АФК-ЕЙ~171~ Където е съмнението, там е истината – то е нейната сянка.

  • 37 719
  • 731
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 11 820
старата джансу прилича на прасенце,новата на жаба  newsm78  Mr. Green

# 721
# 722
  • Мнения: 3
Новата сюжетна линия ми допада, най-вече защото на този сериал му бе необходима искрица, която да го съживи.
Не виня никого от персонажите, не съм разочарована от Емир, не съжалявам Гюнеш. Това развитие все повече затвърждава убеждението ми, че човек сам е най-жестокият си враг. Предвид това, трябва да съумее да застане зад изборите, които е направил и да понесе отговорността.
Отговорност в сериала трябваше да понесат много хора, но сякаш виновните продължиха безнаказани и освободени от тежести. Санем е пример! Сехер е пример! Явуз е пример!
Никога не съм одобрявала отмъщението като първопричина или последица, но в случая, Емир имаше основания да предприеме действия. Разбира се, не трябва да остане безнаказан за постъпките си. Постъпките от своя страна почти никога не са провокирани само от съответната личност. Обвиняваме Емир, че бил жесток със сестрата на Явуз, която била толкова невинна, но, ето го голямото но, тя притежава способността да разсъди и да прецени цялостната ситуация. Безрезервната и вяра, милото и наивно поведение, не е пречка поне за опит да разбере що за човек е Емир. Та той не сподели нищо за себе си, как от няколко срещи разбра, че е влюбена.
Далеч съм от мисълта да я обвинявам. Не носи отговорност за това, че е въведена в заблуждение. Но пък не харесвам такива хора, които веднага се привързват към някого и съдят за останалите въз основа на собствените си чувства и поведение. Понеже е израстнала в "клетка" и не се е сблъсквала с трудната реалност, болезнено ще научи, че някои хора имат користни цели. В случая на Емир, целите му бяха предизвикани от самоубийството на Юнал, което впрочем бе изключително егоистична постъпка от негова страна, не че съм се съмнявала в желанието му да бъде в центъра на събитието. Момента беше много краен и необмислен, най-малкото заради присъстващите и особено заради Емир. Със самоубийството на баща му, пред очите му умират двама души. Е, не е лесно, нали? Според мен предприе отмъщението си заради факта, че баща му бе подтикнат да се самоубие с отношението, въздействието и принудата, която му оказваше Явуз. Ето, че пак дойдохме на това, какво всъщност способства за възможността Явуз да оказва влияение върху Юнал? Отговорът е - пристрастеността към хазартните игри. А те защо се вместиха в картинката?
С това искам да кажа, че едно действие в повечето случаи е провокирано от друго действие/бездействие, правомерно или неправомерно, добросъвестно или недобросъвестно. Точно затова написах в началото, че не обвинявам напълно Емир, както и не съжалявам напълно Гюнеш. Всеки е отговорен сам за себе си, живее, воден от различни мотиви и подбуди, има възможност да притегли везните и да прецени кое е правилно и кое не.
Ще дойде време, в което Емир ще се почувства разочарован от себе си и ще осъзнае, че всичко, което е направил няма да върне безвъзрватно изгубеното, няма да го доближи до този, който е бил, а ще го отдалечи дори повече и неудовлетворението и съжалението ще го преследват.
Гюнеш ще е наранена, предадена, но мисля, че ако разбере действителните мотиви на Емир ще го разбере в по-късен етап. Като цяло мнението ми за нея е противоречиво. Допада ми характера и отчасти, това, че е мила, добронамерена, дори обичлива, но дълбоката вяра, наивността/глупостта ме изнервят. Актрисата е симпатична. На външен вид сякаш ми напомня на Нихал от ЗП и смятам, че този ефект е умишлено търсен от екипа, за да има приемственост. Не може да се отрече, че Емир и Гюнеш са по-съвместими от Емир и Джан, макар да тая надежда за последната, като се надявам да разгърнат образът и повече.
Една любовна история между Емир и Гюнеш би предизвикала интерес. Искаше ми се обаче, този път да няма препятствия между Емир и отреденото му момиче. Не съм съгласна на тази връзка, ако ще има такава, заради Явуз.. В краен случай, да става каквото ще.
Вълнувам се за Корай, Ханде и Пънар. Дано и там не омажат положението. Останалите персонажи са в сянка. Имат възможност да разгърнат сюжета около тях, какво чакат?

# 723
# 724
  • в подножието на планината
  • Мнения: 8 098


# 725
# 726
# 727
  • Мнения: 21
http://www.youtube.com/watch?v=2IW_utO-u0U
Здравейте намерих това клипче но нищо не разбирам.Моля ви за помощ. Cry

# 728
  • Мнения: 22
Ivves, здравей, мога да ти помогна за превод, ако за това става въпрос, но е малко дълго да го започвам сега щот ще си лягам. Ако до утре никой не ти го е превел, само те моля да ми напомниш,тук или  на лични и ще го напиша, надявам се, че не сърдиш че не го правя сега, ама съм изморена понеделнишки....

# 729
  • в подножието на планината
  • Мнения: 8 098
http://www.youtube.com/watch?v=2IW_utO-u0U
Здравейте намерих това клипче но нищо не разбирам.Моля ви за помощ. Cry

Този репортаж е от лятото и мисля, че го има преведен в някоя от темите, но точно в коя не мога да си спомня.. Rolling Eyes

Ето тук има превод на интервюто: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=669642.585

Последна редакция: вт, 06 ное 2012, 23:41 от ild7210

# 730
  • Мнения: 21
Много ти благодаря.Когато можеш тогава.Лека нощ от мен и отново благодарности.
 newsm51

# 731
  • Мнения: 2 116
Колко ще ти струва любовта?

Колко ще ти струва любовта?
Сигурно не смееш да попиташ...
Може би голям букет цветя или пък разходка до звездите...

Колко може да ти струва любовта?
Само пликче ментови бонбони или скъп хотел до сутринта,
или пясък, що по пръстите се рони...

Колко ли ще струва любовта?
Две кафета с торта и цигара,
може би вечеря в ресторант със хайвер и блюдо със омари...

Колко може да ти струва любовта?
Две весла и лодка сред вълните, бърза яхта във огромен океан,
ромон тих на ручей под звездите...

Колко искаш да ти струва любовта?
Весел смях във лунапарка шумен, на стена рисувани сърца,
плачеща китара, стих под сърпа лунен...


Колко трябва да ти струва любовта?
Толкоз, че не можеш да я купиш -
нежни пръсти, пламенни слова, огън във очите, сливащи се устни...


Колко всъщност струва любовта?
Стойността в пари е без значение!
Дива страст, две биещи сърца и едно вълнуващо безвремие...

М. Дамянова

FERIHA & EMIR-Porque aun te amo



http://youtu.be/xsdIC8cYtJQ


Едно едно вълнуващо безвремие...ФЕМИР... Two Hearts Two Hearts



ТАКОВА БЕ ВРЕМЕТО НИ В ТЕМА 171-ВА, НЕКА ГО ПРЕНЕСЕМ И ЗАПАЗИМ И В СЛЕДВАЩАТА 172-РА! Hug



Вълнуващо безвремие...ФЕМИР!!!  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт