Отговори
  • Мнения: 1 012






Актьорски състав:








Нови актьори от Сезон 2:








Сценаристките на филма - Едже Йоренч и Мелек Генчоулу



Kuzey-Guney
Север - Юг
Kuzey Güney е историята на двама братя Kuzey и Güney. Kuzey (на турски означава Север) е смел но безразсъден, бунтар, трудно овладява гнева си, безстрашен, не търпи несправедливост, нетърпелив и често юмрукът му говори вместо него. Güney (ознчава Юг) е негова противоположност. Той е спокоен, търпелив, не действа без да мисли, работлив, но и страхлив. Единственото общо между двамата е любовта им към Джемре .
(от http://www.kuzeyguney.com/)

Участват (във втори сезон):
   Kıvanç Tatlıtuğ като Kuzey Tekinoğlu
   Buğra Gülsoy като Güney Tekinoğlu
   Öykü Karayel - Cemre Çayak, дъщеря на Gülten,
   Bade İşçil - Banu Sinaner, дъщеря на Atilla Sinaner по-късно става годеница на Güney
   Mustafa Avkıran - Samir 'Sami' Tekinoğlu,пекар,баща на Kuzey и Güney, родом от Карадениз.
   Semra Dinçer - Handan Tekinoğlu, майка на Kuzey и Güney, съпруга на Сами, омъжила се за него против волята на семейството си.
   Zerrin Tekindor - Gülten Çayak, фризьорка, майка на Джемре
   Ünal Silver - Atilla Sinaner, богат бизнесмен, баща на Banu.
   Kaan Taşaner - Şeref, полицай, преследващ Kuzey
   Çağdaş Onur Öztürk - Barış Hakmen, полубрат на Banu, има връзка с Venüs Tezerel
   Göksen Ateş - Venüs Tezerel, бивша приятелка на Barış
   Hazar Ergüçlü - Simay Canaş, приятелка и по-късно съпруга на Kuzey
   Turgay Kantürk - Ferhat, най-големият враг на Kuzey's, когото бащата на Кузей наема да защитава сина му в затвора.
   Merve Boluğur – Zeynep, дъщеря на притежател на фотостудио, приятелка от детинство на Джемре, моден дизайнер от Италия, в която Кузей се влюбва.
   Hale Soygazi - Ebru, майка на Banu и Barış, богата бизнес дама, която се връща от Щатите след смъртта на Атила Синанер.
   Serhat Teoman - Burak Çatalcalı - бивш любовник на Бану
     Nihan Okutucu - Deniz - дъщеря на Ferhat
   
Сценарий:   Ece Yörenç, Melek Gençoğlu
Режисура:   Mehmet Ada Öztekin, Nezaket Çoşkun Sevinç
Тематична музика:  Toygar Işıklı
Композитор:   Toygar Işıklı   
Продуцент:   Kerem Çatay
Компания:   Ay Yapım
Излъчване:   Kanal D

Вход свободен за всякакви мнения


Трейлъри към Филма:
Епизод 1 Епизод 2 Епизод 2-2 Епизод 3 Епизод 4 Епизод 5 Епизод 6 Епизод 7 Епизод 7 Епизод 8 Епизод 9 Епизод 10 Епизод 11 Епизод 11-2 Епизод 12 Епизод 13 Епизод 14 Епизод 15 Епизод 16 Епизод 17 Епизод 18 Епизод 19 Епизод 20 Епизод 21 Епизод 22 Епизод 22-2 Епизод 23-1 Епизод 23-2 Епизод 24 Епизод 25 Епизод 26-1 Епизод 26-2 Епизод 26-3 Епизод 26-3 Епизод 27 Епизод 28 Епизод 29 Епизод 30-1 Епизод 30-2 Епизод 31-1 Епизод 31-2 Епизод 32 Епизод 33-1 Епизод 33-2 Епизод 33-3 Епизод 34-1 Епизод 34-2 Епизод 34-3 Епизод 35 Епизод 36 Епизод 37 Епизод 38 Епизод 39-1 Епизод 39-2 Епизод 40 Kuzey Güney 2.Sezon Fragman 1 Kuzey Güney 2.Sezon Fragman 2 Kuzey Güney 2.Sezon Fragman 3 Kuzey Güney 2.Sezon Fragman 4 Епизод 41 Епизод 42 Епизод 42-2 Епизод 43 Епизод 44 Епизод 45 Епизод 46-1 Епизод 46-2 Епизод 46-3 Епизод 47-1 Епизод 47-2 Епизод 48-1 Епизод 48-2



