Аватарно - сериално юбилейна / Тема No 10

  • 18 103
  • 941
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 129
Добре дошли в новата тема!

И честит десети юбилей...


Линкове към предишните


До този момент сме играли по следните задачки:

Скрит текст:
1. Аватар и подпис отговарящ на стила и форумната визия на някой от останалите

2. Наши лични снимки

3. Мърдащи картинки

4. Ориенталски

5. Деца

6. Тумбесто - еротични

7. Латино

8. Деветте музи

9. Четирите елемента

10. Рок

11. Скандинавски полуостров

12. Чудеса сътворени от човека

13. Водно-подводен свят

14. Мъже

15. Любим филм / герой от филм

16. Спорт

17. Митични същества/фентъзи арт

18. Природни чудеса

19. Годините от 30-те до 60-те

20. Дизайн
[/size][/color][/b]

Досегашните ни победители

Скрит текст:

˘Galeto˘ в ориенталската

Машонка в детската

loca в тумбестата

joy_r в латино

Полu в музите

Geraldine в четирите елемента

Мама на Боян в рок темата

Syn в скандинавската

Акаша в чудеса сътворени от човека

Машонка във воден свят

Селен в мъжката

Малвина~Ина във филмовата

София Л. в спортната

Малвина~Ина в митични същества/фентъзи арт

loca в природни чудеса

RadoLin4eto_Mac! в 30-те и 60-те години
Нашите правила:

- От понеделник до вторник, участниците имат време да се преоблекат по зададената тема. Темите избира победителят от предишната игра. Той се нагърбва и с още две задачи. Първата е, да събере всички участници в един пост и да цитира "облеклата", с които участват и второ, да преброи гласовете и да обяви новият победител. Последното трябва да се случва най-късно до сряда.

- След като победителят вече е ясен, той има време до четвъртък, за да измисли и представи тук - в темата новата задачка, а останалите, от своя страна, имат време до вторник, за да намерят и харесат снимки и картинки, отговарящи на зададената тема.

- Можете да се преобличате колкото пъти поискате по време на играта, защото знам, че докато търсите харесвате много неща, които искате да покажете и все пак, смятам, че макар и да имате 5 комбинации, трябва първо да сложите тази, с която участвате и за която останалите ще гласуват. След като вече сте цитирани с нея, можете да се преобличате колкото поискате.

- Не сте длъжни да харесате и подпис и аватар. Можете да участвате в играта и само с едното или само с другото.

- И тъй като участниците се увеличават всеки следващ път, предлагам да гласуваме не за 3-ма, а за 5 човека. Съответно, както до сега, по точки. Гласуването става в темата, за да е по-лесно на човекът, който брои точките. Ако все пак някой се притеснява много, просто да опомене в темата, че е пуснал своят вот на лично съобщение.

- Всеки има право да гласува, без значение дали се е включил в преобличането или не. Ако след като номинирате своите 5 фаворита, все още искате да отчетете някой, който много ви е харесал, можете да го направите в категорията приз. Тя е за хора с интересно виждане, собствен стил или просто такива, които искаме да бъдат част от гласуването ни

Победителка в предната игра беше plami89

Тя извоюва златото с това...




Eто и всички останали красоти, които показахте в задачата поставена от Радолинчето - Дизайн

Скрит текст:
1.Полu





2.Стейси Грей



   

3.nezito






4.Акаша






5.Силвето






6.Sunny Sky






7.Syn






8.RadoLin4eto_Mac!






9.Seti Beti






10.Tuon






11.Rois







12.Мишчица







13.Sellene







15.Sophia L.







16.medissa







17.loryn







18.Ева на третия етаж







19. Майола Бени







20.Geraldine







21.Vania_I







22.Малвина~Ина







23.Естел







24.joy_r




 


25. mds







Нашите рождени дни...


Скрит текст:

Декември - Януари


Козирог (22.12 - 20.01)

joy_r

24 декември

la vida loca

25 декември

medissa

11 януари

Януари - Февруари

Водолей (21.01 - 19.02)

mds

18 февруари

Февруари - Март

Риби (20.02 - 20.03)

Geraldine

1 март

RadoLin4eto_Mac!

16 март

Март - Април

Овен (21.03 - 20.04)

╚Sisley╝

28 март

Мишчица

16 април

Април - Май

Телец (21.04 - 21.05)

loryn

1 май

Акаша

18 май


Май - Юни

Близнаци (22.05 - 21.06)

Машонка

11 юни

Evridika

3 юни

Юни - Юли

Рак (22.06 - 22.07)

Стейси Грей

1 юли

Юли - Август

Лъв (23.07 - 23.08)

Полu

5 август

silveto_

13 август

Август - Септември

Дева (24.08 - 23.09)

Rois

4 септември

Майола Бени

15 септември

Септември - Октомври

Везни (24.09 - 23.10)

Естел

9 октомври

Ева на третия етаж

15 октомври

plami89

20 октомври

loca

23 октомври

Октомври - Ноември

Скорпион (24.10 - 22.11)

Ms.Gorgeous

28 октомври

nezito

9 ноември

Sunny Sky

16 ноември

Ноември - Декември

Стрелец (23.11 - 21.12)

Sophia L.

26 ноември

Sellene

26 ноември

[/size][/b][/color]
Талисманът на нашата тема

Скрит текст:
В нашата тема няма криза,
всеки се облича, за да грабне приза.
Акаша навлича одеждата страшна,
Ването си носи дрехата прашна.
Джой си има стила свой,
Плами се съблича без бой.

Лори, мама от класа, слага екстра украса
Майола Бени избира чудни премени,
Ройс е с мъже приятно засмени,
Стейси Грей е със сладка писана,
Сисли със секси мадама,
Лока елегантно облечена дама.

Галето има уникален вкус,
Горджъс е разкошотия,
Съни Скай е ефирна магия,
Естел е някак различна,
Незито е феерична,
Син динамична,
Туон с дреха отлична.

Мишчица е като за книжчица
Машонка е сладка шушонка,
Евредика стила сам си я вика,
Сети Бети и тя с добрички тоалети,
Софи и дреме на чадъра вали ли на къра,
Джери и тя пак хубави дрехи намери.

Ради е нежна  романтичка,
Малвина пъстроцветна птичка,
Медиса и тя умее да слиса,
Селен е прекрасна хептен,
но най-важна е Поли,
без нея всички сме голи!

Автор: silveto_


Новата тема е .... Сериали


Време е да развихрим сериални пристрастия...

Списъкът с победителки трябва да се увеличава, така че...

Сега е ваш ред!



Последна редакция: ср, 26 сеп 2012, 11:41 от Пoлu

# 1
  • Мнения: 426
тъкмо надничах  Hug

Поли, благодаря за прекрасната тема!   bouquet

Някой спомена "Бедната Настя"-много любим сериал  Heart Eyes

# 2
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Еееей, loryn , как ме изпревари, без малко първа да се запиша!  Mr. Green

Поли, много благодаря за темичката!   bouquet

# 3
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Поли,   bouquet!


Аз споменах "Бедната Настя". Имам варианти. Имам и на "Зоната на здрача", но "Чоки" взе превес.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 219
Благодаря за темичката, Поли!

Чакам да видя общия пост. Вече имам оформена петичка.

# 5
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Хайде и аз тук   bouquet

Днес цял ден разни съфорумки ме питат откъде са ми картинките, много мило ми стана Heart Eyes. Да взема и темичка за "Борджиите" в КиТ да спретна ли, току-виж съм набрала фенки newsm78 Laughing

# 6
  • Мнения: 6 494
Ех ,че е хубава новата ни тема!  Heart Eyes Браво ,Поли! Благодаря ти!  bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 331
Благодаря, Поли! Без теб сме за никъде.

# 8
  • Мнения: 796
И аз тук. Чакам общия пост с нетърпение Simple Smile

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Поли, благодаря за темата !  Hug

Аз излизам, ще мога да гласувам след 16:00, надявам се да не е проблем.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 456
 Поли, благодаря, ''без теб всички сме голи''  Hug
 

# 11
  • КиТ
  • Мнения: 2 490
Поли   bouquet  bouquet  bouquet  Честита юбилейна тема     bouquet  bouquet  bouquet

И време е да гласувате сега:
Скрит текст:
Ради
"Безмълвните"

Скрит текст:
Правен е по мотиви от филма Слипърс... Peace Снима се тази година в Турция, в момента снимат 2ри сезон. Разказва се за нещастното стечение на живота на 4 момчета, още като деца се забъркват в неприятност....и като големи са решени да си отмъстят, защото един от тях е убит.

Това е историята на четири деца,
които нямат друго в живота си на което да държат, освен един на друг.
Четирима приятели. Четиримата повече от братя.
Те мислеха, че с годините ще пораснат, но някои деца порастват за един ден. Обикновени, невинни, направили една грешка...и се сбогували с детството си. От този ден нататък си дали дума. Да мълчат! И се разпръснали в четирите страни на града. Но един от тях не удържа на думата си.  
Години по-късно една несправедливост ги събира отново, за да довършат започнатото...
Сега всеки един от тях е съвсем различен човек. Единият е черноок скитник, друг успял човек на закона, друг въобще не е порастнал, едно голямо сърцато дете, и другия.. първия нарушил дадената дума.
Вихър се завихри от четирите краища на града и като четири вятъра излязоха на общ път. Зад тях е една любов, която не може да бъде споделена, пред тях е възможността да поискат сметка, и единственото оръжие, с което излизат от всяка война победители е приятелството.
Те с години мълчаха... Сега е време за говорене...




medissa
„Забраненият плод“

Скрит текст:
„Забраненият плод“ (на (османски) турски: Aşk-ı Memnu „Забранената любов“) е турски телевизионен сериал.
Фирдевс Йореоолу (Небахат Чехре) е богата вдовица, позната с охолния си начин на живот, която възнамерява да се ожени за Аднан Зиягил (Селчук Йонтем) , богаташ и вдовец с две деца - Нихал (Хазал Кая) и Бюлент (Батухан Караджакая). Аднан се влюбва и се жени за Бихтер Йорееоолу (Берен Саат), по-малката дъщеря на Фирдевс.
Скоро след сватбата,младата Бихтер влиза в конфликти с Нихал, Мадмоазел Дьо Куртон (Зерин Текиндор) (гувернантката на децата, дошла от Франция, която е влюбена в Аднан) и прислугата. Бихтер скоро е съблазнена от Бехлюл Хазнедар (Къванч Тътлату), младия племенник на Аднан. Двамата се впускат в авантюра.Единственият, който разбира за това е Бешир (Баран Акбулут) който е влюбен в Нихал. След време под влиянието на госпожа Фирдевс, Нихал и Бехлюл се сгодяват. По детински любовта им се разпламва и в крайна сметка, Бехлюл поглежда Нихал с различни очи.
Бихтер се съсипва заради предателството, което е извършила спрямо съпруга си, и заради близките отношения между любимият й Бехлюл и Нихал. Съсипаната Бихтер се самоубива, а Бехлюл се утешава на гроба й. Бешир умира след белодробна болест.
Нихал се възстановява и заедно с баща си, брат си и Мадмоазел напускат къщата.



Tuon
 "Jumong"

Скрит текст:
Чумонг е името на легендарния основател на Когурьо – Dongmyeongseong. Бъдещият герой Чумонг е роден във време на хаос и борби в малкото независимо кралство Пуйо. Като незаконороден, но радващ се на бащиното благоволение, той често става жертва на неприязънта на по-големите си братя. Израства лекомислен и малко непохватен, напълно пренебрегващ ролята си на принц, но постепенно е въвлечен в съревнование както за престола, така и за сърцето на красивата Сосоно.
Историята във филма започва няколко години преди раждането на самия Чумонг и разкрива взаимоотношенията между двама приятели генерал - Хемосу и принц Гъмуа, и красивата лейди Юхуа – майката на Чумонг.

„Чумонг”, както не малко други корейски сериали, също е базиран на легенда. В нея се разказва, как в планината Тебек кралят на Пуьо срещнал жена на име Юва, дъщеря на Повелителя на реката. Тя му казала, че веднъж се свързала с човек наречен Хемосу, който бил син на бог и затова родителите й я прокудили. Кралят бил трогнат, взел я със себе си и я затворил в една стая. Изведнъж в стаята проникнали слънчеви лъчи и колкото и да се опитвала девойката не успявала да ги избегне. Скоро тя забременяла и родила огромно яйце. Кралят бил разярен и заповядал то да бъде унищожено, но никой не успял дори да го повреди. От яйцето се излюпило едно момче, което още от малко било много здраво и силно. Тук мотивът за яйцето е здраво свързан с мотива за необикновеното раждане на героя, който с идването си на земята има качества присъщи на приказните герои и персонажи. В мита се казва, че когато момчето става на шест години, то вече можело да стреля с лък и скоро надминало всичките си съперници. Затова му е дадено името Чумонг – отличил се в стрелба с лък.

Исторически факти:
Dongmyeong / 58-19 г. пр. н.е., -  37-19 г. пр.н.е. / или Dongmyeongseongwan, известен още с рожденното си име  Jumong, монарха, основал царството на Когурьо, най-северното от трите кралства - Когурьо, Шила и Пекче. На стелата Gwanggaeto той е изписан още като Chumo-Wan / цар Chumo /. В древните исторически книги - Samguk Sagi и Samguk Yusa той се изписва  Jumong с фамилия Go. Името може да срещнете в различни варианти - Chumo, Sanghae, Chumong, Jungmo или Domo.
Най-старите сведения за основателя са свързани с полулегендарните писания от стелата - Gwanggaeto. Има спорове и до днес за произхода на Чумонг, и за неговия истински баща. В една легенда се описва, че той е син на Hae Mosu / Небесният син / и Yuhwa / дъщеря на речният бог Habaek /; наистина нищо по-различно от световната древна практика за легендарния и божествен произход на всички първооснователи. Всъщност популярното име Чумонг идва от много древно название за "Майстор стрелец" на стария език Buyeo / байо /. Тъй като основните легенди за Чумонг са свързани с невероятните му умения за стрелба с лък, които се превръщат в легенда, неговата история е опит на древните летописци да обяснят как един способен и умел воин се издига до висотата на царската власт. Това е и логичното обяснение за всички свързани с произхода му легенди.
Тъй като синовете на краля на древното кралство на Dongbuyeo / част от етническите народи на Байо / са завиждали на боеца Чумонг, неговото бягство от това кралство и последвалите събития, бележат пътя му до възкачването му на престола на държавата Когурьо, която поглъща територията на Dongbuyeo; един по същество акт на държавен преврат и експанзия за завладяване на територии. През 37г. пр.н.е. Чумонг обединява около себе си племената на Jolbon Buyeo, като сключва политически брак с So Seo-no, дъщерята на главният вожд, и основава кралството на Когурьо. През 34г.пр.н.е. столицата на новото кралство  Jolbon-seong е била вече завършена и дворецът построен.
Първият крал на Когурьо завършва царуването си в постоянни битки за запазване на извоюваните територии и за укрепване на властта. Не липсвали и вътрешни проблеми свързани с междуличностните конфликти на двете съпруги на Чумонг; неговата първа съпруга Ye Soya, от времето когато той е бил все още воин на кралство Dongbuyeo, майка на престолонаследника принц Юри и неговата втора съпруга So Seo-no, която се е страхувала за своята власт. Така че тя, заедно с двамата си сина, напуска по-късно Когурьо и отправяйки се на юг основава град Пекче.
Чумонг умира на 40 годишна възраст през 19г.пр.н.е. Синът му Юри, погребва баща си в кралска пирамидална гробница и му дава посмъртно името Chumo-seongwang.
Кралството Когурьо се превръща в голяма сила и фактор в политическия живот на полуострова. Когурьо съществува като кралство 705 години и е било управлявано от общо от 28 крале. Всички, които все още търсят корените си в потомството на Чумонг, продължават да носят фамилното име Go.



Плами
"Haven"

Резюме от Замундата  Mr. Green Joy Joy Joy
Скрит текст:
Един от най-добрите агенти във ФБР Одри Паркър е изпратена в малкия град Хевън, за да разследва убийството на местен престъпник. В Хевън Пъркър се натъква на мистериозно общество, обсебено от свръхестествени сили, което знае множество тайни, включително и от миналото на Одри.

Сценарият на сериала е по произведения на Стивън Кинг, а сред режисьорите работили над отделните епизоди са имена като Адам Кейн /”Герои”/, Рейчъл Талалей /”Али Макбийл/ и Кен Джироти /”24”/.

