За частното образование, за частните училища (2)

  • 73 937
  • 1 311
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Мнения: 1 479
С какво 1 АЕГ нелоялно конкурира частната английска "Шекспир"? С какво нелоялно 91 НЕГ конкурира  "Веда" и "Ерих Кестнер"? С какво нелоялно НТБГ и НФСГ конкурират частната "Банкер"?
Мисля, че доста ясно съм написал. Цитат:"Изводът е, че от една страна ЧУ нямат необходимите условия за развитие а от друга ДУ ги конкурират "нелоялно"."

1. ЧУ нямат необходимите средства - България е единствената страна от бившият соц в която ЧУ не се дотира от държавата

Когато ЧУ се създава с достатъчно средства, каквото е например АК, резултатът е налице въпреки осезаемият финансов праг  особенно в бедна държава като България.

По принцип ЧУ се създават за средната и нагоре класа, т.е. за тези които очакват от децата си развитие в най добрите университети.

2. Изразът " нелоялно" съм поставил в кавички !!!

Селекцията в мат у-ща чрез такъв подбор е явна дискриминация в държавното основно образование (нарушава принципите му) и създава на практика нелоялна конкуренция. Продуктът от тази нелоялна конкуренция  съвсем закономорно се насочва към елитните у-ща вкл в тези за които говориш. Точно затова съм поставил изразът в кавички.

# 1 306
  • София
  • Мнения: 5 572
Според мен има голям хляб в създаването на ЧГ с немски. Но да се почва от 0-та, като в 91 и 73. Съществуващите в момента ЧУ с немски биха могли да се замислят за такива паралелки след 7-ми клас.

# 1 307
  • Мнения: 6 319
Мче те имат, на сайта на Веда пише, че приемат в гимназия и деца, които изобщо не знаят немски. Като за тях хорариумът е 22 часа немски седмично. А останалите, които са били там до 7 клас или пък имат нивото, учат по 12 часа немски и 10 английски.

# 1 308
  • Мнения: 6 319

И за основното образование мога да ви направя някаква класация на ЧУ, които харесвам.

Please, поне на мен ще ми е много интересна.

# 1 309
  • София
  • Мнения: 5 572
Мче те имат, на сайта на Веда пише, че приемат в гимназия и деца, които изобщо не знаят немски. Като за тях хорариумът е 22 часа немски седмично. А останалите, които са били там до 7 клас или пък имат нивото, учат по 12 часа немски и 10 английски.

О, много интересно, благодаря ти!   bouquet  А дали някой има конкретни впечатления?

# 1 310
  • Мнения: 7 162
Моля, нека някой потребител пусне нова тема!

# 1 311

Общи условия

Активация на акаунт