връзки към темите
TEMA 1 TEMA 2 TEMA 3 TEMA 4 TEMA 5 TEMA 6 TEMA 7 TEMA 8 TEMA 9 TEMA 10 TEMA 11 TEMA 12 TEMA 13 TEMA 14 TEMA 15 TEMA 16 TEMA 17 TEMA 18 TEMA 19 TEMA 20 TEMA 21 TEMA 22 TEMA 23 TEMA 24 TEMA 25 TEMA 26 TEMA 27 TEMA 28 TEMA 29 TEMA 30 TEMA 31 TEMA 32 TEMA 33 TEMA 34 TEMA 35 TEMA 36 TEMA 37 TEMA 38 TEMA 39 TEMA 40 TEMA 41 TEMA 42 TEMA 43 TEMA 44 TEMA 45 TEMA 46 TEMA 47 TEMA 48



Линк към преведените епизоди
Сезон 1
http://www.viki.com/channels/4762-kuzey-guney/videos/51754/1
Сезон 2
http://www.viki.com/channels/9145-kuzey-guney-season-2/videos/78241/1



С благодарности към преводачките




Филмът може да гледате онлайн:
http://webtv.kanald.com.tr/CanliYayin/
http://www.etvizle.com/kanal-d-canli/
http://www.yildiz.tv/?act=dvr&chan=eurod
http://www.bedavatvizle.com/kanal-d-canli/
http://www.online-tv-izle.com/online-kanal-d-izle
http://www.diziizle.net/
http://www.hdtvler.com/kanal-d/
http://bg-gledai.tv/online-kanal-d



Торенти
www.lapache.info
www.nitro.org
www.data-bg.org




# 1
  • Мнения: 75
Romina,благодаря за темата  bouquet  bouquet  bouquet

# 2
  • Mystic Falls/Eindhoven/SoFiA
  • Мнения: 10
Romina благодаря ти за новата тема Simple Smile




# 3
  • Мнения: 432
Ромина   bouquet благодаря за новата тема. Бързо оздравяване на детенце.   bouquet

Алиса и на теб бързо оздравяване.   bouquet

Бурак не се върна за пистолета, защото там имаше полиция, която явно цяла нощ е претърсвала, така че този пистолет отдавна е бил взет. А и в разговора му със Зейнеп каза, че до някъде е успял да проследи Гюней и след това го е изгубил, поне така разбрах аз.

Гюней не е убиецът на Ферат, почти съм сигурна, но наистина може да го изиграе като такъв пред брат си, само и само да му каже, че са квит. Но не мисля, че Кузей ще бъде много щастлив от този факт, със сигурност ще намрази брат си още повече. Свиха му се л.....а на Гюней като разбра, че Джемре и Баръш ще живеят у тях. Нека му е, да го видя как ще издържи, там ще настъпи голяма война. Хандан така се закани на Джемре и като я знам как се държеше със Симай, представям си колко по-зла ще бъде с Джемре. Но момичето само се навря в цялата тази каша и сега ще си я сърба. Баръш, според мен, е убедил Джемре да живеят заедно у Синанер за определен срок и да се показват пред медиите като двойка, но всъщност без да консумират брака си, въпреки че по мое виждане един ден той ще я нарани. Може би мама Гюлтен също ще поиска да се нанесе у Синанер, за да е близо до дъщеря си и тогава си представям какво чудо ще е.
Зейнеп не знам каква игра играе. В началото на ролята й, сценаристките ни я представиха като едно образовано и много добро момиче, но вече излезе наяве характера й. Едва ли е изкарала наяве нещата на Ебру срещу Баръш, за да помогне на Джемре. Въпреки че в районното го игра като нейна приятелка, което обаче е ясно, че няма как да стане. Личеше си отдалече как не я понася.
Кузей ме дразни, хич не знае какво иска. "Не можем да бъдем заедно, осъзнай се, ти си омъжена". Добре бе, г-н Принципи, ти не си женен. Жена му така добре ще му го напомни, че не е истина. Трябваше да я остави да си тръгне вечерта, сега и да иска няма да може да я изгони.  Joy И той се насади на едни пачи яйца, не е истина.

