Електронна цигара - алтернатива на тютюнопушенето тема 3

  • 35 398
  • 739
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 33
Здравейте, някой опитвал ли е шампанско, редбул, пина колада на Инавера и мандарина на Флейвър Арт? Реших какви тютюневи аромати да поръчам, но искам и нещо плодово по възможност да не е сладко или поне не много. Днес ми пристигна базата на Инавера и шоколад и лешник. Забърках си ги преди малко Party и след 10-тина дни ще споделя мнение. Ако никой не ги е пробвал моля да ми препоръчате каквото сте опитвали, но да не е сладко.

# 226
  • Мнения: 12 324
Аз пък да ви кажа, че изобщо не са вредни толкова за Булгартабак, колкото за държавата.
Абсолютно си права. Най-вредни са за държавата и за онези, които печелят от контрабандния внос. Затова мисля, че най-вече държавата ще се загрижи да не изпаряваме.

# 227
  • Мнения: X
Аз пък да ви кажа, че изобщо не са вредни толкова за Булгартабак, колкото за държавата.
Абсолютно си права. Най-вредни са за държавата и за онези, които печелят от контрабандния внос. Затова мисля, че най-вече държавата ще се загрижи да не изпаряваме.

Да не говорим колко малък е пазарният дял на Булгартабак в България. В интерес на истината, никой не познавам, който да пуши булгартабашки цигари... Поръчковите репортажи са си чисто правителствени.  Joy Ще се надяваме само да не забранят никотиновите течности, въпреки, че в краен случай и на безникотинови ще мина. Сигурна съм, че бих могла да свикна, пък и не смятам, че никотинът е нещото, което ми прави кефа да пуша.  Rolling Eyes

# 228
  • Стара Загора
  • Мнения: 828
Днес ми донесоха ароматите и забърках RY4 -Tino de Milano на Инавера. От шишенцето мирише прекрасно. Надявам се да се получи поне нещо близко до аромата на ФА. Ванилийката /независимо че са ми купили класик, а не бърбън/ също мирише разкошно, но ще я ползвам за добавяне към други аромати, че ако я забъркам само нея ....... може да обърна апартамента на сладкарница  Joy Добавих 4 капки от нея към касиса и сега ще чакам. Дано леко да го подслади.

sparkle* от плодовите касисът е с разкошен аромат и не е сладък. Аз пък търся по-сладки  Laughing Бялото грозде на ФА е любимо на приятеля ми - съвсем леко сладни, но на мен не ми допада. За шампанското четох добри отзиви, но аромата му не бил много силен - също пишат че леко сладни.

# 229
  • Мнения: 33
Благодаря, sanyy, ще рискувам и ще поръчам, пък каквото стане. В крайна сметка вие също от опит сте разбрали какво ви харесва и вкусове много и различни. Аз писах за грозде на Хангсен, че е много сладко. Готова смес за изпаряване е, но аз капнах 3 капки в карт 1,6 и след един час ми беше свръх сладко. Като си го доразредих стана по добре.

# 230
  • Стара Загора
  • Мнения: 828
Гроздето за което говоря е аромат на ФА - бяло грозде. На мен не ми хареса вкуса му, някак малко изкуствен ми идва и определено не е сладко, а леко сладни. Пробвала съм още и круша на Инавера. И тя не ми хареса. Много силен аромат, но пък идентичен с аромата на круша. Може и аз да съм го предозирала - 8 капки на 10 мл. Тя също леко сладни но не е сладка. Към нея също капнах няколко капки ванилия за подслаждане. Joy
Аз на Хангсен съм пробвала само три аромата - Бейлис, Млечен шоколад и Манго. Нито един не ми хареса  Shocked

# 231
  • Мнения: 934
Аз все още не смея да бъркам сама аромати. Карах на Деканг череша и после само чист тютюн, ама много ми беше остро, дразни гърлото - всичко е 18мг. Пробвах в неделя само един карт на иновейшън камел 24мг и много ми пасна, хем силен, хем мек. Аз пушех доста силни циари - Виктори синьо. Купих си 555 на  иновейшън пак 24мг, много съм доволна, днес даже се нервирах, че ми свърши батерията и не изкарах цял ден. На мъжа ми купих табако класик пак на иновейшън. До работата ми на има няма 100 метра вече има 2 магазина единия има деканг другия иновейшън и скоро едва ли ще се осмеля да забъркам сама. Засега ми харесват силни, не плодови, но не и остри течности.
 И да питам редно ли е каптомайзера ми /CE4/ да згравя докато изпарявам, моя нещо явно сдава багажа. На мъжа ми не загрява толква, но пък не тече и няма вкус и мирис на изгоряло. Ако е проблем да се оборудвам с друг преди уйкенда?

Последна редакция: вт, 20 ное 2012, 23:14 от УФСЪ

# 232
  • Мнения: 0
Здравейте  и аз се реших за е-цигара. Имам приятелка която ползва такава и ми предложи да си я поръчам на части (ама не знам защо) ето какво ми предложи тя :батерията http://bgvape.com/productv/69/bateria-ego-t-i-ego-c-usb-900-mah.html   и картомайзер
 http://bgvape.com/product/153/kartomayzer-redux-sas-smenyaemi-gl … go-t-i-ego-c.html

Единственият ми проблем е каква течност да избера. Попринцип пуша Eva Slims (жълта) никотин 0,5 картан 6 . Мисля че предпочитам течност, която да си е с тютюнев аромат или нещо такова  . Ако някой ми помогне с избора на течност и на аромат(ако е необходим) нека да сподели, ще съм благодарна
п.с. предполагам някъде в темата е имало същият въпрос, но доста време трябва да седя на лаптопа, за да намеря отговора  Grinning

# 233
  • Мнения: 18 542
УФСЪ, Иновейшън продават течности на полската фирма Инавера уж. Казвам уж защото те ги бъркат. Съветвам те да си купуваш бази и аромати и сама да си вършиш тази работа. Първо е много зарибяващо и второ знаеш къде колко и какво слагаш. Не на последно място е цената на която ще ти стъпят собственоръчно забърканите.
И полските и италианските са по-меки и не толкова дразнещи гърлото като Деканг.
Нормално е да загрява. Не трябва да е прекалено (да пари). Значение има колко често и продължително дърпаш, така че това че загрява повече може да е заради задизпарителното устройство  Wink Щом не мирише на изгоряло и не пари няма проблеми.

Petya K
., ок са нещата които са ти препоръчали  Peace
За аромат е строго индивидуално. Тютюнев, но не цигарен аромат е Virginia на ФА - много силно изразен тютюнев аромат е. Shade пак на ФА се харесва от много хора така че може да заложиш на него като начало, вирджинията е малко специфична. Моят фаворит е MaxxBlend пак на ФА от тютюневите. RY4 също е хуБав, но е малко слаб като аромат та може би трябва да го пробваш по-нататък като се очистиш от притъпението (каква дума само  Crazy) на рецепторите за вкус и аромат от цигарите.

# 234
  • Мнения: 382
Навъдиха се куп магазинчета за ел. цигари, дори и в моя забутан град. Обаче, установих, че в двата, които посетих, въобще не са информирани и запознати. Едната продавачка беше изумена че търся карт, който се разглобява. По - лошото са обаче течностите, които продават. Казах, че ударих греда с Давидоф на деканг. Снощи ми се случи същото с Дезърт шип на Хангсен. Аромата и на двете течности беше един и същ - на рога и копита. Реших, че може да е от карта, но не. Смених го и пак същото. Вече само онлйн ще купувам, само да заредят де  Joy

# 235
  • Мнения: 18 542
Ами доходен бизнес се оказа при този бум на търсене и вече куцо, кьораво и сакато продава ел.цигари... за това внимавайте от къде купувате, особено течности!  Peace

# 236
  • София
  • Мнения: 7 810
Здравейте и от мен!
Следя темата редовно, а пиша днес, за да се похваля - този месец стават две години откакто изпарявам, а последната ми кутия с последната ми, неизпушена цигара, си я пазя за спомен. Simple Smile
Започнах с атомайзери 510, пълнители с вата и готови течности на Деканг, сега съм с карт и си "готвя" сама, за което съм благодарна на всички пишещи и споделящи в темата, защото аз съм малко нещо консервативна и трудно се отказвам от добре познато старо, за да опитам нещо ново, така че споделения опит и препоръки са ми много полезни.

Пазарувам само от двете най-известни и в темата фирми - първо само от софийската, а пловдивската я открих благодарение на вас и съм много доволна, бях и в магазина им в Пловдив. А батериите eGo 650mAh с вградено зарядно и с USB конектор, които си взех преди две години, още си работят, макар че изпарявам яко!
За мен Деканг си остават любими течности - може би защото с тях се "зарибих", тогава нямаше други, но сега си "готвя" сама с база VPG Power Smoke, между 12 и 6 мг/мл никотин (гледам да го намалявам) и аромати на Инавера, FA нещо не ми харесват особено...  Sad
Иска ми се да пробвам VPG Universal, но все не успявам да взема, преди да свършат.
Любими аромати - Flue Cured Tobacco, GOLD DUCAT, Cappuccino, различни плодови - според сезона.  Grinning
Това, което не можах да изпаря, макар че не съм особено капризна - Green Tea, с аромат на мокра метла, пфу!  Sick

По случай юбилея ми си направих вчера поръчка с нови аромати, вече ме чака в близкия офис на Еконт - та следобед ще бъркам нови течности и ще "пирувам" с отлежалите боровинки и новия карт.  Grinning

Поздрави на всички вайпъри!  Hug

# 237
  • Мнения: 12 324
Здравейте и от мен!
Следя темата редовно, а пиша днес, за да се похваля - този месец стават две години откакто изпарявам, а последната ми кутия с последната ми, неизпушена цигара, си я пазя за спомен. Simple Smile

Честит юбилей на изпарителя-ветеран!  Две години звучи наистина впечатляващо.   bouquet

# 238
  • Мнения: 18 542
Здравейте и от мен!
Следя темата редовно, а пиша днес, за да се похваля - този месец стават две години откакто изпарявам, а последната ми кутия с последната ми, неизпушена цигара, си я пазя за спомен. Simple Smile

Честит юбилей на изпарителя-ветеран!  Две години звучи наистина впечатляващо.   bouquet
Да и аз се впечатлих Simple Smile

Добре дошла на NumLock, надявам се и аз да достигна до две години поне и да не ни орежат кефа с някви излишни такси и данъчета и акцизчета.  Grinning

# 239
  • Мнения: 382
Mioki, не думай за данъци и акцизчета  Twisted Evil

NumLock, наистина впечатляващо. Аз се надявам да се преборя с гадните папироски. От месец съм с електронна цигара + 2 аналогови на ден, но от неделя не съм палила аналогова.
много ми се пушиииии  Sick

Общи условия

Активация на акаунт