Лондон - 4

  • 74 172
  • 742
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 168
Fata, питаше за Travelodge Southark. Аз съм спала там преди няколко години, избрахме го защото за Лондон е много добра цена и тогава беше нов, съвсем близо е до метрото, мисля на стотина метра. Но ние един или два пъти дори вървяхме от центъра до хотела, покрай Темза е много хубава разходка ако ви се върви. Има и доста ресторанти и кафета покрай реката. Стаята беше голяма, фемили рум, с отделно легло за детето. И ние се опасявахме за шум, но помня че почти нищо не се чуваше отвън. Аз пак бих отишла там.

# 421
  • Мнения: 4 155
Купих London pass за възрастен за 1 ден в ebay. Но мисля, че няма да мога да го ползвам.
Ако някой го иска - нека ми пише. Валиден е до 31 Дек 2013.
На мен ми излезна 30 лири с транспорта до София.
Цената в сайта е 48 лири.

# 422
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 636
Нашият дълъг уикенд в Лондон завърши. Беше доста натоварен, но пак имаше неща, които пропуснахме (като Сейнт-Пол, дето ми се изплъзва вече втори път Simple Smile). Върнахме се каталясали, но много доволни. Обичам този град!  Heart Eyes
Вече започвам да си мисля кога пак бихме могли да идем за по-дълго, та да довидим разни места, пък и да излезем малко из пределите му.  Mr. Green

Благодаря на всички, които дават съвети в темата  Hug! Информацията и линковете ми бяха много полезни при организирането на програмата. Мина като по ноти  Grinning

От своя страна, ще ви споделя за нещо, което ме озадачи (и обърка) при едно от първите ни качвания на метрото. Не бях дочела/довидяла/осъзнала, че е възможно мотрисите от две линии да спират на един и същи перон, та затова трябва човек да гледа на кой влак се качва  Laughing.
Ние си дойдохме с убеждението, че една линия = един перон. Затова настъпи моментна паника, когато осъзнах, че сме се качили на мотриса от Дистрикт вместо на Съркъл, при това, за да стигнем на гара, където спира Съркъл, но не и Дистрикт  Mr. Green Нищо страшно, изчакахме си правилната мотриса на следващата гара, но после проверявах по два пъти картата за посоките  Laughing

Не знам дали ще ви е интересно да напиша програмата ни, понеже е малко нестандартна по краищата. Е, включихме и Големите Класики, разбира се, главно заради Камбанката, която искаше "двореца на кралицата, бижутата на кралицата и Биг Бен"  Mr. Green.

# 423
  • Мнения: 6 031
...
Не знам дали ще ви е интересно да напиша програмата ни, понеже е малко нестандартна по краищата. Е, включихме и Големите Класики, разбира се, главно заради Камбанката, която искаше "двореца на кралицата, бижутата на кралицата и Биг Бен"  Mr. Green.

Роца, пиши програмата, колкото и нестандартна да е.  Hug
Всеки, който е обиколил вече стандартните търси и нещо друго.  Laughing

# 424
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 636
Е, не е чак толкова нестандартна  Laughing. Значи, първо да поясня, че става въпрос за два дни и половина, с дете на 8,5 години, само Лондон, без околностите. Придвижвахме се доста с метрото (за двата дни и половина ни излезе около 25 лири на човек). Влизахме само в Уестминстърското абатство и в Тауър (с предварително закупени билети), музеи не бях предвидила, както и шопинг (освен в Маркс и Спенсър за миризливо сирене (че тук си нямаме  Mr. Green)). Пътуването беше подарък за рождените ни дни с Роцев (неговият беше в събота, моят е другата седмица).

И така, първи ден, събота: Пристигнахме в 9ч30 с Евростар на гара Сейнт Панкрас. Още във влака имахме възможност да си купим Ойстър карта с 18-20 лири в нея. Бях резервирала хотел на 200 метра от гарата. Първо отидохме там, оставихме багажа в гардеробната на хотела и в 10 часа поехме с метрото до Embankment. Оттам покрай Темза стигнахме до Парламента. По пътя минахме пред Окото. Обиколихме Парламента и Биг Бен (отвън) и влязохме в Уестминстър. За наше щастие опашката беше около 20-30 човека и вървеше страшно бързо. Влязохме вътре. Като ни видяха, че сме с дете, ни предложиха да ни дадат да попълваме една игра с въпроси и отговори за абатството, които се намират на определени места в сградата. Накрая за награда получаваш шоколадов медал. На Камбанката й хареса (особено медалът  Mr. Green). Разгледахме абатството, после обиколихме набързо вътрешния двор. Обед на място.
От Уестминстър взехме метрото до Notting Hill Gate и се разходихме малко из Нотинг Хил и Портобело роуд. На една от пресечките му се намира един магазин за готварски книги, който много държах да посетя. След което седнахме на чай и скоунс (за мен) и сок и сладолед (за домочадието) в едно кафене в околностите. Върнахме се обратно до Notting Hill Gate и влязохме в Kensington Gardens като вървяхме успоредно на Bayswater Road, до мястото където започва Хайд Парк. Тъй като беше вече 18ч, взехме метрото и се настанихме в хотела. После отидохме да вечеряме в ресторант на метро Aldgate. Програмата предвиждаше след това разходка из част от Ситито по здрач, но бяхме каталясали (бяхме станали сутринта в 5 да вземем влака) и се прибрахме в хотела.
Ден втори (неделя): Ставане и закуска в хотела. Излизане в 8ч30 и минаване през гара Кингс Крос, където всеки уважаващ себе си мъгъл, се опитва да мине през стената до перон 9 3/4  Mr. Green След това с метрото до Victoria. Оттам по Buckingham Palace Rd до Бъкингамския дворец. Оттам през St James's Pak успоредно на The Mall, стигнахме до края и до Трафалгар. Оттам с метрото до Ковънт Гардън. Разгледахме стария пазар, уличките наоколо и стигнахме до Lincoln Inn's Fields. Почивка в парка (времето беше чудесно). Обед в пъб в Holborn и после с метрото до Tower Hill. Разглеждане на Тауър, чакане поне 45 мин на опашка за Съкровищата на Короната, попаднахме на костюмирана реконституция на бунта на дук Монмаут през 1685 г.
После от Тауър на разходка през Сити, с крайна цел Сейнт Пол. Обаче Роцев се почувства зле и се прибрахме в хотела. Постояхме там с надеждата да се оправи, но не стана. Затова излязохме по женски с Камбанката да вечеряме в Camden Town (като първоначалната идея беше да отидем  по-рано и да се разходим из околностите, но за съжаление, не успяхме). След вечеря, прибиране в хотела.
Ден трети (понеделник): Закуска и оправяне на багажа в хотела, оставяне в гардеробната на хотела за няколко часа. В 8ч30 с метрото до Пикадили, разходка до Leicester square и после по малките улички на Сохо до Tottenham Court road, където бях видяла, че има M&S Food Hall. Връщане обратно през Сохо и Чайнатаун до Лестър скуеър, където е магазинът на m&m's (3 етажа див мърчандайзинг, но откъдето излязохме с близо килограм бонбони в различни цветове  Mr. Green). После обратно до Haymarket и Трафалгар. Последна разходка до Пикадили, обратно в хотела. Сандвичи по пътя и в 13ч30 бяхме на гарата, за да си вземем Евростара наобратно.

Ами, това е Simple Smile. Ако мога да съм полезна с нещо, питайте.
И, последно, малко снимки: http://s192.photobucket.com/user/mira_donkova/library/London?sort=2&page=1

Последна редакция: ср, 22 май 2013, 23:20 от Роца

# 425
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340

Ами, това е Simple Smile. Ако мога да съм полезна с нещо, питайте.
И, последно, малко снимки: http://s192.photobucket.com/user/mira_donkova/library/London?sort=2&page=1

снимките са прекрасни  Hug може ли да попитам с какъв фотоапарат са правени ?

# 426
  • Мнения: 788
Роца, снимките са уау! Върна ме два месеца назад. Пускам и моите снимки оттогава, че май не съм, но по качество и визия не могат да се опрат и на едно ъгълче от твоите кадри и ще чакам и аз да отговориш на mu_ry.
http://daniea.snimka.bg/europe/london-mart-2013.740601
Искам пак там и къде ли не още.

# 427
  • Мнения: 6 031
Роца, хубав маршрут и още по-хубави снимки.  Hug

# 428
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 636
Момичета, много ви благодаря   bouquet Blush

mu_ry, снимам с Канон 600D и за пътуването ползвах китовия му обектив 18-55 мм.
Но не се подвеждайте, снимките в албума са допълнително обработени   Peace

П.П. I'm So Excited, сега разгледах и твоите снимки, много интересни места сте посетили Simple Smile

Последна редакция: чт, 23 май 2013, 21:20 от Роца

# 429
  • Мнения: 788
П.П. I'm So Excited, сега разгледах и твоите снимки, много интересни места сте посетили Simple Smile
Аз през цялото време обикалях сама. Само първия ден (от шест) приятелката, на която гостувах, почиваше и тогава с нея имах лека обзорна обиколка. Simple Smile Беше ми много освежаващо да съм сама и за протокола - за първи път съм в Лондон и изобщо за първи път летя извън страната.

# 430
  • Мнения: 6 031
...
Аз през цялото време обикалях сама. Само първия половин ден приятелката, на която гостувах, почиваше и тогава с нея имах лека обзорна обиколка. Simple Smile Беше ми много освежаващо да съм сама и за протокола - за първи път съм в Лондон и изобщо за първи път летя извън страната.
Справила си се перфектно, така, че трябва да повториш пътуването сама - може и по друга дестинация.  Hug

# 431
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 636
Аз през цялото време обикалях сама. Само първия ден (от шест) приятелката, на която гостувах, почиваше и тогава с нея имах лека обзорна обиколка. Simple Smile Беше ми много освежаващо да съм сама и за протокола - за първи път съм в Лондон и изобщо за първи път летя извън страната.
Браво и леко ти завиждам!
Ако знаеш как искам и аз сама да обикалям - където, когато и каквото искам, с апарата, да се бавя колкото си искам, без някой да ми потропва нервно с крак наоколо  Laughing

# 432
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Пътуването сама и на мен много ми се услади.  Laughing Не вярвах, ама ето на.  Crazy Определено бих повторила.

Аз от сега се оглеждам и обмислям пътуване догодина, пак някъде април-май.  Crazy Joy Надявам се да ме огрее за повече дни, за да мога повече да разгледам и да се разходя на повече места.

# 433
  • Мнения: 4 155
Роца, много добре обмислена програма.
Аз подготвям нашата и  много съжалявам, че не резервирах за 10 дена, а само за 7.

# 434
  • Мнения: 186
Роца, истинска наслада беше разказът ти в снимки. Прекрасно е, че споделяте.
Нашето пътуване е далеч през есента и взех да се разколебавам леко, дали не сбърках със сезона като гледам всичките цъфнали майски красоти от снимките, но какво да се прави - този път по музеи, другият ще е по градини и паркове.

И сега на въпроса. Тъй като пътуването е подарък за 10-годишния РД на моята скъпа дъщеричка и тя е голяма почитателка на Хари Потър, проучвам дали някой е посетил ето тази атракция за фенове:
http://www.wbstudiotour.co.uk/en/
Ще се радвам да чуя отзиви, ако ли не, ние ще даваме на есен.

Общи условия

Активация на акаунт