Захранване след 5.5 месеца

  • 4 777
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здр. Майчета! С какво захранвате вашите дечковци?

Последна редакция: пт, 02 ное 2012, 01:16 от AnMary

# 1
  • Мнения: 81
Здр. Майчета! С какво захранвате вашите дечковци?
С храна. Wink

# 2
  • Мнения: 27 524
Изборът пада на майката, като вариантите са оризова каша, зеленчуково или плодово пюре. Синът си захраних с оризова каша. Дъщеря си смятам да започна със зеленчуково пюре, като стартирам с тиква.  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 44 286
на 5,5м захраних с тиква, после морков, картоф.... и т.н.

# 4
  • Мнения: 19
Аз захраних с оризова каша, след това започнах зеленчуците

# 5
  • София
  • Мнения: 1 185
Оризова каша!

# 6
  • Мнения: 3 114
Аз захраних на 4,5 месеца с картоф за 4 дни и спрях. Продължихме на 5 месеца с тиква.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 270
Аз започнах с млечно-зеленчукови пюрета.

# 8
  • Мнения: 27 524
Аз започнах с млечно-зеленчукови пюрета.

Да, това е много важно  Peace Ако кърмиш да дохранваш с кърма след това, ако не - да даваш след това АМ, а когато количеството стане повече, да добавяш мляко към пюрето. И така до годинката  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 15 270
Аз кърмех, когато започнах захранването. Но освен дохранването с кърма, слагах от нея и в самото пюре. Т.е., не съм давала чист зеленчук. Правех домашни пюрета и пасирах сварените зеленчуци в кърма. Това имам предвид под млечно-зеленчуково пюре.  Peace

# 10
  • Мнения: 27 524
А те втечняват ли се с кърма, както казват, че става бързо при кашите?  Thinking

# 11
  • София
  • Мнения: 15 270
Не.
Всъщност, в началото на захранването съзнателно правех пюретата по-редки, за да свикне бебето с новата консистенция. Но постепенно ги сгъстих до обичайната консистенция. Не са се втечнявали от самосебе си.

# 12
  • Мнения: 27 524
Разбрах, благодаря ти  Hug

А би ли ми припомнила как правеше ти картофеното пюре, че да не ти става на лепило? Ние се къмим още, но от февруари ще започна и все се притеснявам за този картоф  Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 15 270
Беля, режа на парчета и варя. След като се свари и почти развари - докато е горещ картофът, намачквам добре (става и с вилица, аз имам прибор за мачкане на картофи като този отпред на снимката - http://www.equiphotelbg.com/img/OBIAVI/IMG_OR_1306241015209.jpg - съвсем обикновено нещо). Добавям повече топло мляко (кърма или АМ), отколкото ако правя пюрето за възрастен  Simple Smile, разбърквам добре и чак тогава пасирам до гладка смес. Лесно е.  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 3 114
Аз варях картофа на пара и също мачкам с вилица докато е топъл.

Общи условия

Активация на акаунт