Пости 2013

  • 80 591
  • 752
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 12
Сърдечно благодаря дядо хаджия Hug


Кебапчета от соево сирене
2 ч. Тофу (настъргано)
1/4 ч. галета
1/4 ч. печени смлени орехи
1/2 глава лук (задушава се с 1 с.л олио)
3-4 скилидки чесън
1 ч.л. кимион
1 ч.л. червен пипер,
подправки за суджук, сол

Всички съставки без червения пипер, се смесват и се оформят кебапчета. Наръсват се с червения пипер и се слагат в намазана с олио тава.
Пекат се на 220°С около 20 мин обръщат се и се оставят още малко да се зачервят.

# 271
  • Мнения: 2 545

Невероятен сайт! Peace
Благодаря, че го сподели. Открих доста интересни неща - рецепта за ръжен хляб с квас, рецепта за "зелени палачинки"... И аз съм голяма любителка на зелениите. Ще пробвам и ще докладвам.

# 272
  • Мнения: 508
Блогът на Ванилка наистина е много интересен. Харесах си много рецепти и особено един сладолед

# 273
  • София
  • Мнения: 793
 Изпуснала съм цялата тема,  а вече идват Великите пости и се записвам:)
 Мога да предложа идея за салата, която си приготвям и става много вкусна.
 Салата Айсберг, рукола 1 към 1,  няколко стръка пресен лук, едно авокадо, настърган морков, маслини. Дресинг от горчица, сол и лимонов сок/ябълков оцет, също и зехтин, без който е перфектна за строг пост, защото авокадото е мазно. Може да се добавят краставици и домати, по-нататък, като им започне сезона, а и някакви семена, ако обичате.

Последна редакция: ср, 06 мар 2013, 19:04 от *Elle*

# 274
  • Мнения: 784
Здравейте, не съм следила в последно време темата, защото в сряда и петък извън големите пости менюто у нас е обикновено едно - риба. Благословена храна е рибата, толкова е полезна и вкусна и буквално използваме постните дни, за да я сложим на трапезата. И фризера съм заредила през ноември, когато имаше много прясна черноморска риба, и маринована правих тогава ... Великденските пости обаче наближиха и започвам да се настройвам на по-строга вълна  Simple Smile

# 275
  • Мнения: 1 110
Добро утро Simple Smile!
Вчера бях на въглехидратна атака - макарони с маслини и доматен сос. Вечерта малко бобена салатка.
За петък смятам да направя една богата зелена супа.

Царицата-майка, така е - богата и прекрасна храна е рибата. Само дето в къщи не се тачи много. За жалост. Мъжа ми лови дива риба, но пък почти не яде. Заради него се въздържам да готвя. Оказа се, че човека е риболовец, а не рибар Laughing.

# 276
  • София
  • Мнения: 7 876
Правилно ли съм разбрал, че тази година няма Петрови пости през юни ?

# 277
  • Мнения: 12
Правилно ли съм разбрал, че тази година няма Петрови пости през юни ?

И аз така знам .

Цитат :
През тази година няма Петрови пости и те не са отбелязани в Православния календар за 2013 година.

# 278
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Честит Празник на всички Дами!   bouquet


Мерси много за рецептите за постен козунак и кебапчета  Peace

# 279
  • София
  • Мнения: 1 456
 Честит празник, майки и жени   bouquet

# 280
  • София
  • Мнения: 7 876
Сега аз пък да поставя един теоретичен въпрос.

Значи ... правя аз домашен квас (първообраза на днешната мая за хляб). И как го правя ... естествено по рецептата на баба ми (докопахме един стар тефтер и карам по него). Та в общи линии. Взимам една обемна част ръжено брашно, добавям му четвърт кафена лъжичка кимион и там нали с лъжицата го проветрявам. После се добавя пак така четвърт кафена лъжичка кисело мляко (ако има отделила се вода в него, се прибавя и нея) три-четири щипки захар и същата (като брашното) обемна част вода. Следва енергично разбъркаване (с неметална лъжица) па след 24 часа, вадиш и изхвърляш половината и добавяш нови равни части брашно и вода (може една две щипки захар) и така до към седем пъти (демек седем дни).

Ако сте успели да прочетете всичко идва и въпроса. Това кисело мляко, дето май от него я са останали накрая някакви следи, я не прави ли ми кваса непригоден за пости или не ? Щото доколкото съм слушал аз майка ми, така правили на село навремето новия квас и си го поддържали там, ама периодично захващали чисто нов и така. Бог да ги прости и баба и майка ми, че ги споменавам в навечерието на Задушница !

За обща информация само в момента разработвам за домашни нужди - квас от ръж (ще го ползвам и за боза), квас от пълнозърнесто брашно и квас от бяло брашно. Другата седмица ако сколасам да си купя нахут, ще почна и от него с цел експеримент - ама за него друг път.

Ами чакам вашето мнение.

# 281
  • Мнения: 0
Прибавям се към темичката ви.... и съм и на 90-дневна диета.... от много време .... но сега уж съм сериозна...
Постите ми се "получават" ... не знам защо се провалям на 90-дн диета... Но сега ще го пробвам 2 в 1 ....
И днес ям месо , а от утре - НЕ! ....
А си купувам конопено семе, което е много добър източник на белтъчини и прекрасно усвояем от организма....

# 282
  • София
  • Мнения: 7 876
Прибавям се към темичката ви.... и съм и на 90-дневна диета.... от много време .... но сега уж съм сериозна...
Постите ми се "получават" ... не знам защо се провалям на 90-дн диета... Но сега ще го пробвам 2 в 1 ....
И днес ям месо , а от утре - НЕ! ....
А си купувам конопено семе, което е много добър източник на белтъчини и прекрасно усвояем от организма....


Ами яж си и утре, пък от понеделник го спирай - ако може де !

# 283
  • Мнения: 5 060
Постите и 90дневната диета са напълно съвместими! Peace Прочети първа страница на диетата в подфорума с диетата и ще видиш. В белтъчния ден можеш да ядеш тофу или други соеви продукти, можеш и мекотели.

Аз също се строявам за Великия пост  Peace

# 284
  • Мнения: 19
Здравейте,

   Тази година съм решила да спазя Великденския пост. Понеже ще ми е за пръв път и някои неща не са ми ясни. От 20 години не ям месо и всякакви производни продукти от него, както и кисело и прясно мляко в натуралния им вид. Така, че нямам проблем с тези храни по време на поста. Интересува ме друго. Прочетох, че в седмицата между Месни и Сирни заговезни може да се консумират сирене, кашкавал и яйца, това поне ям  Simple Smile . След Сирни заговезни, тези млечни продукти, трябва ли да отпаднат от дневното меню до приключването на поста?

Общи условия

Активация на акаунт