В Кипър е време за прохлада, хайде, БГ мами, на сладка приказка с наслада 37

  • 40 439
  • 751
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 456
Добре дошъл на всеки гост и приятел благ
в темата ни 37-ма от Кипърския бряг
!


Нека да се поздравим и преброим и всички дружно да продължим,
съкровените мечти да осъществим и каквото ни е на сърце да споделим!

newsm51


Линкове от Cassiere

ПРЕДИШНИТЕ ТЕМИ  newsm76

1,2,3........36
ОБЩОТО НИ АЛБУМЧЕ  newsm19

Kukundela`s Site
Достъпът е ограничен с парола.
За да я получите следва да покажете съпричастност,
участвайки активно в "живота" на малкото ни общество
минимум в три поредни теми.

ЕТО НИ И НАС  newsm65  

Larnaka  -  Katy6, bouboulino, Анче(Галче), gera_nasko, pepita-1977, nadeto_pm, CHIMPI
Limassol -  dani73, Guguna, Maatete, celestin, Baba Ruma, rossitta, Mirkata, bili_bili, snowqueenbg МерСедес, iskrica_nadejda
Nicosia - lusien4eto, мъжът на pavlinka, pdd ,YANICKO ,elleebella, arabsko kafe, megi_842, gerypetkova, amelie, MiSs CApRiCe, anii-78,isihia
Pafos -  mecheto
Vasa Kilaniou - vesy75
Sofia -  Муци, Myriam, annny (кандидат лимасолка), MiaGia
Plovdiv - Жужи, desi.a
Bourgas -  Miss Blondy~Redhat
Ruse -  Shankulova, Desirйe
Ророvо - pepena
asoulini, xelena`s husband, Sonya`s 83 husband,  Cu6i,
Antigona, roska_ps ,  plam_aurora, bobolino111, Пепита, Boyanna,
aledora svetlinata (кандидат Паралимни)  simona777 dboideva darka SEDEM
НАШИТЕ ПРИЯТЕЛИ   friendship

GR, Athen  - Spender MIRELE SIM
Qatar  - Vinagi
DE,Nurnberg  - *Cveteto*
DE,Cologne - Azalee
Switzerland - desitta
Lesvos~Sofia - ThracianLina
FR,Paris - Melinda
SK - bosilek

ЗАПОВЯДАЙТЕ  newsm47  smile3534 smile3533 newsm18 newsm53  И СЕ ЗАБАВЛЯВАЙТЕ newsm47 smile3533 newsm18 newsm53  И СЕ НАСЛАЖДАВАЙТЕ! smile3521  smile3533 newsm18 newsm53



Последна редакция: ср, 29 авг 2012, 21:58 от Муци

# 1
  • Мнения: 353
Първа съм,първа съм  smile3533
Много ми харесва заглавието  Hug
Отивам да разглеждам.
Муцинко   bouquet

# 2
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 768
Втораааа  Grinning
Муци, супер е темата, мерси   bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 46
Аз предлагам няколко линка за първа страница:

http://www.mumsincyprus.com/  Кипърското бг мама на английски

http://www.moec.gov.cy/dde/pdf-main/dimosia_nipiagogeia07.pdf  списък с държавните детски градини в Кипър

http://www.moh.gov.cy/moh/moh.nsf/index_en/index_en  Министерство на Здравеопазването Кипър


http://www.moh.gov.cy/Moh/MOH.nsf/All/FD0134CDED1D026243257A3700 … 2C47?OpenDocument  Здравна карта в Кипър и формуляр за издаването и.



http://www.moh.gov.cy/MOH/MOH.nsf/All/F8B5861FC3801B6C422579D700 … EFB8?OpenDocument  Европейска здравна карта и условия и цени на лечение в държавните болници.


Благодаря на Муци за изготвянето на новата ни тема   bouquet

# 4
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
 smile3501 smile3501  love001
Браво Муци
Знаеш ти кога да се появиш
от заключване да ни спасиш Joy Joy
Касиере яяяяяяяяя интересно Бг мама на английски отивам да чета..... Peace

# 5
  • Мнения: 36
благодаря за новата темичка   bouquet

Cassiere, полезни връзки, благодаря, че сподели!

# 6
  • Мнения: 46
Аз продължавам с полезните линкове :

http://www.moec.gov.cy/en/index.html Сайт на министерство на Образованието, всичко за държавните училища в Кипър

http://www.moec.gov.cy/dde/en/enrolment.html Условия за записване в първи клас в държавно училище


http://www.kapnosairportshuttle.com/  Автобуси от Никозия до летището в Ларнака

http://www.osel.com.cy/index.php  Сайт на Градския транспорт в Никозия




Мисля да спра до тук, да не отварям повече работа на Муци, в другата тема повече Simple Smile

# 7
  • On the sea
  • Мнения: 1 849
Записвам се и аз, и дай Боже на 21-ви септември се прибираме към Кипър, вече нямам търпение. Надявам се да можем да си разхождаме заедно бебчетата с Лимасолските мами по крайбрежната алея. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 8
привет и от мен Simple Smile)

темата е супер Simple Smile
най-накрая и нова тема Simple Smile и НАБЛИЖАВА края на лятото, просто чудесно, днес сутринта в 6 (нали сме раннобудни) си беше хладно и се зачудих дали да не си наметна нещо, а самата мисъл мнооого ме зарадва Simple Smile искам дъжд Simple Smile лятото е хубаво, но мнооого дълго и топло...
ние щяхме да ходим в България - размина ни се, щяхме на море да ходим - и това ни се размина заради работата на приятеля ми, но нищо... догодина евентуално Simple Smile

хайде, пак ще пиша, че сега се занимаваме със сестра ми - цялата ваканция беше в нашенско, много ми беше домъчняло... Simple Smile

запишете ме и мен към групата на Никозия Simple Smile)

# 9
  • Мнения: 9
 И аз да отбележа участие Laughing smile3501 Темата е чудесия, много добре структурирана, с полезни линкове и страхотни БГ мами, да ме вмъкнете и мен в Ларнака Mr. Green
На есен с песен, надявам се и по вода да ни тръгне новата тема, да вземе да валне малко, че все пак е време за прохлада Party
Дано имате време да наминавате по-често и раздумката наистина да ни се услажда Hug

# 10
  • Мнения: 3 219
Благодарско за темата и от мен  Laughing
И да попитам-случайно да знаете дали изкупуват тук хартия, имам над 100кг списания, каталози и тем подобни Shocked

# 11
  • Мнения: 0
  Записвам се и аз, че отдавна не съм се вясвала май  Embarassed Embarassed Embarassed
  Но пък сега наминавам и ще ви изненадам с питанка! Случвало ли ви се е близък семеен приятел да посегне на детето ви??? На мен ДА! Тази вечер. И съм много, ама много разочарована...Толкова неочаквано беше...Накратко...бяхме поканени на вечеря по случай сключване на брак от страна на същия този "приятел" и кръщене и рожден ден на бебето му. Приключихме с похапването и поседнахме на лафче. Съпругата му се впусна в един доста неприятен разказ за семейството на мъжа си и застигналите ги напоследък проблеми, благодарение именно на него(семейството де). В резултат на тези проблеми, младото семейство претърпява доста големи финансови загуби. Та в разгара на този разказ се появиха децата - освен нашето имаше още 3. Станах за момент и синът ми се настани победоносно на моето място с усмивка на уста. Аз приех с усмивка шегата му, но въпросният ни приятел му се развика: Няма да се държиш така с майка си!. На което Алекс отговори:Еее, добре де!, стана и седна до него, ухилен.....мислеше, че всичко все още е шега! Никой от компанията не очакваше какво ще последва! Възрастният, уж трезво мислещ , настоящ родител на 3 деца, се обърна към сина ми, извъртя му жестоко ухото и му удари як шамар зад врата с думите: Аз не съм майка ти и баща ти! Детето, явно унижено, се разплака, стана и избяга на улицата. Естествено ние с татко му го последвахме. Бяхме толкова изненадани, че не казахме нищо! Това беше шокиращ за нас израз на нетърпимост и гняв от негова страна...според мен абсолютно безпричинно, насочени към синът ни, който е на 13 год. между другото.  Беше ни нужен около 1 час да му обясним след това, защо и как се е случило всичко!!! Детето не можеше да разбере вината си...И с право според мен...Сега ми е толкова нервно, поплаках си, не мога да заспя, мъжът ми не иска да чува повече за тези хора...

# 12
  • Мнения: 8
dani, съвсем разбираемо е мъжа ти да не иска да ги вижда. Как така някой ще удря детето ти, пък дори да беше направило и някоя велика беля. Никой освен теб и мъжа ти няма право да го докосва, а аз се съмнявам, че и вие го правите. Това е абсурдно, дори не мога да си го представя. Освен това детето ти не е съвсем малко и вероятно няма да забрави скоро и доста ще има да се чуди какво е направило. Наистина трябва да му се обясни, че просто на човека му хлопа дъската и проблема не е в него. Освен това смятам и че е лична обида към вас... какво значи "Аз не съм майка ти или баща ти". Според него явно не се справяте добре като родители и трябва да въведе ред. Абсурдно е и наистина няма причина да се виждате с въпросния индивид.

честно казано се ядосвам колкото повече мисля затова ще спра до тук
Успех с детенцето ти Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 авг 2012, 08:05 от isihia

# 13
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 768
Dani73, честно казано настръхнах, докато те четях  #Crazy #Crazy
Леле само като си го представих  #2gunfire #2gunfire #2gunfire С право сте си тръгнали, ама че "хора"  ooooh! За протокола-това българи ли са или кипърци?
isihiaHug

# 14
  • София
  • Мнения: 1 456
Добро утро сладурки,

Отдавна не сме си сервирали форумска  закусчица... Mr. Green Заповядайте! Laughing


Ей Дани, недопустима грубост от страна на външен на семейството човек.
Погледнато обаче под друг ъгъл, ако реакцията на този човек е в хода на разговора който сте имали, лично според мен той е гневен за ситуацията в която неговото семейство е поставило всички и е изразил яда си и неудобството по-най неприятния и недопустим начин. Не мисля че има нещо общо с вас или с възпитанието на детето или изобщо с конкретната ситуация за размяна на местата.
Мисля и е редно, независимо дали е българин или кипърец, да се извини на Алекс и на вас за постъпката си за да може детето, което в същност не е  толкова малко  да не обвинява себе си.

 Касиери, линковете са добавени.   bouquet  Благодаря, че ги сподели!

Чимпи, Исихиа и вие сте в кошарката официално! Mr. Green

Велвет, ти към Лимасол ли си?

Много хубав ден на всички ви! Heart Eyes

Последна редакция: чт, 30 авг 2012, 09:22 от Муци

Общи условия

Активация на акаунт