СЕДМИ клас - първи срок - 5 тема

  • 26 209
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607

§ Наоколо беше тихо, като че всички бяха измрели...Каква красота!
§ В стаята гръмко тиктакаше слънчевият часовник.
§ Неговите очи с нежност се гледаха едно друго.
§ Стихотворението е написано в рима, което нерядко се наблюдава при поетите.
§ Генерал Вазов бил истински мъж и спял с обикновените войници.
§ Плътността на населението в Австралия е 4 квадратни човека на един ...метър.
§ Първите любовни успехи на Павел били лоши – оженил се.
§ Изведнъж въстаникът се сетил, че в джоба си има кремъклийка.
§ Тениската на моряка беше разкопчана догоре.
§ Поетите на XIX век били леконравни: тях често ги убивали на дуел.
§ От него не чу друга ласкава дума, освен глупачка.
§ Кълвачът сяда и почва да гризе дървото.
§ В клетката е пернатият ми приятел – хамстера.
§ По площада, марширувайки, минаха танкове.
§ Тръшнах се да спя и ме нападна мисъл.
§ Селянинът бил заможен: имал свиня и жена.
§ Кравата е голямо животно с четири крака по ъглите.
§ Художникът бил поразен от позата на нейното лице.
§ Кучето си тръгна, въртейки с благодарност опашка. Няма много хора, които могат да го направят!

newsm18 newsm18 newsm18

РОЖДЕНИ ДНИ НА НАШИТЕ ДЕЦА
Скрит текст:
     

 Януари:                                                          Февруари:                              
Влади - 01.01.2000 г. на albena_vlady
Десислава -  05.01.1999г. на icds                                         Никол- 23.02.1999г. на raja_nikol  
Коко - 11.01.2000 г. на Judy
Ксения - 24.01.2000 г. на Nastasja
Марина- 08.01.1999 г. на Jarrita
Виктория- 11.01.2000г. на НеПоКоРна

 Март                                                                           Април
Румяна - 10.3.1999г. на Ranick                                  Николай - 01.04.1999г. на slon                      
Гицка - 18.3.1999г. на gargamela                             Даниел - 03.04.1999 г. на ВечеПетя                        
Михаил - 19.03.1999 г. на didi*74                             Христо - 06.04. 2005г. на Моли Уизли
Девойка - 23.03. 2000 г. на Lady_A                           Мишо -  24.04.1998 г. на Dorothy  
Петър - 29.03.1999 г. на blanc                                   Цветан-11.04.1999 г. на G.D.
Давид-03.03.1999 г. на tzarina                          
 Цветомир-15.03.1999г. на duh4enceto

 Май                                                                                Юни
Йордан - 14.05.1999г. на paleto                                 Теодора - 03.06.1999г. на nezito
Борис -  23.05.1999г. на Вълничка (морска)              Любомир - роден на 03.06.1999г. на debora R
Йордан - 30.05.1999г. на Енита                                 Кристиян - 18.06.1999г. на tanya.d
Влади - 31.05.1999г. на raliar                                     Калина - 22.06.1999г. на nevena_68                                      
                                                                                      Георги - 23.06.1999г. на roos
                                                                                      Естела - 27.06.1999г. на Gabie

  Юли:                                                                            Август

Ивайло - 01.07.1999г. на камелия                              Йоанна - 05.08.1999г. на ptica
Лъчезар - 02.07.1999г. на Боби1973                         Ралица - 06.08.1999 г. на Verdad            
Красен - 05.07.1999г. на noni2009                             Кристина -  08.08.1999г. на ilianka/ILIANAD /            
Виктор - 23.07.1999г. на yanitab                                Пепи-09.08.1999г.наМама Раче                        
Стефани - 25.07.1999г. на jakinik                               Рая - 24.08.1999г. на Мама Цоцоланка
Яна - 25.07.1999г. на Дидк@                                      Трифон - 27.08. 1999г. на Моли Уизли            
Мария-17.07.1999г. на mary cherry

 Септември:                                                                   Октомври

Мария и Магдалена - 07.09. 1999г. на sandra72
Георги - 24.09. 1999г. на elia_gg                                 Петя -15.10.1999г. на dessita74
                                                                                      Стела - 22.10.1999г. на mistela  
                                                                                     Ралица - 27.10.1999г. на ДъраБъра    
                                                                                                        

 Ноември:                                                                    Декември

Адриана - 20.11.1999г. на utro77
Богдана -  30.11.1999 г. на anibor                              Виктория - 08.12.1999г. на vimares
Георги - 30.11.1999г. на rosirai                                   Боряна - 28.12.1999г. на jedira    
                                                                                      Симеон - 09.12.1999г. на Деска
                                                                                      Дамян - 10.12.1999г. на gold__      
 
            


Министерство на образованието и науката -МОН  
тестове - ТЕСТОВЕ
помагало - ПОМАГАЛО
тестове по БЕЛ - ТЕСТОВЕ
правила по български език - ЗАПЕТАЯ  
математика, физика, химия - ДОМАШНО
български и литература - ИСКАМ 6  
математика - МАТЕМАТИКА ЗА ВСЕКИ
речник - Речник на литературните термини  
Формули по математика
БЕЛ
Записки

АРХИВ
6 клас ,  6 клас, 6клас , 6 клас втори срок , 6 клас втори срок -2 , 6 клас втори срок -3 , ШЕСТИ КЛАС края, ШЕСТИ клас за седми - лятото......, Септември ще бъде май - щурмуването на СЕДМИ клас да започне сега!, СЕДМИ клас - първи срок, СЕДМИ клас - първи срок - 2 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 3 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 4 тема

Последна редакция: вт, 04 дек 2012, 21:04 от Мама Цоцоланка

# 1
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Може много да четат,  ама купона си е супер.

И едни правила трябва да се добавят, от сорта да не се пише само - запис .......


Утре не ме търсете  Joy по родителски съм, да не забравите  Joy Joy Joy

# 2
  • Мнения: 14 418
Благодаря за темата Hug
Няма да е само запис,а топло пожелание за здраве и успех на нашите  деца smile3525
Лека и спокойна вечер!

Последна редакция: ср, 05 дек 2012, 08:06 от Sause baus!

# 3
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Маме страшна си  newsm51  как успяваш незнам.

Днес говорих с една от учителките идващи у дома и се оказа, че голяма част от седмокласниците  са преуморени. Имало случай на задрямали в последните часове. Shocked

# 4
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
Това за темата  bouquet Благодаря
От мен пък само запис. Така ме разсмяха бисерите в началото на тази тема  и бисерите в края на предишната тема  Joy Хайде да е весела и позитивна!

# 5
  • Мнения: 4 936
маме, благодаря за темата!

как да не са преуморени, аз помръквам леко за оценките по предмети извън БЕЛ и мат (колкото и да не е без хич) и го оставям. Заспива в 9 колкото и да му е интересен филм или каквото там прави!

# 6
  • София
  • Мнения: 5 131
Маме, благодаря за темата:)
Аз няма да ви давам задача за домашно, а ще споделя една моя любима песен:)))
Честит първи сняг:) Да е бяло, чисто и хубаво в душите, дами:)

http://vbox7.com/play:c8e005b7

# 7
  • Мнения: 4 936
ох, ganis  Praynig че нямаме сили вече, а са краста голяма

# 8
  • София
  • Мнения: 5 131
ох, ganis  Praynig че нямаме сили вече, а са краста голяма
Знаеш ли, какво пише на гърба на моя любим сборник от задчи по Геометрия на Игор Шаригин?
"Внимание! Красиви задачи! Водят до пристрастяване!"
Обаче песента на Олег Рябин също си я бива:))

# 9
  • София
  • Мнения: 18 043
Маме, благодаря за темата:)
Аз няма да ви давам задача за домашно, а ще споделя една моя любима песен:)))
Честит първи сняг:) Да е бяло, чисто и хубаво в душите, дами:)

http://vbox7.com/play:c8e005b7


А , не,  няма да се разберем така, това беше малко  удар под кръста.Joy Гадната русалка ви тормози, а аз съм добричка и ви поздравявам и успокоявам с музика. Mr. Green Шегувам се, разбира се Hug Без да искам се сетих по този повод за съвет твой, отправен някога към моята гимназистка. 2 в 1 му се вика на него и определено  много сработва - решаване на задачи на приятен музикален фон.. Grinning

ох, ganis  Praynig че нямаме сили вече, а са краста голяма
Знаеш ли, какво пише на гърба на моя любим сборник от задчи по Геометрия на Игор Шаригин?
"Внимание! Красиви задачи! Водят до пристрастяване!"



Ние пък го имаме.. smile3534 Откъде ли Wink

Последна редакция: вт, 04 дек 2012, 22:26 от eine in Rente gegangene Nixe

# 10
  • Мнения: 6 494
Маме,благодарности и от мен за темата!  Hug
И още веднъж да спомена,че в пощата качих ПИ по математика във Веди. Сори,че е с отговорите на мойта,ама така ми го е донесла. Wink Тъкмо се вижда какви ги е свършила.  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 5 131
Маме,благодарности и от мен за темата!  Hug
И още веднъж да спомена,че в пощата качих ПИ по математика във Веди. Сори,че е с отговорите на мойта,ама така ми го е донесла. Wink Тъкмо се вижда какви ги е свършила.  Mr. Green

Незито, точно твоето момиче се е справило чудесно. Аз реших теста. Открих грешка само на 13 зад) ( по спомен казвам, защото в момента тестът не е пред мен. На нея, мисля, че получих 30 градуса, а момичето е чекнало 40) и на последната 24 задача. Мисля, че там има грешни отговори. Иначе всичко си е ОК:) Браво на нея  Hug  bouquet

# 12
  • Мнения: 8 567
Без да искам се сетих по този повод за съвет твой, отправен някога към моята гимназистка. 2 в 1 му се вика на него и определено  много сработва - решаване на задачи на приятен музикален фон.. Grinning

Гледай ти! Моят сладур го практикува непрекъснато, а аз също така непрекъснато го критикувам, решава задачи със слушалки, аз си мислех, че  е за да не ме чува.    Mr. Green
Всъщност, май си мисля правилно. Thinking

Маме, благодаря за новата тема!   bouquet

ПП. В линка, който пуснах в предишната тема има шапки със слушалки. И се перат.  Crazy



# 13
  • Мнения: 6 494
ganis,наистина ли? Аз не бях убедена в това ,което ми каза,че една задача от първия модул просто я е налучкала,а за една от втория модул не е сигурна . За другите каза ,че ги е решила. Ей,зарадва ме! Grinning
Благодаря ти! Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 18 043
Без да искам се сетих по този повод за съвет твой, отправен някога към моята гимназистка. 2 в 1 му се вика на него и определено  много сработва - решаване на задачи на приятен музикален фон.. Grinning

Гледай ти! Моят сладур го практикува непрекъснато, а аз също така непрекъснато го критикувам, решава задачи със слушалки, аз си мислех, че  е за да не ме чува.    Mr. Green
Всъщност, май си мисля правилно. Thinking

Маме, благодаря за новата тема!   bouquet

ПП. В линка, който пуснах в предишната тема има шапки със слушалки. И се перат.  Crazy





Е, лек музикален фон, не Рамщайн примерно.. hahaha И не със слушалки,та да му бичи в ушите здраво музиката,а малко  по-приглушено... Grinning Твърди момата, че наистина тогава я осенявали  "гениални " идеи. А дали е така, това е съвсем друг въпрос. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт