Отговори
  • Мнения: 12
На 20 май 2013 г. преди следобеден сън в 160 ОДЗ – Драгалевци, в 3-та група, синът ми се е приготвял за следобеден сън. Дете от неговата група – Е., смъква бельото на друго дете – А. Поради факта, че синът ми е бил зад А., децата казват, че е бил той. Възпитателката го наказва.
След ставане от следобеден сън децата са изведени да играят на двора. Бащата на А. пристига да вземе сина си и той му се оплаква, че синът ми му е смъкнал бельото преди лягане. Бащата на А. отива до сина ми и му смъква панталонките и бельото, като му казва: „Посерко такъв“, „Нека ти се смеят децата“, „Като ти тегля един“. Цитатите са по думите на сина ми. Бащата на А. е накарал и сина си да рита и удря сина ми в негово присъствие, както е бил със смъкнати панталонки. Синът ми се разплаква, защото всички деца са му се присмивали. През цялото време възпитателката наблюдава случката без никаква реакция.
Синът ми е с видима психическа травма от случката и разказваше през сълзи за причинения му тормоз.
Поведението на бащата на А. е ненормално и недопустимо, както и това на възпитателката.
Жалба по случая е подадена в 6 РУП на МВР-София, в Държавната агенция по закрила на детето и в отдел Закрила на детето в Агенция за социално подпомагане – Красно село, в Столична община и в 160 ОДЗ.
До момента няма никаква реакция от държавните институции, нито от детската градина.

Последна редакция: нд, 26 май 2013, 00:09 от Mamma

# 1
  • Мнения: 8 287
Незнам какво да кажа.
Прочетох го с ужас.
Егати учителката и онзи идиот бащата.

# 2
  • Мнения: 12
 Децата ни не са защитени по очаквания начин. В градината може да влезе всеки, да нарани и обиди дете, никой да не обърне внимание. А споменатата учителка след инцидента си е тръгнала, прехвърлила е децата които не са взети към друга група и не е информирала никой за случилото се. Аз научих от друга учителка и родители.

# 3
  • Мнения: 34
Много добре правите като споменавате имената им тук. Нека се видят и засрамят поне малко! Нещастници! Заведете детето на психолог по-скоро, а бащата осьдете!

# 4
  • Мнения: 18
Физически зле ми става като чета такива неща....как е възможно

# 5
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Направо е отвратиелно, а никой не взема никакви мерки....Единственото, което мога да те посъветвам е, ако от съответните институции не предприемат действия спрямо бащата и учителката - обърни се към Господари на ефира. Те със сигурност ще помогнат и ще дадат гласност на случилото се, а разчуе ли се, компетентните органи няма да могат да си затварят очите вече.

Успех! Hug

# 6
  • Мнения: 34
Сьщо така може да поискате сьдействие от директорката, за да говори с бащата и той да се извини на сина Ви публично пред децата и вьв ваше присьствие,в противен случай да му изключат детето от градината! Директорката да забрани на бащата достьп в градината отсега!Вьобще тя как реагира?

# 7
  • Мнения: 780
"Господари на ефира" или подобно предаване.Само тогава институциите истински ще се размърдат.
Детето на психолог.
Това с извиненията на бащата/в което силно се съмнявам, че ще се случи/, няма смисъл.На детето няма да му стане по-добре.Жалба-съд или както му е реда.
И на мен ми е интересно как е реагирала директорката..."Професионализма" на "възпитателката" и "съучастничеството" и не ми се коментира- и тя е кандидат за съда.
Реакцията на бащата-също.Догнуся ме...
За мен виновника е учителката с това, че е допуснала саморазправа между повереното на нея дете, за което носи отговорност и възрастен.Още повече, че с ненамесата си е съдействала за публичното му унижаване и физически тормоз.

# 8
  • Мнения: 12
До тази сутрин нямаше коментар от директорката. Учителката при която се е случило това, днес отново се "грижи" за синът ми. Не познавам бащата на А., не ме е потърсил нито за извинение, нито за обяснение. Съмнявам се, че директорката може да ограничи достъпа му до детската градина, неговото дете все още я посещава.
Благодаря за коментарите и позицията ви. Надявам се написаното от всички ни да бъде прочетено от още повече родители и учители.

Последна редакция: нд, 26 май 2013, 00:21 от Vache

# 9
  • Мнения: 4 037
Все някакви господари на ефира ли ще са импулс за действие от страна на някого? Жалко!

И аз се потресох от историята Ви.

Дано се оправи детето. Някакви възможности да го преместите другаде? Макар редно да ми се вижда, да се остранят учителката и детето, заради постъпката на родителят му.

# 10
  • Мнения: 1 298
A разговаряхте ли след случилото се, с учителката и директорката?
Поискахте ли обяснение и евентуално съдействие за среща между всички страни,
тоест и въпросния баща?

Поведението на бащата е отвратително и подкрепено мълчаливо от персонала,
аз бих почнала с тях, а не да пиша до разни инстанции, които ще има да чакам месеци ,
докато ми отговорят.

# 11
  • Мнения: 857
Направо не знам какво да напиша .... такова нещо да се случи ... сега следва вие да намерите "учителката" на публично място и да й направите подобна постановка ... а този въпросният "родител" - как изобщо природата позволява на такива екземпляри да се размножават  ooooh!.

Да, персонала, след това децата - този Е., явно произхожда от подобни примати...

Ужасно е. Дано детето се възстанови, че такива травми са съсипващи  Hug.

Последна редакция: нд, 26 май 2013, 00:22 от Vache

# 12
  • Мнения: 21 282
Просто ужас , дано детето ти се оправи от всичко това , и всеки си получи заслуженото наказание ... Hug

# 13
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Нямам думи от възмущение - винаги са ми били странни родители, които се намесват във взаимоотношенията на децата по този начин. Дори и твоето дете да го е направило, той няма право да постъпва така. Да не казвам, че ако това се случи с някое от децата ми, със сигурност съпруга ми няма да остави нещата така, аз също - но неговите действия като че ли бих ги определила като "физическа саморазправа" - щом става дума за децата ни и посегателството срещу тях. Знам че не е редно, но когато всички институции стоят със  скръстени ръце, не знаейки каква позиция да заемат, какво друго остава. А за възптателката - недопустимо е, че такива хора работят с децата ни  #Cussing out

# 14
  • Мнения: X
Физически зле ми става като чета такива неща....как е възможно
И на мен  Confused
Как може възрастен човек да направи такова нещо? Вярно е, че децата могат да бъдат много жестоки в закачките си, но възрастен мъж да причини такова унижение на дете си е чиста проба садизъм. Дано да не остане безнаказан този грубиян. А учителката какво казва? Безучастно ли е стояла и гледала?  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт