеки делничен ден. Повторенията са по Диема Фамили в 23.00 часа.

# 1
  • Мнения: 898
Честити ни нова тема!!!!
Иве благодаря ти много за уютното местензе !!!

# 2
  • Мнения: 14 830
Иве -благодаря за новата тема

 Ама и Бурджу ако разбере само какъв хубавец и е хвърлил око ще забрави набързо Хазар

# 3
  • Мнения: 69
За първи път се записвам първа в някоя тема, станах и аз фен Simple SmileSimple SmileSimple Smile, браво Иве, песничката на Махсун в хедъра е много яка, супер за летния период. Чудесно си се справила!


Бат Ресул ми харесва вече започна да си мие косата, откакто е в Истанбул е дооооста културен особено със скулптурите Simple SmileSimple Smile Joy Joy

# 4
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Благодаря, момичета!   bouquet
Според мен Бурджу искаше да избяга от сваляча Ресул.

di_dody_di, една култура го е хванала нямам думи. Скъса се да вика "Алоу!" цяла серия.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 33
Да ни е честита новата темичка!
Браво, Иве страхотно оформена, приятна и уютна, дано да я изпишем с много споделени мигове Simple Smile

А пък Бурджу няма да я коментирам .... мухла!!!

# 6
  • Мнения: 885
Иве за пореден път супер тема да я изпишвм както предните  Hug

# 7
  • Мнения: 14 830
Цитат
Според мен Бурджу искаше да избяга от сваляча Ресул.

 Joy JoyЩо бе и той е богат и той е първороден при това кавалер.Е изразните му средства не са много на ниво но пък и Бурджу не е с мозъка на Айнщайн.Е женен е ама това дали има значение за Бурджу
 Само не знам Михрито ако разбере какви ги върши "моралният" съпруг

# 8
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Цитат
Според мен Бурджу искаше да избяга от сваляча Ресул.
Joy JoyЩо бе и той е богат и той е първороден при това кавалер.Е изразните му средства не са много на ниво но пък и Бурджу не е с мозъка на Айнщайн.Е женен е ама това дали има значение за Бурджу
Само не знам Михрито ако разбере какви ги върши "моралният" съпруг

Лицето и друго говореше, а като чу за експресното експресо и се искаше да избяга.  Joy

# 9
  • Мнения: 69
Гледайки за пореден път клипа на песента Dinle си помислих, че за пристигането в България можем да му спретнем един танц като от клипа, така и така там е заобиколен само от танцуващи мацки, това ще му е официалното посрещане. Но ще бъде борба коя да е с него във ваната май?!  Laughing Laughing Laughing

Иве, ако не ти представлява трудност, би ли добавила към преводите на Милена и последните преводи от интервюто на Махсун и от статиите за него и Берен. Благодаря! Ако не-здраве да е!  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 440
Днес, една актуална новинка за предстоящия филм на Махсун Кърмъзъгюл. Още една актриса е определена, но .... потайностите си остават в типичен стил. Статията и превод в спойлера.

Скрит текст:
http://www.sabah.com.tr/Gunaydin/Magazin/2012/07/10/kadroya-iki- … i-isim-dahil-oldu
Kadroya iki yeni isim dahil oldu
10.07.2012,  ÖMER KARAHAN
Hayat Devam Ediyor' dizisinin ardından Mahsun Kırmızıgül, yeni projesi için çalışmalara başladı. Proje için daha önce Öykü Çelik'le anlaşan Kırmızıgül; şimdi de Fulya Zenginer ve Tatiana Tsikeviç'i kadroya dahil etti. 80 bölümlük dizisi için Artvin'in Hopa ilçesindeki Esenkıyı köyü ve çevresinde çalışmalar yapan ünlü yönetmen; Boyut Film'in yapımcılığında Karadenizli bir ailenin dramını ekrana getirecek. Bu projesiyle ilgili ser verip, sır vermeyen Kırmızıgül'ün yine adından söz ettireceği konuşuluyor.

В състава бяха включени две нови имена
В-к „Сабах”, рубрика – Gunaydin,Magazin – 10.07.2012 г., Йомер Карахан
След сериала „Животът продължава” Махсун Кърмъзъгюл започна работите за новия си проект. Малко по-рано Кърмъзъгюл се споразумя за проекта с Йойкю Челик, а сега включи в състава и Фулия Зенгинер и Татяна Тсикевич. Известният режисьор започна работите за 80-серийия сериал в село Есенкъйъ и оконостите му от община Хопа, провинция Артвин. Филмът, който е продуциран от „Боют Филм” ще представи на екрана драмата на една Черноморка фамилия. Отново ще се заговорят приказки по повод името на Кърмъзъгюл, който пази на всяка цена в тайна информацията относно този проект.

Иве, в заглавната част - една забележка, ако е възможно коригирай я:
"Видях слънцето", на който той е едновременно сценарист и режисьор, е номиниран избран за американската филмова награда Оскар за чуждестранен филм през 2010 г. - малко е неясно, защото филмът е сред 5-те номинации, но не спечелва наградата.

di_dody_di - статиите за делото малко ги забавихме, защото аз поисках да ги редактирам, бяха пълни с правописни грешки, а и тази терминология ми е малко трудна и имаше нужда от поправки и уточнения по превода. Много на-бързо ги постнах в понеделник, без да се постарая достатъчно, извинявам се за забавянето сега.

Последна редакция: чт, 12 юли 2012, 13:57 от milena d

# 11
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
di_dody_di, имаше причина да се забавят, но скоро ще бъдат там. Не си забравям задълженията.  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 1
ДОБРЕ ДОШЛИ НА РОЖДЕНИЯ ДЕН НА КЛАРИ!


Пикапчето с цветя от момичетата от темата ме изпреварва...


Както обещах снощи...






Една малка измислица ще ти подаря.
Стига само от истини сме градили света!
Дай ръка и в шепа стисни я,
горещата, малка, сътворена магия!


Хазар тръгна за България, ама не по бизнес дела. Ето го – пристига на рождения ден на Клари!


И носи специален букет за нея...


И, разбира се, специален поздрав за Клари - песента му "Не плачи!"!!!



Бъди здрава, че това е най-важното! Запази романтичния дух в себе си! Следвай неотклонно мечтите си и ще видиш как те стават реалност! И знай, че на този свят винаги има искрица вяра, надежда и любов!

# 13
  • Мнения: 885
Благодаря много днеска научих нещо за себе си благодарение на вас  newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

# 14
  • Мнения: 69
Миленка, Иве, златни момичета сте Вие. Не исках да пришпорвам, а само да напомня, професионално изкривяване, извинете ме Simple Smile.

И без малко да забравя да честитя на Клари. Бъди преди всичко здрава мила и се наслаждавай на годините си, най безгрижните и сладки/поне моите бяха такива/, така че цял живот да ги помниш и да се усмихваш като се върнеш към тях! ЧРД!   bigdance2

Общи условия

Активация на акаунт