# 4
  • Мнения: 432
Сцената Кузей - Джемре ми хареса, като изключа мрънкането на Кузей и вечното олмаз. Имах чувството, че всеки момент ще я целуне, ама йок. Защо изобщо се говореше, че ще има целувка, като такава нямаше, а и изглежда скоро няма да има.  newsm78

Шереф не е уволнен, а сам подаде оставката си, поне аз така разбрах. Дано да може да се върне на работа и дано да си станат близки приятели с Кузей, защото нашето момче има нужда от такъв приятел. Не знам какво му пречеше на К. голото рамо на Демет, но тя не може цял живот да остане сама, все някога ще намери любовта, колкото и да не му се иска, ако пък тази любов е Шереф, още по-добре. Не казвам, че ще се случи, а само споделям, че няма да има нищо лошо в това.  Peace

И какво сега, народа харесал приказката за Пепеляшка. Лошо, защото на Пепеляшка никак не й харесва. Съдейки по фрагмана от затвора, тя е била бита, а човека, който може да й го е причинил, евентуално се казва Баръш... за съжаление.  Peace

# 5
  • Мнения: 432

Последна редакция: чт, 08 ное 2012, 21:04 от kralitsata

# 6
  • Мнения: 1 277
Ромина, благодаря за темата!  Hug
 
Зе фенките на Зейнеп Simple Smile

# 7
  • Мнения: 0

Шереф не е уволнен, а сам подаде оставката си, поне аз така разбрах.

Така е, сам върна пистолета и значката си, но защото яко конско му четоха за неспазването на правила, беше засрамен от критиката на висшестоящия.

Но и тук има правила, да се изписват темите до 50-та страница и тогава да се започва да се пише в нова.

# 8
  • Мнения: 3 547
Роминка, благодарности за новата тема и дано детенцето бързо оздравява





# 9
  • Мнения: 8 408
Роминаbouquet

# 10
  • Мнения: 432
sara bri , какво имаш предвид с "и тук има правила", къде другаде престъпих правилата? Извинявам се за допуснатата грешка, няма да се повтори. Просто влезнах от друго място и направо отворих новата тема, после пък ми изтече сесията и така, стана грешка, но е човешко да се греши. Има грешка, има и прошка. Извинявам се, че наруших правилата.  Peace

# 11
  • Мнения: 3 262
Роминка благодаря за новата тема  newsm51 newsm51 newsm51 newsm51 newsm51

В момента в тази страница на фейсбук пише,че май ще се спират преводите във Вики
Някой знае ли нещо Има и коментар на преводачката от сърбо хърватски
Има и преводи на някои от сцените

https://www.facebook.com/Kuzey.Guney.in.english

Последна редакция: чт, 08 ное 2012, 23:16 от dterziiska

# 12
  • Мнения: 3 262
Cemre/baris:
B: r u ok cemre?
C: I said I’m fine
B: let me se if u have a fever
C: baris, we must talk.
B: and I have sthg to explain to u.sit.my relationship with my mother got better,she finally declared that she’s not against our marriage.she came last night and we talked for long.i made her understand how much I love u.i explained to her about the cemre I know and why I chose u.i said I learned wat innocence is with cemre.she’s the most innocent thing in my life,u’re my innocence.
(skipping the scene of gulten and simay)
B:when I first asked u to marry me I knew you won’t accept bc it was so sudden when I said it.it suddenly came to me,it wasn’t sthg I thought about .it just came to my mind and I said it but u?u frowned a lot when u narrowed down the reasons u said no.u had a lot of distinctive ideas about marriage;related to love,related to aithfulness. Very deep..u had deep mature ideas that were not for ur age.u lifted me up,I wanted to have such thoughts and after that…out of nothing..and while I was not thinking about it, while I was not hoping for anything from u, you said let’s get married and I accepted. I knew u wouldn’t take such a decision without being sure of urself..without eing sure of urself.i knew u wouldn’t play me
C: baris
B:I should have fought for u and I did and I succeeded in convincing my mom and now I’m living the happiness of success
C: I want us to separate
B:I think u’re joking
C: I tried to make u understand , but u silenced me by saying u don’t want to hear anything about the past, but I can’t do that.
(guney calls)
C: guney, hope nothing happened to uncle sami,yes?
G:what r u trying to do?what do u think u’re doing?
C: guney?
G: u’re not thinking I’ll allow that right?
C: what r u saying this early in the morning?
G: how dare u come to this house?u will go on with ur marriage infront of ma and banu?
C: who will come and where? What r u saying?
G: listen to me cemre,u only married baris to go against me anyways. I won’t let u do this, did u hear me?we can’t stay under one roof,get that out of ur mind.
C: there’ no such thing, from where r u making this up?
G: I wn’t alow u to go on with this toture after all what we’ve been through.
C: it seems u’ve gone mad.
Baris takes the phone: wrong timing, I was going to tell her.
C:what’s he saying baris?
B: I guess he knew we’re going to live in the mansion after coming back from our honeymoon and the poor guy is confused.
C: wait a sec, wait a sec, who’s going to live in the mansion?
B: us. I said that I made amends with mom
C: u told me u cutoff ur relationship with them.i married u bc u promised me u won’t make me face them.
B: this is the best thing for everyone
C: I don’t accept this, I would not accept this even if I wasn’t separating from u
B: we’re not separating cemre.
C: plz baris I know u’re mad at me.
B: atleast we won’t separate bc of kuzey, u will even bear with me a little bc of kuzey.

# 13
  • Мнения: 3 262
Kuzey/cemre:
K:what r u doing at this hour in the streets?
C:I cldn’t sleep at all, cldn’t wait more and I came to u.
K: go away cemre
C:we must talk kuzey,
K:there’s nothing for us to talk about.
C:there’s a lot
K: go back home cemre
C: plz don’t do that kuzey
K: u will get cold,the weather is cold
C: why do we do that?why do we hurt eachother?wy do we place obstacles infront of our love?i can’t bear this silence anymore.i want to shout out loud that I love you without being afraid or embarrassed from anyone.
K: don’t delusional
C: I love u kuzey
K: cemre..get back to ur senses.u r married,u r cemre hatman…u’re…baris’s wife.
C: on paper only.i signed and took his last name but didn’t become his wife.from now on there’s nothing to stand in our way kuzey.i understood that I can’t stay away from u.i can’t let go of u.
K:listen, don’t do this,don’t do this,u’re putting me in a difficult situation,don’t do this
C: kuzey, u love me, u love me very much.
(simay calls baris telling him cemre is here and that he thnks she love guney but she actually she loves kuzey)
C: u confessed when u were going to kill ferhat, why deny now?
K: I knew I was going to die.listen, what u’re doing is not right.don’t push me further,don’t push me further.
C: why did u run to stop the wedding then? Didn’t u want to stop me?
K: u signed and it’s done.
C:I waited for u until the last moment.
K: u took ur decision to marry,done.eventhough u know why I pushed u away.you went and…you went and accepted that man’s offer.
C: bc I thought that that girl was the reason when I saw u with her.i did what I did in a moment of anger.
K: why we talking about this now?nothing will change.will it change?
K:many things will change,it’s not too late for anything kuzey.i’m going to talk to baris today.i will end thistoday and after that we will take our road together.
K: how many times have I told u, we can’t be together cemre.that is impossible,it was also so b4 baris…guney..
C: wy did u come to the wedding then?
K: don’t do this
C: answer me.wy did u come?
K:cemre, don’t.
C: answer me,why did u want to stop me?
K: don’t
C: didn’t u come there to make me get off that chair?what would have happened if u hadn’t gone to the wrong place?
K: I don’t know,I don’t know
C: where u going to say guney again?
K:good thing I went to the wrong place
C: when u lowered that weapon.you marked what’s between us.u can’t let me go.
K:that…that’s different
C:I will remove all the obstacles,one by one,u will see
K:can u leave?

# 14
  • Мнения: 0
sara bri , какво имаш предвид с "и тук има правила", къде другаде престъпих правилата? Извинявам се за допуснатата грешка, няма да се повтори. Просто влезнах от друго място и направо отворих новата тема, после пък ми изтече сесията и така, стана грешка, но е човешко да се греши. Има грешка, има и прошка. Извинявам се, че наруших правилата.  Peace

Имам предвид във филма  Joy Peace. Нали писах, че комсар Шереф се оттегли заради това, че му четоха конско, а му го четоха затова, че не спазва правилата  Joy
И аз съжалявам, не се засягай, ти си най-малката "грешница" в тази тема, какви има...  Joy Joy Joy Peace Хубави неща постваш по принцип... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт