На коя дата ви превеждат майчинството?

  • 184 098
  • 765
  •   1
Отговори
# 750
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Така,без допълнителни обяснения,и боб да хвърлям,няма да позная
На кой август ти свършват 410 те дни?От август насам получавал ли си пари-кога и колко?

# 751
  • Мнения: 20
На 3 август получих 480 лв....горе долу по толкова съм взимала през годината. Синът ми имаше рожден ден на 6 август. на 28 август получих 343,20 и вчера 120.  Просто искам да знам на коя дта да чакам тия 340 лв и да мога да разчитам на тях...понеже  наистина ги чаках и много ме изненадоха

# 752
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
На 3 август получих 480 лв....горе долу по толкова съм взимала през годината. Синът ми имаше рожден ден на 6 август. на 28 август получих 343,20 и вчера 120.  Просто искам да знам на коя дта да чакам тия 340 лв и да мога да разчитам на тях...понеже  наистина ги чаках и много ме изненадоха

480 те лв на 3 ти са юли месец.343 те лв са за дните от 410 те дни през август,120 те лв са за дните на 340 лв от август.Сега чакаш 340 те лв за септември.Вероятно тези дни ще ти ги пуснат.Принципно ги пускат началото на месеца.
Ако имаш притеснения,пиши мейл до НОИ,което ти обслужва документите.Те ще ти обяснят и ако има проблем,ще се коригира

# 753
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз все още не съм получила цялото майчинство за август, както и за един ден от юли. А за септември и дума не става. Уточнявам - не майчинство, а обезщетение за отглеждане на дете.
Понеже прекъсвам отпускът за 1-2 дни в месеца и става голяма каша. За тези дни ми плащат на база 170лв., а за останалите - на 340. И в крайна сметка чакам суми за юли и август.
Днес ще ходя да се разправям.

# 754
  • Italia
  • Мнения: 705
Първата година майчинство ми свършва на 10 октомври. На 15 октомври започвам работа на друго място. Къде трябва да подам декларацията за втората година (. За онези 170лв). И кога да чакам превод за оставащите дни от първата година майчинство, и кога за втората? Благодаря 😀

# 755
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Първата година майчинство ми свършва на 10 октомври. На 15 октомври започвам работа на друго място. Къде трябва да подам декларацията за втората година (. За онези 170лв). И кога да чакам превод за оставащите дни от първата година майчинство, и кога за втората? Благодаря 😀

Дните от първи до десети ще ти ги преведат след 10 ти октомври,в рамките на октомври.Вероятно една седмица след 10 ти октомври.Дните от 15 ти докрая на октомври-ноември месец края.Срокът за представяне на декларацията за 170 те лв майчинство в НОИ е до 10 ти ноември

# 756
  • Italia
  • Мнения: 705
Първата година майчинство ми свършва на 10 октомври. На 15 октомври започвам работа на друго място. Къде трябва да подам декларацията за втората година (. За онези 170лв). И кога да чакам превод за оставащите дни от първата година майчинство, и кога за втората? Благодаря 😀

Дните от първи до десети ще ти ги преведат след 10 ти октомври,в рамките на октомври.Вероятно една седмица след 10 ти октомври.Дните от 15 ти докрая на октомври-ноември месец края.Срокът за представяне на декларацията за 170 те лв майчинство в НОИ е до 10 ти ноември
Благодаря за отговора  Peace bouquet

# 757
  • Мнения: 10
Добро утро момичета,
Да попитам, след изтичането на втория болничен от педиатъра, нужно ли е да подавам някаква молба, или декларация във фирмата? (става дума за първата година от майчинството) Защото моята счетоводителка постоянно забравя по нещо, и после пада едно чакане на парите...  newsm78

Благодаря Ви предварително!
Успешен ден на всички !

# 758
  • Мнения: 10
Здравейте дами, пиша ви, защото стана едно объркване (за мен) относно изплащането на майчинските.... На 15.09 ми изтича първата година. Пуснали сме декларация за 2рата. На 27.09 ми пуснаха едни 210 лева, които според мен бяха изравнителни за септември и дотам! ... Обаче, нали се сещате сами, че сметките и разходите не ги интересува това кога ми е превода. Има ли някой, който да ми обясни г/д кога има шанс да си получа превода? И другият ми въпрос е: аз съм на минимални майчински (420 лв.) - втората година падат ли, ако не почвам работа и не я пращам на ясла а си я гледам у дома ? Благодаря предварително!

# 759
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте дами, пиша ви, защото стана едно объркване (за мен) относно изплащането на майчинските.... На 15.09 ми изтича първата година. Пуснали сме декларация за 2рата. На 27.09 ми пуснаха едни 210 лева, които според мен бяха изравнителни за септември това са ти парите от 1 ви до 15 ти септември  и дотам! ... Обаче, нали се сещате сами, че сметките и разходите не ги интересува това кога ми е превода. Има ли някой, който да ми обясни г/д кога има шанс да си получа превода? декларация за втората година попълни в работата .те я представят в Нои до 10 ти октомври.пари чакай края на октомври И другият ми въпрос е: аз съм на минимални майчински (420 лв.) - втората година падат ли да,ще получаваш 340 лв месечно , ако не почвам работа и не я пращам на ясла а си я гледам у дома ? Благодаря предварително!

# 760
  • Мнения: 5
Здравей те искам да попитам знаетели да ли през декември превеждат майчинство два пъти че ми казаха че е така но януари няма вярно ли е

# 761
  • Мнения: 1 700
Здравей те искам да попитам знаетели да ли през декември превеждат майчинство два пъти че ми казаха че е така но януари няма вярно ли е
да едното в началото,другото към средата на месеца.и за детските мисля че беше 2 пъти превода ,ама не съм сигурна

# 762
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравей те искам да попитам знаетели да ли през декември превеждат майчинство два пъти че ми казаха че е така но януари няма вярно ли е

Да,едното в началото,което е за ноември.Другото след 20 ти декември,което е за декември.Но през януари няма да имаш превод.Чак до 5 ти февруари ще ти преведат януари

# 763
  • Мнения: 38
Здравейте,
последният ми болничен беше до 30.09.2016 год. Получих си парите на 4.10.16 год. Подала съм декларацията на работодателя от 01.10.16 год. Ако той я подаде от 01.11.16 до 10.11.16 год., това означава ли, че аз няма да получа първите дни на ноември майчинство? Зависи ли от това кога работодателя подаде информацията в НОИ? Благодаря! Simple Smile

# 764
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
това означава ли, че аз няма да получа първите дни на ноември майчинство?

Да,това означава.
Пари за септември ще получиш след като работодателят подаде декларацията в НОИ и я обработят.Настрой се за след 20 ти ноември

Общи условия

Активация на акаунт