И държа да видите тея гифчета
Скрит текст:
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


+ отношението на актьорите Емили и Лукас,зад  колисите  
Скрит текст:
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes



Emily: Oh, dear god, help me
Lucas: One and a half
Emily: Oh, it’s so hot in here
Lucas: Are you — is she in .. on camera?
Emily: Yes





Естел
Скрит текст:
Аватара е от Фарскейп. Бях на 17 г, когато го въртяха по Диема.
Филмчето е фантастика - извънземни, пътуване във времето, жена - растение. Много се вживявах и много ревях.
Резюме: Астронавта Джон Крайтън си мисли, че ще се прибере вкъщи навреме за вечеря. Но странен инцидент по време на експериментална космическа мисия го изстрелва през хиляди галактики, за да го запрати право на извънземно бойното поле. Изведнъж той е в капана на извънземни същества и тяхната смъртоносна технология, в битка, за която sci-fi културата на 20-ти век никога не го е подготвяла. Крайтън се върти без посока, но е забелязан от голям жив кораб, на име Моя, който е отвлечен от избягали затворници от различни екзотични раси. И тук започват най-големите проблеми. Преследван от безмилостна военна раса, Крайтън трябва да открие път към вкъщи в една галактика далеч, далеч от тук...

В главните роли: Бен Браудър(командир Джон Крайтън), Клаудия Блек(командир Ерън Сун), Антъни Симкоу(Ка Д'арго), Уейн Пигръм(Скорпиъс), Лейни Тюпу(капитан Крейс) и др.
Сериалът се състои от 4 сезона, всеки по 22 епизода + двете последни части , по час и половина, всяка.




Ферхунде от Листопад - разнасях си я като аватар дълго време. Бях нова във форума и от там започнах.  Mr. Green Такива битки са се водили в темата между защитниците на Ферхундите и тези, които не я харесват.  ooooh! Laughing Страхотна тема беше. Имам и доказателство колко луда съм била - http://listopad-bg.blogspot.com/2010/05/blog-post_08.html Под купата е тогавашния ми аватар.  Flutter
Oт тогава не съм следила нито един турски сериал редовно. Пускам за фон, но  Stop



Касандра - един от първите латино сериали, който гледах. Много отдавна беше това, доста преди турските и българските.  Whistling


Туйн Пийкс - помня зловещата музика и края му - как Дейл Купър пие кафе, а то едно гъсто. Била съм първи клас като го даваха и помня как майка ми го гледаше в захлас. От самия филм нищо не помня

 

Rois

Скрит текст:
И така, резюмето ми не е за самия сериал, той е твърде сложен и обширен, за да се разкаже накратко, поне за мен. В него има какво ли не – мистериозен остров, паднал пътнически самолет, тайнствена група учени, хора, които не остаряват и не умират, пътуване във времето, електромагнитни аномалии, призраци, полярни мечки насред тропичен климат и т.н . Пиша кратко описание на една от сюжетни линии в сериала, която съм представила в подписа и аватара си – любовта между Дезмънд и Пени. Това е една най-любимите ми любовни истории в киното и на малкия екран въобще. И я намирам за гениално представена и развита. Двамата герои, далеч не се появяват във всяка серия, за шест сезона има не повече от 10-15 епизода, засягащи връзката им, но силната  химия между актьорите и точното акцентиране върху определени моменти за мен  превръща любовта между Дезмънд и Пени в една от най-въздействащите, които съм гледала. От репликите между двамата герои има две мои любими изказвания на героинята, които не рядко съм ползвала за подпис по разни форуми – „All we really need to survive is one person who trully loves us.” и “With enough money and determination you can find anyone.”

Видео-резюмето

 Пени е дъщеря на милионер, а Дезмънд обикновен мъж, който не е постигнал кой знае какво. Двамата се срещат за пръв път  след неговия неуспешен опит да стане монах. Те се влюбват кажи-речи от пръв поглед, имат връзка и заживяват заедно. Бащата на Пени обаче е твърдо против връзката им и след време успява да повлияе на Дезмънд ,  убеждавайки го, че е недостоен за дъщеря му. Двамата късат . Дезмънд влиза в затвора, Пени се сгодява за друг, но когато Дезмънд излиза от затвора , става ясно, че двамата още се обичат . Дезмънд обаче е решен да спечели околосветско състезание с яхти, за да докаже на бащата на Пени, че е достоен за дъщеря му. По време на състезанието той попада на тайнствен, откъснат от света остров, където се случват странни неща. Дезмънд остава на острова три години. В момент на отчаяние, той е на път да се самоубие, но е възпрян от старо, но непрочетено писмо от Пени , намерено в стара книга, в което тя му казва, че винаги ще го обича. В същото време Пени влага всички възможни средства и усилия за , да открие Дезмънд , тя вярва, че той е жив, въпреки, че всички го смятат за мъртъв. След поредица драматични, дори свърхестествени събития и пътуване във времето, Дезмънд най-накрая успява да се обади на Пени и тя вече знае със сигурност, че той е жив и му обещава да го намери. След още драматични събития, Дезмънд и други от героите се носят из Тихия океан в надуваема лодка, оставени на произвола на съдбата, когато биват спасени от случайно попаднал на тях корабът. Корабът се оказва на Пени и двамата влюбени най-накрая се събират след години раздяла.





loryn
"Отчаяните съпруги"
Скрит текст:
„Отчаяни съпруги“ (на английски: Desperate Housewives) е популярен американски сериал, създаден от Марк Чери. Действието се развива на „Уистерия Лейн“ в малкото градче Феървю. В него се разказва за ежедневието на пет жени, като междувременно на заден план се разкриват няколко мистерии. „Отчаяни съпруги“ съчетава няколко стила: драма, комедия, мистерия, трилър, фарс и сатира. В „Отчаяни съпруги“ участва носителката на „Златен глобус“ Тери Хачър, носителката на „Златен глобус“ и „Еми“ Фелисити Хъфман, телевизионните ветеранки Марша Крос и Николет Шеридан, и изгряващата звезда Ева Лонгория. Бренда Стронг е разказвачът на историята. .




Seti Beti  
"Sex and the city"




mu_ry
 " Being Human"
Скрит текст:
Сериалът разказва историята на трима млади 20-тина годишни англичани, които живеят двоен живот - освен като хора и като върколак, вампир и призрак. Симпатичният и любезен портиер на болница Джордж веднъж в месеца трябва да се бори с тъмната си същност на гладен за свежа кръв върколак. Мичъл пък има дарбата да завладява жените, но същевременно е вампир. Ани пък е разговорлив призрак без самочувствие и има отчаяна нужда от внимание. Тя още тъгува за годеника си, за когото е щяла да се жени, преди трагичен инцидент да я превърне в призрак. Сериите проследяват живота на триото, докато то се бори да живее възможно най-нормалния живот, въпреки странните си тайни. Едни нежелани нашественици в света на свръхестественото ще накарат Джордж, Мичъл и Ани да се борят за любовта, работата и приятелите си като обикновени хора.
и линк към AXN, която е единствената българска телевизия, която го излъчва
Скрит текст:



desitkad
 „Приятели”
Скрит текст:
„Приятели” е американски комедиен сериал от 236 епизода по 22 минути. Проследява живота на шестима приятели, които живеят в Манхатън, Ню Йорк. Създаден е от Дейвид Крейн и Марта Кауфман. Излъчва се от 1994 до 2004 г. Разказва историята на група приятели от Гринуич Вилидж, Манхатън, Ню Йорк. Финалният епизод на сериала е проследен от около 51.1 милиона души. .



Акаша  
"Chocky"
Скрит текст:
Чоки (на английски: Chocky) е научнофантастичен роман, написан от британския писател Джон Уиндъм и публикувана през 1968 г. Тя придобива немалка популярност, поради което през 1984 г. е заснета едноименна телевизионна поредица, базирана на труда на Уиндъм. Сериалът е излъчен за първи път от британската телевизия Темз.

Действието се развива около семейство Гор. Главният герой е дванадесетгодишно момче на име Метю, осиновено от счетоводителя Дейвид Гор и неговата съпруга Мери Гор. Подобно на много деца Метю има въображаем приятел, въпреки че този период за него би трябвало отдавна да е приключил. Притесненията на неговия баща нарастват, когато Метю показва признаци на стрес и обвинява за това своя въображаем приятел. Докато историята се развива, става ясно, че съзнанието на детето е окупирано от извънземен интелект — факт, към който проявяват интерес и хора от тайни правителствени кръгове.

Новелата е екранизирана в три последователни серии от по 6 епизода всяка, продукция на Thames Television, адаптирани от Антъни Рийд:
Чоки — 9 януари до 13 февруари 1984
Децата на Чоки — 7 януари to 11 февруари 1985
Предизвикателството на Чоки — 29 септември to 16 октомври 1985

Ето интрото: http://vbox7.com/play:39cf3353

Ето и едно клипче: http://vbox7.com/play:a7fee27b



Поли  
Preson break - „Бягство от затвора”
Скрит текст:
Бягство от затвора е сериал разказващ за един мъж, готов на всичко, за да спаси брат си от затвора и да докаже на всички, че той е невинен. Много мозък е вкаран във всяка една от сериите. За мен в топ 3 на най-добрите сериали ever



Силвето  
"Клюкарката"

Есето ми:
Скрит текст:
Това са Блеър и Чък от "Клюкарката". Най-бурната, страстна, сладка, а и на моменти жестока любов. Но любов, която устоява на всичко и на всеки, променя съдби, характери, преодолява всевъзможни препятствия. Тук един самонадеян младеж, женкар, затънал в алкохол, секс и жени се променя до неузнаваемост заради една жена. Crazy Crazy Crazy Невероятна игра. Ох, как ги обичам!
Инфо и за сериала:
Скрит текст:
„Клюкарката" е базиран на хитовата поредица романи на Сесили фон Цигезар, с изпълнителни продуценти - Джош Шварц („Чък", „Ориндж Каунти") и Стефани Савидж („Ориндж каунти"). Сериалът е едночасова драма за живота на група привилегировани тийнейджъри от Манхатън. Самоличността на Клюкарката не е известна, но всички в този ексклузивен и заплетен порочен кръг разчитат на нейния уебсайт и на нейните съобщения, за да се доберат до най-горещите новини.

Не е лесно да проследиш приятелствата, конфликтите и вълненията в този богат и сложен свят, но тъкмо там Клюкарката е в стихията си. Нейната дразнеща, но печеливша философия е: "Ти си никой, докато не говорят за теб". А тя си има и собствен почерк - след всяка от бомбите си оставя по едно х.о.х.о. - целувки и прегръдки, целувки и прегръдки.




Софи
"Game of Thrones"
Скрит текст:
В крайна сметка избрах "Игра на тронове/ Game of Thrones",
създаден по поредицата на Джордж Мартин.
Трудно е да се разкаже сюжетът му, защото всички герои
са главни. Филмът е завладяващ, динамичен, брутален
на места, фентъзи епос, в който има всичко - добро/зло,
любов/омраза, веселие/тъга, предателство/вярност,
гордост/смирение, власт/безсилие, с една дума - живот.



Майола Бени

Скрит текст:
Анимацията се върти около три момчета:Ед (Ed), койтое по-глупав от останалите и често говори граматически неправилно, Ед(д), често наричан Двойното Д (Double D) е едно от най-умните момчета в квартала, и Еди (Eddy), най-дивият и жаден за пари член на триото. Заедно познати като „Едовете“(TheEds)те живеят в краен квартал на Пийч Крийк Истейтс,където се намиратака нареченият "cul-de-sac" (глуха/задънена улица в буквален превод). Другите герои са Ролф,Кевин,Наз,Сара,Джими,Джони,Пленк, Мей, Лий, Мери. Водени от Еди, те се опитват да изкарат пари от връстниците си и с тях да си купуват сладки. Обикновено плановете им се провалят, и те изпадат в затруднена или неловка ситуация. Тримата герои никога не напускат квартала си. Любопитен похват на сериала е, че родителите почти не присъстват и биват показвани единствено ръцете им.



Джой,Джой  
"The Borgias"
Скрит текст:



She walks in beauty, like the night of cloudless climes and starry skies...
 


Sunny Sky
Скрит текст:
Бети Суарез е млада латиноамериканка, която си намира работа като лична асистентка на новоназначения главен редактор на списание „Моуд“. Бети е добросърдечна и смела, но за съжаление е несъобразителна и твърде доверчива. Тя носи очила с дебели кафеникаво-червени рамки и големи и изпъкнали шини. Въпреки че започва работа в модно списание, Бети изобщо не е в час с модата. Скоро тя става не само асистентка, но и най-добра приятелка на шефа си - Дейниъл. На работа, те трябва да се справят с Вилхелмина Слейтър, която е готова на всичко, за да заеме поста на главния редактор. Марк Джеймс е нейният верен асистент, а Аманда Танън е нейната рецепционистка, която силно желае поста на Бети заради това, че Дейниъл я привлича. Единствените приятели, на които Бети се доверява в „Моуд“ са Кристина Маккинли и счетоводителя Хенри Грабстик, в когото Бети се влюбва.



Стейси Грей  
Скрит текст:




loca

Скрит текст:
Сериалът проследява живота на аристократичната фамилия Кроули и техните служители в Абатство Даунтън. Датата е април 1912 г., когато пристигат новини за потъването на "Титаник", на който са пътували Патрик и баща му Джеймс, наследник на титлата граф на Грентъм и на имението Даунтън. Смъртта им поставя въпроса кой ще е следващият наследник на титлата. Той се оказва млад мъж, далечен роднина, непознат на семейството. Настоящият граф на Грентъм, Робърт Кроули, решава да покани новия наследник в имението Даунтън.




Sellene
Скрит текст:
Аз съм със сериала Leverage, на български е известен като "Честни измамници". Кратко резюме на сюжета може да видите тук.


 

Незито
"Сага за Форсайтови"
Скрит текст:
   Във викторианска Англия, стабилна и строгонравна, родът Форсайт е сред стълбовете на обществото. Богатството, натрупано от няколко поколения търговци и адвокати, осигурява охолен и спокоен живот на многобройните Форсайтови, олицетворяващи здравомислието, непоклатимите традиции и упованието в собствеността.

Но под британската сдържаност и благопорядъчност тлеят страсти и се заплитат сложни, бурни, а понякога и гибелни отношения. Външно хладният Соумс Форсайт е болезнено влюбен в съпругата си Айрин, която не отвръща на чувствата му, осъзнавайки че бракът й е бил грешка. Сърдечната и всеотдайна Джун, племенница на Соумс, копнее да се посвети изцяло на годеника си, архитекта Филип Босини, и да му бъде опора в творческия път. Но между Айрин и Босини възниква непреодолимо привличане - последвалите от него трагични събития променят не една съдба и стават причина за още драми на фона на дълга и мъчително сподавяна вражда между двата клона на рода.






Мишчица
„Женени с деца”



Ева на третия етаж




Vanya_I
"Sons of anarchy"




Разкошева
"Sex and the city"


mds
"Клъцни-срежи"
Скрит текст:
Известният пластичен хирург Крисчън Трой се наслаждава на всичките предимства и глезотии, които може да му предложи живота на преуспяващ лекар, който лекува "белезите на времето". Заедно със своя най-добър приятел и колега – Шон Макнамара – двамата притежават една от най-нашумелите клиники в Маями. Но докато парите и жените успяват да задоволят прекрасно нуждите на Крисчън, годините, в които "продава" фалш на своите пациенти, се отразяват зле на Шон, който се отчуждава от съпругата и децата си.
Този нетрадиционен "лекарски" сериал от Райън Мърфи ("Popular") изследва тъмните страни на пластичната хирургия и болезнените, а понякога и насилствени крайности до които биха стигнали хората в търсенето на вечната красота.  

"Клъцни-срежи" е спечелил Златен Глобус за най-добър телевизионен сериал, категория драма, както и Еми за най-добър грим в телевизионен сериал.



Малвина

„Семейство Флинстоун”



 

Последна редакция: ср, 26 сеп 2012, 14:24 от plami89

# 12
  • София
  • Мнения: 1 456
 Мога да си призная, че за първи път ми е малко по- лесно да гласувам  Grinning  Номинирам любими филми, без Джой, но визията и' ме плени от раз  Wink
 Поли- 5 т.
 Джой, Джой - 4 т.
 Стейси Грей - 3 т.
 Малвина - 2 т.
 Loca - 1 т.
 Специален приз Seti Beti.

Последна редакция: ср, 26 сеп 2012, 09:32 от Ева на третия етаж

# 13
  • Мнения: 6 494
И аз съм готова . Wink
1. Loka-5т. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
2. Стейси Грей-4т. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
3. Акаша-3т. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
4. Seti Beti-2т. Heart Eyes Heart Eyes
5. Джой-1т.  Heart Eyes (само,защото не съм го гледала Wink)
Специалния приз е за desitkad и нейния дебют.  bouquet

# 14
  • В Космоса
  • Мнения: 9 879
Rois - 5 т.
Поли - 4 т.
Малвина - 3 т.
Стейси - 2 т.
Мишчица - 1 т.

Специална награда - joy-r - за разкошната визия.

Този път гласувах по любимост. Peace

Общи условия

Активация на акаунт