СЕДМИ КЛАС - 24 тема - Мислят и подреждат.....

  • 43 139
  • 737
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 607

На скъпите ни деца - надарени
желанията са им вече подредени.
Нека тежкият труд положен
да им отвори път възможен
за нови знания жадувани
и за училища така бленувани!
Да създадат приятелства верни
и да прекарат пет години ценни!
Mariaroni

" Мило мое ми дете,
поизмъчих от воле
твойте нерви, твойта вяра,
но сълза във теб да няма!
Знаеш ли - не ме съди!
Исках ти да си щастлив,
затова така те юрках
все да учиш без отпускане.
Чак сега разбирам как
трябваше да дам аз знак,
че каквото и да стане....
ти оставаш мой юнак!
Във която и гимназия
ти да влезеш, знай едно:
нищо в тоз живот НЕ страшно е!
Всяко зло е за добро!
И каквото който да ти казва,
знай, че ти си мой герой!
Знам как труди се...понасяйки
трудностите и завоите.
Важното е, че си здравичък!
Моля се да си добре,
а гимназии....навсякъде!
Да си син за мен е  ЧЕСТ!
Обичам те, мое прекрасно дете!!!
къдрица




Петър се връща вкъщи и казва на майка си:
- Утре ще има родителска среща.
- Да, ще отида.
- А не те ли е страх?

Иванчо, гледам, че имаш двойки по всичко освен по география. Някакво обяснение?
- По география още не са ме изпитвали...  


"Има ли изискване за часовника,т.е. може ли електронен/цифров или трябва да е стрелкови/механичен?"

"исках да кажа - просто часовник - какъвто и да е ! М.г едно дете в последния момент баба му беше донесла будилника - да си го гледа детето - като се ошашкали и забравили за часовника, та й звъняли да му донесе един и то, детето катало с него - нямало проблем!"

"Т.е, ако се изтичам с една саксия розмарин, може и да не направя впечатление."

"Само не разбрах: розмарина показва колко е часа или ще го хапва за тонус?
Ако е билка за подпомагане на умствената дейност да го накича и моя с няколко китки?!"

"Розмаринът засилва паметта със 75 %"

"bRE! От къде да намеря розмарин? В кауфланд дали има пресен ? Някакви дъвки с него или др. продукти?
Предполагам, че сухия няма да върши работа - да го мирише ли само или да го пасе?"

"Да го мирише, действа през носа.
Ако не намериш капки - тикаш две клонки да поседят малко пред изпита."


НПМГ
Скрит текст:
     
 процедурата в НПМГ:
- освен двата изпита от външното оценяване за кандидатстване в НПМГ се полага и допълнителен изпит в зависимост от профила на съответната паралелка;
- за да се кандидатства в НПМГ трябва кандидатът да има оценка от(за) този изпит;
- постижения от някои състезания могат да донесат оценка, която да е еквивалентна (да замества) оценката от профилиращия изпит. Дори е възможно кандидатът да има няколко заместващи оценки за изпита, получени от няколко признавани състезания - в този случай е валидна най-голямата от тях;
- възможно е при наличие на заместваща оценка за изпита кандидатът да пожелае да се яви и на самия изпит - ако на изпита изкара по-висока оценка, тя се взима при балообразуването, ако изкара по-ниска оценка от наличната до момента заместваща оценка -  заместващата оценка се взима при балообразуването;
- особен е случаят когато заместващата оценка е много висока (напр. максималната 6.00) и в нашите таблици, публикувани на сайта ни, виси успокоителното съобщение "Кандидатът еди кой си му признаваме оценка ... за изпит ...". Признаваме, ама ако каже, че иска да кандидатства при нас Smile Човекът (или човечката Wink ) може да си е гениален физик, да кажем, ама да иска да учи в училище по изкуства и наличие на заместваща оценка по физика да не го интересува.
В тази връзка: дори да имате заместваща оценка от сътезание и да не възнамерявате да полагате допълнителния изпит в НПМГ - задължително трябва да декларирате желанието си да участвате в приемната кампания при нас за да може данните Ви да се подадат в РИО. В противен случай не включваме информация за такъв кандидат в общия пакет данни, подавани в РИО, колкото и високи заместващи оценки да има кандидатът.
- декларирането на такова намерение за участие в приемната кампания в НПМГ се прави по един от следните два начина:

    online в периода 25-29 май
    или присъствено в НПМГ в периода 27-29 май

А сега лошата новина: в момента цялата мрежова инфраструктура в НПМГ е срината след сериозна авария и никакви мрежови услуги (сайт, поща и т.н.) не работят. Ако сайтът не тръгне до неделя - ще се наложи подаване на заявка за участие в приемната кампания на НПМГ да се прави присъствено.
Ииии...добрата новина: работи се по отстраняване на щетите от аварията с подкрепата на много наши приятели и спомоществователи и сме умерени оптимисти (40-50%), че скоро отново ще се появим online.

Молим всички заинтересувани родители и деца да ни извинят за причинените неудобства.
            
И тук - http://www.facebook.com/notes/%D0%BD%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%BE%D0% … 7/599885920041266


Министерство на образованието и науката -МОН  
ГРАФИК НА ДЕЙНОСТИТЕ - ГРАФИК НА ДЕЙНОСТИТЕ
Литература – 8-ми клас
За Ваше улеснение - КОНТАКТИ НА РИО по области


АРХИВ
6 клас ,  6 клас, 6клас , 6 клас втори срок , 6 клас втори срок -2 , 6 клас втори срок -3 , ШЕСТИ КЛАС края, ШЕСТИ клас за седми - лятото......, Септември ще бъде май - щурмуването на СЕДМИ клас да започне сега!, СЕДМИ клас - първи срок, СЕДМИ клас - първи срок - 2 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 3 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 4 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 5 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 6 тема, СЕДМИ клас - първи срок - 7 тема, СЕДМИ клас - втори срок - 8 тема, СЕДМИ клас - втори срок - 9 тема, СЕДМИ клас - втори срок - 10 тема , СЕДМИ клас - втори срок - 11 тема, СЕДМИ клас - втори срок - 12 тема, СЕДМИ КЛАС - 14 тема Великденско-ваканционна! , СЕДМИ КЛАС - 15 тема - Розмарина пригответе, седмокласник на НВО изпратете, СЕДМИ КЛАС - 16 тема - Акула с розмарин хапни, шестица чакай после ти, СЕДМИ КЛАС-17 тема-Розмарина умножете,задачите решете и родителите вий шашнетеСЕДМИ КЛАС - 18 тема - В очакване на 04.06.2013г., СЕДМИ КЛАС - 19 тема - В очакване на 04.06.2013г.(2), СЕДМИ КЛАС - 20 тема - В очакване на 04.06.2013г.(6), СЕДМИ КЛАС - 21 тема - 6 + 6 Денят!!!, СЕДМИ КЛАС - 22 тема - Форумските деца винаги успяват!!!!, СЕДМИ КЛАС - 23 тема - В очакване.....

Последна редакция: ср, 12 юни 2013, 22:23 от Мама Цоцоланка

# 1
  • Мнения: 4 447
Благодаря, Маме!
Пореден тъп въпрос за попълване на заявлението.
Пълно наименование на у-щето, например: 1АЕГ или 1 английска езикова гимназия? Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 190
За Ваше улеснение - КОНТАКТИ НА РИО по области

http://www.minedu.government.bg/left_menu/ministry/structure/rio.html

# 3
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
камъче дават ти един списък и там гледаш и пишеш паралелките точно както е написано там с точките запетайките и т.н.


И това май е последната 7-класна тема, след два дни ще са 8-ми клас. Пишете пестеливо.

# 4
  • София
  • Мнения: 752
Мамич,   bouquet!
Камъче, пише се 1 АЕГ. Peace
И една програмка, която условно изчислява възможността за прием според миналогодишните балове. Изпратиха ми я от Междучасие. Сигурно някой вече я е поствал, ама за по-сигурно и аз да я пусна.
 https://izpitai.me/client/school_grades

# 5
  • Мнения: 4 447
Благодаря за отговорите!  bouquet
mamamilk, ако бяха отчели и очакваното покачване на бала тази година щеше да е супер програмката!
Дороти, ще си подготвя и аз на компютър предварително заявлението. Кой ще  ме чака да пиша там 100 желания... Представям си как ще ме гледат като ще трябва да ми попълнят кодовете ръчно hahaha

# 6
  • Мнения: 6
Здравейте, ако има някой от Пловдив нека изрази мнение. Искаме да учим немски, дилемата е Английска или Руска гимназия.

# 7
  • Мнения: 5
Мерси за новата тема!  bouquet

# 8
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141

Дороти, ще си подготвя и аз на компютър предварително заявлението. Кой ще  ме чака да пиша там 100 желания... Представям си как ще ме гледат като ще трябва да ми попълнят кодовете ръчно hahaha

В такъв случай, копираш от списъка в РИО - така изписани паралелките, както са там.

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
камъче дават ти един списък и там гледаш и пишеш паралелките точно както е написано там с точките запетайките и т.н.


И това май е последната 7-класна тема, след два дни ще са 8-ми клас. Пишете пестеливо.


Ще има поне още една седмокласна тема. Децата ще са осмокласници чак след записването в новите училища, та докато се изчакат всички класирания, все ще си пишем в седмокласната тема.

# 10
  • Мнения: 3 214
Аз останах с впечатление, че служебната бележка с резултатите от НВО се изисква навсякъде при подаване на документите за първо класиране (по повод питане от предната тема). Това е информацията, публикувана на сайта на РИО - Русе:

УВАЖАЕМИ РОДИТЕЛИ И СЕДМОКЛАСНИЦИ,
Във връзка с организиране на дейностите по приема на ученици за учебната 2013/2014 г. в СОУ с профилирани паралелки, профилирани и професионални гимназии след завършен седми клас Ви уведомяваме:

Заявления за участие в първи етап на класирането ще се подават от 17 до 21 юни 2013 г. в едно от училищата: Първо ОУ "Отец Паисий" – Русе или ОУ "Иван Вазов" – Русе.
Работното време на комисиите за прием на заявления за участие в първи етап на класиране в посочените две училища е от 8,00 ч. до 18,00 ч.
Заявленията се подават от учениците в присъствието на техен родител.
При подаване на заявленията са необходими следните документи:
оригинал на служебната бележка с оценките от приемните изпити, издадена от училището, в което се е обучавал ученикът в VІІ клас;
оригинал и копие на удостоверението за завършен VІІ клас;
оригинал и едно копие на медицинско свидетелство на кандидата само при кандидатстване за специалности и професии в професионални гимназии;
документ за самоличност на кандидата.

Разбира се, напълно възможно е във всяка област да е различно, макар че според мен не е редно.

Днес получихме и характеристиката, а и децата са се почерпили подобаващо - поръчали си пици и безалкохолни. Утре връщат учебниците. В петък вероятно само ще им връчат удостоверенията.

А аз тази вечер бях на РС на бъдещата първокласничка. Мога само да кажа: ОООООХ  Mr. Green

# 11
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 ВечеПетя взимат го в училището където се записва, но се носи в гнездото, явно не си оставят копие, само за справка.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 30
Аз останах с впечатление, че служебната бележка с резултатите от НВО се изисква навсякъде при подаване на документите за първо класиране (по повод питане от предната тема).

Това е за Варна:

 
Скрит текст:
   Учениците, които кандидатстват за профили (с изключение на профил "Спорт") и за специалности от професии, подават в училищата – гнезда следните документи за участие в приема:
                       1. заявление за участие в класиране с подредени желания – заявлението е предоставено от РИО – Варна и е в унифициран формат по приложение № 3 от  заповед № РД09-272/08.03.2013 г. на министъра на образованието, младежта и науката. При условие че кандидатът желае да впише повече специалности от възможните полета във формуляра, попълва втори формуляр, в който дописва само желаните профили или професии и специалности, подписва се от родителя, ученика и дежурния учител, като на първия екземпляр на последния ред вписва текста  „с продължение” ;
                      2. копие на удостоверението за завършен VII клас /получава се от училището в което кандидатът е бил ученик/;
                   3. копие на служебната бележка за оценките от положените приемни изпити, когато се  кандидатства в друга област;
                    4. копие на медицинско свидетелство, удостоверяващо обстоятелствата, че изявените желания от кандидата за профилите "Изкуства" или специалности от професии,  не са противопоказани на здравословното му състояние.
                          5. копие на документ, издаден от МОМН, удостоверяващ, че ученикът е класиран на първо, второ или на трето място на националния кръг на състезанията за решаване на тестове по български език и литература или по математика, и съдържащ резултата от съответното състезание, когато кандидатът се ползва от правото си /ако има такъв/.
                   6. служебна бележка, издадена от МОМН въз основа на извлечение от протокол, подписан от националната комисия, която удостоверява, че ученикът е включен в окончателния състав на националния отбор, определен за участие в международна олимпиада по съответния учебен предмет /ако има такава/.

Благодаря за темата! bouquet

# 13
  • Мнения: 3 214
Хм, явно е различно навсякъде. Не че съм толкова учудена - то едното Министерство не може да си изгради единна система на работа, че какво остава за отделните инспекторати  Laughing

# 14
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Върнаха учебниците днес. Тези на момата ги подвързваме от 3 години с черен кадастрон, тя драска с коректор и шарени маркери отгоре, видът им става кошмарен. Обаче като махна подвързията, като лъснаха онез ми ти гланцирани корици (повечето й бяха нови) - красота!
Чак имало съмнения дали изобщо ги е отваряла, тези учебници. Joy

Учат си плътно нашите, по физика и биология само са им пускали филмчета.
Заради масовото бягство от технологии вчера, утре ще отучват часа като осми, хак да им е, като се отварят толкова още отсега. Mr. Green

Мамич,  Hug!

Общи условия

Активация на акаунт