Париж 6

  • 60 192
  • 734
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 906
Ами мисля си,че ще има чакане и пред Нотр Дам,но при всички случаи за Лувъра ще отделим плвече време.



За Лувъра почти не се чака, има много каси и добра организация.Една от големите ни атракции беше като хвърлихме хляб в двете езерца на входа на Тюйлери откъм Лувъра - наизплуваха еднометрови шарани и вземаха хляба почти от ръка Simple SmileSimple SmileSimple Smile!!!
[/quoteоа
 Чудесно,значи ще храним и "рибките" Simple Smile
Четейки коментарите в предишните теми останах с впечатление,че почти винаги има много чакащи за забележителностите,и е въпрос на късмет да няма големи опашки и да се влезе бързо.Затова предвиждам около час време чакане на опашка на обект(ние смятаме да се качим на Айфеловата кула и да посетим Сакре кьор,Лувъра и Нотр Дам).Така че,ако се случи да не чакаме много тъкмо.ще имаме повече време за обикаляне Simple Smile Че то 2 дни за нищо не стигат...

# 481
  • Мнения: 6 031
teda mars
За влизането в повечето забележителности се чака. На Айфеловата, ако нямате предварително закупени билети и чакате само един час сте късметилии.  Laughing  За Сакре Кьор не се чака, за изкачването(ако планирате такова) на Нотр Дам също доста се чака.
За Лувъра съм виждала огромни опашки от страната на пирамидите. За колко време се влиза не знам, но хората наистина бяха много.

# 482
  • Мнения: 906
teda mars
За влизането в повечето забележителности се чака. На Айфеловата, ако нямате предварително закупени билети и чакате само един час сте късметилии.  Laughing  За Сакре Кьор не се чака, за изкачването(ако планирате такова) на Нотр Дам също доста се чака.
За Лувъра съм виждала огромни опашки от страната на пирамидите. За колко време се влиза не знам, но хората наистина бяха много.
Аз се настройвам психически отсега,че ще си има чакане Simple Smile А за Нотр Дам със сигурност ще се качим.Искам да видя  част.от Париж отвисоко и от друга гледна точка,освен тази на кулата и Сакпе Кьор.Сетих се да попитам и още нещо относно корабчетата по Сена.Понеже някои казват,че не се вижда много от брега,а гледах снимки,на които може да се качва и на втори открит етааж на корабчето (освен вътре в него )дано съм се изразила правилно...Та въпроса ми е всички ли корабчета са такива,или има и "едноетажни" Мисълта ми е ,че по-нависоко ще има по-добра гледка към брега и забележителностите покрай Сена..

# 483
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 795
А можете ли да ми кажете колко струва билета от Бри сюр Марн до централнат част на Париж?

3.35€ пълна тарифа, 1,65 евро с намалението, карнетът е съответно 26,80 и 13,20.

Сетих се да попитам и още нещо относно корабчетата по Сена.Понеже някои казват,че не се вижда много от брега,а гледах снимки,на които може да се качва и на втори открит етааж на корабчето (освен вътре в него )дано съм се изразила правилно...Та въпроса ми е всички ли корабчета са такива,или има и "едноетажни" Мисълта ми е ,че по-нависоко ще има по-добра гледка към брега и забележителностите покрай Сена..

Имайте предвид, че нивото на Сена е около 10 метра по-ниско от улиците. Отстрани са укрепените брегове (нвещо като стените по Перловската река в София  Mr. Green). При всички положения ще виждате каменните стени на кейовете и после част от сградите. Най-добре се виждат Нотр-Дам и остров Сен-Луи, както и надолу към библиотеката Фр. Митеран. Е, и кулата, но не съвсем до долу.
Правила съм такава разходка и на "втори етаж", и на едноетажно корабче. От втория етаж се вижда една идея по-добре, но пак не всичко. Peace

# 484
  • Мнения: 1 120
МОмичета сдобихме се с билети за Ролан Гарос и сега тръгвам на испекция за хотели.
Ще ми се да е в някой приятен квартал с малки улички и много кръчми.
Само за Монтмартър се сещам. Някой има ли други идеи и препоръки   bouquet

# 485
  • Мнения: 637
Аз не съм блондинка, ама що така не мога да се ориентирам за билет от сайта на Дисни  newsm45
Влизам вътре, давам си датата и ми излизат някакви неща - от които не мога да се ориентирам, някакви пакети, пише че ми включва хотел.... ама аз няма да спя там Sad
Е, не мога да се справя, а датата наближава  ooooh!

# 486
# 487
  • Мнения: 416
smehulka, моля, моля, какво имаш против блондинките.  Grinning
Цъкваш в горния линк и най-отдолу променяш държавата като отвориш "change your country".
Освен това най-отгоре на главната страница на сайта има "find your ideal offer". Като цъкнеш върху него най-отдолу на страницата има оферти само за билети, без настаняване в хотел.

Последна редакция: сб, 27 апр 2013, 23:54 от debora R

# 488
  • Варна
  • Мнения: 282

Провери после и френския вариант, когато купувах аз беше по-евтино

# 489
  • Мнения: 1 120
Запазихме хотелче в Монпърнас. Близо е до гарата, надявам се да е хубаво местоположението.
Имаше много положителни отзиви в Букинг. И е близо до центъра.

# 490
  • Мнения: 416

Провери после и френския вариант, когато купувах аз беше по-евтино
Да, от френският сайт е по-евтино. Аз дадох английският вариант, защото не разбирам френски и затово казах отдолу на страницата да смени държавата.  Grinning

# 491
  • София
  • Мнения: 179
Някой да е успял наскоро да си купи билет за Айфеловата кула онлайн? Аз не успявам да взема за месец напред...  Sad
Редактирам се с още един въпрос: може ли онлайн някъде да се провери колко би струвал билета с РЕР от една станция до друга? Конкретно от Le Blanc Mesnil до Дисниленд.  ooooh!

Последна редакция: нд, 28 апр 2013, 00:58 от ralej

# 492
  • Мнения: 637
Разбира се, че нямам нищо против - беше просто закачка  Hug
Правя точно това, което описвате - но.....  Rolling Eyes
ilianagm, ще може ли на ЛС да се разберем за малко помощ / примерно, ако ти звънна по gsm и да го направим заедно на момента  Praynig/

За Айфеловата кула ми дава билети, чак за юли  ooooh! и ние ще чакаме !!! Tired


================
Май започвам да се ориентирам, но няма да е зле да го направя с някой вече минал по този път - за по-сигурно  Hug

Последна редакция: нд, 28 апр 2013, 08:06 от smehulka

# 493
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 795
Редактирам се с още един въпрос: може ли онлайн някъде да се провери колко би струвал билета с РЕР от една станция до друга? Конкретно от Le Blanc Mesnil до Дисниленд.  ooooh!

Може. Тук: http://www.ratp.fr/tarifs/
Gare de départ: задаваш гарата на тръгване. Обикновено като започнеш да пишеш ти "подсказва" имена на гари
Gare d'arrivée: задаваш гарата на пристигане.
За Дисни гарата на РЕРа си казва Marne-la Valée Chessy - Parc Disney
После натискаш "Rechercher"

Резултатът ти излиза като цена за единично пътуване (пълна тарифа и с намаление) на първия ред и цена на 10 билета (карне) пълна тарифа и с намаление на втория ред.

# 494
  • София
  • Мнения: 179
Изключително благодаря!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт